جستجو ها
ke gozasht thrills cheap آهنگ cheap thrills آهنگ cheap آهنگ cheap thrills brave guardians کانال داستان س x30 افزایش طول تاج دندان امسال اهنگ تفاهم های روس ها با ایران بر سر جنوب night life برگ درختان سبز درنظر هوشیار هر ورقش دفتری معرفت کردگار html مینو حسن_کامشاد wfi laziz زنگ مدارس به صدا درآمد دلتامترین برای ساس هشتگ چوپانان شبکه سازی امواج پیاده پروژه opnet سازی شبکه پروژه شبیه پیاده سازی مادون قرمز ایجاد کرده تقاضاها ضرورت ان ضرورت ان شبکه ی بر آهنگ جدید سحر بنام ای جان list list فصل اول سریال falling water season محم د رسول الله پروردگارا، عماه رمضان ادکلن نه لالیک امتیس عزیز از جام جهانی خداحافظی کردیم شنگال قاشق چیزی افراد چنگال قاشق ها طراحی، بیان معماری نسلی زندگی خیال امید استان الله مزایای داشتن وبسایت رد پای تکبر رسانه ای در 13 دی سوراخ لایه از ن کوچک تر شد فلسفه اردوی جهادی حاج آقاصدیقی ذکری که اثردارد احضار موکل سوره ایت الکرسی تکاب سرامیک مشکی جای خالی جشن دوسالگی توسط تی ها معروف ترین بنای به جا مانده از ساسانیان weblog24 xyz list d9 85 d9 88 d8 a7 d8 af d8 b3 d8 a7 d8 b2 d9 86 d8 af d9 87 d9 85 d8 ae d9 84 d9 88 d8 b7 d9 82 d9 87 d9 88 d9 87 d8 a7 d8 b2 da 86 db 8c d8 b3 d8 aa html overwhelming خیلی ساده تولدم شد سه ماه آب شدی آبروی این خانه بهتر است به خودمان بیاییم قطره گیاهی ریزش مو ز له خیلی متوجه کلمه خلاصه گاهی خلاصه وقتی ایندفعه خیلی آزارم میده روزهایی کلاس برگه افعال ماضی dolfin نام سبزه کنار جویcom avale mehr مدل سرخسی با میل شه گفتگو تخصصی ایرانشهری محوری دستاورد درباره شه گفتگو درباره تخصصی گفتگو نشستهای تخصصی شه ایرانشهری گفتگو درباره شه تخصصی گفتگو در یا ستار العیوب از پروین اعتصامی الان فریاد همین کِشون یا کُشون؟ مقدرات الهی به سلامتی تیکه سی دی آتش مرکب نتایج آزمون گاج 4تیر guess what آهنگ آمین به نام شفا وزن یک سالگی پارسا cooking تعیین شده طریقه نوشتن اسم شیدا به خط میخی باستان html بود دراز قربون صدقه ب زبان ترکی دل نوشته های یک دختر مردادی گیاه دارویی رازک 30نتیجه 2117 2117 30نتیجه رام فارسی maxeeder mx t38 w706g mb v1 برای فی فی متن روضه ها در دعای جوشن کبیر وقتی نقطه ختم آیه 100 جوشن کبیر بازی با آرد content end night معمای بوس کوچولو تر ازبوس بزرگ راه میره www hankuk beeg http aparat science fair indexes معبد بهشت و جهنم چینی ها کوالالامپور ما ی بانک سوالات درس به درس کتاب جامعه شناسی 1پایه دهم این هفته green gucci suit rick ross ft future ctrl z veterinary dam اهمیت احسان و نیکو کاری از زبان حکیم ابو اقلام فردوسی replay fgfhtyy مواد تشکیل دهنده سکه و طلا همه چیز درباره برج جهنمی inferno tower مختصات اقتصاد مقاومتی نترسی خواهم کد متلب تابع درون یاب و برون یاب درجه سه cubic spline با توضیحات کامل در ورد پاسخ سوالات تشریح ا کتاب صحیفه انقلاب html عتاب
برترین ها


آبسردکن آنی

ید آبسردکن ارزان

1. آبسردکن آنی آدمک سری دماوند مدل 4 شیر

آبسردکن

 

2. آبسردکن آنی  آدمک سری دماوند مدل 2شیر

آبسردکن

 

3. آبسردکن آنی آدمک سری مرکزی

آبسردکن

 

4. آبسردکن آنی آدمک سری سبو

آبسردکن

 

5. آبسردکن آنی آدمک سری سالنی

آبسردکن

 

6. آبسردکن آنی  آدمک مدل آبشار

آبسردکن

عنوان وبلاگ : آبسردکن آنی
منبع :
برچسب ها : ید آبسردکن ارزان - آبسردکن ,آدمک ,آنی آدمک ,آبسردکن آنی

آبسردکن بهداشتی آدمک

مصارف آب:ما در سیاره­ای زندگی می­کنیم که بیشتر سطح آن را اقیانوس ها و دریاها پوشانده اند. سیّاره­ی پر آبی که نان آن به برکت وجود آب زنده اند و در آن زندگی می کنند. وجود مقادیر بسیار زیاد آب در کره­ ی زمین سبب شده است که سیّاره­ی ما در منظومه شمسی تنها سیّاره­ی مناسب برای زندگی باشد.

توجه: نزدیک به سه چهارم کره زمین ( 75 %) را آب فرا گرفته است. از این رو هنگامی که از فضا به کره­ی زمین نگاه می کنیم، عموماً آن را به صورت کره ای به رنگ آبی می بینیم.

توجه: نزدیک به دو سوّم (6/66 %) جرم بدن انسان را آب تشکیل می دهد.

ویژگی هایی که آب را به یک مایع زندگی بخش تبدیل کرده است، می تواند آن را به یک ماده کُشنده نیز مبدّل سازد. زیرا بسیاری از مواد شیمیایی در آب حل می شوند و یا به کمک آب از جایی به جایی دیگر منتقل می شوند و سرانجام وارد دریاها و اقیانوسها می شوند. خارج این گونه مواد شیمیایی از آب کار خیلی آسانی نیست.

چند نکته­ ی پیرامون منابع آب روی کره زمین:

1 - بزرگ ترین منبع آب شور روی کره زمین به اقیانوس ها تعلق دارد.

2 - بزرگ ترین منبع آب شیرین روی کره زمین به یخ های قطبی و یخچال های طبیعی اختصاص دارد.

3 - کوچک ترین منبع آب شیرین روی کره زمین به بخار آب موجود در هوا اختصاص دارد.

4 - مقدار آب شیرین موجود در کره زمین که تمام انسان ها و موجودات زنده غیردریایی بر سر آن باید به رقابت بپردازند، حداکثر 5/0 درصد می باشد.

توجه: اگرچه یخ های قطبی و یخچال های طبیعی دو منبع مهم برای تولید آب شیرین به شمار می آیند، اما با این حال سرعت ذوب شدن آن ها بسیار آهسته است و تأمین کننده­ی نیازهای انسانی، صنعتی و کشاورزی نیستند.
کره آبی
به طور کلی نتیجه گرفتیم چون آب دریاها و اقیانوس ها شور است و نمی تواند از آن برای نوشیدن و مصارف صنعتی به کار برد و در عین حال همچنین یخ های قطبی و یخچال های طبیعی نیز بسیار آهسته ذوب می شوند، بنابراین آب مایعی است که در عین فراوانی در کره زمین، برای مصارف مورد نیاز انسان کمیاب می باشد.

توجه: مجموع بارندگی سالیانه در ایران حدود 400 میلیارد مترمکعب است که 284 میلیارد متر مکعب آن به طور مستقیم تبخیر می شود و تنها بخش کمی از آن به صورت آب های سطحی و زیرزمینی، منابع آب کشور را تأمین می کند.

توجه: در حالی که در حدود یک درصد از جمعیت جهان در ایران زندگی می کند، تنها 36/0 درصد از منابع آب شیرین جهان در ایران است.                         

به طور کلی انسان ها از آب در سه بخش از زندگی خود استفاده می کنند:

*    شرب و بهداشت

*    کشاورزی

*    صنعت

بهداشت آب

 بهداشت آب موضوعی بسیار مهم در بهداشت عمومی و مدیریت سلامت می باشد. قبل از پرداختن به راه کارهای عملی استحصال، انتقال، بهسازی و توزیع آن لازم است این عنصر حیاتی موثر بر سلامت و مرتبط با توسعه پایدار، شناخته شود.

شناخت آب از نظر کیفیت و کمیت و چگونگی حصول آن قدمی اساسی در جهت بهینه سازی مصرف آن می باشد. اگر چه بیش از سه چهارم کره زمین را آب فرا گرفته است، سهم قلیلی از آب های موجود، برای مصارف بهداشتی و کشاورزی، قابل استفاده است. زیرا حدود 3/97 درصد اقیانوس ها و 1/2 درصد یخ های قطبی و 6/0 درصد دریاچه ها و رودخانه و آب های زیرزمینی وجود دارد که حدود 36/0 درصد کل منابع آب می باشد. آب اقیانوس ها، دریاها و اغلب دریاچه ها و بسیاری از منابع آب زیرزمینی به علت شوری بیش از حد و داشتن املاح معدنی برای مقاصد بهداشتی، کشاورزی و صنعتی، غیرقابل استفاده می باشند. آبسردکن بهداشتی
آب ماده حیاتی است که بطور یکنواخت در سطح کره زمین موجود نمی باشد. در نتیجه بسیاری از نقاط کره زمین با کمبود آب مواجه است. حرکت مداوم بخار آب به هوا و برگشت آن به زمین را گردش آب در طبیعت می نامند.

انرژی خورشید باعث تبخیر آب اقیانوس ها، رودخانه ها، دریاچه ها و منابع آب سطحی می گردد. بخار آب فشرده شده همراه توده های هوا باعث نگهداری آب در هوا شده و موجب تشکیل ابر باردار یا ذخیره کننده آب می شود ریشه گیاهان، آب و رطوبت موجود در خاک را گرفته و از طریق روزنه های تنفسی برگ ها به هوا فرستاده و به بخار یافته در هوا اضافه می شود که در شرایط مناسب به صورت نزولات جوی به زمین برمی گردد.
آب یک عنصر حیاتی است با ویژگی های قابل توجه و کم نظیر، یکی از مهم ترین عناصر شیمیایی می باشد که قسمت اعظم موجودات زنده و محیط زیست راتشکیل می دهد. این ماده 70% گیاهان را تشکیل می دهد. آب فراوان ترین و بهترین حلال در طبیعت است. آب یک مایع زیست شناختی است که واکنش های فیزیکوشیمیایی سوخت و ساز در پیکره موجودات زنده را مقدور و تسهیل می نماید ومحیطی است برای نقل و انتقال مواد در بدن موجودات زنده که علاوه بر نقش موثرآن در متابولیسم، دفع مواد زائد حاصل از فعالیت های زیست شناختی موجود زنده را موجب می شود. آب ناشی از تعریق در گرما باعث خنک بدن می گردد. آب و انیدرید کربنیک توسط انرژی خورشیدی در پیکره گیاهان سبز تبدیل به کربوهیدرات یا انرژی شیمیایی می شود.

اگر چه آب خالص در طبیعت یافت نمی شود. اما آب خالص مایعی بی رنگ، بی بو و بی مزه است که دارای نقطه انجماد صفر و نقطه جوش 100 درجه سانتی گراد می باشد ساختار شیمیایی آن به صورت  h2o  است که به احتمال کمتر از 3/0 درصد آب های موجود در طبیعت بر دارنده ایزوتوپ های h4o2 ،  h6o3  نیز می باشند. آب در چرخه گردش خود قادر است املاح و گازهای موجود در طبیعت را به صورت محلول در آورده و بسیاری از آلودگی ها را همراه خود به حرکت در آورد. آب باران قبل از رسیدن به زمین ناخالصی های موجود در هوا نظیر ذرات، گازها، مواد رادیواکتیو و میکروب ها را به سطح زمین آورده و در حین حرکت در زمین نیز آلاینده ها را با خود حمل می کند. به علاوه آب های جاری اغلب دریافت کننده فاضلاب ها و مواد زائد ناشی از فعالیت های انسانی می باشند.

بسیاری از مشکلات بهداشتی کشورهای در حال پیشرفت، عدم برخورداری از آب آشامیدنی سالم است. از آنجایی که محور توسعه پایدار، انسان سالم است و سلامت انسان در گرو بهره مندی از آب آشامیدنی مطلوب می باشد بدون تامین آب سالم جایی برای سلامت مثبت و رفاه جامعه، وجود ندارد. آب از دو بعد بهداشتی واقتصادی حائز اهمیت است. از بعد اقتصادی به حرکت درآورنده چرخ صنعت و رونق بخش فعالیت کشاورزی است. از بعد بهداشتی آب با کیفیت، تضمین کننده سلامت انسان است. آب با شکل ظاهری و با وسعت محتوایی آن دنیای زنده دیگری است.
اگر چه از دید ما پنهان است، اما آب دارای آثار بسیار زیادی در حیات جانداران به ویژه انسان میباشد. آب آشامیدنی علاوه بر تامین مایع مورد نیاز بدن به مفهوم مطلق آن یعنی h2o ، در بردارنده املاح و عناصر ضروری برای موجود زنده و انسان می باشد. کمبود ای از آن ها در آب ایجاد اختلال در بدن موجود زنده می کند و منجربه بروز برخی بیماری ها می شود.
فقدان ید و فلوئور و ارتباط آن ها با گواتر اندمیک و پوسیدگی دندان ها به ترتیب بیان کننده این اهمیت است. علاوه بر مواد شیمیایی، موجودات ذره بینی گوناگونی نیز در آب پیدا می شوند که بعضی از آنها بیماری زا بوده و ایجاد بیماری های عفونی خطرناکی می کنند. بهسازی آب رابطه مستقیمی با کاهش بیماری های عفونی دارد. بطوری که پس از تامین آب آشامیدنی سالم میزان مرگ از وبا 1/74 درصد، میزان مرگ از حصبه 3/63 درصد، میزان مرگ به علت اسهال خونی 1/23 درصد و میزان مرگ از بیماری اسهال 7/42 درصد کاهش یافت. بنابراین برنامه ریزی و هزینه در جهت تامین آب سالم سرمایه گذاری قابل توجهی برای آینده خواهد بود. تهیه و تامین آب آشامیدنی سالم برای جامعه یکی از موثرترین و پایدارترین فنآوری ها برای ارتقاء سلامت جامعه است

آب مصرفی برای تولید محصولات مختلف شاید در ابتدا مهم تلقی نشود ولی با تشدید بحران کم آبی در کشور تولید برخی محصولات تحت الشعاع قرار می گیرد.
آب مجازی یکی از مقوله های تاثیر گذار بر مصرف آب در کشور به حساب می آید که در صورت عدم توجه در چگونگی مصرف آن می تواند پیامدهای ناخوشایندی برای منابع آبی کشور به دنبال داشته باشد.
با تشدید بحران آب در کشور اهمیت توجه به این موضوع افزایش یافت و صحبت از آن را بر سر زبان ها انداخت. توجهی که سبب زیر ذره بین رفتن اصلی ترین نمونه آب مجازی یعنی محصولات کشاورزی شده و در نهایت مخالفت ها برای کشت برخی محصولات در استان های خشک و یا در کل کشور آغاز شده است.
میزان مصرف آبی که در ابتدا به چشم نمی آید ولی با دقت بیشتر متوجه سهم کلان این بخش می شویم به گونه که بنا بر بررسی های صورت گرفته برای  یک عدد سیب زمینی ۱۰۰ گرمی در حدود ۲۵ لیتر و برای برداشت یک عدد سیب ۱۰۰ گرمی ۷۰ لیتر، یک کیلوگرم خیار ۲۰۰ لیتر، هندوانه یک کیلوگرمی ۵۰۰ لیتر، یک کیلوگرم ذرت ۷۶۰ لیتر، یک کیلوگرم گندم ۱۳۰۰ لیتر و یک کیلوگرم برنج ۴۰۰۰ لیتر آب نیاز دارد.
میزان مصرف آب به دست آوردن محصولات گوشتی همچون یک کیلوگرم گوشت مرغ ۴۰۰۰ لیتر و برای به دست آوردن یک کیلوگرم گوشت ۱۵۰۰۰ لیتر آب است.
سایر محصولات نیز میزان مصرف قابل توجه دارد به گونه ای که برای یک جفت کفش چرم ۸۰۰۰ لیتر، یک پرس چلوکباب ۴۸۰۰ لیتر و یک ساندویچ همبرگر ۲۵۰ گرمی ۲۴۰۰ لیتر آب مصرف می کند.

این نکته قابل توجه است که در بخش صنعت، برای تولید یک دستگاه خودرو ۸۰۰۰۰۰ لیتر آب مورد استفاده قرار می گیرد.

مصرف آب

حداکثر آب خنک قابل ارائه در یک ساعت در اصطلاح ظرفیت سرمایش دستگاه آبسردکن نامیده می شود. 

این ظرفیت بسته به نوع و کیفیت دستگاه آبسردکن متفاوت می باشد. وجود محدودیت در سیستم سرمایش از جمله معایب دستگاه های آبسردکن قدیمی بود. این مشکل سبب می گردد در ساعات شلوغ روزهای گرم سال، افراد با مراجعه به آبسردکن ، آب گرم بنوشند.
همانطور که گفته شد آبسردکن های قدیمی از یک مخزن جهت خنک آب بهره می برند. در بالای مخزن یک شناور تعبیه شده است. با برداشت آب از آبسردکن شناور مخزن پایین آمده و آب گرم وارد مخزن می گردد در نتیجه دمای کلی آب بالا می رود. از طرفی سیستم سرمایش جهت خنک دوباره آب داخل مخزن شروع به کار می کند. البته فرآیند اختلاط آب گرم و سرد بسیار سریعتر از فرآیند انتقال حرارت و خنک شدن آب به وقوع می پیوندد. لذا در صورتی که افراد زیادی ، در زمان کوتاهی به آبسردکن مراجعه کنند فرآیند گرم شدن آب از فرآیند سرد شدن ( که نیاز به زمان دارد ) پیشی می گیرد. یکی از را ارهایی که برای کوتاه زمان خنک شدن بکار می رود افزایش توان سیستم سرمایش است که متاسفانه منجر به مصرف بی رویه برق می گردد بدین ترتیب دستگاه های قدیمی حتی قادر نیستند ظرفیت اعلام شده توسط سازندگان را به طور پیوسته تحویل دهند.
با توجه به نحوه عملکرد آبسردکن آنی ، همیشه مقداری انرژی جهت خنک آب مصرفی به صورت ذخیره وجود دارد. این مقدار انرژی بسته به ظرفیت دستگاه از چند ساعت تا چند هفته می تواند عملیات خنک آب مصرفی را به طور پیوسته به انجام برساند. این گونه است که با مصرف پی در پی از آبسردکن آنی ، آب گرم نمی شود. و همگان فارغ از تا و تقدم در مراجعه به آبسردکن آب سرد می نوشند.

 


ظرفیت آبسردکن آنی

.

عنوان وبلاگ : آبسردکن آنی
منبع :
برچسب ها : آبسردکن بهداشتی آدمک - زمین ,آبسردکن ,توجه ,درصد ,موجود ,مصرف ,موجودات زنده ,باشد توجه ,موجود زنده ,آشامیدنی سالم ,سیستم سرمایش

مصارف کشاورزی

آب مصرفی برای تولید محصولات مختلف شاید در ابتدا مهم تلقی نشود ولی با تشدید بحران کم آبی در کشور تولید برخی محصولات تحت الشعاع قرار می گیرد.
آب مجازی یکی از مقوله های تاثیر گذار بر مصرف آب در کشور به حساب می آید که در صورت عدم توجه در چگونگی مصرف آن می تواند پیامدهای ناخوشایندی برای منابع آبی کشور به دنبال داشته باشد.
با تشدید بحران آب در کشور اهمیت توجه به این موضوع افزایش یافت و صحبت از آن را بر سر زبان ها انداخت. توجهی که سبب زیر ذره بین رفتن اصلی ترین نمونه آب مجازی یعنی محصولات کشاورزی شده و در نهایت مخالفت ها برای کشت برخی محصولات در استان های خشک و یا در کل کشور آغاز شده است.
میزان مصرف آبی که در ابتدا به چشم نمی آید ولی با دقت بیشتر متوجه سهم کلان این بخش می شویم به گونه که بنا بر بررسی های صورت گرفته برای  یک عدد سیب زمینی ۱۰۰ گرمی در حدود ۲۵ لیتر و برای برداشت یک عدد سیب ۱۰۰ گرمی ۷۰ لیتر، یک کیلوگرم خیار ۲۰۰ لیتر، هندوانه یک کیلوگرمی ۵۰۰ لیتر، یک کیلوگرم ذرت ۷۶۰ لیتر، یک کیلوگرم گندم ۱۳۰۰ لیتر و یک کیلوگرم برنج ۴۰۰۰ لیتر آب نیاز دارد.
میزان مصرف آب به دست آوردن محصولات گوشتی همچون یک کیلوگرم گوشت مرغ ۴۰۰۰ لیتر و برای به دست آوردن یک کیلوگرم گوشت ۱۵۰۰۰ لیتر آب است.
سایر محصولات نیز میزان مصرف قابل توجه دارد به گونه ای که برای یک جفت کفش چرم ۸۰۰۰ لیتر، یک پرس چلوکباب ۴۸۰۰ لیتر و یک ساندویچ همبرگر ۲۵۰ گرمی ۲۴۰۰ لیتر آب مصرف می کند.

این نکته قابل توجه است که در بخش صنعت، برای تولید یک دستگاه خودرو ۸۰۰۰۰۰ لیتر آب مورد استفاده قرار می گیرد.

مصرف آب

عنوان وبلاگ : آبسردکن آنی
منبع :
برچسب ها : مصارف کشاورزی - کیلوگرم ,محصولات ,مصرف ,کشور ,لیتر، ,توجه ,میزان مصرف ,کیلوگرم گوشت ,قابل توجه ,۴۰۰۰ لیتر ,برای تولید

آبسردکن آنی آدمک - البرزدماکاران

حداکثر آب خنک قابل ارائه در یک ساعت در اصطلاح ظرفیت سرمایش دستگاه آبسردکن نامیده می شود. 

این ظرفیت بسته به نوع و کیفیت دستگاه آبسردکن متفاوت می باشد. وجود محدودیت در سیستم سرمایش از جمله معایب دستگاه های آبسردکن قدیمی بود. این مشکل سبب می گردد در ساعات شلوغ روزهای گرم سال، افراد با مراجعه به آبسردکن ، آب گرم بنوشند.
همانطور که گفته شد آبسردکن های قدیمی از یک مخزن جهت خنک آب بهره می برند. در بالای مخزن یک شناور تعبیه شده است. با برداشت آب از آبسردکن شناور مخزن پایین آمده و آب گرم وارد مخزن می گردد در نتیجه دمای کلی آب بالا می رود. از طرفی سیستم سرمایش جهت خنک دوباره آب داخل مخزن شروع به کار می کند. البته فرآیند اختلاط آب گرم و سرد بسیار سریعتر از فرآیند انتقال حرارت و خنک شدن آب به وقوع می پیوندد. لذا در صورتی که افراد زیادی ، در زمان کوتاهی به آبسردکن مراجعه کنند فرآیند گرم شدن آب از فرآیند سرد شدن ( که نیاز به زمان دارد ) پیشی می گیرد. یکی از را ارهایی که برای کوتاه زمان خنک شدن بکار می رود افزایش توان سیستم سرمایش است که متاسفانه منجر به مصرف بی رویه برق می گردد بدین ترتیب دستگاه های قدیمی حتی قادر نیستند ظرفیت اعلام شده توسط سازندگان را به طور پیوسته تحویل دهند.
با توجه به نحوه عملکرد آبسردکن آنی ، همیشه مقداری انرژی جهت خنک آب مصرفی به صورت ذخیره وجود دارد. این مقدار انرژی بسته به ظرفیت دستگاه از چند ساعت تا چند هفته می تواند عملیات خنک آب مصرفی را به طور پیوسته به انجام برساند. این گونه است که با مصرف پی در پی از آبسردکن آنی ، آب گرم نمی شود. و همگان فارغ از تا و تقدم در مراجعه به آبسردکن آب سرد می نوشند.

 


ظرفیت آبسردکن آنی

عنوان وبلاگ : آبسردکن آنی
منبع :
برچسب ها : آبسردکن آنی آدمک - البرزدماکاران - آبسردکن ,ظرفیت ,مخزن ,دستگاه ,سرمایش ,فرآیند ,سیستم سرمایش ,دستگاه آبسردکن ,ظرفیت سرمایش

مصاحبه سابا با البرزدماکاران

مصاحبه سازمان بهره وری انرژی ایران (سابا) با مدیر عامل شرکت

 

آبسردکن آنی راه کار صرفه جویی انرژی و پی ایی در بخش اداری ـ عمومی

گفتگو با میرحمید محمدگاهی مخترع آبسردکن آنی

آبسردکن آنی از معدود دستگاههاییست که  توسط یک مخترع ایرانی به ثبت جهانی رسیده ،تجاری سازی شده و به تولید انبوه رسیده است این دستگاه در سال 1386 اختراع شد و به ثبت رسید . مشکلات بهداشتی ناشی از مخزن آب آشامیدنی در آبسردکنهای قدیمی سبب گردید میرحمید محمدگاهی با 35 سال تجربه در صنعت سرمایش به اختراع دستگاه آبسردکنی بین د که بدون مخزن آب آشامیدنی ، آب را خنک نماید . علاوه بر این مصرف بالای انرژی و عدم توانایی در ارائۀ آب سرد به صورت پیوسته از دیگر معایب دستگاههای قدیمی بود که باید بر طرف می گردید. در آبسردکن آنی با حذف مخزن آب آشامیدنی 80% در مصرف برق صرفه جویی می شود و هر دستگاه پتانسیل 6/3 کیلو وات پی ایی را نیز دارا می باشد . ارائۀ پیوسته آب خنک موجب شده است این دستگاه مورد استقبال مصرف کنندگان قرار گیرد و 3000 آبسردکن آنی در کشور پس از گذشت 4 سال از اختراع این دستگاه گواه این ادعاست. فرودگاهها،ترمینالها، ایستگاههای راه آهن، مترو، ها،ادارات ، اماکن تفریحی،ورزشی،متبرکه و....

 از جمله مکانهایست که آبسردکن آنی مورد مصرف دارد . نظر به موفقیت این اختراع و رس سازمان در معرفی محصولات کم مصرف و پربازده بر آن شدیم با مخترع این دستگاه میرحمید محمدگاهی به صحبت بنشینیم :

 1-  چرا به اختراع آبسردکن پرداختید ؟

  گام اول در هر اختراعی،شناسایی نیاز است . ایستگاه راه آهن تهران سالیانه پذیرای عدۀ زیادی از هموطنان می باشد . در آن سالها دستگاههای نصب شده در ایستگاه راه آهن تهران  نمی توانست به طور پیوسته آب خنک ارائه نماید بدین ترتیب پس از مراجعه به آبسردکن فقط چند نفر اول آب خنک می نوشیدند . از طرفی آلودگیهای مربوط به مخزن آب آشامیدنی معمولاً مصرف کنندگان از جمله خودم را از نوشیدن آب خنک منصرف می نمود . و این همه در حالی بود که دستگاههای قدیمی از سیستم سرمایش پرمصرفی نیز برخوردار بوده و عمدتاً ایزولاسیون مناسبی نداشتند . بدین ترتیب با پشتوانۀ سالها تجربه در صنعت سرمایش با اختراع و ساخت آبسردکن آنی موفق به حل معضلات ذکر شده گردیدم .

 2- مگر استفاده از مخزن چه مشکلاتی در پی داشت ؟

 نگهداری آب در هر ظرف سرباز سبب می گردد کلر که جهت گندز به آن تزریق شده به صورت گاز خارج گردد و به مرور زمان ، مخزن به محل مناسبی برای رشد و نمو انواع و اقسام میکروبها،باکتریها،میکروارگانیزمها تبدیل شود  .همچنین انباشت رسوبات در مخزن و افزایش املاح آب از دیگر مشکلات استفاده از مخزن در آبسردکن می باشد . که در نسل جدید با حذف مخزن این مشکلات برطرف گردید .قابل ذکر است در مواردی حتی مشاهده شده بود جانوران نظیر سوسک و موش به داخل مخزن وارد شده و به دام افتاده اند و متاسفانه به علت عدم دسترسی به داخل مخزن مسئولین امر از موضوع مطلع نشده اند تا زمانی که مسیر آب وجی مسدود گردیده است.

  آبسردکن آنی چگونه می تواند در مصرف انرژی صرفه جویی نماید؟

 دستگاههای قدیمی از یک مخزن آب آشامیدنی تشکیل شده است که لوله های اواپراتور به دور آن پیچیده شده است این سیستم در سال 1937 ابداع گردیده است سطح تماس لوله های اواپراتور با مخزن بسیار ناچیز است و باعث کاهش نرخ انتقال حرارت شده است . بدین ترتیب اواپراتور چنین دستگاههایی بیشتر با هوا تبادل می کند . در آبسردکن آنی اواپراتور بوسیله سیال عامل دوم کاملاً احاطه شده و از این رو اتلافات حرارتی به حداقل رسیده است از طرفی این دستگاه در ساعات کم باری شب با استفاده از گرمای نهان ذوب یخ اقدام به ذخیره انرژی به صورت برودت می نماید و در طول روز برودت ذخیره شده را جهت خنک نمودن آب آشامیدنی به کار می برد . بدین ترتیب در آبسردکن آنی ومی برای برابری توان حرارتی وارده و توان سرمایش دستگاه وجود ندارد زیرا پیک انرژی حرارتی مورد نیاز از محل انرژی ذخیره شده تامین می گردد . به تناسب کمتر شدن توان سیستم سرمایش در این دستگاه اتلافات نیز کاهش چشمگیری یافته است .

 

4 ـ پتانسیل صرفه جویی انرژی آبسردکن آنی چقدر است ؟

بر اساس آزمایشات انجام شده با جایگزینی هر دستگاه آبسردکن آنی به جای دستگاه قدیمی به میزان 6111 کیلووات ساعت صرفه جویی در مصرف انرژی محقق می گردد. این در حالیست که بیش از 600 هزار دستگاه آبسردکن در کشور مورد مصرف دارد که از این میان می توان به آبسردکنهای مورد نیاز 70 هزار ساختمان اداری 88 هزار مدرسه در استانهای گرمسیر ،83 هزار واحد صنعتی،44 هزار مرکز درمانی،33 هزار اماکن ورزشی و 70هزارمسجد در کشور اشاره نمود . بر اساس برآوردهای انجام شده اگر سالانه تنها به میزان 10 هزار دستگاه آبسردکن آنی جایگزین گردد بیش از 61 هزار م ات ساعت صرفه جویی در سال محقق می گردد . در حال حاضر با گذشت 4 سال از اختراع این محصول 3 هزار دستگاه تولید و به بهره برداری رسیده است .

 5 ـ در مورد پی ایی چه میزان پی ایی با استفاده از این دستگاه امکان پذیر است؟

ــ آبسردکن آنی می تواند در ساعات اوج مصرف برق سیستم سرمایش خود را به عنوان عمده مصرف کننده انرژی خاموش نموده و فقط با استفاده از انرژی ذخیره شده به خنک نمودن آب مصرفی بپردازد . این عمل به کمک تایمری که برروی دستگاه تعبیه شده  میسر می گردد اتفاقاً زمان اوج مصرف برق آبسردکنها با پیک مصرف برق روز در کشور همزمان است و نیروگاههای جدید عمدتاً جهت تامین نیاز پیک روز احداث می گردد . بر اساس آزمایشات صورت گرفته با جایگزینی 10 هزار دستگاه آبسردکن آنی وم احداث یک نیروگاه  47 م اتی برطرف می گردد . هزینه احداث چنین ظرفیت نیروگاهی بیش از 20 میلیون دلار است .

 

6 ـ آیا واقعاً تا به حال در دنیا ی به ساخت چنین دستگاهی فکر نکرده است ؟

همانطور که در ابتدا عرض اختراع با شناسایی نیاز آغاز می شود . در کشورهای خارجی مردم عمدتاً از آب معدنی استفاده می نمایند لذا نیاز به آبسردکنهای آب آشامیدنی با این ظرفیت احساس نمی شود . البته به تازگی با توجه به مشکلات زیست محیطی ناشی از پسماند بطریها ، کشورهای غربی نیز به سمت استفاده از آبسردکنهای بدون بطری روی آورده اند . در هر صورت پتنت آبسردکن آنی اخیراً پس از طی مراحل دقیق و طولانی جستجو و بررسـی توسـط سازمان جهـانی مالکیت فکری ( دفتر بین المللی ژنو ) انتشـار یافتـه است.این سـازمان     (wipo: world intellectual properties offices  ) زیر مجموعه سازمان ملل متحد بوده و وظیفه حمایت از اختراعات را تحت ماهده pct بر عهده دارد . شایان ذکر است درخواست ثبت پتنت فقط برای اختراعاتی که سه شرط تازگی ، گام ابتکاری و کاربرد صنعتی را دارند مورد پذیرش قرار می گیرد . مراحل بررسی به search (جستجو) مشهور است که به بررسی سه شرط بالا می پردازد .

 

7 ـ به نظر شما این دستگاه ، اختراع موفقی محسوب می شود ؟

البته معیارهای موفقیت در زمینه های مختلف متفاوت تعریف می شود ، اما در زمینه اختراعات اجماع عمومی بر این امر دل دارد که مهمترین معیار برتری و موفقیت اختراعات سطح کاربرد آن است . برای مثال چرخ مهمترین اختراع بشر است صحت این امر با توجه به فراوانی کاربرد این اختراع مبرهن است یا اختراع لامپ که توسط ادیسون صورت گرفت از این لحاظ مطرح است که طی سالیان متمادی روشنی بخش منازل میلیاردها نفر بوده و هست . در مورد آبسردکن آنی با توجه به اینکه فقط 4 سال از اختراع این دستگاه می گذرد و در حالیکه که علی رغم وعده های مسئولین امر تا به حال کوچکترین مساعدت مالی یا حمایت معنوی از این دستگاه صورت نگرفته است تولید و عرضه 3000 دستگاه آبسردکن آنی در کشور در نوع خود موفقیت بزرگی محسوب می شود ؛ چرا که این دستگاهها در سراسر کشور به میلیونها نفر خدمت می نماید . البته همانطور که گفتم در صورت مساعدت و حمایت مسئولین مسلماً امروزه می توانستیم شاهد موفقیتهای چشمگیرتر این اختراع باشیم.

 8ـ چه نوع حمایتهایی را از مسئولین انتظار داشتید ؟

مساعدت و پشتیبانی مالی از اختراعات در همه دنیا مرسوم است . در کشور ما نیز بنیاد ملی نخبگان با پرداخت 4-3 میلیون وام به نخبگان مبادرت به این امر می ورزد که مسلماً در مورد این اختراع با توجه به حجم سرمایه گذاریهای لازم کاربردی ندارد . در مورد حمایتهای معنوی نیز می توان به معرفی و شناساندن دستگاه به مصرف کنندگان اشاره نمود ، که آن نیز صورت نگرفته است . با توجه به اینکه طیف وسیعی از مشتریان دستگاه آبسردکن ادارات ، ارگانها و اماکن عمومی و تی هستند ، معرفی و ترویج استفاده ار آبسردکن آنی می تواند مثمر ثمر بوده و پتانسیل عظیمی از صرفه جویی انرژی را برای کشور فعال نماید .

 9 ـ در راه تکامل و پیشرفت این دستگاه پس از اختراع چه اقداماتی انجام داده اید ؟

در دستگاههای آبسردکن آنی که امروزه به بازار عرضه می شود علاوه بر مشکل ظاهری دستگاه اصلاحاتی نیز صورت گرفته است . البته اساس عملکرد دستگاه تغییر نکرده است ، اما دستگاه از لحاظ صرفه جویی انرژی ، قابلیت پی ایی و مسائل ارگونومیک بهبود یافته است . همچنین دستگاههای اولیه در ظرفیتهای بالا در مدلهای 6،8، 10، 12 شیر ساخته می شد که فقط در اماکن عمومی فوق العاده شلوغ مورد مصرف داشت . مدلهای دو شیر و چهار شیر با بدنه پلیمری ، ظاهری متفاوت ، ظرفیت کمتر و استفاده عمومی تر بعداً ساخته شد . البته مسائلی از این دست در بخش تحقیق و توسعه (r&d) شرکت البرزدماکاران انجام می شود که با رضایت مصرف کنندگان نیز همراه بوده است .

 10 ـ با چه موانعی در راه پیشرفت این اختراع روبرو بوده اید ؟

در ابتدای امر با توجه به اینکه اماکن اداری از تعرفه برق ارزان بهره می بردند تمایلی برای استفاده از آبسردکن آنی با توجه به مصرف برق کمتر آن وجود نداشت و ارائه پیوسته آب خنک بهداشتی بیشتر مد نظر یداران بود. البته واقعی شدن قیمت برق در سال گذشته برای تیها تا حدودی سبب شده است مصرف انرژی تا حدودی ملاک عمل قرار گیرد . از دیگر موانع این راه می توان به عدم وجود استاندارد انرژی برای آبسردکنها اشاره کرد که وم تعریف آن آشکارا احساس می گردد .

 11 ـ در پایان اگر نکته خاصی مد نظر دارید بفرمایید .

در اینجا جا دارد از جناب آقای مهذب تر مدیریت محترم سابا، جناب آقای سجادی معاونت محترم آموزش و بهینه سازی مصرف انرژی سابا و کلیه کارشناسان محترم سابا و آزمایشگاه ملی صرفه جویی که زحمات فراوانی را طی انجام  آزمایشات بر روی آبسردکن آنی و دستگاههای قدیمی متقبل شده اند تشکر و قدردانی نمایم ، مسلماً لبخند زیبای آن کودک خوزستانی که از آبسردکن آنی آب سالم ، بهداشتی و خنک می نوشد تنها متعلق به من نیست و کلیه دست اندرکاران و افرادی که در راه گسترش استفاده از این دستگاه تلاش نموده اند در این امر سهیمند .

 


 

عنوان وبلاگ : آبسردکن آنی
منبع :
برچسب ها : مصاحبه سابا با البرزدماکاران - دستگاه ,آبسردکن ,مصرف ,اختراع ,انرژی ,مخزن ,صرفه جویی ,دستگاه آبسردکن ,بدین ترتیب ,هزار دستگاه ,مصرف کنندگان ,هزار دستگاه آبسردکن

مقایسه دستگاه آبسردکن آنی با آبسردکن های قدیمی

مقایسه دستگاه آبسردکن آنی با آبسردکن های قدیمی


  1- مصرف انرژی:

1- 1 اتلافهای حرارتی :
 در نمونه های قدیمی متأسفانه به علت اینکه لوله های اواپراتور(خنک کننده) در تماس مستقیم با هوای محیط هستند و اینکه عایقکاری مخازن نگهداری آب سرد به خوبی انجام نگرفته است و حتی در مواردی اصلا وجود ندارد، اتلاف انرژی چشمگیری داریم که در دستگاه جدید با استفاده از سیستم ذخیره انرژی و انتقال اواپراتور به داخل مخزن و احاطه شدن آن با سیال عامل دوم این مشکل برطرف شده است و اتلاف در لوله های تبخیر کننده تقریبا به صفر می رسد . و از این طریق از اتلاف انرژی زیادی جلوگیری بعمل می آید . همچنین در دستگاه آبسردکن آنی کلیه لوله های سیر سیال و همچنین مبدل و سیستم ذخیره انرژی بخوبی ایزوله شده اند تا از اتلافهای احتمالی جلوگیری بعمل آید .

2-1 مصرف برق  ( توان کمپرسور) :
در آبسردکن آنی با توجه به سیستم ذخیره برودت در کنار سیستم سرمایش ، ازکمپرسور با توان 4/1 تا 4/3 hp استفاده گردیده است . در سیستمهای قدیمی اگر شرایط استاندارد کاملا رعایت گردد با استفاده از این کمپرسور میتوان تنها به ظرفیت سرمایش  lit/hr40-10  دست یافت که این میزان به هیچ عنوان با ظرفیت آبسردکن آنی (lit/hr 1500 up to ) قابل مقایسه نیست .
با تعویض هر دستگاه قدیمی با آبسرد کن آنی، سالانه به اندازه 10620 کیلو وات ساعت در مصرف انرژی برق صرفه جویی به عمل می آید .  به عبارت دیگر،با تعویض 100 دستگاه آبسردکن قدیمی با آبسردکن آنی، سالانه  به اندازه 2000 بشکه نفت خام  صرفه جویی ارزی به عمل می آید.

3-1 پیک سایی:

 تولید برق در نیروگاهها همیشه به میزانی است که شبکه مصرف نیاز دارد.  اما روند مصرف انرژی برق توسط مصرف کنندگان الگوی یکنواختی را برنمی تابد . لذا نیروگاه همیشه باید آماده باشد تا در زمانی که مصرف برق ناگهان افزایش می یابد بتواند پاسخگوی شبکه مصرف باشد. فازهای چندگانه نیروگاه ، مخصوصا در روزهای گرم که بیشترین مصرف برق در طول سال در آن رخ می دهد روشن بوده و به مصرف سوخت می پردازند . در ساعات میان باری و کم باری شبکه فقط تعداد اندکی از فازها به تولید برق می پردازند .ازطرفی در ساعاتی در طول روز و اوایل شب با پیک مصرف برق روبرو هستیم که در واقع فازهای اضافی روشن مانده اند تا در این زمان در مدار قرار گیرند. میتوان با استفاده از قابلیت  ذخیره انرژی دستگاه آبسردکن آنی ، در طول شب انرژی برودتی را بصورت آب و یخ ذخیره کرده و در طول روز از آن بهره جویم . بدین ترتیب میتوان با توجه به تعداد بسیار زیاد آبسردکن ها در کشور، مقدار زیادی از بار شبکه را بخصوص در روزهای گرم سال که بار زیادی بر شبکه تحمیل می گردد به شب منتقل کرد تا از این ره اقدام مناسب در جهت تعدیل بار شبکه صورت پذیرد . لذا با توجه به قابلیت ذخیره انرژی دستگاه ،خاموش سیستم سرمایش در ساعات اوج مصرف امکانپذیر می باشد. که از این ره فشار کمتری بر نیروگاهها اعمال شده و وم تاسیس نیروگاههای جدید بر طرف می گردد.
در واقع با تعویض هر دستگاه آبسردکن قدیمی با دستگاه آبسردکن آنی در ساعات اوج مصرف 75-44 لامپ 100w  خاموش می گردد.

4-1 برق بها:
کنتورهایی که اخیرا توسط شرکت برق در کل کشور نصب می گردد با تدبیردفتر مدیریت مصرف برق(e.d.s.m.b ) در راستای تشویق مصرف کنندگان ازنوع کنتورهای چند تعرفه ای می باشد . این کنتورها قادرند مقدار مصرف برق را در ساعات مختلف اندازه گیری نمایند. به این ترتیب شرکت برق برای مصرف برق در ساعات مختلف شبانه روز اعم از ساعات کم باری، میان باری و اوج بار،تعرفه های متفاوتی قائل شده است. بهای برق در ساعات اوج مصرف تقریبا 10 برابر ساعات کم باری شب و 4 برابر ساعات میان باری می باشد.
همانطور که گفته شد می توان عمده مصرف برق دستگاه آبسردکن آنی را به شب منتقل کرد . به این ترتیب به مدد کنتورهای چندتعرفه ای ، مصرف کننده بهای بسیار کمتری بابت هزینه مصرف برق پرداخت می نماید. به این ترتیب می توان تا 90% در هزینه برق صرفه جویی نمود.

5-1 دمای محیط :
همانگونه که میدانیم دمای محیط کارکرد سیستمهای برودتی برروی راندمان و ضریب عملکرد دستگاه ها بسیار تاثیر گذار است و هر سیستم برودتی با الگوی پمپ حرارتی در هنگام کارکرد  خود به دمای محیط اطراف  می افزاید .
از طرفی در روزهای گرم سال که زمان کارکرد آبسردکنهاست دستگاههای قدیمی به گرم محیط می پردازند که خود باعث اعمال بار بر روی سیستم ایرک شنر می شود. ولیکن خاموش بودن دستگاه آبسرد کن آنی  در طول روز از افزایش دمای محیط بوسیله کندانسور جلوگیری بعمل می آورد . از طرفی چون سیستم سرمایش  آبسردکن آنی در شب کار میکند – با توجه به اختلاف دمای شب و روز - عملکرد سیستم سرمایش بهبود می یابد.

2-بهداشت و سلامت عمومی
مخزن آب آشامیدنی در آبسردکن های قدیمی بستر مناسبی برای رشد و نمو انواع میکروارگانیزم  ها می باشد. با حذف مخزن آب آشامیدنی در آبسردکن آنی از تمرکز و شیوع انواع میکروب، انگل و آلودگی ها جلوگیری به عمل می آید .سیستم آبسردکن آنی به نحوی طراحی شده که قادر است آب لوله کشی شهری را به صورت آنی ( لحظه ای ) خنک نماید. بدین ترتیب با حذف منبع از شیوع انواع بیماری ها و مسمویتها جلوگیری به عمل می آید.

3- ظرفیت سرمایش:
منظور از ظرفیت سرمایش، لیتراژ آبی است که دستگاه می تواند در زمان خاصی خنک کند. در آبسردکن های قدیمی به علت محدودیت این دستگاه ها در خنک آب به صورت پیوسته ، ظرفیت سرمایش دریک ساعت تعریف می شود. به عبارت دیگر سیستم های قدیمی نمی توانند بیشتر از چند دقیقه آب خنک تحویل دهند زیرا به ازای آب رفته از مخزن آنها ، آب گرم شهری وارد مخزن شده و با آبی که قبلا درون مخزن خنک شده بود مخلوط می شود این امر سبب می شود با باز ماندن شیر به طور پیوسته آب مخزن گرم شودو نیز خنک شدن این آب خود نیاز به زمان دارد. دقیقا به همین علت است که وقتی که چند نفر به آبسردکن های قدیمی مراجعه می کنند، فقط نفرات اول آب خنک می نوشند.
با سیستم سرمایش لحظه ای در آبسردکن آنی شما هیچ محدودیتی در دریافت آب خنک آشامیدنی  ندارید. بر خلاف دستگاههای قدیمی با آبسردکن آنی ، شما واقعا می توانید به طور پیوسته آب سرد بنوشید . به همین دلیل ظرفیت سرمایش این دستگاهها محدود به ساعت نمی باشد. واحد ظرفیت سرمایش دستگاه آبسردکن آنی لیتر در روز است. یک دستگاه آبسردکن آنی بسته به اندازه دستگاه قادر است در روز به میزان 400 تا 3000 لیتر آب خنک  تحویل دهد. البته امکان ساخت دستگاههای سفارشی با ظرفیت بالاتر وجود دارد مانند دستگاه نصب شده در مترو تهران با ظرفیت 6000 لیتر در روز.

4-  لوله کشی
فشار آب وجی از آبسردکن های قدیمی متناسب است با فشار استاتیکی  مخزن آب آشامیدنی. به همین علت سیستم های قدیمی در تعداد شیر محدودیت دارند. و معمولا در مدلهای  1 تا 6 شیر ساخته می شوند. از آنجا که در آبسردکن آنی مخزن انباشت آب آشامیدنی نداریم و فشار آب وجی تقریبا با فشار آب ورودی برابر است،  بر روی یک دستگاه آب سردکن آنی - بسته به فشار آب ورودی - تا 30 شیر آبخوری قابل نصب است. به این ترتیب یک دستگاه مرکزی آب سرد کن آنی می تواند جایگزین چندین دستگاه آبسردکن قدیمی در نقاط مختلف یا حتی طبقات مختلف گردد.
امکان لوله کشی آب خنک از مزایای منحصر به فرد این دستگاه می باشد. به این ترتیب می توان فاصله آبخوریها از دستگاه را زیاد کرده و یا حتی برای حفاظت از دستگاه یا محدودیت فضا ، آنرا اختفا نمود.
خلاصه :
از این روی با جایگزینی آبسردکن آنی:
-    چندین دستگاه قدیمی حذف می گردد
-    آب خنک آشامیدنی در حجم لازم همیشه در دسترس می باشد.
-    مسائل بهداشتی مراعات می گردد.
-    مصرف برق کاهش می یابد.
-    بهای برق مصرفی کاهش می یابد.
-    پی ایی صورت می گیرد.
عنوان وبلاگ : آبسردکن آنی
منبع :
برچسب ها : مقایسه دستگاه آبسردکن آنی با آبسردکن های قدیمی - آبسردکن ,دستگاه ,مصرف ,قدیمی ,سیستم ,انرژی ,دستگاه آبسردکن ,ظرفیت سرمایش ,دمای محیط ,ذخیره انرژی ,سیستم سرمایش ,دستگاه آبسردکن قدیمی ,ذخیره انر?

آبسردکن آنی آدمک 90

تهیه آب خنک و سرد برای آشامیدن در گرمای طاقت فرسای تابستان همیشه مورد توجه انسان بوده است. در دوران های قدیم در کشورهایی مانند ایران و عراق خانه ها مجهز به سرداب بودند. مردم با گرم شدن هوا به این سرداب ها پناه می بردند و از آب سرد آن ها برای آشامیدن استفاده می د.در آبسردکن های امروزی برای خنک آب از گاز  استفاده می شود. آبسردکن های امروزی در انواع فانتزی ، صنعتی و آنی ساخته می شوند. آبسردکن های آنی قادر هستند که آب را به صورت لحظه ای خنک کنند.  آبسردکن های آنی و صنعتی آدمک از بدنه های  ای بی اس ساخته می شوند .از دیگر تفاوت های آبسردکن های فانتزی و صنعتی می توان به مکان استفاده آن ها اشاره کرد. آبسردکن های فانتزی در مکان های مس ی و کم تردد کاربرد دارند اما از آبسردکن های صنعتی در اماکن صنعتی مانند کارخانه ها و اماکن عمومی مانند معابر ، مدارس و مکان های مذهبی ، مساجد ، مترو ، راه آهن ، هیئت ها و ... استفاده می شود.

آبسردکن های آدمک از جمله آبسردکن های قدرتمند موجود در بازار هستند. این آبسردکن ها ساخت ایران هستند و تولید کننده آنها شرکت البرزدماکاران می باشد. از مزیت های اصلی این آبسردکن ها می توان به استفاده از مواد ای بی اس در ساخت بدنه ، که نشکن هستند ، مصرف بهینه انرژی و شیرها و سینی ضدچکه اشاره کرد. این آبسردکن ها به دلیل انطباق استانداردهای رعایت شده در ساخت آن ها دارای استاندارد های  iso و مصوبات وزارت بهداشت می باشد ، برای استفاده مصرف کنندگان ایرانی بسیار مناسب هستند. این دستگاه ها به صورت انحصاری توسط شرکت تولیدی و برودتی البرزدماکاران تولید می شوند و دارای یک سال گارانتی  هستند.

آبسردکن های صنعتی آدمک با استفاده از بدنه ای بی اس ساخته می شوند.  این آبسردکن ها نیز برای جلوگیری از خطر زنگ زدگی، بدون مخزن هستند و به همین دلیل در آن ها خطر آلودگی آب ناشی از زنگ زدگی وجود ندارد.  از دیگر مزیت های اصلی این آبسردکن ها می توان به استفاده از کمپرسور و کندانسور بسیار قدرتمند اشاره کرد. این آبسردکن ها با با یک سال گارانتی  عرضه می شوند. شرکت البرزدماکاران با بیش از 40 سال سابقه تولید کننده انواع دستگاه ها و تجهیزات ، برودتی و سرمایشی است.  

عنوان وبلاگ : آبسردکن آنی
منبع :
برچسب ها : آبسردکن آنی آدمک 90 - آبسردکن ,استفاده ,صنعتی ,شوند ,آدمک ,تولید ,شرکت البرزدماکاران ,تولید کننده ,صنعتی آدمک ,برای آشامیدن

آبسردکن آدمک بدون مخزن

تبرید چیست ؟

تبرید عبارت است از جذب حرارت از یک سیال و دفع آن به سیال دیگر (سیال می تواند هوا یا آب ویا هر نوع گاز یا مایع دیگر باشد)می باشد . در کلیه سیستمهای تبرید آدمک حفظ سرما مست م جذب حرارت از موادی با درجه حرارت کمتر و خارج این حرارت به محیطی با درجه حرارت بالاتر می باشد.

تمام سیستم های تبرید  تراکمی که جهت ایجاد سرما بکار گرفته می شوند از چهار قسمت اصلی تشکیل  شده اند. این چهار قسمت عبارتند از1- کمپرسور ،2- کندانسور، 3-شیر انبساط و4- اواپراتور.در کلیه سیستمهای تبرید تراکمی از وجود یک نوع ماده سرمازا (مبرد) در یک مدار بسته نفوذناپذیر استفاده می شود. در این سیستمها عمل سرد به طور پیوسته و متوالی انجام می گیرد(تکرار یک سری عملیات یکنواخت را یک سیکل می نامند). تمام سرد کننده ها بر اساس یک سیکل معین عمل میکنند. در سرد با عملیات مکانیکی از یک کمپرسور برای متراکم گازمبرد استفاده می شود و به این ترتیب سیکل حاصله را سیکل تراکمی و گاهی سیکل تراکم تبخیری می نامند.در کمپرسور فشار گاز مبرد بالا   می رود و این اختلاف فشار بین ورود و وج گاز کمپرسور باعث حرکت گاز مبرد در داخل سیستم می شود . کندانسور وسیله ای است که گاز وجی از کمپرسور را که دارای دما و فشار بالا می باشد به مایع تبدیل می کند و دمای آنرا کاهش می دهد . شیر انبساط مایع مبرد وجی از کندانسور را به صورت پودر تبدیل می کند . اواپراتور وسیله ای است که پودر حاصل از وسیله انبساطی را بصورت تبخیر کامل و ح گازی تبدیل  می کند . شکل زیر اجزای  یک سیستم تبرید نشان می دهد.

تبرید و سردخانه
سیستم تراکمی:

 در کلیه سیستم های سرد کننده تراکمی از وجود یک نوع ماده سرمازا (مبرد) در یک مدار بسته نفوذناپذیر استفاده می شود. در این سیستمها عمل سرد به طور پیوسته و متوالی انجام می گیرد(تکرار یک سری عملیات یکنواخت را یک سیکل می نامند). تمام سرد کننده ها بر اساس یک سیکل معین عمل میکنند. در سرد با عملیات مکانیکی از یک کمپرسور برای متراکم گازی استفاده می شود و به این ترتیب سیکل حاصله را سیکل تراکمی و گاهی سیکل تراکم تبخیری می نامند. بکار بردن نام سیستم تراکم تبخیری به این علت است که عمل تراکم بخار وتبدیل آن به مایع سرمازا بوسیله کمپرسور و کندانسور انجام می گردد و به این ترتیب انتقال انرژی حرارتی حاصل می شود.

ماده سرما زا در یک قسمت از سیکل حرارت محیط خود را جذب کرده و در قسمت دیگر آن را دفع می کند . به عبارت دیگر کمپرسور گاز سرمازا را در وضعیتی قرار می دهد که حرارتی را که قبلا و از محیطی با فشار کم جذب کرده بود پس بدهد. چون کمپرسور حرارت را از محیطی به محیط دیگر انتقال می دهد به آن پمپ حرارتی نیز می گویند.
یک سیستم سرد کننده از یک قسمت فشار قوی و یک قسمت فشار ضعیف تشکیل شده است که حرارت از سمت فشار ضعیف گرفته می شود و در سمت فشار قوی دفع می شود
قسمت فشار ضعیف:

در سیکل ماده مبرد یک دوره(سیکل کامل) را مرتبا تکرار می نماید . به این ترتیب که از شیر انبساط حرکت کرده و به طرف اواپراتور می رود و بعد از طریق لوله مکش کوپرسور به کمپرسور می رود از شیر انبساط تا ورودی کمپرسور را قسمت فشار ضعیف گویند مقدار فشار این قسمت به نوع سیستم و دمای ورودی اواپراتور و محیط سرد بستگی کا مل دارد. بایستی در نظر داشت فشار از وجی شیر انبساط تا کمپرسور ثابت است و این قسمت را قسمت با فشار پا یین یا قسمت فشار ضعیف سیستم می نامند و چون اواپراتور به تنهایی مهمترین قسمت از فشار پایین است به این سبب اصطلاح فشار پایین یا ضعیف اغلب به کویل اواپراتور اطاق مشود.
فشار در قسمت پایین گاهی اوقات فشار عقب نیز نامیده می شود .
قسمت فشار زیاد:
کمپرسور- لوله وج گاز از کمپرسور- کندانسور- مخزن مایع مبرد و لوله حامل مایع مبرد که قسمت با قیمانده از سیستم تبرید می باشد به نام قسمت فشار زیاد نامیده می شود.

تبرید و سردخانه

بطور کلی سرما را به سه طریق می توان تولید نمود:
الف –سیستم تبخیری          
ب-سیستم تراکمی
ج-سیستم جذبی

یک طبقه بندی روش های اساسی سردسازی به شکل زیر است:

1ــ سردسازی مدار باز
2ــ سردسازی مدار بسته
 3ــ سردسازی به روش های ویژه
1ــ سردسازی مدار باز
وقتی یک تکه یخ را در داخل یک لیوان قرار می دهید تا آب خنک شود.
 با این روش دمای آب از طریق تماس مستقیم سردتر گردیده است. همچنین چنانچه یک تکه یخ را برابر یک پنکه قرار دهید و وزش پنکه را به سمت خود قرار دهید حس می کنید که قالب یخ کمک به خنک تر شدن بیشتر هوا می کند. انتقال غیر مستقیم گرما توسط جسم سوم یعنی هوایی که بین ماده سرد (یخ) و جسمی که می خواهند خنک شود (شما) صورت می گیرد. کولر آبی از همین روش پیروی می کند.


2ــ سردسازی مدار بسته

در این روش گرما را از یک محیط با دمای پایین به یک محیط با دمای بالا انتقال می دهیم در این روش نیاز به کار خارجی داریم.
همان طور که می دانیم گرما از یک محیط با دمای بالاتر به یک محیط با دمای پایین تر به خودی خود انتقال می یابد و نیاز به کار  نیاز به کار داریم ولی چنانچه بخواهیم ع این کار را انجام دهیم حتما نیاز به کار داریم. (قانون دوم ترمودینامیک)
دمای بالا و پایین را می توان به بالا و پایین یک تپه تشبیه نمود که آب از بالای تپه به پایین به خودی خود سرازیر می شود و حتی می تواند یک توربین را بچرخاند ولی برای انتقال آب از پایین به بالا نیاز به کار داریم.
پرکاربردترین سردسازی با این روش سیستم تراکمی و سیستم جذبی می باشد.

این روش خود به دو دسته کلی مدار بخار و مدار گاز تقسیم می شود.
1ــ2ــ سردسازی با مدار بسته بخار
این روش نیز خود به دو دسته سیستم تبرید تراکمی و سیستم تبرید جذبی دسته بندی می شود.
1ــ1ــ2ــ سیستم تبرید تراکمی

در این سیستم مقداری گرما در اواپراتور جذب و مقدار بیشتری گرما در کندانسر دفع می گردد.
2ــ1ــ2ــ سیستم تبرید جذبی

در اوائل قرن بیستم سیستم تبرید جذبی آب ــ آمونیاک بسیار محبوب بود ولی با توسعه  سیستم جذبی با سیستم تراکمی کاربرد آن کم شد ولی مجددا استفاده آب ــ لیتیوم برماید به دلیل استفاده از گرمای اضافی در محیط های صنعتی و همچنین در جایی که گاز بیش از برق در دسترس است مورد استفاده قرار می گیرد.
2ــ2ــ سردسازی با مدار بسته گاز

زمانی که ما از یک گاز به عنوان سیال در سیکل تبرید استفاده می کنیم ولی گاز تبخیر و تقطیر نمی شود و به همان ح می ماند آن سیکل را سیکل گاز می نامند. پرکاربردترین گاز در این سیکل هوا می باشد.
3ــ سردسازی به روش های ویژه

روش هایی دیگر نیز برای سردسازی وجود دارند که برخی از آنها بازده کمی داشته و برخی نیز برای سیستم های دمای پایین به کار می  روند. از معروف ترین این سیستم ها می توان سردسازی ترموالکتریک، سردسازی مغناطیسی، سردسازی نوری و سردسازی گرما ــ صوتی را نام برد.

 

نقطه پیوند صنعت تهویه و تولید :

تغییرات دما بسیاری از رفتار محصول به دست آمده را تعیین می کند و در تمامی مراحل تولید اعم از ترکیب و فرم دهی به محصول به ما کمک می کند . صنعت تهویه از آنجایی وارد خطوط تولید شد که پس از افزایش دما نیاز به کاهش و یا کنترل آن بوجود آمد .

تعریف تولید :

 تولید یا فرآوری یا زایش از اصطلاحات علم اقتصاد به معنی تهیه کالا و خدمات مورد نیاز با استفاده از منابع و امکانات موجود است . فعالیت تولیدی سلسله اقداماتی است که برای تبدیل منابع به کالاهای مورد نیاز صورت می گیرد .
امروزه آنچه حائز اهمیت می باشد تولید نیست بلکه تولید مبنی بر روش های ی و تجهیزات کارآمد و سریع است ، که باعث رشد و شکوفایی واحد های تولیدی می گردد .
ا امات تولید از دیدگاه مدیران داخلی :

مطابق دیدگاه مدیران آنچه ضامن ثبات و پیشرفت واحد تولیدی می گردد خ ر بودن سیستم ها ، سرعت بالا ، دقت لازم و عدم وابستگی به عوامل بیرونی می باشد .
روش سیال واسط :

در این روش بنابه دمای وجی و ورودی به سیستم از را ارهای زیر و یا ترکیبی از آنها استفاده می کنیم .
1-    حوضچه انتقال حرارت
2-    برج خنک کننده
3-    چیلر و مخزن تبادل

چنانچه دمای سیال وجی از سیستم بیش از  ˚c75 باشد بایستی از حوضچه انتقال حرارت استفاده شود . این حوضچه ها متشکل از یک سیستم پمپاژ و یک یا چند فواره کف ساز می باشد که با افزایش سطح تماس سیال با هوای محیط باعث کاهش دمای آن می شود . در این روش محاسبه میزان سیال جبرانی بسیار حائز اهمیت می باشد . ابعاد و مشخصات سیستم پمپاژ بستگی به دبی و دمای وجی سیال از سیستم دارد .    
در صورتی که دمای وجی سیستم تا ˚c75 باشد بایستی از برج خنک کننده استفاده شود . این برج با استفاده از اختلاف دمای مرطوب محیط و سیال ورودی و گردش اجباری هوا از روی سطوح نازک شده سیال دمای آن را کاهش می دهد . بنابراین دمای سیال وجی از برج خنک کننده همیشه تابعی از دمار مرطوب محیط خواهد بود .
چنانچه دمای سیال مورد نیاز سیستم نزدیک به دمای مرطوب محیط و یا کمتر از آن باد بایستی از دستگاه های چیلر و مخزن تبادل استفاده گردد . در این روش با استفاده از یک مخزن تبادل و دبی و دماهای مختلف ورودی و وجی آن می توان به دمای مطلوب سیال واسط رسید .
تجهیزات مناسب روش سیال واسط :

پس از طراحی و انتخاب روش بهینه در خنک سازی سیال واسط انتخاب تجهیزات مناسب بسیار حائز اهمیت می باشد .
خوردگی :

 از آنجایی که واحد های تولیدی عموماً در شهرک های صنعتی مستقر می باشند وجود گازهای آلاینده و خورنده امری اجتناب ناپذیر خواهد بود ، بنابراین پیش بینی تمهیدات لازم برای ف ات و تجهیزاتی که در معرض گرش دائمی و اجباری هوای محیط هستند ا امی است . در این روش تنها کندانسور چیلر های هواخنک در معرض چنین خوردگی خواهند بود ، لذا استفاده از کویل های هیدروفیلیک به دلیل خاصیت ضد خوردگی توصیه می گردد .  
عدم وابستگی :

در واحد های صنعتی عدم وابستگی به کارشناسان بیرونی و یا دور از دسترس بسیار حائز اهمیت می باشد . مطابق میل مدیران تمامی تجهیزات و ادوات تولید می بایست به آسانی و توسط کارشناسان داخلی شرکت قابل عیب ی و تعمیر باشند و همچنین قطعات یدکی لازم برای این تجهیزات در دسترس باشد . بنابراین استفاده از چیلر های روتین استفاده شده در بخش ساختمانی به هیچ عنوان توصیه نمی گردد ، چیلر های بخش تهویه ساختمانی به دلیل حجم بالای تولید و قیمت تمام شده کمتر توسط کارخانجات مجهز به بورد الکترونیکی و تجهیزات الکترونیکی منحصر به فرد همان شرکت می باشند . بنابراین عیب ی و تعمیر اینگونه چیلر ها صرفاً توسط شرکت فروشنده انجام خواهد شد . این امر به دلیل دسترس نبودن شرکت وارد کننده و یا عدم موجودی قطعه مورد نظر مورد دلخواه مدیران نخواهد بود .
افزایش ضریب ایمنی سیستم تبرید :

در واحد های صنعتی اختلال در سیستم خنک کننده به منزله اختلال و یا تعطیلی خط تولید می باشد ، و تعطیلی خطوط تولید در مدت زمانی هر چند کوتاه می تواند ضررهای قابل توجهی را به شرکت ها وارد کند ، بنابراین در استفاده از سیستم های تبرید پیش بینی مدار رزرو و یا استفاده از دو مدار مجزا و تعداد بیشتری از کمپرسورها توصیه می گردد .
بر اساس مطالب فوق و تحقیقات میدانی به این نتیجه رسیدیم که طراحی و ساخت سیستم های خنک کننده واحد های صنعتی مقوله ای مجزا از سیستم های تهویه مطبوع می باشند و بایستی با ملاحضات خاص خود به آنها نگریست .

برچسب ها : آبسردکن آنی آدمک ، آبسردکن صنعتی ، آبسردکن مقاوم ، آبسردکن صنعتی ، سیستم خنک کننده آنی ، سیستم خنک کننده صنعتی ،البرزدماکاران ، آبسردکن دو شیر ، آبسردکن چهار شیر ، آبسردکن مرکزی ، آبسردکن سه شیر ، آبسردکن پنج شیر .

عنوان وبلاگ : آبسردکن آنی
منبع :
برچسب ها : آبسردکن آدمک بدون مخزن - سیستم ,استفاده ,فشار ,دمای ,سیکل ,قسمت ,سیستم تبرید ,قسمت فشار ,فشار ضعیف ,مدار بسته ,سیال واسط ,سیکل تراکم تبخیری ,بسته نفوذناپذیر استفاده ,کلیه

آبسردکن آنی آدمک و نیاز مصرف روزانه آب

نیاز روزانه بدن به آب چقدر است


در زمینه میزان مصرف مایعات و به خصوص آب نظرات متفاوتی وجود دارد ولی در کل می شود با توجه به شرایط بیرونی و درونی هر فرد یک سری دستورالعمل های خاص تجویز کرد. برای مثال میزان مصرف آب برای افراد ن در مناطق خشک و بیابانی در مقایسه با افراد ن در مناطق پرباران و مرطوب و سرد متفاوت است؛ همین طور هم می شود برای افراد مختلف که در رشته های متفاوت فعالیت دارند نظر داد. برای مثال افراد کارگر در معادن میزان مصرف آب برای آن ها با افراد شاغل در ادارات متفاوت است. روی هم رفته دستورالعمل کلی که دراین باره وجود دارد بدین گونه است که میزان متوسط مصرف آب برای مردان حدود 3  لیتر باید باشد و این میزان متوسط مصرف برای خانم ها بایستی در حدود 2.2 لیتر باشد. البته باز هم تأکید می کنیم این میزان با توجه به شرایط تغییراتی خواهد داشت که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

چگونه بایستی مطمئن شویم که میزان مناسب از مایعات را مصرف کرده ایم؟


فرض کنید که شما در روز به صورت تقریبی برای مدت 16 ساعت بیدار هستید،در نتیجه شما بایستی در آن روز در حدود 140 تا 190 میلی لیتر آب در هر ساعت بنوشید! شاید این مقدار در نگاه اول زیاد به نظر برسد ولی این رقم در برابر دیگر بررسی های انجام گرفته از میزان کمتری برخوردار است. در کل اگر شما دسترسی آسان به آب داشته باشید (مثلاً آبسردکن و یا بطری های آماده آب و…) مصرف این میزان آب برای شما سخت نخواهد بود. ت
حقیقات نشان می دهد که بسیاری از افراد آب به اندازه کافی مصرف نمی کنند و به اصطلاح دچار کم آبی هستند که ریشه ی این قضیه موارد متعددی از دلایل و مستندات را نشان می دهد ولی عمده ترین آن ها را می توان به عدم علاقه افراد به مزه آب نسبت داد که راه حل آن نیز در این است که یاد بگیریم که آب را دوست داشته باشیم. البته راه حل های زیادی برای برطرف این قبیل مشکلات وجود دارد که بهترین آن ها استفاده از موادی است که دارای مقدار زیادی آب باشد که بدن انسان بتواند با کمک این مقدار آب این کمبودها را جبران کند. هندوانه و انواع میوه های تابستانه و حتی زمستانه از این قانون پیروی می کنند و مصرف آن ها به برطرف کمبود آب بدن تا حد زیادی کمک می کنند. البته پیشنهاد دیگری که در این زمینه می شود داد همراه داشتن همیشگی یک بطری آب قابل پر است زیرا همراه داشتن این گونه بطری ها به ما در مصرف آب بسیار کمک می کند.

آیا مصرف بیش از حد نیاز آب ضرری دارد؟


درباره مصرف بیش از حد آب نیز می توان مشکلاتی را برشمرد که مهم ترین آن ها آسیب رسیدن به کلیه ها است. پم در این زمینه به ما می گوید که کلیه های هر انسان بالغ در روز به طور متوسط توانایی تصفیه 15 لیتر آب را دارد که اگر از این میزان مصرف ما بیشتر شود موجبات آسیب هایی به کلیه ها و کبد و مثانه شخص می شود. البته در کل با مقایسه آسیب هایی که به خاطر کم بود آب به بدن می رسد با ورود بیش از حد آب به بدن می شود نتیجه گرفت که مصرف بیش از حد آب آسیب کمتری به بدن وارد می کند تا مصرف کم آب؛ به هرحال متأسفانه شاهد آن هستیم که مصرف مایعات بین افراد خیلی کمتر از حد لازمه است که این مورد باعث ایجاد آسیب های جدی به بدن افراد شده است.

اگر به اندازه کافی آب مصرف نکنیم چه اتفاقی می افتد؟


همان گونه که گفته شد مصرف بیش از حد آب می تواند آسیب زا باشد ولی چیزی که قطعی است مصرف کم آب بسیار مضرتر و آسیب زاتر است. همان گونه که میدانید آب در هضم غذا و حفظ و شاد پوست و مو مؤثر است، به شما احساس سیری می دهد که نتیجه آن کمتر خوردن غذا و تناسب اندام است. حفظ سلامت و کارایی کلیه ها، کمک به دفع سموم از بدن، از طرف دیگر عدم مصرف آب کافی باعث کاهش توانایی و سطح انرژی در بدن می شود و این قضیه عامل در خستگی زودرس است.
پم دراین باره می گوید که کم بود آب موردنیاز بدن باعث خستگی زودرس و همچنین اختلال درروند پمپاژ خون در بدن توسط قلب می شود و همچنین این کم بود آب باعث کاهش انرژی مؤثر در بدن می شود که بیشترین آسیب دراین باره متوجه ماهیچه ها است. مخصوصاً زمانی که در ورزشگاه در حال ورزش هستید برای بالا بردن راندمان بدن بایستی حتماً میزان مناسب آب را مصرف نمایید وگرنه در غیر این صورت دچار مشکلات حاد می شوید.
و در پایان بایستی به این موضوع اشاره کنم که جدای مصرف کافی و مناسب آب برای هر شخص بایستی این نکته را نیز در نظر بگیریم که می شود بدون مصرف کافی آب به فعالیت های روزانه خود پرداخت و بعضاً آن ها را به اتمام نیز رساند ولی بایستی در نظر داشت که شخص در طول انجام آن پروژه احساس خوب نخواهد داشت و خستگی ناشی از آن بی آبی می تواند دامن گیر کیفیت کار شود. لذا توصیه می شود که تا آنجا که امکان دارد عادات نوشیدن آب را به طور کامل در خود اصلاح کنید تا علاوه بر داشتن روزی پرانرژی از انجام فعالیت های روزانه خود نیز لذت ببرید و امکان شاد زیستن را حداقل از نظر عوامل درونی برای خود تا حد امکان فراهم سازید.

آبسردکن آنی (ani)


این نوع آبسردکن در سال ۲۰۰۷ میلادی اختراع و ثبت گردید. سیستم خنک کننده مورد استفاده همان پمپ حرارتی یا سیکل یخچال است اما امکانات ذخیره انرژی در سیستم تعبیه گردیده است و منبع آب آشامیدنی که در مواردی منبع آلودگی هاست حذف گردیده است. در این نوع از آبسردکن آب به صورت لحظه ای (آنی) خنک می گردد از همین روی با افزایش نرخ مصرف آب دمای آب افزایش نمی یابد لذا در ساعات پیک مصرف آب سرد نیز دمای آب ثابت و بین ۱۳–۹ درجه سانتیگراد می باشد.
همچنین بااین سیستم امکان لوله کشی آب خنک به نقاط مختلف میسر می باشد به عبارتی در اماکن بزرگ که احتیاج به ارائه آب خنک در چند نقطه احساس شود، مانند ساختمانهای چند طبقه، می توان از این سیستم به عنوان پکیج آب سرد مرکزی بهره برد و با لوله کشی و طراحی چشمه آب را انتقال داد زیرا بر خلاف دو نوع یادشده فشار آب وجی به فشار استاتیکی منبع وابسته نیست.
آبسردکن آنی
 
این محصول یکی از افتخارات در صنعت سرمایش ملی است که از سال 1386 توسط شرکت دماکاران اختراع و به ثبت رسیده و انحصار آن 20 سال در اختیار این شرکت میباشد.
آبسردکن های آنی فاقد مخزن بوده و از آب لوله کشی تغذیه می کنند.این امر باعث جلوگیری از رشد و نمو باکتری ها، انگل ها و میکروارگانیزم ها شده و با جلوگیری از انباشت رسوبات بی نیاز از تمیزکاری مخزن می باشد.
شرکت البرز دماکاران انواع آبسردکن های آنی را در قالب سری ها و مدل های مختلف به شرح زیر طراحی و تولید کرده است.
کیفیت برتر تولید امروز، از دیروز سر منشا رشد و توسعه شرکت قرار گرفته و مصرف کنندگان محترم نیز این امر را کاملا حس کرده اند .
امید است که بتوانیم با پیشرفت روز افزون و استفاده از بهترین کیفیت قطعات، پاسخگوی نیاز مصرف کنندگان عزیزمان باشیم..
سردخانه
شرکت صنعتی البرز دماکاران" افتخار دارد با سابقه ای درخشان همواره سهم کوچکی در شکوفایی صنعت ایران داشته است.
کادر مجرب این گروه صنعتی اجرای انواع سردخانه را در کلیه استانهای سراسر کشور با بهترین کیفیت در اسرع وقت تضمین می کنند.
ایجاد محیط ایزوله در ابعاد مناسب، اولین قدم در ساخت سردخانه می باشد.
 
 نوع فعالیت :

    مشاوره ، فروش ، ساخت و نصب و سردخانه صنعتی (تا ۵۰۰۰ تن) و نیمه صنعتی و تجاری
    تعمیرات و عایقکاری انواع سردخانه های صنعتی و نیمه صنعتی
    پوشش و عایق بندی سالن های تولید با ساندویچ پانل و پلاستوفوم  
    طراح و مجری سیستمهای برودتی
    راه اندازی آشپز خانه های صنعتی
    سردخانه های ثابت و متحرک
    چیلر

حوضه فعالیت :

      کارخانجات تولید و بسته بندی فر آورده های گوشتی (گوشت و مرغ)
     کارخانجات لبنی و تولید بستنی
     کشتارگاه ها
     فروشگاهها و مراکز پخش موادغذایی                    
    سردخانه نگهداری میوه
    انبارهای دارو و بانک خون

 
 انواع سردخانه :

      تونل انجماد  .......( منهای ۳۵ درجه)  tunnel freezing
     تونل انجماد فوق سریع    iqf    
     سردخانه زیرصفر .( منهای ۱۸ درجه)
     بالای صفر ..........( صفر تا  ۴ درجه)

سردخانه انواع و اقسام متفاوتی دارد و دارای کاربری های بسیار متفاوت در صنایع مختلف می باشد . تولید و ساخت انواع سردخانه دارای تکنولوژی خاص و بسیار پیچیده است و زمان زیادی لازم می باشد تا یک گروه تولیدی توانای علمی و عملی و محاسباتی لازم را برای ساخت انواع و اقسام سردخانه به دست آورد.
از انواع مختلف سردخانه برای نگه داری موادغذای و پروتئینی و یا برای نگه داری سیفی و حتی برای فعالیت های آزمایشگاهی و نگه داری گل و گیاه و... استفاده می شودند.
سردخانه محلی است که در فضای داخلی آن دمای متفاوت و کنترول شده حاکم بوده و دمای داخلی آن روی یک میزان دلخواه به صورت ثابت نگه داشته می شود. سردخانه ها در کاهش ضایعات محصولات کشاورزی نقش کلیدی دارند.

از میان روش های مرسوم سه را ار زیربا در نظر گرفتن کیفیت ایزولاسیون، بهداشت و عمر محصول توسط شرکت پیشنهاد میگردد:
1. کان یکپارچه
2. ساندویچ پانل پلی یورتان
3. ایزولاسیون ساختمان های سنتی
دستگاه های سفارشی
 
شرکت البرز دماکاران به منظور حفظ رضایتمندی مشتریان، امکان تولید محصولات خود را مطابق با نیاز مشتریان فراهم کرده است.
برای این منظور کافیست با کارشناسان فروش دماکاران تماس حاصل فرمائید و ضمن توضیح محصول موردنظرتان، از نحوه تولید و زمان تحویل آن آگاهی ی د.
به عنوان مثال می توان موارد زیر را در مورد آبسردکن های سفارشی منظور کرد:
    آبسردکن های سفارشی را از لحاظ قدرت کمپرسور می توان تا حداکثر 4 اسب بخار طراحی نمود.
    جنس بدنه ی آبسردکن های سفارشی می تواند از استیل و گالوانیزه باشد که توسط شرکت ساخته می شود و یا از سنگ ، کاشی و بتن از پیش ساخته شده باشد. به این معنی که سفارش دهنده می تواند یک آبخوری بتنی با روکش سنگ یا کاشی بسازد و فضایی را جهت قرارگیری تجهیزات آبسردکن پیش بینی کند.
    تعداد شیرهابرحسب میزان مصرف و ظرفیت تولید می باشد،در این مورد بایدباکارشناس فنی م شود.
شرکت البرزدماکارن با بیش ازچهل سال تجربه و خدمت در عرصه صنعت سرمایش
کارخانه البرز دماکاران در 60 کیلومتری شرق تهران در شهرک صنعتی دماوند در عرصه ای به وسعت 2700 مترمربع شامل 1700 متر مربع سالن های تولید وفضای اداری واقع شده است.
 
این شرکت از سال 1380 در محل فوق با هدف امکان دسترسی به نیروی متخصص و ین با تجربه در تهران تاسیس گردیده است. ماشین آلات اصلی خط تولید ما تماما از کشورهای اروپای غربی تهیه می گردد.
•     تولیدات شرکت به شرح ذیل می باشد:
1. انواع ساندویج پانل با ضخامت 2 الی 15 سانتی متر با دستگاه تمام اتوماتیک اروپای غربی، های پرشر(فوم تزریقی) جهت انواع سردخانه های زیر صفر و بالای صفر و انواع کان سرد، اطاق های ایزوله ، ساختمان سازی ، مواد غذایی ، دارویی و غیره.
2. آیس بانک
3. شیرسردکن
4.دستگاه تزریق پلی یورتان
5. انواع آب سردکن آنی در سایز و اندازه های مختلف جهت ادارات ، مدارس ، کارگاه ها ، معابر عمومی ، ورزشگاه ها و اماکن پرتردد...
این محصول یکی از افتخارات در صنعت سرمایش ملی که از سال 1386 توسط شرکت دماکاران اختراع و به ثبت رسیده و انحصار آن 20 سال در اختیار این شرکت می باشد.
آبسردکن های قدیمی، هم زمان با شروع دوره گرما به برق متصل شده و تا پایان این دوره با اتصـال دائم ، به مصرف انرژی برق می پردازند و این مصرف انرژی به دلیل عدم استاندارد سازی دستگاه در 24 ساعت شبانه روز برقرار بوده و حتی در روزها و ساعاتی که عملاً از دستگاه برای برداشت آب خنک مراجعه ای صورت نمی گیرد ، تغییر و یا کاهشی نیز در مصرف برق ایجاد نمی شود. با یک جمع و تفریق ساده و با در نظر گرفتن این که بیشتر نقاط کشور ما در منطقه گرم و خشک قراردارد و به طور نسبی 6 ماه از سال را با گرمای بین 30 تا 50 درجه سانتیگراد می گذراند، می توان مقدار مصرف انرژی برق و میزان هدر روی آن را محاسبه کرد.
شرکت دما کاران این افتخار را دارد که با اختراع نسل جدید آبسردکن توانسته مشکل بهداشت، صرفه جویی در انرژی برق و آبسرد دائمی را با تلاش و پشتکار حل نماید.
ضمناً دستگاه آبسردکن آنی در کلیه ایستگاه های راه آهن کشوری و ترمینالهای شمال، جنوب، شرق و غرب تهران، تعداد زیادی از کارخانجات استانهای مختلف، ها، فرودگاه ها، بیمارستان های تی و خصوصی، شهرداری های مناطق مختلف، شرکت های نفت و گاز، پایانه های مرزی، است ها و اماکن ورزشی-تفریحی، آموزشگاه ها و مدارس، اماکن توریستی و تجاری، صنایع و کارخانجات، اماکن مذهبی و بقاع متبرکه، سازمان ها، اداره جات و ارگان های مختلف نصب شده و در حال استفاده می باشند.
 

یخ
یخ عبارت است از ح جامد آب که چگالی ان ۰/۹ گرم در سانتیمتر مکعب است و به همین جهت در مقایسه با شکل ابگون ان (با چگالی ۱ گرم در سانتیمتر مکعب) سبک تر بوده و ح شناور پیدا می کند. نقطه انتقال میان آب جامد و مایع در فشار، یک اتمسفر صفر درجه سانتیگراد و همچنین با صفر درجه سلسیوس تعریف می شود. یخ فرم جامد آب است. تقریباً حدود یک درصد سطح زمین به وسیلهٔ یخسارهای وسیعی مانند نواحی قطب جنوب و گروئنلند پوشیده شده که ضخامت انها در بعضی از ۲۰۰۰ متر می کند. یخ همچنین به شکل بلورهای کوچکی مانند ذرات برف و تگرگ وشبنم یخ زده دیده می شود. یخ با افزایش فشار دمای انجماد کاهش می یابد. در یخ مولکول های آب با پیوندهای هیدروژنی به همدیگر پیوسته اند.
تولید یخ به صورت صنعتی در کشورهای توسعه یافته ، در ابتدای قرن بیستم شروع شد ولی در ایران در ابتدای دهه 50 خورشیدی صنعت تولید یخ از ح طبیعی ( تولید یخ در یخچال های طبیعی ) به ح صنعتی تغییر کرد. تولید یخ صنعتی ، با استفاده از آب چاه و پس از افزودن کلر ، به عنوان ماده ضد عفونی کننده به آب و استفاده از حوضچه های آب نمک و کندانسورهای آمونیاکی ، انجام می شد . در دهه های اخیر و به دلیل ازدیاد بی رویه جمعیت ، آب های سطحی و سفره های آب زیرزمینی به شدت آلوده شد و به تبع آن ، یخ های تولیدی از این آب های آلوده ، آلوده به انواع میکروب ها و آلاینده های شیمیایی شدند . در کشورهای توسعه یافته در نیمه های قرن بیستم و به دلیل افزایش نیاز به یخ خوراکی و به دلیل اهمیت روزافزون مقوله بهداشت و سلامت جامعه ، دستگاه های تولید تمام مکانیزه یخ ، برای تولید یخ لیوانی بهداشتی و بدون دخ دست ، توسعه یافت و نسل جدیدی از یخ تولید شد.

عنوان وبلاگ : آبسردکن آنی
منبع :
برچسب ها : آبسردکن آنی آدمک و نیاز مصرف روزانه آب - مصرف ,تولید ,آبسردکن ,میزان ,سردخانه ,شرکت ,میزان مصرف ,توسط شرکت ,البرز دماکاران ,انواع سردخانه ,وجود دارد ,کشورهای توسعه یافته ,شرکت دماکاران

آبسردکن آنی آدمک

نیاز روزانه بدن به آب چقدر است


در زمینه میزان مصرف مایعات و به خصوص آب نظرات متفاوتی وجود دارد ولی در کل می شود با توجه به شرایط بیرونی و درونی هر فرد یک سری دستورالعمل های خاص تجویز کرد. برای مثال میزان مصرف آب برای افراد ن در مناطق خشک و بیابانی در مقایسه با افراد ن در مناطق پرباران و مرطوب و سرد متفاوت است؛ همین طور هم می شود برای افراد مختلف که در رشته های متفاوت فعالیت دارند نظر داد. برای مثال افراد کارگر در معادن میزان مصرف آب برای آن ها با افراد شاغل در ادارات متفاوت است. روی هم رفته دستورالعمل کلی که دراین باره وجود دارد بدین گونه است که میزان متوسط مصرف آب برای مردان حدود 3  لیتر باید باشد و این میزان متوسط مصرف برای خانم ها بایستی در حدود 2.2 لیتر باشد. البته باز هم تأکید می کنیم این میزان با توجه به شرایط تغییراتی خواهد داشت که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

چگونه بایستی مطمئن شویم که میزان مناسب از مایعات را مصرف کرده ایم؟


فرض کنید که شما در روز به صورت تقریبی برای مدت 16 ساعت بیدار هستید،در نتیجه شما بایستی در آن روز در حدود 140 تا 190 میلی لیتر آب در هر ساعت بنوشید! شاید این مقدار در نگاه اول زیاد به نظر برسد ولی این رقم در برابر دیگر بررسی های انجام گرفته از میزان کمتری برخوردار است. در کل اگر شما دسترسی آسان به آب داشته باشید (مثلاً آبسردکن و یا بطری های آماده آب و…) مصرف این میزان آب برای شما سخت نخواهد بود. ت
حقیقات نشان می دهد که بسیاری از افراد آب به اندازه کافی مصرف نمی کنند و به اصطلاح دچار کم آبی هستند که ریشه ی این قضیه موارد متعددی از دلایل و مستندات را نشان می دهد ولی عمده ترین آن ها را می توان به عدم علاقه افراد به مزه آب نسبت داد که راه حل آن نیز در این است که یاد بگیریم که آب را دوست داشته باشیم. البته راه حل های زیادی برای برطرف این قبیل مشکلات وجود دارد که بهترین آن ها استفاده از موادی است که دارای مقدار زیادی آب باشد که بدن انسان بتواند با کمک این مقدار آب این کمبودها را جبران کند. هندوانه و انواع میوه های تابستانه و حتی زمستانه از این قانون پیروی می کنند و مصرف آن ها به برطرف کمبود آب بدن تا حد زیادی کمک می کنند. البته پیشنهاد دیگری که در این زمینه می شود داد همراه داشتن همیشگی یک بطری آب قابل پر است زیرا همراه داشتن این گونه بطری ها به ما در مصرف آب بسیار کمک می کند.

آیا مصرف بیش از حد نیاز آب ضرری دارد؟


درباره مصرف بیش از حد آب نیز می توان مشکلاتی را برشمرد که مهم ترین آن ها آسیب رسیدن به کلیه ها است. پم در این زمینه به ما می گوید که کلیه های هر انسان بالغ در روز به طور متوسط توانایی تصفیه 15 لیتر آب را دارد که اگر از این میزان مصرف ما بیشتر شود موجبات آسیب هایی به کلیه ها و کبد و مثانه شخص می شود. البته در کل با مقایسه آسیب هایی که به خاطر کم بود آب به بدن می رسد با ورود بیش از حد آب به بدن می شود نتیجه گرفت که مصرف بیش از حد آب آسیب کمتری به بدن وارد می کند تا مصرف کم آب؛ به هرحال متأسفانه شاهد آن هستیم که مصرف مایعات بین افراد خیلی کمتر از حد لازمه است که این مورد باعث ایجاد آسیب های جدی به بدن افراد شده است.

اگر به اندازه کافی آب مصرف نکنیم چه اتفاقی می افتد؟


همان گونه که گفته شد مصرف بیش از حد آب می تواند آسیب زا باشد ولی چیزی که قطعی است مصرف کم آب بسیار مضرتر و آسیب زاتر است. همان گونه که میدانید آب در هضم غذا و حفظ و شاد پوست و مو مؤثر است، به شما احساس سیری می دهد که نتیجه آن کمتر خوردن غذا و تناسب اندام است. حفظ سلامت و کارایی کلیه ها، کمک به دفع سموم از بدن، از طرف دیگر عدم مصرف آب کافی باعث کاهش توانایی و سطح انرژی در بدن می شود و این قضیه عامل در خستگی زودرس است.
پم دراین باره می گوید که کم بود آب موردنیاز بدن باعث خستگی زودرس و همچنین اختلال درروند پمپاژ خون در بدن توسط قلب می شود و همچنین این کم بود آب باعث کاهش انرژی مؤثر در بدن می شود که بیشترین آسیب دراین باره متوجه ماهیچه ها است. مخصوصاً زمانی که در ورزشگاه در حال ورزش هستید برای بالا بردن راندمان بدن بایستی حتماً میزان مناسب آب را مصرف نمایید وگرنه در غیر این صورت دچار مشکلات حاد می شوید.
و در پایان بایستی به این موضوع اشاره کنم که جدای مصرف کافی و مناسب آب برای هر شخص بایستی این نکته را نیز در نظر بگیریم که می شود بدون مصرف کافی آب به فعالیت های روزانه خود پرداخت و بعضاً آن ها را به اتمام نیز رساند ولی بایستی در نظر داشت که شخص در طول انجام آن پروژه احساس خوب نخواهد داشت و خستگی ناشی از آن بی آبی می تواند دامن گیر کیفیت کار شود. لذا توصیه می شود که تا آنجا که امکان دارد عادات نوشیدن آب را به طور کامل در خود اصلاح کنید تا علاوه بر داشتن روزی پرانرژی از انجام فعالیت های روزانه خود نیز لذت ببرید و امکان شاد زیستن را حداقل از نظر عوامل درونی برای خود تا حد امکان فراهم سازید.

آبسردکن آنی (ani)


این نوع آبسردکن در سال ۲۰۰۷ میلادی اختراع و ثبت گردید. سیستم خنک کننده مورد استفاده همان پمپ حرارتی یا سیکل یخچال است اما امکانات ذخیره انرژی در سیستم تعبیه گردیده است و منبع آب آشامیدنی که در مواردی منبع آلودگی هاست حذف گردیده است. در این نوع از آبسردکن آب به صورت لحظه ای (آنی) خنک می گردد از همین روی با افزایش نرخ مصرف آب دمای آب افزایش نمی یابد لذا در ساعات پیک مصرف آب سرد نیز دمای آب ثابت و بین ۱۳–۹ درجه سانتیگراد می باشد.
همچنین بااین سیستم امکان لوله کشی آب خنک به نقاط مختلف میسر می باشد به عبارتی در اماکن بزرگ که احتیاج به ارائه آب خنک در چند نقطه احساس شود، مانند ساختمانهای چند طبقه، می توان از این سیستم به عنوان پکیج آب سرد مرکزی بهره برد و با لوله کشی و طراحی چشمه آب را انتقال داد زیرا بر خلاف دو نوع یادشده فشار آب وجی به فشار استاتیکی منبع وابسته نیست.
آبسردکن آنی
 
این محصول یکی از افتخارات در صنعت سرمایش ملی است که از سال 1386 توسط شرکت دماکاران اختراع و به ثبت رسیده و انحصار آن 20 سال در اختیار این شرکت میباشد.
آبسردکن های آنی آدمک فاقد مخزن بوده و از آب لوله کشی تغذیه می کنند.این امر باعث جلوگیری از رشد و نمو باکتری ها، انگل ها و میکروارگانیزم ها شده و با جلوگیری از انباشت رسوبات بی نیاز از تمیزکاری مخزن می باشد.
شرکت البرز دماکاران انواع آبسردکن های آنی آدمک را در قالب سری ها و مدل های مختلف به شرح زیر طراحی و تولید کرده است.
کیفیت برتر تولید امروز، از دیروز سر منشا رشد و توسعه شرکت قرار گرفته و مصرف کنندگان محترم نیز این امر را کاملا حس کرده اند .
امید است که بتوانیم با پیشرفت روز افزون و استفاده از بهترین کیفیت قطعات، پاسخگوی نیاز مصرف کنندگان عزیزمان باشیم..
سردخانه
شرکت صنعتی البرز دماکاران" افتخار دارد با سابقه ای درخشان همواره سهم کوچکی در شکوفایی صنعت ایران داشته است.
کادر مجرب این گروه صنعتی اجرای انواع سردخانه را در کلیه استانهای سراسر کشور با بهترین کیفیت در اسرع وقت تضمین می کنند.
ایجاد محیط ایزوله در ابعاد مناسب، اولین قدم در ساخت سردخانه می باشد.
 
 نوع فعالیت :

    مشاوره ، فروش ، ساخت و نصب و سردخانه صنعتی (تا ۵۰۰۰ تن) و نیمه صنعتی و تجاری
    تعمیرات و عایقکاری انواع سردخانه های صنعتی و نیمه صنعتی
    پوشش و عایق بندی سالن های تولید با ساندویچ پانل و پلاستوفوم  
    طراح و مجری سیستمهای برودتی
    راه اندازی آشپز خانه های صنعتی
    سردخانه های ثابت و متحرک
    چیلر

حوضه فعالیت :

      کارخانجات تولید و بسته بندی فر آورده های گوشتی (گوشت و مرغ)
     کارخانجات لبنی و تولید بستنی
     کشتارگاه ها
     فروشگاهها و مراکز پخش موادغذایی                    
    سردخانه نگهداری میوه
    انبارهای دارو و بانک خون

 
 انواع سردخانه :

      تونل انجماد  .......( منهای ۳۵ درجه)  tunnel freezing
     تونل انجماد فوق سریع    iqf    
     سردخانه زیرصفر .( منهای ۱۸ درجه)
     بالای صفر ..........( صفر تا  ۴ درجه)

سردخانه انواع و اقسام متفاوتی دارد و دارای کاربری های بسیار متفاوت در صنایع مختلف می باشد . تولید و ساخت انواع سردخانه دارای تکنولوژی خاص و بسیار پیچیده است و زمان زیادی لازم می باشد تا یک گروه تولیدی توانای علمی و عملی و محاسباتی لازم را برای ساخت انواع و اقسام سردخانه به دست آورد.
از انواع مختلف سردخانه برای نگه داری موادغذای و پروتئینی و یا برای نگه داری سیفی و حتی برای فعالیت های آزمایشگاهی و نگه داری گل و گیاه و... استفاده می شودند.
سردخانه محلی است که در فضای داخلی آن دمای متفاوت و کنترول شده حاکم بوده و دمای داخلی آن روی یک میزان دلخواه به صورت ثابت نگه داشته می شود. سردخانه ها در کاهش ضایعات محصولات کشاورزی نقش کلیدی دارند.

از میان روش های مرسوم سه را ار زیربا در نظر گرفتن کیفیت ایزولاسیون، بهداشت و عمر محصول توسط شرکت پیشنهاد میگردد:
1. کان یکپارچه
2. ساندویچ پانل پلی یورتان
3. ایزولاسیون ساختمان های سنتی
دستگاه های سفارشی
 
شرکت البرز دماکاران به منظور حفظ رضایتمندی مشتریان، امکان تولید محصولات خود را مطابق با نیاز مشتریان فراهم کرده است.
برای این منظور کافیست با کارشناسان فروش دماکاران تماس حاصل فرمائید و ضمن توضیح محصول موردنظرتان، از نحوه تولید و زمان تحویل آن آگاهی ی د.
به عنوان مثال می توان موارد زیر را در مورد آبسردکن های سفارشی منظور کرد:
    آبسردکن های سفارشی را از لحاظ قدرت کمپرسور می توان تا حداکثر 4 اسب بخار طراحی نمود.
    جنس بدنه ی آبسردکن های سفارشی می تواند از استیل و گالوانیزه باشد که توسط شرکت ساخته می شود و یا از سنگ ، کاشی و بتن از پیش ساخته شده باشد. به این معنی که سفارش دهنده می تواند یک آبخوری بتنی با روکش سنگ یا کاشی بسازد و فضایی را جهت قرارگیری تجهیزات آبسردکن پیش بینی کند.
    تعداد شیرهابرحسب میزان مصرف و ظرفیت تولید می باشد،در این مورد بایدباکارشناس فنی م شود.
شرکت البرزدماکارن با بیش ازچهل سال تجربه و خدمت در عرصه صنعت سرمایش
کارخانه البرز دماکاران در 60 کیلومتری شرق تهران در شهرک صنعتی دماوند در عرصه ای به وسعت 2700 مترمربع شامل 1700 متر مربع سالن های تولید وفضای اداری واقع شده است.
 
این شرکت از سال 1380 در محل فوق با هدف امکان دسترسی به نیروی متخصص و ین با تجربه در تهران تاسیس گردیده است. ماشین آلات اصلی خط تولید ما تماما از کشورهای اروپای غربی تهیه می گردد.
•     تولیدات شرکت به شرح ذیل می باشد:
1. انواع ساندویج پانل با ضخامت 2 الی 15 سانتی متر با دستگاه تمام اتوماتیک اروپای غربی، های پرشر(فوم تزریقی) جهت انواع سردخانه های زیر صفر و بالای صفر و انواع کان سرد، اطاق های ایزوله ، ساختمان سازی ، مواد غذایی ، دارویی و غیره.
2. آیس بانک
3. شیرسردکن
4.دستگاه تزریق پلی یورتان
5. انواع آب سردکن آنی در سایز و اندازه های مختلف جهت ادارات ، مدارس ، کارگاه ها ، معابر عمومی ، ورزشگاه ها و اماکن پرتردد...
این محصول یکی از افتخارات در صنعت سرمایش ملی که از سال 1386 توسط شرکت دماکاران اختراع و به ثبت رسیده و انحصار آن 20 سال در اختیار این شرکت می باشد.
آبسردکن های قدیمی، هم زمان با شروع دوره گرما به برق متصل شده و تا پایان این دوره با اتصـال دائم ، به مصرف انرژی برق می پردازند و این مصرف انرژی به دلیل عدم استاندارد سازی دستگاه در 24 ساعت شبانه روز برقرار بوده و حتی در روزها و ساعاتی که عملاً از دستگاه برای برداشت آب خنک مراجعه ای صورت نمی گیرد ، تغییر و یا کاهشی نیز در مصرف برق ایجاد نمی شود. با یک جمع و تفریق ساده و با در نظر گرفتن این که بیشتر نقاط کشور ما در منطقه گرم و خشک قراردارد و به طور نسبی 6 ماه از سال را با گرمای بین 30 تا 50 درجه سانتیگراد می گذراند، می توان مقدار مصرف انرژی برق و میزان هدر روی آن را محاسبه کرد.
شرکت دما کاران این افتخار را دارد که با اختراع نسل جدید آبسردکن توانسته مشکل بهداشت، صرفه جویی در انرژی برق و آبسرد دائمی را با تلاش و پشتکار حل نماید.
ضمناً دستگاه آبسردکن آنی در کلیه ایستگاه های راه آهن کشوری و ترمینالهای شمال، جنوب، شرق و غرب تهران، تعداد زیادی از کارخانجات استانهای مختلف، ها، فرودگاه ها، بیمارستان های تی و خصوصی، شهرداری های مناطق مختلف، شرکت های نفت و گاز، پایانه های مرزی، است ها و اماکن ورزشی-تفریحی، آموزشگاه ها و مدارس، اماکن توریستی و تجاری، صنایع و کارخانجات، اماکن مذهبی و بقاع متبرکه، سازمان ها، اداره جات و ارگان های مختلف نصب شده و در حال استفاده می باشند.
 

یخ
یخ عبارت است از ح جامد آب که چگالی ان ۰/۹ گرم در سانتیمتر مکعب است و به همین جهت در مقایسه با شکل ابگون ان (با چگالی ۱ گرم در سانتیمتر مکعب) سبک تر بوده و ح شناور پیدا می کند. نقطه انتقال میان آب جامد و مایع در فشار، یک اتمسفر صفر درجه سانتیگراد و همچنین با صفر درجه سلسیوس تعریف می شود. یخ فرم جامد آب است. تقریباً حدود یک درصد سطح زمین به وسیلهٔ یخسارهای وسیعی مانند نواحی قطب جنوب و گروئنلند پوشیده شده که ضخامت انها در بعضی از ۲۰۰۰ متر می کند. یخ همچنین به شکل بلورهای کوچکی مانند ذرات برف و تگرگ وشبنم یخ زده دیده می شود. یخ با افزایش فشار دمای انجماد کاهش می یابد. در یخ مولکول های آب با پیوندهای هیدروژنی به همدیگر پیوسته اند.
تولید یخ به صورت صنعتی در کشورهای توسعه یافته ، در ابتدای قرن بیستم شروع شد ولی در ایران در ابتدای دهه 50 خورشیدی صنعت تولید یخ از ح طبیعی ( تولید یخ در یخچال های طبیعی ) به ح صنعتی تغییر کرد. تولید یخ صنعتی ، با استفاده از آب چاه و پس از افزودن کلر ، به عنوان ماده ضد عفونی کننده به آب و استفاده از حوضچه های آب نمک و کندانسورهای آمونیاکی ، انجام می شد . در دهه های اخیر و به دلیل ازدیاد بی رویه جمعیت ، آب های سطحی و سفره های آب زیرزمینی به شدت آلوده شد و به تبع آن ، یخ های تولیدی از این آب های آلوده ، آلوده به انواع میکروب ها و آلاینده های شیمیایی شدند . در کشورهای توسعه یافته در نیمه های قرن بیستم و به دلیل افزایش نیاز به یخ خوراکی و به دلیل اهمیت روزافزون مقوله بهداشت و سلامت جامعه ، دستگاه های تولید تمام مکانیزه یخ ، برای تولید یخ لیوانی بهداشتی و بدون دخ دست ، توسعه یافت و نسل جدیدی از یخ تولید شد.

عنوان وبلاگ : آبسردکن آنی
منبع :
برچسب ها : آبسردکن آنی آدمک - مصرف ,تولید ,آبسردکن ,سردخانه ,میزان ,انواع ,میزان مصرف ,توسط شرکت ,البرز دماکاران ,انواع سردخانه ,درجه سانتیگراد ,کشورهای توسعه یافته ,شرکت دم?

ساندویچ پانل آدمک

ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری که یکی از مصالح ساختمانی جدید و مقرون به صرفه بوده و در مجتمع ها و واحدهای تجاری، صنعتی، خدماتی و مس ی  مورد استفاده قرار می گیرد و امروزه طرفدارن زیادی یافته است.
ساندویچ پانل چیست؟ ساندویچ پنل (یا ساندویچ پانل) ، ساختارهایی با ترکیبات سبک و مرکب می باشند که از دو طرف به دو لایه محدود شده اند که در میان آن دو، یک لایه عایق که نرم و قابل انعطاف می باشد قرار گرفته است. از همین رو به این ساختارهای مرکب، ساندویچ اطلاق می گردد.ساندویچ پانل ها از نظر مواد تشکیل دهنده خود، انواع مختلفی دارند از جمله: ساندویچ پانل پلی استایرن، ساندویچ پانل پشم سنگ، ساندویچ پانل پلی یورتان و …
ساندویچ پانل دیواری
ویژگی ها و مزایای ساندویچ پنل دیواری

    مقاومت بسیار بالا
    عایق حرارت
    عایق رطوبت
    سبک بودن
    زیبایی ظاهری
    دارای قابلیت شستشو در ساندویچ پنل دیواری
    قیمت پایین نسبت به مصالح ساختمانی سنتی
    قابلیت حمل و جابجایی
    مقاومت در برابر حلال ها و مواد شیمیایی
    طول عمر زیاد و

 

ساندویچ پانل آدمک

ساختار ساندویچ پانل دیواری


ساندویچ پانل دیواری که یکی از انواع ساندویچ پانل ها می باشد متشکل از دو لایه ورق بوده که م ن آنها فوم تزریق شده است و جهت پوشش دیوار بکار می رود. پانل دیواری برای دیواره های واحدها و کارخانجات صنعتی، مراکز تجاری، سردخانه ها، کان ها، آموزشگاه ها، پوشش سوله و انبارها، واحدهای امدادی و صحرایی در زمان بحران، ساختمان های پیش ساخته و.. به کار می رود. عرض مفید این پانل ها ۱/۱۴ متر و ضخامتشان م ن ۴ تا ۲۰ سانتییمتر می باشد.
شرکت البرزدماکاران(آدمک)، تولید کننده ساندویچ پانل دیواری مقاوم و با کیفیت بالا

آدمک با توجه به خواسته های امروزین صنعت ساختمان سازی که نیازمند مصالح ساختمانی مقاوم و مقرون به صرفه می باشند، مصالح ساختمانی جدید از جمله ساندویچ پانل دیواری که دارای مزایای بیشماری می باشد را تولید و عرضه نموده است.
ساندویچ پانل دیواری تولید شده توسط این شرکت جهت کاربرد در واحدهای مس ی و ویلاها، مجتمع ها و سالن های ورزشی، کارخانه های صنعتی و تولیدی، دیواره های انبار و پوشش سوله، سردخانه ها، کمپ های امدادی و درمانگاه های سیار، آموزشگاه ها و مراکز آموزشی، خانه های سیار و کاروان ها، مخازن چند جداره، تقسیم و پارتیشن بندی فضاهای داخلی اداری به فروش می رسد. که پیمانکاران و شرکت های ساختمانی و یا افراد دیگری که قصد استفاده از این نوع مصالح ساختمانی را دارند می توانند با خیالی آسوده از آنها استفاده نمایند. همچنین ساندویچ پنل دیواری در ساخت کانتینر، کان های یخچال دارمتحرک و ثابت، کان ، انبار، خانه های پیش ساخته و … نیز کاربرد قابل توجه و چشم گیری دارد.
عنوان وبلاگ : آبسردکن آنی
منبع :
برچسب ها : ساندویچ پانل آدمک - ساندویچ ,پانل ,دیواری ,ساختمانی ,مصالح ,شرکت ,ساندویچ پانل ,پانل دیواری ,مصالح ساختمانی ,جمله ساندویچ ,دیواری ساندویچ ,پانل دیواری ساندویچ

آبسردکن و حذف کلر از آب

روش های حذف کلر از آب آشامیدنی


همانطور که دانستیم برای ضد عفونی و گند ز آب آشامیدنی از روش تزریق کلر در آب استفاده میشود که به دلیل در دسترس بودن کلر و هزینه پایین آن  این روش متداول می باشد.
از آنجا که مقداری از این کلر در مرحله پایانی یعنی در زمان مصرف آب آشامیدنی در داخل آب باقی می ماند در دراز مدت کلر باقی مانده در آب باعث ایجاد بیماری هایی می شود که در مطلب مربوط به مضرات کلر به آن اشاره نمودیم.
در این جا قصد داریم روشهای حذف کلر از آب آشامیدنی یا تصفیه آب از وجود کلر را بیان کنیم تا از بیماری های ناشی از مصرف کلر در دراز مدت جلوگیری نماییم.

آبسردکن آدمک

جوشاندن آب


اولین روشی که خیلی ها برای تصفیه آب از آن استفاده می نمایند تصفیه آب به شیوه جوشاندن آب می باشد که با این کار قصد دارند املاح و میکروب های داخل آب را از بین برده و آب را با جوشاندن تصفیه نمایند این شیوه در گذشته جهت تصفیه آب بسیار متداول بود اما باید توجه نمود در روش تصفیه آب با حرارت ( جوشاندن آب آشامیدنی) کلر موجود آب آشامیدنی حذف نخواهد شد.
میدانیم تصفیه آب به روش جوشاندن هزینه بر می باشد و برای تصفیه آب مقرون به صرفه نخواهد بود همچنین زمان زیادی در این شیوه تصفیه آب اتلاف می شود که در روش های تصفیه آب خانگی به طور مفصل به آن اشاره شده است.

حذف کلر از آب آشامیدنی با استفاده از آب لیموروشی کاربردی برای حذف کلر اضافه آبلیمو در آب آشامیدنی  می باشد. در شیوه از بین بردن کلر با آبلیمو به ازای هر یک لیتر آب سه قطره آبلیمو به آن اضافه می نماییم ، به خاطر خاصیت موجود در آبلیمو پس از اضافه شدن به آب باعث حذف کلر آب می شود.
در این شیوه کلر از آب حذف می شود اما در صورت وجود املاح مضر دیگر در آب این شیوه نمی تواند کارآمد باشد.

حذف کلر با در ارتباط قرار دادن آن با محیط


روشی دیگر برای حذف کلر قرار دادن آب در فضای آزاد می باشد که به این طریق کلر با هوا ترکیب شده از بین می رود در نتیجه کلر از آّب حذف می شود در این شیوه برای مدتی بسته به حجم آن باید آب را در محیط قرار داد.

آن چه از این روش پیداست عدم اطمینان از حذف کلر آب و نیز اتلاف زیاد زمان می باشد.

حذف کلر با استفاده از شیوه های فوق هیچکدام قابل اطمینان و مکفی نمی باشد و نیز املاح مضر دیگری را که احتمال وجود آن در آب آشامیدنی می باشد را حذف نمی کنند.

حذف کلر با دستگاه تصفیه آب


حذف کلر با استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی به این صورت است می باشد که دستگاه تصفیه آب خانگی تمام املاح آب از جمله کلر را حذف و آب سالم و بهداشتی در اختیار مصرف کننده قرار می دهد.
در حذف کلر با دستگاه تصفیه آب به روشهای مختلفی از جمله استفاده از روش کربن فعال(active carbon) ، اسیون (uf) و اسمز مع (ro) می باشد، که این سه روش قادر به حذف تمام ناخالصی موجود در آب، حذف کلر ،حذف املاح و میکروب های موجود در آب مانند انواع باکتری ها، نیترات، نیتریت و همچنین رنگ و طعم آب می باشد.
البته برای حذف کلر با دستگاه تصفیه آب کیفیت دستگاه و های آن نقشی کلیدی دارند که باید به آن توجه نمود.
روش اسمز معموس (ro) امروزه از مدرن ترین های روش تصفیه آب می باشد که در جهان مورد استفاده قرار گرفته است. برای آشنایی از شیوه کار دستگاه تصفیه آب خانگی می توانید اینجا کلیک نمایید.

 

تصفیه آب

عنوان وبلاگ : آبسردکن آنی
منبع :
برچسب ها : آبسردکن و حذف کلر از آب - تصفیه ,شیوه ,دستگاه ,استفاده ,آشامیدنی ,املاح ,دستگاه تصفیه ,قرار دادن ,توجه نمود ,برای تصفیه

آبسردکن آنی آدمک

آبسردکن
آبسردکن به وسیله ای گفته می شود که آب گرم ورودی را به آب سرد و خنک جهت آشامیدن تبدیل می کند و استفاده از آن ها در شرایط دمایی بسیار بالا مانند اواسط تابستان ضرورت پیدا می کند. اب خنک قابل استفاده برای آشامیدن در مناطق مختلف آب و هوایی دارای شرایط دمایی متفاوتی است. آبسردکن ها باید در مناطق گرمسیر دمای آب خنک را در بازه ۱۳ تا ۱۸ درجه سانتی گراد و در مناظق معتدل در بازه ۱۰ تا ۱۵ درجه سانتی گراد تنظیم کنند. همچنین استفاده از آبسردکن های تصفیه دار زمانی که آب شهری آلوده بوده و از کیفیت قابل قبولی برخوردار نیست، ضرورت پیدا می کند. آبسردکن های امروزی  اب سرد و خنک دارند. این آبسردکن ها به آبسردکن های صنعتی نیز معروف هستند.
تاریخچه آبسردکن در ایران
با مطالعه تاریخ غنی ایران به این قضیه پی می بریم که تامین آب آشامیدنی عمومی از اهمیت خاصی برخوردار بوده است. در ایران از مکان هایی به نام سقاخانه که به صورت وقفی در مکان های مذهبی ساخته می شدند جهت تامین آب آشامیدنی برای عموم مردم استفاده می شد. آبسردکن های ایرانی به شکل امروزی برای اولین بار در دهه ۴۰ وارد بازار شدند. تا سال ۸۵ تولیدکنندگان مختلف داخلی با تولید آبسردکن های با سیستم مشابه بازار آبسردکن ایران را در اختیار داشتند. از سال ۸۵ با اختراع و تولید آبسردکن های آنی، این نسل از آبسردکن ها نیز در ایران تولید و به فروش می رسند.
انواع آبسردکن ها

امروزه آبسردکن ها در انواع و قابلیت های مختلف تولید می شود. در یک تقسیم بندی کلی آبسردکن ها به انواع آبسردکن های فانتزی، صنعتی و آنی تقسیم می شوند. آبسردکن های فانتزی در انواع بطری دار و قابل اتصال به لوله کشی آب شهری تولید می شوند. از آبسردکن های فانتزی بطری دار می توان برای خنک انواع نوشیدنی و آب معدنی استفاده کرد در حالی که از آبسردکن های اتصال مستقیم به آب شهری فقط می توان برای خنک آب شهری استفاده کرد. آبسردکن های فانتزی بیشتر کاربرد خانگی و اداری دارند و به راحتی می توان نوع بطری دار آن ها را به مکان های مختلف منتقل کرد. از آبسردکن های صنعتی بیشتر در محیطهای اداری بزرگ، کارخانجات و اماکن عمومی استفاده می شود. آبسردکن های آنی نسل جدید آبسردکن ها هستند که قابلیت تبدیل لحظه ای و فوری آب گرم و خنک را دارند.
شرکت تولیدی و برودتی البرزدماکاران تولید کننده انواع آبسردکن

شرکت البرزدماکاران با بیش از 45 سال سابقه در عرصه تولید انواع آبسردکن  عرضه کننده انواع آبسردکن های فوری، صنعتی و آنی است. آبسردکن های فانتزی و آنی آبسردکن های صنعتی با برند آدمک در بازار عرضه می شوند. رعایت استانداردهای جهانی در ساخت ابسردکن های شرکت البرزدماکاران مانند استفاده از مواد ای بی اس در بدنه خارجی و استیل نگیر در بدنه داخلی از قابلیت های آبسردکن های  صنعتی آدمک است.

آبسردکن ، آبسردکن آنی ، آبسردکن آنی آدمک ، آبسردکن صنعتی ، آبسردکن بهداشتی ، آبسردکن آدمک ، آبسردکن البرزدماکاران ، آبسردکن بدون مخزن ، آبسردکن فوری ، آدمک ، آبسردکن لحظه ای ، آبسردکن مقاوم ، آبسردکن ای بی اس ، آبسردکن مناطق گرمسیر

عنوان وبلاگ : آبسردکن آنی
منبع :
برچسب ها : آبسردکن آنی آدمک - آبسردکن ,انواع ,استفاده ,صنعتی ,تولید ,آدمک ,انواع آبسردکن ,توان برای ,کننده انواع ,تولید آبسردکن ,سانتی گراد

آبسردکن

 

بهداشت آب موضوعی بسیار مهم در بهداشت عمومی و مدیریت سلامت می باشد. قبل از پرداختن به راه کارهای عملی استحصال، انتقال، بهسازی و توزیع آن لازم است این عنصر حیاتی موثر بر سلامت و مرتبط با توسعه پایدار، شناخته شود.
شناخت آب از نظر کیفیت و کمیت و چگونگی حصول آن قدمی اساسی در جهت بهینه سازی مصرف آن می باشد. اگر چه بیش از سه چهارم کره زمین را آب فرا گرفته است، سهم قلیلی از آب های موجود، برای مصارف بهداشتی و کشاورزی، قابل استفاده است. زیرا حدود 3/97 درصد اقیانوس ها و 1/2 درصد یخ های قطبی و 6/0 درصد دریاچه ها و رودخانه و آب های زیرزمینی وجود دارد که حدود 36/0 درصد کل منابع آب می باشد. آب اقیانوس ها، دریاها و اغلب دریاچه ها و بسیاری از منابع آب زیرزمینی به علت شوری بیش از حد و داشتن املاح معدنی برای مقاصد بهداشتی، کشاورزی و صنعتی، غیرقابل استفاده می باشند. آبسردکن بهداشتی
آب ماده حیاتی است که بطور یکنواخت در سطح کره زمین موجود نمی باشد. در نتیجه بسیاری از نقاط کره زمین با کمبود آب مواجه است. حرکت مداوم بخار آب به هوا و برگشت آن به زمین را گردش آب در طبیعت می نامند.

انرژی خورشید باعث تبخیر آب اقیانوس ها، رودخانه ها، دریاچه ها و منابع آب سطحی می گردد. بخار آب فشرده شده همراه توده های هوا باعث نگهداری آب در هوا شده و موجب تشکیل ابر باردار یا ذخیره کننده آب می شود ریشه گیاهان، آب و رطوبت موجود در خاک را گرفته و از طریق روزنه های تنفسی برگ ها به هوا فرستاده و به بخار یافته در هوا اضافه می شود که در شرایط مناسب به صورت نزولات جوی به زمین برمی گردد.
آب یک عنصر حیاتی است با ویژگی های قابل توجه و کم نظیر، یکی از مهم ترین عناصر شیمیایی می باشد که قسمت اعظم موجودات زنده و محیط زیست راتشکیل می دهد. این ماده 70% گیاهان را تشکیل می دهد. آب فراوان ترین و بهترین حلال در طبیعت است. آب یک مایع زیست شناختی است که واکنش های فیزیکوشیمیایی سوخت و ساز در پیکره موجودات زنده را مقدور و تسهیل می نماید ومحیطی است برای نقل و انتقال مواد در بدن موجودات زنده که علاوه بر نقش موثرآن در متابولیسم، دفع مواد زائد حاصل از فعالیت های زیست شناختی موجود زنده را موجب می شود. آب ناشی از تعریق در گرما باعث خنک بدن می گردد. آب و انیدرید کربنیک توسط انرژی خورشیدی در پیکره گیاهان سبز تبدیل به کربوهیدرات یا انرژی شیمیایی می شود.

اگر چه آب خالص در طبیعت یافت نمی شود. اما آب خالص مایعی بی رنگ، بی بو و بی مزه است که دارای نقطه انجماد صفر و نقطه جوش 100 درجه سانتی گراد می باشد ساختار شیمیایی آن به صورت  h2o  است که به احتمال کمتر از 3/0 درصد آب های موجود در طبیعت بر دارنده ایزوتوپ های h4o2 ،  h6o3  نیز می باشند. آب در چرخه گردش خود قادر است املاح و گازهای موجود در طبیعت را به صورت محلول در آورده و بسیاری از آلودگی ها را همراه خود به حرکت در آورد. آب باران قبل از رسیدن به زمین ناخالصی های موجود در هوا نظیر ذرات، گازها، مواد رادیواکتیو و میکروب ها را به سطح زمین آورده و در حین حرکت در زمین نیز آلاینده ها را با خود حمل می کند. به علاوه آب های جاری اغلب دریافت کننده فاضلاب ها و مواد زائد ناشی از فعالیت های انسانی می باشند.

بسیاری از مشکلات بهداشتی کشورهای در حال پیشرفت، عدم برخورداری از آب آشامیدنی سالم است. از آنجایی که محور توسعه پایدار، انسان سالم است و سلامت انسان در گرو بهره مندی از آب آشامیدنی مطلوب می باشد بدون تامین آب سالم جایی برای سلامت مثبت و رفاه جامعه، وجود ندارد. آب از دو بعد بهداشتی واقتصادی حائز اهمیت است. از بعد اقتصادی به حرکت درآورنده چرخ صنعت و رونق بخش فعالیت کشاورزی است. از بعد بهداشتی آب با کیفیت، تضمین کننده سلامت انسان است. آب با شکل ظاهری و با وسعت محتوایی آن دنیای زنده دیگری است.
اگر چه از دید ما پنهان است، اما آب دارای آثار بسیار زیادی در حیات جانداران به ویژه انسان میباشد. آب آشامیدنی علاوه بر تامین مایع مورد نیاز بدن به مفهوم مطلق آن یعنی h2o ، در بردارنده املاح و عناصر ضروری برای موجود زنده و انسان می باشد. کمبود ای از آن ها در آب ایجاد اختلال در بدن موجود زنده می کند و منجربه بروز برخی بیماری ها می شود.
فقدان ید و فلوئور و ارتباط آن ها با گواتر اندمیک و پوسیدگی دندان ها به ترتیب بیان کننده این اهمیت است. علاوه بر مواد شیمیایی، موجودات ذره بینی گوناگونی نیز در آب پیدا می شوند که بعضی از آنها بیماری زا بوده و ایجاد بیماری های عفونی خطرناکی می کنند. بهسازی آب رابطه مستقیمی با کاهش بیماری های عفونی دارد. بطوری که پس از تامین آب آشامیدنی سالم میزان مرگ از وبا 1/74 درصد، میزان مرگ از حصبه 3/63 درصد، میزان مرگ به علت اسهال خونی 1/23 درصد و میزان مرگ از بیماری اسهال 7/42 درصد کاهش یافت. بنابراین برنامه ریزی و هزینه در جهت تامین آب سالم سرمایه گذاری قابل توجهی برای آینده خواهد بود. تهیه و تامین آب آشامیدنی سالم برای جامعه یکی از موثرترین و پایدارترین فنآوری ها برای ارتقاء سلامت جامعه است.

عنوان وبلاگ : آبسردکن آنی
منبع :
برچسب ها : آبسردکن - زمین ,موجود ,درصد ,زنده ,می باشد ,سلامت ,موجود زنده ,آشامیدنی سالم ,موجودات زنده ,درصد، میزان ,سلامت انسان

آبسردکن آنی بدون مخزن

بهداشت آب

 بهداشت آب موضوعی بسیار مهم در بهداشت عمومی و مدیریت سلامت می باشد. قبل از پرداختن به راه کارهای عملی استحصال، انتقال، بهسازی و توزیع آن لازم است این عنصر حیاتی موثر بر سلامت و مرتبط با توسعه پایدار، شناخته شود.

شناخت آب از نظر کیفیت و کمیت و چگونگی حصول آن قدمی اساسی در جهت بهینه سازی مصرف آن می باشد. اگر چه بیش از سه چهارم کره زمین را آب فرا گرفته است، سهم قلیلی از آب های موجود، برای مصارف بهداشتی و کشاورزی، قابل استفاده است. زیرا حدود 3/97 درصد اقیانوس ها و 1/2 درصد یخ های قطبی و 6/0 درصد دریاچه ها و رودخانه و آب های زیرزمینی وجود دارد که حدود 36/0 درصد کل منابع آب می باشد. آب اقیانوس ها، دریاها و اغلب دریاچه ها و بسیاری از منابع آب زیرزمینی به علت شوری بیش از حد و داشتن املاح معدنی برای مقاصد بهداشتی، کشاورزی و صنعتی، غیرقابل استفاده می باشند. آبسردکن بهداشتی
آب ماده حیاتی است که بطور یکنواخت در سطح کره زمین موجود نمی باشد. در نتیجه بسیاری از نقاط کره زمین با کمبود آب مواجه است. حرکت مداوم بخار آب به هوا و برگشت آن به زمین را گردش آب در طبیعت می نامند.

انرژی خورشید باعث تبخیر آب اقیانوس ها، رودخانه ها، دریاچه ها و منابع آب سطحی می گردد. بخار آب فشرده شده همراه توده های هوا باعث نگهداری آب در هوا شده و موجب تشکیل ابر باردار یا ذخیره کننده آب می شود ریشه گیاهان، آب و رطوبت موجود در خاک را گرفته و از طریق روزنه های تنفسی برگ ها به هوا فرستاده و به بخار یافته در هوا اضافه می شود که در شرایط مناسب به صورت نزولات جوی به زمین برمی گردد.
آب یک عنصر حیاتی است با ویژگی های قابل توجه و کم نظیر، یکی از مهم ترین عناصر شیمیایی می باشد که قسمت اعظم موجودات زنده و محیط زیست راتشکیل می دهد. این ماده 70% گیاهان را تشکیل می دهد. آب فراوان ترین و بهترین حلال در طبیعت است. آب یک مایع زیست شناختی است که واکنش های فیزیکوشیمیایی سوخت و ساز در پیکره موجودات زنده را مقدور و تسهیل می نماید ومحیطی است برای نقل و انتقال مواد در بدن موجودات زنده که علاوه بر نقش موثرآن در متابولیسم، دفع مواد زائد حاصل از فعالیت های زیست شناختی موجود زنده را موجب می شود. آب ناشی از تعریق در گرما باعث خنک بدن می گردد. آب و انیدرید کربنیک توسط انرژی خورشیدی در پیکره گیاهان سبز تبدیل به کربوهیدرات یا انرژی شیمیایی می شود.

اگر چه آب خالص در طبیعت یافت نمی شود. اما آب خالص مایعی بی رنگ، بی بو و بی مزه است که دارای نقطه انجماد صفر و نقطه جوش 100 درجه سانتی گراد می باشد ساختار شیمیایی آن به صورت  h2o  است که به احتمال کمتر از 3/0 درصد آب های موجود در طبیعت بر دارنده ایزوتوپ های h4o2 ،  h6o3  نیز می باشند. آب در چرخه گردش خود قادر است املاح و گازهای موجود در طبیعت را به صورت محلول در آورده و بسیاری از آلودگی ها را همراه خود به حرکت در آورد. آب باران قبل از رسیدن به زمین ناخالصی های موجود در هوا نظیر ذرات، گازها، مواد رادیواکتیو و میکروب ها را به سطح زمین آورده و در حین حرکت در زمین نیز آلاینده ها را با خود حمل می کند. به علاوه آب های جاری اغلب دریافت کننده فاضلاب ها و مواد زائد ناشی از فعالیت های انسانی می باشند.

بسیاری از مشکلات بهداشتی کشورهای در حال پیشرفت، عدم برخورداری از آب آشامیدنی سالم است. از آنجایی که محور توسعه پایدار، انسان سالم است و سلامت انسان در گرو بهره مندی از آب آشامیدنی مطلوب می باشد بدون تامین آب سالم جایی برای سلامت مثبت و رفاه جامعه، وجود ندارد. آب از دو بعد بهداشتی واقتصادی حائز اهمیت است. از بعد اقتصادی به حرکت درآورنده چرخ صنعت و رونق بخش فعالیت کشاورزی است. از بعد بهداشتی آب با کیفیت، تضمین کننده سلامت انسان است. آب با شکل ظاهری و با وسعت محتوایی آن دنیای زنده دیگری است.
اگر چه از دید ما پنهان است، اما آب دارای آثار بسیار زیادی در حیات جانداران به ویژه انسان میباشد. آب آشامیدنی علاوه بر تامین مایع مورد نیاز بدن به مفهوم مطلق آن یعنی h2o ، در بردارنده املاح و عناصر ضروری برای موجود زنده و انسان می باشد. کمبود ای از آن ها در آب ایجاد اختلال در بدن موجود زنده می کند و منجربه بروز برخی بیماری ها می شود.
فقدان ید و فلوئور و ارتباط آن ها با گواتر اندمیک و پوسیدگی دندان ها به ترتیب بیان کننده این اهمیت است. علاوه بر مواد شیمیایی، موجودات ذره بینی گوناگونی نیز در آب پیدا می شوند که بعضی از آنها بیماری زا بوده و ایجاد بیماری های عفونی خطرناکی می کنند. بهسازی آب رابطه مستقیمی با کاهش بیماری های عفونی دارد. بطوری که پس از تامین آب آشامیدنی سالم میزان مرگ از وبا 1/74 درصد، میزان مرگ از حصبه 3/63 درصد، میزان مرگ به علت اسهال خونی 1/23 درصد و میزان مرگ از بیماری اسهال 7/42 درصد کاهش یافت. بنابراین برنامه ریزی و هزینه در جهت تامین آب سالم سرمایه گذاری قابل توجهی برای آینده خواهد بود. تهیه و تامین آب آشامیدنی سالم برای جامعه یکی از موثرترین و پایدارترین فنآوری ها برای ارتقاء سلامت جامعه است

آب مصرفی برای تولید محصولات مختلف شاید در ابتدا مهم تلقی نشود ولی با تشدید بحران کم آبی در کشور تولید برخی محصولات تحت الشعاع قرار می گیرد.
آب مجازی یکی از مقوله های تاثیر گذار بر مصرف آب در کشور به حساب می آید که در صورت عدم توجه در چگونگی مصرف آن می تواند پیامدهای ناخوشایندی برای منابع آبی کشور به دنبال داشته باشد.
با تشدید بحران آب در کشور اهمیت توجه به این موضوع افزایش یافت و صحبت از آن را بر سر زبان ها انداخت. توجهی که سبب زیر ذره بین رفتن اصلی ترین نمونه آب مجازی یعنی محصولات کشاورزی شده و در نهایت مخالفت ها برای کشت برخی محصولات در استان های خشک و یا در کل کشور آغاز شده است.
میزان مصرف آبی که در ابتدا به چشم نمی آید ولی با دقت بیشتر متوجه سهم کلان این بخش می شویم به گونه که بنا بر بررسی های صورت گرفته برای  یک عدد سیب زمینی ۱۰۰ گرمی در حدود ۲۵ لیتر و برای برداشت یک عدد سیب ۱۰۰ گرمی ۷۰ لیتر، یک کیلوگرم خیار ۲۰۰ لیتر، هندوانه یک کیلوگرمی ۵۰۰ لیتر، یک کیلوگرم ذرت ۷۶۰ لیتر، یک کیلوگرم گندم ۱۳۰۰ لیتر و یک کیلوگرم برنج ۴۰۰۰ لیتر آب نیاز دارد.
میزان مصرف آب به دست آوردن محصولات گوشتی همچون یک کیلوگرم گوشت مرغ ۴۰۰۰ لیتر و برای به دست آوردن یک کیلوگرم گوشت ۱۵۰۰۰ لیتر آب است.
سایر محصولات نیز میزان مصرف قابل توجه دارد به گونه ای که برای یک جفت کفش چرم ۸۰۰۰ لیتر، یک پرس چلوکباب ۴۸۰۰ لیتر و یک ساندویچ همبرگر ۲۵۰ گرمی ۲۴۰۰ لیتر آب مصرف می کند.

این نکته قابل توجه است که در بخش صنعت، برای تولید یک دستگاه خودرو ۸۰۰۰۰۰ لیتر آب مورد استفاده قرار می گیرد.

مصرف آب

حداکثر آب خنک قابل ارائه در یک ساعت در اصطلاح ظرفیت سرمایش دستگاه آبسردکن نامیده می شود. 

این ظرفیت بسته به نوع و کیفیت دستگاه آبسردکن متفاوت می باشد. وجود محدودیت در سیستم سرمایش از جمله معایب دستگاه های آبسردکن قدیمی بود. این مشکل سبب می گردد در ساعات شلوغ روزهای گرم سال، افراد با مراجعه به آبسردکن ، آب گرم بنوشند.
همانطور که گفته شد آبسردکن های قدیمی از یک مخزن جهت خنک آب بهره می برند. در بالای مخزن یک شناور تعبیه شده است. با برداشت آب از آبسردکن شناور مخزن پایین آمده و آب گرم وارد مخزن می گردد در نتیجه دمای کلی آب بالا می رود. از طرفی سیستم سرمایش جهت خنک دوباره آب داخل مخزن شروع به کار می کند. البته فرآیند اختلاط آب گرم و سرد بسیار سریعتر از فرآیند انتقال حرارت و خنک شدن آب به وقوع می پیوندد. لذا در صورتی که افراد زیادی ، در زمان کوتاهی به آبسردکن مراجعه کنند فرآیند گرم شدن آب از فرآیند سرد شدن ( که نیاز به زمان دارد ) پیشی می گیرد. یکی از را ارهایی که برای کوتاه زمان خنک شدن بکار می رود افزایش توان سیستم سرمایش است که متاسفانه منجر به مصرف بی رویه برق می گردد بدین ترتیب دستگاه های قدیمی حتی قادر نیستند ظرفیت اعلام شده توسط سازندگان را به طور پیوسته تحویل دهند.
با توجه به نحوه عملکرد آبسردکن آنی ، همیشه مقداری انرژی جهت خنک آب مصرفی به صورت ذخیره وجود دارد. این مقدار انرژی بسته به ظرفیت دستگاه از چند ساعت تا چند هفته می تواند عملیات خنک آب مصرفی را به طور پیوسته به انجام برساند. این گونه است که با مصرف پی در پی از آبسردکن آنی ، آب گرم نمی شود. و همگان فارغ از تا و تقدم در مراجعه به آبسردکن آب سرد می نوشند.

 


ظرفیت آبسردکن آنی

.

عنوان وبلاگ : آبسردکن آنی
منبع :
برچسب ها : آبسردکن آنی بدون مخزن - آبسردکن ,مصرف ,موجود ,زمین ,میزان ,درصد ,میزان مصرف ,موجود زنده ,موجودات زنده ,قابل توجه ,آشامیدنی سالم

آبسردکن آنی

بهداشت آب

 بهداشت آب موضوعی بسیار مهم در بهداشت عمومی و مدیریت سلامت می باشد. قبل از پرداختن به راه کارهای عملی استحصال، انتقال، بهسازی و توزیع آن لازم است این عنصر حیاتی موثر بر سلامت و مرتبط با توسعه پایدار، شناخته شود.

شناخت آب از نظر کیفیت و کمیت و چگونگی حصول آن قدمی اساسی در جهت بهینه سازی مصرف آن می باشد. اگر چه بیش از سه چهارم کره زمین را آب فرا گرفته است، سهم قلیلی از آب های موجود، برای مصارف بهداشتی و کشاورزی، قابل استفاده است. زیرا حدود 3/97 درصد اقیانوس ها و 1/2 درصد یخ های قطبی و 6/0 درصد دریاچه ها و رودخانه و آب های زیرزمینی وجود دارد که حدود 36/0 درصد کل منابع آب می باشد. آب اقیانوس ها، دریاها و اغلب دریاچه ها و بسیاری از منابع آب زیرزمینی به علت شوری بیش از حد و داشتن املاح معدنی برای مقاصد بهداشتی، کشاورزی و صنعتی، غیرقابل استفاده می باشند. آبسردکن بهداشتی
آب ماده حیاتی است که بطور یکنواخت در سطح کره زمین موجود نمی باشد. در نتیجه بسیاری از نقاط کره زمین با کمبود آب مواجه است. حرکت مداوم بخار آب به هوا و برگشت آن به زمین را گردش آب در طبیعت می نامند.

انرژی خورشید باعث تبخیر آب اقیانوس ها، رودخانه ها، دریاچه ها و منابع آب سطحی می گردد. بخار آب فشرده شده همراه توده های هوا باعث نگهداری آب در هوا شده و موجب تشکیل ابر باردار یا ذخیره کننده آب می شود ریشه گیاهان، آب و رطوبت موجود در خاک را گرفته و از طریق روزنه های تنفسی برگ ها به هوا فرستاده و به بخار یافته در هوا اضافه می شود که در شرایط مناسب به صورت نزولات جوی به زمین برمی گردد.
آب یک عنصر حیاتی است با ویژگی های قابل توجه و کم نظیر، یکی از مهم ترین عناصر شیمیایی می باشد که قسمت اعظم موجودات زنده و محیط زیست راتشکیل می دهد. این ماده 70% گیاهان را تشکیل می دهد. آب فراوان ترین و بهترین حلال در طبیعت است. آب یک مایع زیست شناختی است که واکنش های فیزیکوشیمیایی سوخت و ساز در پیکره موجودات زنده را مقدور و تسهیل می نماید ومحیطی است برای نقل و انتقال مواد در بدن موجودات زنده که علاوه بر نقش موثرآن در متابولیسم، دفع مواد زائد حاصل از فعالیت های زیست شناختی موجود زنده را موجب می شود. آب ناشی از تعریق در گرما باعث خنک بدن می گردد. آب و انیدرید کربنیک توسط انرژی خورشیدی در پیکره گیاهان سبز تبدیل به کربوهیدرات یا انرژی شیمیایی می شود.

اگر چه آب خالص در طبیعت یافت نمی شود. اما آب خالص مایعی بی رنگ، بی بو و بی مزه است که دارای نقطه انجماد صفر و نقطه جوش 100 درجه سانتی گراد می باشد ساختار شیمیایی آن به صورت  h2o  است که به احتمال کمتر از 3/0 درصد آب های موجود در طبیعت بر دارنده ایزوتوپ های h4o2 ،  h6o3  نیز می باشند. آب در چرخه گردش خود قادر است املاح و گازهای موجود در طبیعت را به صورت محلول در آورده و بسیاری از آلودگی ها را همراه خود به حرکت در آورد. آب باران قبل از رسیدن به زمین ناخالصی های موجود در هوا نظیر ذرات، گازها، مواد رادیواکتیو و میکروب ها را به سطح زمین آورده و در حین حرکت در زمین نیز آلاینده ها را با خود حمل می کند. به علاوه آب های جاری اغلب دریافت کننده فاضلاب ها و مواد زائد ناشی از فعالیت های انسانی می باشند.

بسیاری از مشکلات بهداشتی کشورهای در حال پیشرفت، عدم برخورداری از آب آشامیدنی سالم است. از آنجایی که محور توسعه پایدار، انسان سالم است و سلامت انسان در گرو بهره مندی از آب آشامیدنی مطلوب می باشد بدون تامین آب سالم جایی برای سلامت مثبت و رفاه جامعه، وجود ندارد. آب از دو بعد بهداشتی واقتصادی حائز اهمیت است. از بعد اقتصادی به حرکت درآورنده چرخ صنعت و رونق بخش فعالیت کشاورزی است. از بعد بهداشتی آب با کیفیت، تضمین کننده سلامت انسان است. آب با شکل ظاهری و با وسعت محتوایی آن دنیای زنده دیگری است.
اگر چه از دید ما پنهان است، اما آب دارای آثار بسیار زیادی در حیات جانداران به ویژه انسان میباشد. آب آشامیدنی علاوه بر تامین مایع مورد نیاز بدن به مفهوم مطلق آن یعنی h2o ، در بردارنده املاح و عناصر ضروری برای موجود زنده و انسان می باشد. کمبود ای از آن ها در آب ایجاد اختلال در بدن موجود زنده می کند و منجربه بروز برخی بیماری ها می شود.
فقدان ید و فلوئور و ارتباط آن ها با گواتر اندمیک و پوسیدگی دندان ها به ترتیب بیان کننده این اهمیت است. علاوه بر مواد شیمیایی، موجودات ذره بینی گوناگونی نیز در آب پیدا می شوند که بعضی از آنها بیماری زا بوده و ایجاد بیماری های عفونی خطرناکی می کنند. بهسازی آب رابطه مستقیمی با کاهش بیماری های عفونی دارد. بطوری که پس از تامین آب آشامیدنی سالم میزان مرگ از وبا 1/74 درصد، میزان مرگ از حصبه 3/63 درصد، میزان مرگ به علت اسهال خونی 1/23 درصد و میزان مرگ از بیماری اسهال 7/42 درصد کاهش یافت. بنابراین برنامه ریزی و هزینه در جهت تامین آب سالم سرمایه گذاری قابل توجهی برای آینده خواهد بود. تهیه و تامین آب آشامیدنی سالم برای جامعه یکی از موثرترین و پایدارترین فنآوری ها برای ارتقاء سلامت جامعه است

آب مصرفی برای تولید محصولات مختلف شاید در ابتدا مهم تلقی نشود ولی با تشدید بحران کم آبی در کشور تولید برخی محصولات تحت الشعاع قرار می گیرد.
آب مجازی یکی از مقوله های تاثیر گذار بر مصرف آب در کشور به حساب می آید که در صورت عدم توجه در چگونگی مصرف آن می تواند پیامدهای ناخوشایندی برای منابع آبی کشور به دنبال داشته باشد.
با تشدید بحران آب در کشور اهمیت توجه به این موضوع افزایش یافت و صحبت از آن را بر سر زبان ها انداخت. توجهی که سبب زیر ذره بین رفتن اصلی ترین نمونه آب مجازی یعنی محصولات کشاورزی شده و در نهایت مخالفت ها برای کشت برخی محصولات در استان های خشک و یا در کل کشور آغاز شده است.
میزان مصرف آبی که در ابتدا به چشم نمی آید ولی با دقت بیشتر متوجه سهم کلان این بخش می شویم به گونه که بنا بر بررسی های صورت گرفته برای  یک عدد سیب زمینی ۱۰۰ گرمی در حدود ۲۵ لیتر و برای برداشت یک عدد سیب ۱۰۰ گرمی ۷۰ لیتر، یک کیلوگرم خیار ۲۰۰ لیتر، هندوانه یک کیلوگرمی ۵۰۰ لیتر، یک کیلوگرم ذرت ۷۶۰ لیتر، یک کیلوگرم گندم ۱۳۰۰ لیتر و یک کیلوگرم برنج ۴۰۰۰ لیتر آب نیاز دارد.
میزان مصرف آب به دست آوردن محصولات گوشتی همچون یک کیلوگرم گوشت مرغ ۴۰۰۰ لیتر و برای به دست آوردن یک کیلوگرم گوشت ۱۵۰۰۰ لیتر آب است.
سایر محصولات نیز میزان مصرف قابل توجه دارد به گونه ای که برای یک جفت کفش چرم ۸۰۰۰ لیتر، یک پرس چلوکباب ۴۸۰۰ لیتر و یک ساندویچ همبرگر ۲۵۰ گرمی ۲۴۰۰ لیتر آب مصرف می کند.

این نکته قابل توجه است که در بخش صنعت، برای تولید یک دستگاه خودرو ۸۰۰۰۰۰ لیتر آب مورد استفاده قرار می گیرد.

مصرف آب

حداکثر آب خنک قابل ارائه در یک ساعت در اصطلاح ظرفیت سرمایش دستگاه آبسردکن نامیده می شود. 

این ظرفیت بسته به نوع و کیفیت دستگاه آبسردکن متفاوت می باشد. وجود محدودیت در سیستم سرمایش از جمله معایب دستگاه های آبسردکن قدیمی بود. این مشکل سبب می گردد در ساعات شلوغ روزهای گرم سال، افراد با مراجعه به آبسردکن ، آب گرم بنوشند.
همانطور که گفته شد آبسردکن های قدیمی از یک مخزن جهت خنک آب بهره می برند. در بالای مخزن یک شناور تعبیه شده است. با برداشت آب از آبسردکن شناور مخزن پایین آمده و آب گرم وارد مخزن می گردد در نتیجه دمای کلی آب بالا می رود. از طرفی سیستم سرمایش جهت خنک دوباره آب داخل مخزن شروع به کار می کند. البته فرآیند اختلاط آب گرم و سرد بسیار سریعتر از فرآیند انتقال حرارت و خنک شدن آب به وقوع می پیوندد. لذا در صورتی که افراد زیادی ، در زمان کوتاهی به آبسردکن مراجعه کنند فرآیند گرم شدن آب از فرآیند سرد شدن ( که نیاز به زمان دارد ) پیشی می گیرد. یکی از را ارهایی که برای کوتاه زمان خنک شدن بکار می رود افزایش توان سیستم سرمایش است که متاسفانه منجر به مصرف بی رویه برق می گردد بدین ترتیب دستگاه های قدیمی حتی قادر نیستند ظرفیت اعلام شده توسط سازندگان را به طور پیوسته تحویل دهند.
با توجه به نحوه عملکرد آبسردکن آنی ، همیشه مقداری انرژی جهت خنک آب مصرفی به صورت ذخیره وجود دارد. این مقدار انرژی بسته به ظرفیت دستگاه از چند ساعت تا چند هفته می تواند عملیات خنک آب مصرفی را به طور پیوسته به انجام برساند. این گونه است که با مصرف پی در پی از آبسردکن آنی ، آب گرم نمی شود. و همگان فارغ از تا و تقدم در مراجعه به آبسردکن آب سرد می نوشند.

 


ظرفیت آبسردکن آنی

.

عنوان وبلاگ : آبسردکن آنی
منبع :
برچسب ها : آبسردکن آنی - آبسردکن ,مصرف ,موجود ,زمین ,میزان ,درصد ,میزان مصرف ,موجود زنده ,موجودات زنده ,قابل توجه ,آشامیدنی سالم

آبسردکن آنی و بهداشتی

بهداشت آب

 بهداشت آب موضوعی بسیار مهم در بهداشت عمومی و مدیریت سلامت می باشد. قبل از پرداختن به راه کارهای عملی استحصال، انتقال، بهسازی و توزیع آن لازم است این عنصر حیاتی موثر بر سلامت و مرتبط با توسعه پایدار، شناخته شود.

شناخت آب از نظر کیفیت و کمیت و چگونگی حصول آن قدمی اساسی در جهت بهینه سازی مصرف آن می باشد. اگر چه بیش از سه چهارم کره زمین را آب فرا گرفته است، سهم قلیلی از آب های موجود، برای مصارف بهداشتی و کشاورزی، قابل استفاده است. زیرا حدود 3/97 درصد اقیانوس ها و 1/2 درصد یخ های قطبی و 6/0 درصد دریاچه ها و رودخانه و آب های زیرزمینی وجود دارد که حدود 36/0 درصد کل منابع آب می باشد. آب اقیانوس ها، دریاها و اغلب دریاچه ها و بسیاری از منابع آب زیرزمینی به علت شوری بیش از حد و داشتن املاح معدنی برای مقاصد بهداشتی، کشاورزی و صنعتی، غیرقابل استفاده می باشند. آبسردکن بهداشتی
آب ماده حیاتی است که بطور یکنواخت در سطح کره زمین موجود نمی باشد. در نتیجه بسیاری از نقاط کره زمین با کمبود آب مواجه است. حرکت مداوم بخار آب به هوا و برگشت آن به زمین را گردش آب در طبیعت می نامند.

انرژی خورشید باعث تبخیر آب اقیانوس ها، رودخانه ها، دریاچه ها و منابع آب سطحی می گردد. بخار آب فشرده شده همراه توده های هوا باعث نگهداری آب در هوا شده و موجب تشکیل ابر باردار یا ذخیره کننده آب می شود ریشه گیاهان، آب و رطوبت موجود در خاک را گرفته و از طریق روزنه های تنفسی برگ ها به هوا فرستاده و به بخار یافته در هوا اضافه می شود که در شرایط مناسب به صورت نزولات جوی به زمین برمی گردد.
آب یک عنصر حیاتی است با ویژگی های قابل توجه و کم نظیر، یکی از مهم ترین عناصر شیمیایی می باشد که قسمت اعظم موجودات زنده و محیط زیست راتشکیل می دهد. این ماده 70% گیاهان را تشکیل می دهد. آب فراوان ترین و بهترین حلال در طبیعت است. آب یک مایع زیست شناختی است که واکنش های فیزیکوشیمیایی سوخت و ساز در پیکره موجودات زنده را مقدور و تسهیل می نماید ومحیطی است برای نقل و انتقال مواد در بدن موجودات زنده که علاوه بر نقش موثرآن در متابولیسم، دفع مواد زائد حاصل از فعالیت های زیست شناختی موجود زنده را موجب می شود. آب ناشی از تعریق در گرما باعث خنک بدن می گردد. آب و انیدرید کربنیک توسط انرژی خورشیدی در پیکره گیاهان سبز تبدیل به کربوهیدرات یا انرژی شیمیایی می شود.

اگر چه آب خالص در طبیعت یافت نمی شود. اما آب خالص مایعی بی رنگ، بی بو و بی مزه است که دارای نقطه انجماد صفر و نقطه جوش 100 درجه سانتی گراد می باشد ساختار شیمیایی آن به صورت  h2o  است که به احتمال کمتر از 3/0 درصد آب های موجود در طبیعت بر دارنده ایزوتوپ های h4o2 ،  h6o3  نیز می باشند. آب در چرخه گردش خود قادر است املاح و گازهای موجود در طبیعت را به صورت محلول در آورده و بسیاری از آلودگی ها را همراه خود به حرکت در آورد. آب باران قبل از رسیدن به زمین ناخالصی های موجود در هوا نظیر ذرات، گازها، مواد رادیواکتیو و میکروب ها را به سطح زمین آورده و در حین حرکت در زمین نیز آلاینده ها را با خود حمل می کند. به علاوه آب های جاری اغلب دریافت کننده فاضلاب ها و مواد زائد ناشی از فعالیت های انسانی می باشند.

بسیاری از مشکلات بهداشتی کشورهای در حال پیشرفت، عدم برخورداری از آب آشامیدنی سالم است. از آنجایی که محور توسعه پایدار، انسان سالم است و سلامت انسان در گرو بهره مندی از آب آشامیدنی مطلوب می باشد بدون تامین آب سالم جایی برای سلامت مثبت و رفاه جامعه، وجود ندارد. آب از دو بعد بهداشتی واقتصادی حائز اهمیت است. از بعد اقتصادی به حرکت درآورنده چرخ صنعت و رونق بخش فعالیت کشاورزی است. از بعد بهداشتی آب با کیفیت، تضمین کننده سلامت انسان است. آب با شکل ظاهری و با وسعت محتوایی آن دنیای زنده دیگری است.
اگر چه از دید ما پنهان است، اما آب دارای آثار بسیار زیادی در حیات جانداران به ویژه انسان میباشد. آب آشامیدنی علاوه بر تامین مایع مورد نیاز بدن به مفهوم مطلق آن یعنی h2o ، در بردارنده املاح و عناصر ضروری برای موجود زنده و انسان می باشد. کمبود ای از آن ها در آب ایجاد اختلال در بدن موجود زنده می کند و منجربه بروز برخی بیماری ها می شود.
فقدان ید و فلوئور و ارتباط آن ها با گواتر اندمیک و پوسیدگی دندان ها به ترتیب بیان کننده این اهمیت است. علاوه بر مواد شیمیایی، موجودات ذره بینی گوناگونی نیز در آب پیدا می شوند که بعضی از آنها بیماری زا بوده و ایجاد بیماری های عفونی خطرناکی می کنند. بهسازی آب رابطه مستقیمی با کاهش بیماری های عفونی دارد. بطوری که پس از تامین آب آشامیدنی سالم میزان مرگ از وبا 1/74 درصد، میزان مرگ از حصبه 3/63 درصد، میزان مرگ به علت اسهال خونی 1/23 درصد و میزان مرگ از بیماری اسهال 7/42 درصد کاهش یافت. بنابراین برنامه ریزی و هزینه در جهت تامین آب سالم سرمایه گذاری قابل توجهی برای آینده خواهد بود. تهیه و تامین آب آشامیدنی سالم برای جامعه یکی از موثرترین و پایدارترین فنآوری ها برای ارتقاء سلامت جامعه است

آب مصرفی برای تولید محصولات مختلف شاید در ابتدا مهم تلقی نشود ولی با تشدید بحران کم آبی در کشور تولید برخی محصولات تحت الشعاع قرار می گیرد.
آب مجازی یکی از مقوله های تاثیر گذار بر مصرف آب در کشور به حساب می آید که در صورت عدم توجه در چگونگی مصرف آن می تواند پیامدهای ناخوشایندی برای منابع آبی کشور به دنبال داشته باشد.
با تشدید بحران آب در کشور اهمیت توجه به این موضوع افزایش یافت و صحبت از آن را بر سر زبان ها انداخت. توجهی که سبب زیر ذره بین رفتن اصلی ترین نمونه آب مجازی یعنی محصولات کشاورزی شده و در نهایت مخالفت ها برای کشت برخی محصولات در استان های خشک و یا در کل کشور آغاز شده است.
میزان مصرف آبی که در ابتدا به چشم نمی آید ولی با دقت بیشتر متوجه سهم کلان این بخش می شویم به گونه که بنا بر بررسی های صورت گرفته برای  یک عدد سیب زمینی ۱۰۰ گرمی در حدود ۲۵ لیتر و برای برداشت یک عدد سیب ۱۰۰ گرمی ۷۰ لیتر، یک کیلوگرم خیار ۲۰۰ لیتر، هندوانه یک کیلوگرمی ۵۰۰ لیتر، یک کیلوگرم ذرت ۷۶۰ لیتر، یک کیلوگرم گندم ۱۳۰۰ لیتر و یک کیلوگرم برنج ۴۰۰۰ لیتر آب نیاز دارد.
میزان مصرف آب به دست آوردن محصولات گوشتی همچون یک کیلوگرم گوشت مرغ ۴۰۰۰ لیتر و برای به دست آوردن یک کیلوگرم گوشت ۱۵۰۰۰ لیتر آب است.
سایر محصولات نیز میزان مصرف قابل توجه دارد به گونه ای که برای یک جفت کفش چرم ۸۰۰۰ لیتر، یک پرس چلوکباب ۴۸۰۰ لیتر و یک ساندویچ همبرگر ۲۵۰ گرمی ۲۴۰۰ لیتر آب مصرف می کند.

این نکته قابل توجه است که در بخش صنعت، برای تولید یک دستگاه خودرو ۸۰۰۰۰۰ لیتر آب مورد استفاده قرار می گیرد.

مصرف آب

حداکثر آب خنک قابل ارائه در یک ساعت در اصطلاح ظرفیت سرمایش دستگاه آبسردکن نامیده می شود. 

این ظرفیت بسته به نوع و کیفیت دستگاه آبسردکن متفاوت می باشد. وجود محدودیت در سیستم سرمایش از جمله معایب دستگاه های آبسردکن قدیمی بود. این مشکل سبب می گردد در ساعات شلوغ روزهای گرم سال، افراد با مراجعه به آبسردکن ، آب گرم بنوشند.
همانطور که گفته شد آبسردکن های قدیمی از یک مخزن جهت خنک آب بهره می برند. در بالای مخزن یک شناور تعبیه شده است. با برداشت آب از آبسردکن شناور مخزن پایین آمده و آب گرم وارد مخزن می گردد در نتیجه دمای کلی آب بالا می رود. از طرفی سیستم سرمایش جهت خنک دوباره آب داخل مخزن شروع به کار می کند. البته فرآیند اختلاط آب گرم و سرد بسیار سریعتر از فرآیند انتقال حرارت و خنک شدن آب به وقوع می پیوندد. لذا در صورتی که افراد زیادی ، در زمان کوتاهی به آبسردکن مراجعه کنند فرآیند گرم شدن آب از فرآیند سرد شدن ( که نیاز به زمان دارد ) پیشی می گیرد. یکی از را ارهایی که برای کوتاه زمان خنک شدن بکار می رود افزایش توان سیستم سرمایش است که متاسفانه منجر به مصرف بی رویه برق می گردد بدین ترتیب دستگاه های قدیمی حتی قادر نیستند ظرفیت اعلام شده توسط سازندگان را به طور پیوسته تحویل دهند.
با توجه به نحوه عملکرد آبسردکن آنی ، همیشه مقداری انرژی جهت خنک آب مصرفی به صورت ذخیره وجود دارد. این مقدار انرژی بسته به ظرفیت دستگاه از چند ساعت تا چند هفته می تواند عملیات خنک آب مصرفی را به طور پیوسته به انجام برساند. این گونه است که با مصرف پی در پی از آبسردکن آنی ، آب گرم نمی شود. و همگان فارغ از تا و تقدم در مراجعه به آبسردکن آب سرد می نوشند.

 


ظرفیت آبسردکن آنی

.

عنوان وبلاگ : آبسردکن آنی
منبع :
برچسب ها : آبسردکن آنی و بهداشتی - آبسردکن ,مصرف ,موجود ,زمین ,میزان ,درصد ,میزان مصرف ,موجود زنده ,موجودات زنده ,قابل توجه ,آشامیدنی سالم

آبسردکن آنی بهداشتی

بهداشت آب

 بهداشت آب موضوعی بسیار مهم در بهداشت عمومی و مدیریت سلامت می باشد. قبل از پرداختن به راه کارهای عملی استحصال، انتقال، بهسازی و توزیع آن لازم است این عنصر حیاتی موثر بر سلامت و مرتبط با توسعه پایدار، شناخته شود.

شناخت آب از نظر کیفیت و کمیت و چگونگی حصول آن قدمی اساسی در جهت بهینه سازی مصرف آن می باشد. اگر چه بیش از سه چهارم کره زمین را آب فرا گرفته است، سهم قلیلی از آب های موجود، برای مصارف بهداشتی و کشاورزی، قابل استفاده است. زیرا حدود 3/97 درصد اقیانوس ها و 1/2 درصد یخ های قطبی و 6/0 درصد دریاچه ها و رودخانه و آب های زیرزمینی وجود دارد که حدود 36/0 درصد کل منابع آب می باشد. آب اقیانوس ها، دریاها و اغلب دریاچه ها و بسیاری از منابع آب زیرزمینی به علت شوری بیش از حد و داشتن املاح معدنی برای مقاصد بهداشتی، کشاورزی و صنعتی، غیرقابل استفاده می باشند. آبسردکن بهداشتی
آب ماده حیاتی است که بطور یکنواخت در سطح کره زمین موجود نمی باشد. در نتیجه بسیاری از نقاط کره زمین با کمبود آب مواجه است. حرکت مداوم بخار آب به هوا و برگشت آن به زمین را گردش آب در طبیعت می نامند.

انرژی خورشید باعث تبخیر آب اقیانوس ها، رودخانه ها، دریاچه ها و منابع آب سطحی می گردد. بخار آب فشرده شده همراه توده های هوا باعث نگهداری آب در هوا شده و موجب تشکیل ابر باردار یا ذخیره کننده آب می شود ریشه گیاهان، آب و رطوبت موجود در خاک را گرفته و از طریق روزنه های تنفسی برگ ها به هوا فرستاده و به بخار یافته در هوا اضافه می شود که در شرایط مناسب به صورت نزولات جوی به زمین برمی گردد.
آب یک عنصر حیاتی است با ویژگی های قابل توجه و کم نظیر، یکی از مهم ترین عناصر شیمیایی می باشد که قسمت اعظم موجودات زنده و محیط زیست راتشکیل می دهد. این ماده 70% گیاهان را تشکیل می دهد. آب فراوان ترین و بهترین حلال در طبیعت است. آب یک مایع زیست شناختی است که واکنش های فیزیکوشیمیایی سوخت و ساز در پیکره موجودات زنده را مقدور و تسهیل می نماید ومحیطی است برای نقل و انتقال مواد در بدن موجودات زنده که علاوه بر نقش موثرآن در متابولیسم، دفع مواد زائد حاصل از فعالیت های زیست شناختی موجود زنده را موجب می شود. آب ناشی از تعریق در گرما باعث خنک بدن می گردد. آب و انیدرید کربنیک توسط انرژی خورشیدی در پیکره گیاهان سبز تبدیل به کربوهیدرات یا انرژی شیمیایی می شود.

اگر چه آب خالص در طبیعت یافت نمی شود. اما آب خالص مایعی بی رنگ، بی بو و بی مزه است که دارای نقطه انجماد صفر و نقطه جوش 100 درجه سانتی گراد می باشد ساختار شیمیایی آن به صورت  h2o  است که به احتمال کمتر از 3/0 درصد آب های موجود در طبیعت بر دارنده ایزوتوپ های h4o2 ،  h6o3  نیز می باشند. آب در چرخه گردش خود قادر است املاح و گازهای موجود در طبیعت را به صورت محلول در آورده و بسیاری از آلودگی ها را همراه خود به حرکت در آورد. آب باران قبل از رسیدن به زمین ناخالصی های موجود در هوا نظیر ذرات، گازها، مواد رادیواکتیو و میکروب ها را به سطح زمین آورده و در حین حرکت در زمین نیز آلاینده ها را با خود حمل می کند. به علاوه آب های جاری اغلب دریافت کننده فاضلاب ها و مواد زائد ناشی از فعالیت های انسانی می باشند.

بسیاری از مشکلات بهداشتی کشورهای در حال پیشرفت، عدم برخورداری از آب آشامیدنی سالم است. از آنجایی که محور توسعه پایدار، انسان سالم است و سلامت انسان در گرو بهره مندی از آب آشامیدنی مطلوب می باشد بدون تامین آب سالم جایی برای سلامت مثبت و رفاه جامعه، وجود ندارد. آب از دو بعد بهداشتی واقتصادی حائز اهمیت است. از بعد اقتصادی به حرکت درآورنده چرخ صنعت و رونق بخش فعالیت کشاورزی است. از بعد بهداشتی آب با کیفیت، تضمین کننده سلامت انسان است. آب با شکل ظاهری و با وسعت محتوایی آن دنیای زنده دیگری است.
اگر چه از دید ما پنهان است، اما آب دارای آثار بسیار زیادی در حیات جانداران به ویژه انسان میباشد. آب آشامیدنی علاوه بر تامین مایع مورد نیاز بدن به مفهوم مطلق آن یعنی h2o ، در بردارنده املاح و عناصر ضروری برای موجود زنده و انسان می باشد. کمبود ای از آن ها در آب ایجاد اختلال در بدن موجود زنده می کند و منجربه بروز برخی بیماری ها می شود.
فقدان ید و فلوئور و ارتباط آن ها با گواتر اندمیک و پوسیدگی دندان ها به ترتیب بیان کننده این اهمیت است. علاوه بر مواد شیمیایی، موجودات ذره بینی گوناگونی نیز در آب پیدا می شوند که بعضی از آنها بیماری زا بوده و ایجاد بیماری های عفونی خطرناکی می کنند. بهسازی آب رابطه مستقیمی با کاهش بیماری های عفونی دارد. بطوری که پس از تامین آب آشامیدنی سالم میزان مرگ از وبا 1/74 درصد، میزان مرگ از حصبه 3/63 درصد، میزان مرگ به علت اسهال خونی 1/23 درصد و میزان مرگ از بیماری اسهال 7/42 درصد کاهش یافت. بنابراین برنامه ریزی و هزینه در جهت تامین آب سالم سرمایه گذاری قابل توجهی برای آینده خواهد بود. تهیه و تامین آب آشامیدنی سالم برای جامعه یکی از موثرترین و پایدارترین فنآوری ها برای ارتقاء سلامت جامعه است

آب مصرفی برای تولید محصولات مختلف شاید در ابتدا مهم تلقی نشود ولی با تشدید بحران کم آبی در کشور تولید برخی محصولات تحت الشعاع قرار می گیرد.
آب مجازی یکی از مقوله های تاثیر گذار بر مصرف آب در کشور به حساب می آید که در صورت عدم توجه در چگونگی مصرف آن می تواند پیامدهای ناخوشایندی برای منابع آبی کشور به دنبال داشته باشد.
با تشدید بحران آب در کشور اهمیت توجه به این موضوع افزایش یافت و صحبت از آن را بر سر زبان ها انداخت. توجهی که سبب زیر ذره بین رفتن اصلی ترین نمونه آب مجازی یعنی محصولات کشاورزی شده و در نهایت مخالفت ها برای کشت برخی محصولات در استان های خشک و یا در کل کشور آغاز شده است.
میزان مصرف آبی که در ابتدا به چشم نمی آید ولی با دقت بیشتر متوجه سهم کلان این بخش می شویم به گونه که بنا بر بررسی های صورت گرفته برای  یک عدد سیب زمینی ۱۰۰ گرمی در حدود ۲۵ لیتر و برای برداشت یک عدد سیب ۱۰۰ گرمی ۷۰ لیتر، یک کیلوگرم خیار ۲۰۰ لیتر، هندوانه یک کیلوگرمی ۵۰۰ لیتر، یک کیلوگرم ذرت ۷۶۰ لیتر، یک کیلوگرم گندم ۱۳۰۰ لیتر و یک کیلوگرم برنج ۴۰۰۰ لیتر آب نیاز دارد.
میزان مصرف آب به دست آوردن محصولات گوشتی همچون یک کیلوگرم گوشت مرغ ۴۰۰۰ لیتر و برای به دست آوردن یک کیلوگرم گوشت ۱۵۰۰۰ لیتر آب است.
سایر محصولات نیز میزان مصرف قابل توجه دارد به گونه ای که برای یک جفت کفش چرم ۸۰۰۰ لیتر، یک پرس چلوکباب ۴۸۰۰ لیتر و یک ساندویچ همبرگر ۲۵۰ گرمی ۲۴۰۰ لیتر آب مصرف می کند.

این نکته قابل توجه است که در بخش صنعت، برای تولید یک دستگاه خودرو ۸۰۰۰۰۰ لیتر آب مورد استفاده قرار می گیرد.

مصرف آب

حداکثر آب خنک قابل ارائه در یک ساعت در اصطلاح ظرفیت سرمایش دستگاه آبسردکن نامیده می شود. 

این ظرفیت بسته به نوع و کیفیت دستگاه آبسردکن متفاوت می باشد. وجود محدودیت در سیستم سرمایش از جمله معایب دستگاه های آبسردکن قدیمی بود. این مشکل سبب می گردد در ساعات شلوغ روزهای گرم سال، افراد با مراجعه به آبسردکن ، آب گرم بنوشند.
همانطور که گفته شد آبسردکن های قدیمی از یک مخزن جهت خنک آب بهره می برند. در بالای مخزن یک شناور تعبیه شده است. با برداشت آب از آبسردکن شناور مخزن پایین آمده و آب گرم وارد مخزن می گردد در نتیجه دمای کلی آب بالا می رود. از طرفی سیستم سرمایش جهت خنک دوباره آب داخل مخزن شروع به کار می کند. البته فرآیند اختلاط آب گرم و سرد بسیار سریعتر از فرآیند انتقال حرارت و خنک شدن آب به وقوع می پیوندد. لذا در صورتی که افراد زیادی ، در زمان کوتاهی به آبسردکن مراجعه کنند فرآیند گرم شدن آب از فرآیند سرد شدن ( که نیاز به زمان دارد ) پیشی می گیرد. یکی از را ارهایی که برای کوتاه زمان خنک شدن بکار می رود افزایش توان سیستم سرمایش است که متاسفانه منجر به مصرف بی رویه برق می گردد بدین ترتیب دستگاه های قدیمی حتی قادر نیستند ظرفیت اعلام شده توسط سازندگان را به طور پیوسته تحویل دهند.
با توجه به نحوه عملکرد آبسردکن آنی ، همیشه مقداری انرژی جهت خنک آب مصرفی به صورت ذخیره وجود دارد. این مقدار انرژی بسته به ظرفیت دستگاه از چند ساعت تا چند هفته می تواند عملیات خنک آب مصرفی را به طور پیوسته به انجام برساند. این گونه است که با مصرف پی در پی از آبسردکن آنی ، آب گرم نمی شود. و همگان فارغ از تا و تقدم در مراجعه به آبسردکن آب سرد می نوشند.

 


ظرفیت آبسردکن آنی

.

عنوان وبلاگ : آبسردکن آنی
منبع :
برچسب ها : آبسردکن آنی بهداشتی - آبسردکن ,مصرف ,موجود ,زمین ,میزان ,درصد ,میزان مصرف ,موجود زنده ,موجودات زنده ,قابل توجه ,آشامیدنی سالم

آدمک ایرانی آدمک

نیاز روزانه بدن به آب چقدر است


در زمینه میزان مصرف مایعات و به خصوص آب نظرات متفاوتی وجود دارد ولی در کل می شود با توجه به شرایط بیرونی و درونی هر فرد یک سری دستورالعمل های خاص تجویز کرد. برای مثال میزان مصرف آب برای افراد ن در مناطق خشک و بیابانی در مقایسه با افراد ن در مناطق پرباران و مرطوب و سرد متفاوت است؛ همین طور هم می شود برای افراد مختلف که در رشته های متفاوت فعالیت دارند نظر داد. برای مثال افراد کارگر در معادن میزان مصرف آب برای آن ها با افراد شاغل در ادارات متفاوت است. روی هم رفته دستورالعمل کلی که دراین باره وجود دارد بدین گونه است که میزان متوسط مصرف آب برای مردان حدود 3  لیتر باید باشد و این میزان متوسط مصرف برای خانم ها بایستی در حدود 2.2 لیتر باشد. البته باز هم تأکید می کنیم این میزان با توجه به شرایط تغییراتی خواهد داشت که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.


چگونه بایستی مطمئن شویم که میزان مناسب از مایعات را مصرف کرده ایم؟


فرض کنید که شما در روز به صورت تقریبی برای مدت 16 ساعت بیدار هستید،در نتیجه شما بایستی در آن روز در حدود 140 تا 190 میلی لیتر آب در هر ساعت بنوشید! شاید این مقدار در نگاه اول زیاد به نظر برسد ولی این رقم در برابر دیگر بررسی های انجام گرفته از میزان کمتری برخوردار است. در کل اگر شما دسترسی آسان به آب داشته باشید (مثلاً آبسردکن و یا بطری های آماده آب و…) مصرف این میزان آب برای شما سخت نخواهد بود. ت
حقیقات نشان می دهد که بسیاری از افراد آب به اندازه کافی مصرف نمی کنند و به اصطلاح دچار کم آبی هستند که ریشه ی این قضیه موارد متعددی از دلایل و مستندات را نشان می دهد ولی عمده ترین آن ها را می توان به عدم علاقه افراد به مزه آب نسبت داد که راه حل آن نیز در این است که یاد بگیریم که آب را دوست داشته باشیم. البته راه حل های زیادی برای برطرف این قبیل مشکلات وجود دارد که بهترین آن ها استفاده از موادی است که دارای مقدار زیادی آب باشد که بدن انسان بتواند با کمک این مقدار آب این کمبودها را جبران کند. هندوانه و انواع میوه های تابستانه و حتی زمستانه از این قانون پیروی می کنند و مصرف آن ها به برطرف کمبود آب بدن تا حد زیادی کمک می کنند. البته پیشنهاد دیگری که در این زمینه می شود داد همراه داشتن همیشگی یک بطری آب قابل پر است زیرا همراه داشتن این گونه بطری ها به ما در مصرف آب بسیار کمک می کند.


آیا مصرف بیش از حد نیاز آب ضرری دارد؟


درباره مصرف بیش از حد آب نیز می توان مشکلاتی را برشمرد که مهم ترین آن ها آسیب رسیدن به کلیه ها است. پم در این زمینه به ما می گوید که کلیه های هر انسان بالغ در روز به طور متوسط توانایی تصفیه 15 لیتر آب را دارد که اگر از این میزان مصرف ما بیشتر شود موجبات آسیب هایی به کلیه ها و کبد و مثانه شخص می شود. البته در کل با مقایسه آسیب هایی که به خاطر کم بود آب به بدن می رسد با ورود بیش از حد آب به بدن می شود نتیجه گرفت که مصرف بیش از حد آب آسیب کمتری به بدن وارد می کند تا مصرف کم آب؛ به هرحال متأسفانه شاهد آن هستیم که مصرف مایعات بین افراد خیلی کمتر از حد لازمه است که این مورد باعث ایجاد آسیب های جدی به بدن افراد شده است.


اگر به اندازه کافی آب مصرف نکنیم چه اتفاقی می افتد؟


همان گونه که گفته شد مصرف بیش از حد آب می تواند آسیب زا باشد ولی چیزی که قطعی است مصرف کم آب بسیار مضرتر و آسیب زاتر است. همان گونه که میدانید آب در هضم غذا و حفظ و شاد پوست و مو مؤثر است، به شما احساس سیری می دهد که نتیجه آن کمتر خوردن غذا و تناسب اندام است. حفظ سلامت و کارایی کلیه ها، کمک به دفع سموم از بدن، از طرف دیگر عدم مصرف آب کافی باعث کاهش توانایی و سطح انرژی در بدن می شود و این قضیه عامل در خستگی زودرس است.
پم دراین باره می گوید که کم بود آب موردنیاز بدن باعث خستگی زودرس و همچنین اختلال درروند پمپاژ خون در بدن توسط قلب می شود و همچنین این کم بود آب باعث کاهش انرژی مؤثر در بدن می شود که بیشترین آسیب دراین باره متوجه ماهیچه ها است. مخصوصاً زمانی که در ورزشگاه در حال ورزش هستید برای بالا بردن راندمان بدن بایستی حتماً میزان مناسب آب را مصرف نمایید وگرنه در غیر این صورت دچار مشکلات حاد می شوید.
و در پایان بایستی به این موضوع اشاره کنم که جدای مصرف کافی و مناسب آب برای هر شخص بایستی این نکته را نیز در نظر بگیریم که می شود بدون مصرف کافی آب به فعالیت های روزانه خود پرداخت و بعضاً آن ها را به اتمام نیز رساند ولی بایستی در نظر داشت که شخص در طول انجام آن پروژه احساس خوب نخواهد داشت و خستگی ناشی از آن بی آبی می تواند دامن گیر کیفیت کار شود. لذا توصیه می شود که تا آنجا که امکان دارد عادات نوشیدن آب را به طور کامل در خود اصلاح کنید تا علاوه بر داشتن روزی پرانرژی از انجام فعالیت های روزانه خود نیز لذت ببرید و امکان شاد زیستن را حداقل از نظر عوامل درونی برای خود تا حد امکان فراهم سازید.


آبسردکن آنی (ani)


این نوع آبسردکن در سال ۲۰۰۷ میلادی اختراع و ثبت گردید. سیستم خنک کننده مورد استفاده همان پمپ حرارتی یا سیکل یخچال است اما امکانات ذخیره انرژی در سیستم تعبیه گردیده است و منبع آب آشامیدنی که در مواردی منبع آلودگی هاست حذف گردیده است. در این نوع از آبسردکن آب به صورت لحظه ای (آنی) خنک می گردد از همین روی با افزایش نرخ مصرف آب دمای آب افزایش نمی یابد لذا در ساعات پیک مصرف آب سرد نیز دمای آب ثابت و بین ۱۳–۹ درجه سانتیگراد می باشد.
همچنین بااین سیستم امکان لوله کشی آب خنک به نقاط مختلف میسر می باشد به عبارتی در اماکن بزرگ که احتیاج به ارائه آب خنک در چند نقطه احساس شود، مانند ساختمانهای چند طبقه، می توان از این سیستم به عنوان پکیج آب سرد مرکزی بهره برد و با لوله کشی و طراحی چشمه آب را انتقال داد زیرا بر خلاف دو نوع یادشده فشار آب وجی به فشار استاتیکی منبع وابسته نیست.
آبسردکن آنی
 
این محصول یکی از افتخارات در صنعت سرمایش ملی است که از سال 1386 توسط شرکت دماکاران اختراع و به ثبت رسیده و انحصار آن 20 سال در اختیار این شرکت میباشد.
آبسردکن های آنی فاقد مخزن بوده و از آب لوله کشی تغذیه می کنند.این امر باعث جلوگیری از رشد و نمو باکتری ها، انگل ها و میکروارگانیزم ها شده و با جلوگیری از انباشت رسوبات بی نیاز از تمیزکاری مخزن می باشد.
شرکت البرز دماکاران انواع آبسردکن های آنی را در قالب سری ها و مدل های مختلف به شرح زیر طراحی و تولید کرده است.
کیفیت برتر تولید امروز، از دیروز سر منشا رشد و توسعه شرکت قرار گرفته و مصرف کنندگان محترم نیز این امر را کاملا حس کرده اند .
امید است که بتوانیم با پیشرفت روز افزون و استفاده از بهترین کیفیت قطعات، پاسخگوی نیاز مصرف کنندگان عزیزمان باشیم..
سردخانه
شرکت صنعتی البرز دماکاران" افتخار دارد با سابقه ای درخشان همواره سهم کوچکی در شکوفایی صنعت ایران داشته است.
کادر مجرب این گروه صنعتی اجرای انواع سردخانه را در کلیه استانهای سراسر کشور با بهترین کیفیت در اسرع وقت تضمین می کنند.
ایجاد محیط ایزوله در ابعاد مناسب، اولین قدم در ساخت سردخانه می باشد.
 
 نوع فعالیت :

    مشاوره ، فروش ، ساخت و نصب و سردخانه صنعتی (تا ۵۰۰۰ تن) و نیمه صنعتی و تجاری
    تعمیرات و عایقکاری انواع سردخانه های صنعتی و نیمه صنعتی
    پوشش و عایق بندی سالن های تولید با ساندویچ پانل و پلاستوفوم  
    طراح و مجری سیستمهای برودتی
    راه اندازی آشپز خانه های صنعتی
    سردخانه های ثابت و متحرک
    چیلر

حوضه فعالیت :

      کارخانجات تولید و بسته بندی فر آورده های گوشتی (گوشت و مرغ)
     کارخانجات لبنی و تولید بستنی
     کشتارگاه ها
     فروشگاهها و مراکز پخش موادغذایی                    
    سردخانه نگهداری میوه
    انبارهای دارو و بانک خون

 
 انواع سردخانه :

      تونل انجماد  .......( منهای ۳۵ درجه)  tunnel freezing
     تونل انجماد فوق سریع    iqf    
     سردخانه زیرصفر .( منهای ۱۸ درجه)
     بالای صفر ..........( صفر تا  ۴ درجه)

سردخانه انواع و اقسام متفاوتی دارد و دارای کاربری های بسیار متفاوت در صنایع مختلف می باشد . تولید و ساخت انواع سردخانه دارای تکنولوژی خاص و بسیار پیچیده است و زمان زیادی لازم می باشد تا یک گروه تولیدی توانای علمی و عملی و محاسباتی لازم را برای ساخت انواع و اقسام سردخانه به دست آورد.
از انواع مختلف سردخانه برای نگه داری موادغذای و پروتئینی و یا برای نگه داری سیفی و حتی برای فعالیت های آزمایشگاهی و نگه داری گل و گیاه و... استفاده می شودند.
سردخانه محلی است که در فضای داخلی آن دمای متفاوت و کنترول شده حاکم بوده و دمای داخلی آن روی یک میزان دلخواه به صورت ثابت نگه داشته می شود. سردخانه ها در کاهش ضایعات محصولات کشاورزی نقش کلیدی دارند.

از میان روش های مرسوم سه را ار زیربا در نظر گرفتن کیفیت ایزولاسیون، بهداشت و عمر محصول توسط شرکت پیشنهاد میگردد:
1. کان یکپارچه
2. ساندویچ پانل پلی یورتان
3. ایزولاسیون ساختمان های سنتی
دستگاه های سفارشی
 
شرکت البرز دماکاران به منظور حفظ رضایتمندی مشتریان، امکان تولید محصولات خود را مطابق با نیاز مشتریان فراهم کرده است.
برای این منظور کافیست با کارشناسان فروش دماکاران تماس حاصل فرمائید و ضمن توضیح محصول موردنظرتان، از نحوه تولید و زمان تحویل آن آگاهی ی د.
به عنوان مثال می توان موارد زیر را در مورد آبسردکن های سفارشی منظور کرد:
    آبسردکن های سفارشی را از لحاظ قدرت کمپرسور می توان تا حداکثر 4 اسب بخار طراحی نمود.
    جنس بدنه ی آبسردکن های سفارشی می تواند از استیل و گالوانیزه باشد که توسط شرکت ساخته می شود و یا از سنگ ، کاشی و بتن از پیش ساخته شده باشد. به این معنی که سفارش دهنده می تواند یک آبخوری بتنی با روکش سنگ یا کاشی بسازد و فضایی را جهت قرارگیری تجهیزات آبسردکن پیش بینی کند.
    تعداد شیرهابرحسب میزان مصرف و ظرفیت تولید می باشد،در این مورد بایدباکارشناس فنی م شود.
شرکت البرزدماکارن با بیش ازچهل سال تجربه و خدمت در عرصه صنعت سرمایش
کارخانه البرز دماکاران در 60 کیلومتری شرق تهران در شهرک صنعتی دماوند در عرصه ای به وسعت 2700 مترمربع شامل 1700 متر مربع سالن های تولید وفضای اداری واقع شده است.
 
این شرکت از سال 1380 در محل فوق با هدف امکان دسترسی به نیروی متخصص و ین با تجربه در تهران تاسیس گردیده است. ماشین آلات اصلی خط تولید ما تماما از کشورهای اروپای غربی تهیه می گردد.
•     تولیدات شرکت به شرح ذیل می باشد:
1. انواع ساندویج پانل با ضخامت 2 الی 15 سانتی متر با دستگاه تمام اتوماتیک اروپای غربی، های پرشر(فوم تزریقی) جهت انواع سردخانه های زیر صفر و بالای صفر و انواع کان سرد، اطاق های ایزوله ، ساختمان سازی ، مواد غذایی ، دارویی و غیره.
2. آیس بانک
3. شیرسردکن
4.دستگاه تزریق پلی یورتان
5. انواع آب سردکن آنی در سایز و اندازه های مختلف جهت ادارات ، مدارس ، کارگاه ها ، معابر عمومی ، ورزشگاه ها و اماکن پرتردد...
این محصول یکی از افتخارات در صنعت سرمایش ملی که از سال 1386 توسط شرکت دماکاران اختراع و به ثبت رسیده و انحصار آن 20 سال در اختیار این شرکت می باشد.
آبسردکن های قدیمی، هم زمان با شروع دوره گرما به برق متصل شده و تا پایان این دوره با اتصـال دائم ، به مصرف انرژی برق می پردازند و این مصرف انرژی به دلیل عدم استاندارد سازی دستگاه در 24 ساعت شبانه روز برقرار بوده و حتی در روزها و ساعاتی که عملاً از دستگاه برای برداشت آب خنک مراجعه ای صورت نمی گیرد ، تغییر و یا کاهشی نیز در مصرف برق ایجاد نمی شود. با یک جمع و تفریق ساده و با در نظر گرفتن این که بیشتر نقاط کشور ما در منطقه گرم و خشک قراردارد و به طور نسبی 6 ماه از سال را با گرمای بین 30 تا 50 درجه سانتیگراد می گذراند، می توان مقدار مصرف انرژی برق و میزان هدر روی آن را محاسبه کرد.
شرکت دما کاران این افتخار را دارد که با اختراع نسل جدید آبسردکن توانسته مشکل بهداشت، صرفه جویی در انرژی برق و آبسرد دائمی را با تلاش و پشتکار حل نماید.
ضمناً دستگاه آبسردکن آنی در کلیه ایستگاه های راه آهن کشوری و ترمینالهای شمال، جنوب، شرق و غرب تهران، تعداد زیادی از کارخانجات استانهای مختلف، ها، فرودگاه ها، بیمارستان های تی و خصوصی، شهرداری های مناطق مختلف، شرکت های نفت و گاز، پایانه های مرزی، است ها و اماکن ورزشی-تفریحی، آموزشگاه ها و مدارس، اماکن توریستی و تجاری، صنایع و کارخانجات، اماکن مذهبی و بقاع متبرکه، سازمان ها، اداره جات و ارگان های مختلف نصب شده و در حال استفاده می باشند.
 

یخ
یخ عبارت است از ح جامد آب که چگالی ان ۰/۹ گرم در سانتیمتر مکعب است و به همین جهت در مقایسه با شکل ابگون ان (با چگالی ۱ گرم در سانتیمتر مکعب) سبک تر بوده و ح شناور پیدا می کند. نقطه انتقال میان آب جامد و مایع در فشار، یک اتمسفر صفر درجه سانتیگراد و همچنین با صفر درجه سلسیوس تعریف می شود. یخ فرم جامد آب است. تقریباً حدود یک درصد سطح زمین به وسیلهٔ یخسارهای وسیعی مانند نواحی قطب جنوب و گروئنلند پوشیده شده که ضخامت انها در بعضی از ۲۰۰۰ متر می کند. یخ همچنین به شکل بلورهای کوچکی مانند ذرات برف و تگرگ وشبنم یخ زده دیده می شود. یخ با افزایش فشار دمای انجماد کاهش می یابد. در یخ مولکول های آب با پیوندهای هیدروژنی به همدیگر پیوسته اند.
تولید یخ به صورت صنعتی در کشورهای توسعه یافته ، در ابتدای قرن بیستم شروع شد ولی در ایران در ابتدای دهه 50 خورشیدی صنعت تولید یخ از ح طبیعی ( تولید یخ در یخچال های طبیعی ) به ح صنعتی تغییر کرد. تولید یخ صنعتی ، با استفاده از آب چاه و پس از افزودن کلر ، به عنوان ماده ضد عفونی کننده به آب و استفاده از حوضچه های آب نمک و کندانسورهای آمونیاکی ، انجام می شد . در دهه های اخیر و به دلیل ازدیاد بی رویه جمعیت ، آب های سطحی و سفره های آب زیرزمینی به شدت آلوده شد و به تبع آن ، یخ های تولیدی از این آب های آلوده ، آلوده به انواع میکروب ها و آلاینده های شیمیایی شدند . در کشورهای توسعه یافته در نیمه های قرن بیستم و به دلیل افزایش نیاز به یخ خوراکی و به دلیل اهمیت روزافزون مقوله بهداشت و سلامت جامعه ، دستگاه های تولید تمام مکانیزه یخ ، برای تولید یخ لیوانی بهداشتی و بدون دخ دست ، توسعه یافت و نسل جدیدی از یخ تولید شد.

عنوان وبلاگ : آبسردکن آنی
منبع :
برچسب ها : آدمک ایرانی آدمک - مصرف ,تولید ,سردخانه ,آبسردکن ,میزان ,شرکت ,میزان مصرف ,توسط شرکت ,البرز دماکاران ,انواع سردخانه ,درجه سانتیگراد ,کشورهای توسعه یافته ,شرکت دما?

نیاز روزانه آب

نیاز روزانه بدن به آب چقدر است


در زمینه میزان مصرف مایعات و به خصوص آب نظرات متفاوتی وجود دارد ولی در کل می شود با توجه به شرایط بیرونی و درونی هر فرد یک سری دستورالعمل های خاص تجویز کرد. برای مثال میزان مصرف آب برای افراد ن در مناطق خشک و بیابانی در مقایسه با افراد ن در مناطق پرباران و مرطوب و سرد متفاوت است؛ همین طور هم می شود برای افراد مختلف که در رشته های متفاوت فعالیت دارند نظر داد. برای مثال افراد کارگر در معادن میزان مصرف آب برای آن ها با افراد شاغل در ادارات متفاوت است. روی هم رفته دستورالعمل کلی که دراین باره وجود دارد بدین گونه است که میزان متوسط مصرف آب برای مردان حدود 3  لیتر باید باشد و این میزان متوسط مصرف برای خانم ها بایستی در حدود 2.2 لیتر باشد. البته باز هم تأکید می کنیم این میزان با توجه به شرایط تغییراتی خواهد داشت که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.


چگونه بایستی مطمئن شویم که میزان مناسب از مایعات را مصرف کرده ایم؟


فرض کنید که شما در روز به صورت تقریبی برای مدت 16 ساعت بیدار هستید،در نتیجه شما بایستی در آن روز در حدود 140 تا 190 میلی لیتر آب در هر ساعت بنوشید! شاید این مقدار در نگاه اول زیاد به نظر برسد ولی این رقم در برابر دیگر بررسی های انجام گرفته از میزان کمتری برخوردار است. در کل اگر شما دسترسی آسان به آب داشته باشید (مثلاً آبسردکن و یا بطری های آماده آب و…) مصرف این میزان آب برای شما سخت نخواهد بود. ت
حقیقات نشان می دهد که بسیاری از افراد آب به اندازه کافی مصرف نمی کنند و به اصطلاح دچار کم آبی هستند که ریشه ی این قضیه موارد متعددی از دلایل و مستندات را نشان می دهد ولی عمده ترین آن ها را می توان به عدم علاقه افراد به مزه آب نسبت داد که راه حل آن نیز در این است که یاد بگیریم که آب را دوست داشته باشیم. البته راه حل های زیادی برای برطرف این قبیل مشکلات وجود دارد که بهترین آن ها استفاده از موادی است که دارای مقدار زیادی آب باشد که بدن انسان بتواند با کمک این مقدار آب این کمبودها را جبران کند. هندوانه و انواع میوه های تابستانه و حتی زمستانه از این قانون پیروی می کنند و مصرف آن ها به برطرف کمبود آب بدن تا حد زیادی کمک می کنند. البته پیشنهاد دیگری که در این زمینه می شود داد همراه داشتن همیشگی یک بطری آب قابل پر است زیرا همراه داشتن این گونه بطری ها به ما در مصرف آب بسیار کمک می کند.


آیا مصرف بیش از حد نیاز آب ضرری دارد؟


درباره مصرف بیش از حد آب نیز می توان مشکلاتی را برشمرد که مهم ترین آن ها آسیب رسیدن به کلیه ها است. پم در این زمینه به ما می گوید که کلیه های هر انسان بالغ در روز به طور متوسط توانایی تصفیه 15 لیتر آب را دارد که اگر از این میزان مصرف ما بیشتر شود موجبات آسیب هایی به کلیه ها و کبد و مثانه شخص می شود. البته در کل با مقایسه آسیب هایی که به خاطر کم بود آب به بدن می رسد با ورود بیش از حد آب به بدن می شود نتیجه گرفت که مصرف بیش از حد آب آسیب کمتری به بدن وارد می کند تا مصرف کم آب؛ به هرحال متأسفانه شاهد آن هستیم که مصرف مایعات بین افراد خیلی کمتر از حد لازمه است که این مورد باعث ایجاد آسیب های جدی به بدن افراد شده است.


اگر به اندازه کافی آب مصرف نکنیم چه اتفاقی می افتد؟


همان گونه که گفته شد مصرف بیش از حد آب می تواند آسیب زا باشد ولی چیزی که قطعی است مصرف کم آب بسیار مضرتر و آسیب زاتر است. همان گونه که میدانید آب در هضم غذا و حفظ و شاد پوست و مو مؤثر است، به شما احساس سیری می دهد که نتیجه آن کمتر خوردن غذا و تناسب اندام است. حفظ سلامت و کارایی کلیه ها، کمک به دفع سموم از بدن، از طرف دیگر عدم مصرف آب کافی باعث کاهش توانایی و سطح انرژی در بدن می شود و این قضیه عامل در خستگی زودرس است.
پم دراین باره می گوید که کم بود آب موردنیاز بدن باعث خستگی زودرس و همچنین اختلال درروند پمپاژ خون در بدن توسط قلب می شود و همچنین این کم بود آب باعث کاهش انرژی مؤثر در بدن می شود که بیشترین آسیب دراین باره متوجه ماهیچه ها است. مخصوصاً زمانی که در ورزشگاه در حال ورزش هستید برای بالا بردن راندمان بدن بایستی حتماً میزان مناسب آب را مصرف نمایید وگرنه در غیر این صورت دچار مشکلات حاد می شوید.
و در پایان بایستی به این موضوع اشاره کنم که جدای مصرف کافی و مناسب آب برای هر شخص بایستی این نکته را نیز در نظر بگیریم که می شود بدون مصرف کافی آب به فعالیت های روزانه خود پرداخت و بعضاً آن ها را به اتمام نیز رساند ولی بایستی در نظر داشت که شخص در طول انجام آن پروژه احساس خوب نخواهد داشت و خستگی ناشی از آن بی آبی می تواند دامن گیر کیفیت کار شود. لذا توصیه می شود که تا آنجا که امکان دارد عادات نوشیدن آب را به طور کامل در خود اصلاح کنید تا علاوه بر داشتن روزی پرانرژی از انجام فعالیت های روزانه خود نیز لذت ببرید و امکان شاد زیستن را حداقل از نظر عوامل درونی برای خود تا حد امکان فراهم سازید.


آبسردکن آنی (ani)


این نوع آبسردکن در سال ۲۰۰۷ میلادی اختراع و ثبت گردید. سیستم خنک کننده مورد استفاده همان پمپ حرارتی یا سیکل یخچال است اما امکانات ذخیره انرژی در سیستم تعبیه گردیده است و منبع آب آشامیدنی که در مواردی منبع آلودگی هاست حذف گردیده است. در این نوع از آبسردکن آب به صورت لحظه ای (آنی) خنک می گردد از همین روی با افزایش نرخ مصرف آب دمای آب افزایش نمی یابد لذا در ساعات پیک مصرف آب سرد نیز دمای آب ثابت و بین ۱۳–۹ درجه سانتیگراد می باشد.
همچنین بااین سیستم امکان لوله کشی آب خنک به نقاط مختلف میسر می باشد به عبارتی در اماکن بزرگ که احتیاج به ارائه آب خنک در چند نقطه احساس شود، مانند ساختمانهای چند طبقه، می توان از این سیستم به عنوان پکیج آب سرد مرکزی بهره برد و با لوله کشی و طراحی چشمه آب را انتقال داد زیرا بر خلاف دو نوع یادشده فشار آب وجی به فشار استاتیکی منبع وابسته نیست.
آبسردکن آنی
 
این محصول یکی از افتخارات در صنعت سرمایش ملی است که از سال 1386 توسط شرکت دماکاران اختراع و به ثبت رسیده و انحصار آن 20 سال در اختیار این شرکت میباشد.
آبسردکن های آنی فاقد مخزن بوده و از آب لوله کشی تغذیه می کنند.این امر باعث جلوگیری از رشد و نمو باکتری ها، انگل ها و میکروارگانیزم ها شده و با جلوگیری از انباشت رسوبات بی نیاز از تمیزکاری مخزن می باشد.
شرکت البرز دماکاران انواع آبسردکن های آنی را در قالب سری ها و مدل های مختلف به شرح زیر طراحی و تولید کرده است.
کیفیت برتر تولید امروز، از دیروز سر منشا رشد و توسعه شرکت قرار گرفته و مصرف کنندگان محترم نیز این امر را کاملا حس کرده اند .
امید است که بتوانیم با پیشرفت روز افزون و استفاده از بهترین کیفیت قطعات، پاسخگوی نیاز مصرف کنندگان عزیزمان باشیم..
سردخانه
شرکت صنعتی البرز دماکاران" افتخار دارد با سابقه ای درخشان همواره سهم کوچکی در شکوفایی صنعت ایران داشته است.
کادر مجرب این گروه صنعتی اجرای انواع سردخانه را در کلیه استانهای سراسر کشور با بهترین کیفیت در اسرع وقت تضمین می کنند.
ایجاد محیط ایزوله در ابعاد مناسب، اولین قدم در ساخت سردخانه می باشد.
 
 نوع فعالیت :

    مشاوره ، فروش ، ساخت و نصب و سردخانه صنعتی (تا ۵۰۰۰ تن) و نیمه صنعتی و تجاری
    تعمیرات و عایقکاری انواع سردخانه های صنعتی و نیمه صنعتی
    پوشش و عایق بندی سالن های تولید با ساندویچ پانل و پلاستوفوم  
    طراح و مجری سیستمهای برودتی
    راه اندازی آشپز خانه های صنعتی
    سردخانه های ثابت و متحرک
    چیلر

حوضه فعالیت :

      کارخانجات تولید و بسته بندی فر آورده های گوشتی (گوشت و مرغ)
     کارخانجات لبنی و تولید بستنی
     کشتارگاه ها
     فروشگاهها و مراکز پخش موادغذایی                    
    سردخانه نگهداری میوه
    انبارهای دارو و بانک خون

 
 انواع سردخانه :

      تونل انجماد  .......( منهای ۳۵ درجه)  tunnel freezing
     تونل انجماد فوق سریع    iqf    
     سردخانه زیرصفر .( منهای ۱۸ درجه)
     بالای صفر ..........( صفر تا  ۴ درجه)

سردخانه انواع و اقسام متفاوتی دارد و دارای کاربری های بسیار متفاوت در صنایع مختلف می باشد . تولید و ساخت انواع سردخانه دارای تکنولوژی خاص و بسیار پیچیده است و زمان زیادی لازم می باشد تا یک گروه تولیدی توانای علمی و عملی و محاسباتی لازم را برای ساخت انواع و اقسام سردخانه به دست آورد.
از انواع مختلف سردخانه برای نگه داری موادغذای و پروتئینی و یا برای نگه داری سیفی و حتی برای فعالیت های آزمایشگاهی و نگه داری گل و گیاه و... استفاده می شودند.
سردخانه محلی است که در فضای داخلی آن دمای متفاوت و کنترول شده حاکم بوده و دمای داخلی آن روی یک میزان دلخواه به صورت ثابت نگه داشته می شود. سردخانه ها در کاهش ضایعات محصولات کشاورزی نقش کلیدی دارند.

از میان روش های مرسوم سه را ار زیربا در نظر گرفتن کیفیت ایزولاسیون، بهداشت و عمر محصول توسط شرکت پیشنهاد میگردد:
1. کان یکپارچه
2. ساندویچ پانل پلی یورتان
3. ایزولاسیون ساختمان های سنتی
دستگاه های سفارشی
 
شرکت البرز دماکاران به منظور حفظ رضایتمندی مشتریان، امکان تولید محصولات خود را مطابق با نیاز مشتریان فراهم کرده است.
برای این منظور کافیست با کارشناسان فروش دماکاران تماس حاصل فرمائید و ضمن توضیح محصول موردنظرتان، از نحوه تولید و زمان تحویل آن آگاهی ی د.
به عنوان مثال می توان موارد زیر را در مورد آبسردکن های سفارشی منظور کرد:
    آبسردکن های سفارشی را از لحاظ قدرت کمپرسور می توان تا حداکثر 4 اسب بخار طراحی نمود.
    جنس بدنه ی آبسردکن های سفارشی می تواند از استیل و گالوانیزه باشد که توسط شرکت ساخته می شود و یا از سنگ ، کاشی و بتن از پیش ساخته شده باشد. به این معنی که سفارش دهنده می تواند یک آبخوری بتنی با روکش سنگ یا کاشی بسازد و فضایی را جهت قرارگیری تجهیزات آبسردکن پیش بینی کند.
    تعداد شیرهابرحسب میزان مصرف و ظرفیت تولید می باشد،در این مورد بایدباکارشناس فنی م شود.
شرکت البرزدماکارن با بیش ازچهل سال تجربه و خدمت در عرصه صنعت سرمایش
کارخانه البرز دماکاران در 60 کیلومتری شرق تهران در شهرک صنعتی دماوند در عرصه ای به وسعت 2700 مترمربع شامل 1700 متر مربع سالن های تولید وفضای اداری واقع شده است.
 
این شرکت از سال 1380 در محل فوق با هدف امکان دسترسی به نیروی متخصص و ین با تجربه در تهران تاسیس گردیده است. ماشین آلات اصلی خط تولید ما تماما از کشورهای اروپای غربی تهیه می گردد.
•     تولیدات شرکت به شرح ذیل می باشد:
1. انواع ساندویج پانل با ضخامت 2 الی 15 سانتی متر با دستگاه تمام اتوماتیک اروپای غربی، های پرشر(فوم تزریقی) جهت انواع سردخانه های زیر صفر و بالای صفر و انواع کان سرد، اطاق های ایزوله ، ساختمان سازی ، مواد غذایی ، دارویی و غیره.
2. آیس بانک
3. شیرسردکن
4.دستگاه تزریق پلی یورتان
5. انواع آب سردکن آنی در سایز و اندازه های مختلف جهت ادارات ، مدارس ، کارگاه ها ، معابر عمومی ، ورزشگاه ها و اماکن پرتردد...
این محصول یکی از افتخارات در صنعت سرمایش ملی که از سال 1386 توسط شرکت دماکاران اختراع و به ثبت رسیده و انحصار آن 20 سال در اختیار این شرکت می باشد.
آبسردکن های قدیمی، هم زمان با شروع دوره گرما به برق متصل شده و تا پایان این دوره با اتصـال دائم ، به مصرف انرژی برق می پردازند و این مصرف انرژی به دلیل عدم استاندارد سازی دستگاه در 24 ساعت شبانه روز برقرار بوده و حتی در روزها و ساعاتی که عملاً از دستگاه برای برداشت آب خنک مراجعه ای صورت نمی گیرد ، تغییر و یا کاهشی نیز در مصرف برق ایجاد نمی شود. با یک جمع و تفریق ساده و با در نظر گرفتن این که بیشتر نقاط کشور ما در منطقه گرم و خشک قراردارد و به طور نسبی 6 ماه از سال را با گرمای بین 30 تا 50 درجه سانتیگراد می گذراند، می توان مقدار مصرف انرژی برق و میزان هدر روی آن را محاسبه کرد.
شرکت دما کاران این افتخار را دارد که با اختراع نسل جدید آبسردکن توانسته مشکل بهداشت، صرفه جویی در انرژی برق و آبسرد دائمی را با تلاش و پشتکار حل نماید.
ضمناً دستگاه آبسردکن آنی در کلیه ایستگاه های راه آهن کشوری و ترمینالهای شمال، جنوب، شرق و غرب تهران، تعداد زیادی از کارخانجات استانهای مختلف، ها، فرودگاه ها، بیمارستان های تی و خصوصی، شهرداری های مناطق مختلف، شرکت های نفت و گاز، پایانه های مرزی، است ها و اماکن ورزشی-تفریحی، آموزشگاه ها و مدارس، اماکن توریستی و تجاری، صنایع و کارخانجات، اماکن مذهبی و بقاع متبرکه، سازمان ها، اداره جات و ارگان های مختلف نصب شده و در حال استفاده می باشند.
 

یخ
یخ عبارت است از ح جامد آب که چگالی ان ۰/۹ گرم در سانتیمتر مکعب است و به همین جهت در مقایسه با شکل ابگون ان (با چگالی ۱ گرم در سانتیمتر مکعب) سبک تر بوده و ح شناور پیدا می کند. نقطه انتقال میان آب جامد و مایع در فشار، یک اتمسفر صفر درجه سانتیگراد و همچنین با صفر درجه سلسیوس تعریف می شود. یخ فرم جامد آب است. تقریباً حدود یک درصد سطح زمین به وسیلهٔ یخسارهای وسیعی مانند نواحی قطب جنوب و گروئنلند پوشیده شده که ضخامت انها در بعضی از ۲۰۰۰ متر می کند. یخ همچنین به شکل بلورهای کوچکی مانند ذرات برف و تگرگ وشبنم یخ زده دیده می شود. یخ با افزایش فشار دمای انجماد کاهش می یابد. در یخ مولکول های آب با پیوندهای هیدروژنی به همدیگر پیوسته اند.
تولید یخ به صورت صنعتی در کشورهای توسعه یافته ، در ابتدای قرن بیستم شروع شد ولی در ایران در ابتدای دهه 50 خورشیدی صنعت تولید یخ از ح طبیعی ( تولید یخ در یخچال های طبیعی ) به ح صنعتی تغییر کرد. تولید یخ صنعتی ، با استفاده از آب چاه و پس از افزودن کلر ، به عنوان ماده ضد عفونی کننده به آب و استفاده از حوضچه های آب نمک و کندانسورهای آمونیاکی ، انجام می شد . در دهه های اخیر و به دلیل ازدیاد بی رویه جمعیت ، آب های سطحی و سفره های آب زیرزمینی به شدت آلوده شد و به تبع آن ، یخ های تولیدی از این آب های آلوده ، آلوده به انواع میکروب ها و آلاینده های شیمیایی شدند . در کشورهای توسعه یافته در نیمه های قرن بیستم و به دلیل افزایش نیاز به یخ خوراکی و به دلیل اهمیت روزافزون مقوله بهداشت و سلامت جامعه ، دستگاه های تولید تمام مکانیزه یخ ، برای تولید یخ لیوانی بهداشتی و بدون دخ دست ، توسعه یافت و نسل جدیدی از یخ تولید شد.

عنوان وبلاگ : آبسردکن آنی
منبع :
برچسب ها : نیاز روزانه آب - مصرف ,تولید ,آبسردکن ,میزان ,سردخانه ,شرکت ,میزان مصرف ,انواع سردخانه ,البرز دماکاران ,توسط شرکت ,درجه سانتیگراد ,کشورهای توسعه یافته ,شرکت دما?

علم تبرید

تبرید چیست ؟

تبرید عبارت است از جذب حرارت از یک سیال و دفع آن به سیال دیگر (سیال می تواند هوا یا آب ویا هر نوع گاز یا مایع دیگر باشد)می باشد . در کلیه سیستمهای تبرید حفظ سرما مست م جذب حرارت از موادی با درجه حرارت کمتر و خارج این حرارت به محیطی با درجه حرارت بالاتر می باشد.

تمام سیستم های تبرید  تراکمی که جهت ایجاد سرما بکار گرفته می شوند از چهار قسمت اصلی تشکیل  شده اند. این چهار قسمت عبارتند از1- کمپرسور ،2- کندانسور، 3-شیر انبساط و4- اواپراتور.در کلیه سیستمهای تبرید تراکمی از وجود یک نوع ماده سرمازا (مبرد) در یک مدار بسته نفوذناپذیر استفاده می شود. در این سیستمها عمل سرد به طور پیوسته و متوالی انجام می گیرد(تکرار یک سری عملیات یکنواخت را یک سیکل می نامند). تمام سرد کننده ها بر اساس یک سیکل معین عمل میکنند. در سرد با عملیات مکانیکی از یک کمپرسور برای متراکم گازمبرد استفاده می شود و به این ترتیب سیکل حاصله را سیکل تراکمی و گاهی سیکل تراکم تبخیری می نامند.در کمپرسور فشار گاز مبرد بالا   می رود و این اختلاف فشار بین ورود و وج گاز کمپرسور باعث حرکت گاز مبرد در داخل سیستم می شود . کندانسور وسیله ای است که گاز وجی از کمپرسور را که دارای دما و فشار بالا می باشد به مایع تبدیل می کند و دمای آنرا کاهش می دهد . شیر انبساط مایع مبرد وجی از کندانسور را به صورت پودر تبدیل می کند . اواپراتور وسیله ای است که پودر حاصل از وسیله انبساطی را بصورت تبخیر کامل و ح گازی تبدیل  می کند . شکل زیر اجزای  یک سیستم تبرید نشان می دهد.

تبرید و سردخانه
سیستم تراکمی:

 در کلیه سیستم های سرد کننده تراکمی از وجود یک نوع ماده سرمازا (مبرد) در یک مدار بسته نفوذناپذیر استفاده می شود. در این سیستمها عمل سرد به طور پیوسته و متوالی انجام می گیرد(تکرار یک سری عملیات یکنواخت را یک سیکل می نامند). تمام سرد کننده ها بر اساس یک سیکل معین عمل میکنند. در سرد با عملیات مکانیکی از یک کمپرسور برای متراکم گازی استفاده می شود و به این ترتیب سیکل حاصله را سیکل تراکمی و گاهی سیکل تراکم تبخیری می نامند. بکار بردن نام سیستم تراکم تبخیری به این علت است که عمل تراکم بخار وتبدیل آن به مایع سرمازا بوسیله کمپرسور و کندانسور انجام می گردد و به این ترتیب انتقال انرژی حرارتی حاصل می شود.

ماده سرما زا در یک قسمت از سیکل حرارت محیط خود را جذب کرده و در قسمت دیگر آن را دفع می کند . به عبارت دیگر کمپرسور گاز سرمازا را در وضعیتی قرار می دهد که حرارتی را که قبلا و از محیطی با فشار کم جذب کرده بود پس بدهد. چون کمپرسور حرارت را از محیطی به محیط دیگر انتقال می دهد به آن پمپ حرارتی نیز می گویند.
یک سیستم سرد کننده از یک قسمت فشار قوی و یک قسمت فشار ضعیف تشکیل شده است که حرارت از سمت فشار ضعیف گرفته می شود و در سمت فشار قوی دفع می شود
قسمت فشار ضعیف:

در سیکل ماده مبرد یک دوره(سیکل کامل) را مرتبا تکرار می نماید . به این ترتیب که از شیر انبساط حرکت کرده و به طرف اواپراتور می رود و بعد از طریق لوله مکش کوپرسور به کمپرسور می رود از شیر انبساط تا ورودی کمپرسور را قسمت فشار ضعیف گویند مقدار فشار این قسمت به نوع سیستم و دمای ورودی اواپراتور و محیط سرد بستگی کا مل دارد. بایستی در نظر داشت فشار از وجی شیر انبساط تا کمپرسور ثابت است و این قسمت را قسمت با فشار پا یین یا قسمت فشار ضعیف سیستم می نامند و چون اواپراتور به تنهایی مهمترین قسمت از فشار پایین است به این سبب اصطلاح فشار پایین یا ضعیف اغلب به کویل اواپراتور اطاق مشود.
فشار در قسمت پایین گاهی اوقات فشار عقب نیز نامیده می شود .
قسمت فشار زیاد:
کمپرسور- لوله وج گاز از کمپرسور- کندانسور- مخزن مایع مبرد و لوله حامل مایع مبرد که قسمت با قیمانده از سیستم تبرید می باشد به نام قسمت فشار زیاد نامیده می شود.

تبرید و سردخانه

عنوان وبلاگ : آبسردکن آنی
منبع :
برچسب ها : علم تبرید - فشار ,قسمت ,کمپرسور ,سیکل ,سیستم ,مبرد ,قسمت فشار ,فشار ضعیف ,مایع مبرد ,تراکم تبخیری ,سیکل حاصله ,سیکل تراکم تبخیری ,بسته نفوذناپذیر استفاده ,کل

آبسردکن

تهیه آب خنک و سرد برای آشامیدن در گرمای طاقت فرسای تابستان همیشه مورد توجه انسان بوده است. در دوران های قدیم در کشورهایی مانند ایران و عراق خانه ها مجهز به سرداب بودند. مردم با گرم شدن هوا به این سرداب ها پناه می بردند و از آب سرد آن ها برای آشامیدن استفاده می د.در آبسردکن های امروزی برای خنک آب از گاز  استفاده می شود. آبسردکن های امروزی در انواع فانتزی ، صنعتی و آنی ساخته می شوند. آبسردکن های آنی قادر هستند که آب را به صورت لحظه ای خنک کنند.  آبسردکن های آنی و صنعتی آدمک از بدنه های  ای بی اس ساخته می شوند .از دیگر تفاوت های آبسردکن های فانتزی و صنعتی می توان به مکان استفاده آن ها اشاره کرد. آبسردکن های فانتزی در مکان های مس ی و کم تردد کاربرد دارند اما از آبسردکن های صنعتی در اماکن صنعتی مانند کارخانه ها و اماکن عمومی مانند معابر ، مدارس و مکان های مذهبی ، مساجد ، مترو ، راه آهن ، هیئت ها و ... استفاده می شود.

آبسردکن های آدمک از جمله آبسردکن های قدرتمند موجود در بازار هستند. این آبسردکن ها ساخت ایران هستند و تولید کننده آنها شرکت البرزدماکاران می باشد. از مزیت های اصلی این آبسردکن ها می توان به استفاده از مواد ای بی اس در ساخت بدنه ، که نشکن هستند ، مصرف بهینه انرژی و شیرها و سینی ضدچکه اشاره کرد. این آبسردکن ها به دلیل انطباق استانداردهای رعایت شده در ساخت آن ها دارای استاندارد های  iso و مصوبات وزارت بهداشت می باشد ، برای استفاده مصرف کنندگان ایرانی بسیار مناسب هستند. این دستگاه ها به صورت انحصاری توسط شرکت تولیدی و برودتی البرزدماکاران تولید می شوند و دارای یک سال گارانتی  هستند.

آبسردکن های صنعتی آدمک با استفاده از بدنه ای بی اس ساخته می شوند.  این آبسردکن ها نیز برای جلوگیری از خطر زنگ زدگی، بدون مخزن هستند و به همین دلیل در آن ها خطر آلودگی آب ناشی از زنگ زدگی وجود ندارد.  از دیگر مزیت های اصلی این آبسردکن ها می توان به استفاده از کمپرسور و کندانسور بسیار قدرتمند اشاره کرد. این آبسردکن ها با با یک سال گارانتی  عرضه می شوند. شرکت البرزدماکاران با بیش از 40 سال سابقه تولید کننده انواع دستگاه ها و تجهیزات ، برودتی و سرمایشی است.  

عنوان وبلاگ : آبسردکن آنی
منبع :
برچسب ها : آبسردکن - آبسردکن ,استفاده ,صنعتی ,شوند ,ساخت ,تولید ,شرکت البرزدماکاران ,تولید کننده ,صنعتی آدمک ,برای آشامیدن

سردخانه صنعتی آدمک

شرکت البرزدماکاران (آدمک) در خصوص ساخت سردخانه با سابقه ای درخشان و طولانی در زمینه برودت توان ارائه طراحی های دقیق و مناسب برای احداث سردخانه را دارد.
آدمک با توجه به تمامی شرایط کارفرما و در نظر داشتن وجدان کاری تجهزات سردخانه شما را با بهترین قیمت و کیفیت ارائه می دهد.
ساخت سردخانه و مراحل ساخت آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. دقت در نصب سردخانه و به کار بردن تجهیزات با کیفیت نیز بسیار حائز اهمیت می باشد.
اجرا باید به گونه ای باشد که سردخانه ساخته شده قابلیت گارانتی بدون قید و شرط داشته باشد و بدون مشکل مدت طولانی را سلامت کار کند.
ما با طراحی ی، اجرای صحیح و دقیق یونیت سردخانه و تهیه و تامین کندانسور-اواپراتور-کمپرسور و تجهیزات برودتی با کیفیت  ذکر شده ، بهترین در امر طراحی و ساخت سردخانه ، آبسردکن بدون مخزن و سیستم خنک کننده صنعتی هستیم.سردخانه آدمک

عنوان وبلاگ : آبسردکن آنی
منبع :
برچسب ها : سردخانه صنعتی آدمک - سردخانه ,ساخت ,طراحی ,آدمک ,ساخت سردخانه

آبسردکن بدون مخزن

 

بهداشت آب موضوعی بسیار مهم در بهداشت عمومی و مدیریت سلامت می باشد. قبل از پرداختن به راه کارهای عملی استحصال، انتقال، بهسازی و توزیع آن لازم است این عنصر حیاتی موثر بر سلامت و مرتبط با توسعه پایدار، شناخته شود.
شناخت آب از نظر کیفیت و کمیت و چگونگی حصول آن قدمی اساسی در جهت بهینه سازی مصرف آن می باشد. اگر چه بیش از سه چهارم کره زمین را آب فرا گرفته است، سهم قلیلی از آب های موجود، برای مصارف بهداشتی و کشاورزی، قابل استفاده است. زیرا حدود 3/97 درصد اقیانوس ها و 1/2 درصد یخ های قطبی و 6/0 درصد دریاچه ها و رودخانه و آب های زیرزمینی وجود دارد که حدود 36/0 درصد کل منابع آب می باشد. آب اقیانوس ها، دریاها و اغلب دریاچه ها و بسیاری از منابع آب زیرزمینی به علت شوری بیش از حد و داشتن املاح معدنی برای مقاصد بهداشتی، کشاورزی و صنعتی، غیرقابل استفاده می باشند. آبسردکن بهداشتی
آب ماده حیاتی است که بطور یکنواخت در سطح کره زمین موجود نمی باشد. در نتیجه بسیاری از نقاط کره زمین با کمبود آب مواجه است. حرکت مداوم بخار آب به هوا و برگشت آن به زمین را گردش آب در طبیعت می نامند.

انرژی خورشید باعث تبخیر آب اقیانوس ها، رودخانه ها، دریاچه ها و منابع آب سطحی می گردد. بخار آب فشرده شده همراه توده های هوا باعث نگهداری آب در هوا شده و موجب تشکیل ابر باردار یا ذخیره کننده آب می شود ریشه گیاهان، آب و رطوبت موجود در خاک را گرفته و از طریق روزنه های تنفسی برگ ها به هوا فرستاده و به بخار یافته در هوا اضافه می شود که در شرایط مناسب به صورت نزولات جوی به زمین برمی گردد.
آب یک عنصر حیاتی است با ویژگی های قابل توجه و کم نظیر، یکی از مهم ترین عناصر شیمیایی می باشد که قسمت اعظم موجودات زنده و محیط زیست راتشکیل می دهد. این ماده 70% گیاهان را تشکیل می دهد. آب فراوان ترین و بهترین حلال در طبیعت است. آب یک مایع زیست شناختی است که واکنش های فیزیکوشیمیایی سوخت و ساز در پیکره موجودات زنده را مقدور و تسهیل می نماید ومحیطی است برای نقل و انتقال مواد در بدن موجودات زنده که علاوه بر نقش موثرآن در متابولیسم، دفع مواد زائد حاصل از فعالیت های زیست شناختی موجود زنده را موجب می شود. آب ناشی از تعریق در گرما باعث خنک بدن می گردد. آب و انیدرید کربنیک توسط انرژی خورشیدی در پیکره گیاهان سبز تبدیل به کربوهیدرات یا انرژی شیمیایی می شود.

اگر چه آب خالص در طبیعت یافت نمی شود. اما آب خالص مایعی بی رنگ، بی بو و بی مزه است که دارای نقطه انجماد صفر و نقطه جوش 100 درجه سانتی گراد می باشد ساختار شیمیایی آن به صورت  h2o  است که به احتمال کمتر از 3/0 درصد آب های موجود در طبیعت بر دارنده ایزوتوپ های h4o2 ،  h6o3  نیز می باشند. آب در چرخه گردش خود قادر است املاح و گازهای موجود در طبیعت را به صورت محلول در آورده و بسیاری از آلودگی ها را همراه خود به حرکت در آورد. آب باران قبل از رسیدن به زمین ناخالصی های موجود در هوا نظیر ذرات، گازها، مواد رادیواکتیو و میکروب ها را به سطح زمین آورده و در حین حرکت در زمین نیز آلاینده ها را با خود حمل می کند. به علاوه آب های جاری اغلب دریافت کننده فاضلاب ها و مواد زائد ناشی از فعالیت های انسانی می باشند.

بسیاری از مشکلات بهداشتی کشورهای در حال پیشرفت، عدم برخورداری از آب آشامیدنی سالم است. از آنجایی که محور توسعه پایدار، انسان سالم است و سلامت انسان در گرو بهره مندی از آب آشامیدنی مطلوب می باشد بدون تامین آب سالم جایی برای سلامت مثبت و رفاه جامعه، وجود ندارد. آب از دو بعد بهداشتی واقتصادی حائز اهمیت است. از بعد اقتصادی به حرکت درآورنده چرخ صنعت و رونق بخش فعالیت کشاورزی است. از بعد بهداشتی آب با کیفیت، تضمین کننده سلامت انسان است. آب با شکل ظاهری و با وسعت محتوایی آن دنیای زنده دیگری است.
اگر چه از دید ما پنهان است، اما آب دارای آثار بسیار زیادی در حیات جانداران به ویژه انسان میباشد. آب آشامیدنی علاوه بر تامین مایع مورد نیاز بدن به مفهوم مطلق آن یعنی h2o ، در بردارنده املاح و عناصر ضروری برای موجود زنده و انسان می باشد. کمبود ای از آن ها در آب ایجاد اختلال در بدن موجود زنده می کند و منجربه بروز برخی بیماری ها می شود.
فقدان ید و فلوئور و ارتباط آن ها با گواتر اندمیک و پوسیدگی دندان ها به ترتیب بیان کننده این اهمیت است. علاوه بر مواد شیمیایی، موجودات ذره بینی گوناگونی نیز در آب پیدا می شوند که بعضی از آنها بیماری زا بوده و ایجاد بیماری های عفونی خطرناکی می کنند. بهسازی آب رابطه مستقیمی با کاهش بیماری های عفونی دارد. بطوری که پس از تامین آب آشامیدنی سالم میزان مرگ از وبا 1/74 درصد، میزان مرگ از حصبه 3/63 درصد، میزان مرگ به علت اسهال خونی 1/23 درصد و میزان مرگ از بیماری اسهال 7/42 درصد کاهش یافت. بنابراین برنامه ریزی و هزینه در جهت تامین آب سالم سرمایه گذاری قابل توجهی برای آینده خواهد بود. تهیه و تامین آب آشامیدنی سالم برای جامعه یکی از موثرترین و پایدارترین فنآوری ها برای ارتقاء سلامت جامعه است.

عنوان وبلاگ : آبسردکن آنی
منبع :
برچسب ها : آبسردکن بدون مخزن - زمین ,موجود ,درصد ,زنده ,می باشد ,سلامت ,موجود زنده ,آشامیدنی سالم ,موجودات زنده ,درصد، میزان ,سلامت انسان

آبسردکن صنعتی بدون مخزن

انواع آبسردکن

1. آبسردکن آنی سری دماوند مدل4شیر

آبسردکن

 

2. آبسردکن آنی سری دماوند مدل 2شیر

آبسردکن

 

3. آبسردکن آنی سری مرکزی

آبسردکن

 

4. آبسردکن آنی سری سبو

آبسردکن

 

5. آبسردکن آنی سری سالنی

آبسردکن

 

6. آبسردکن آنی مدل آبشار

آبسردکن

عنوان وبلاگ : آبسردکن آنی
منبع :
برچسب ها : آبسردکن صنعتی بدون مخزن - آبسردکن

آبسردکن بدون مخزن

بهداشت آب

 بهداشت آب موضوعی بسیار مهم در بهداشت عمومی و مدیریت سلامت می باشد. قبل از پرداختن به راه کارهای عملی استحصال، انتقال، بهسازی و توزیع آن لازم است این عنصر حیاتی موثر بر سلامت و مرتبط با توسعه پایدار، شناخته شود.

شناخت آب از نظر کیفیت و کمیت و چگونگی حصول آن قدمی اساسی در جهت بهینه سازی مصرف آن می باشد. اگر چه بیش از سه چهارم کره زمین را آب فرا گرفته است، سهم قلیلی از آب های موجود، برای مصارف بهداشتی و کشاورزی، قابل استفاده است. زیرا حدود 3/97 درصد اقیانوس ها و 1/2 درصد یخ های قطبی و 6/0 درصد دریاچه ها و رودخانه و آب های زیرزمینی وجود دارد که حدود 36/0 درصد کل منابع آب می باشد. آب اقیانوس ها، دریاها و اغلب دریاچه ها و بسیاری از منابع آب زیرزمینی به علت شوری بیش از حد و داشتن املاح معدنی برای مقاصد بهداشتی، کشاورزی و صنعتی، غیرقابل استفاده می باشند. آبسردکن بهداشتی
آب ماده حیاتی است که بطور یکنواخت در سطح کره زمین موجود نمی باشد. در نتیجه بسیاری از نقاط کره زمین با کمبود آب مواجه است. حرکت مداوم بخار آب به هوا و برگشت آن به زمین را گردش آب در طبیعت می نامند.

انرژی خورشید باعث تبخیر آب اقیانوس ها، رودخانه ها، دریاچه ها و منابع آب سطحی می گردد. بخار آب فشرده شده همراه توده های هوا باعث نگهداری آب در هوا شده و موجب تشکیل ابر باردار یا ذخیره کننده آب می شود ریشه گیاهان، آب و رطوبت موجود در خاک را گرفته و از طریق روزنه های تنفسی برگ ها به هوا فرستاده و به بخار یافته در هوا اضافه می شود که در شرایط مناسب به صورت نزولات جوی به زمین برمی گردد.
آب یک عنصر حیاتی است با ویژگی های قابل توجه و کم نظیر، یکی از مهم ترین عناصر شیمیایی می باشد که قسمت اعظم موجودات زنده و محیط زیست راتشکیل می دهد. این ماده 70% گیاهان را تشکیل می دهد. آب فراوان ترین و بهترین حلال در طبیعت است. آب یک مایع زیست شناختی است که واکنش های فیزیکوشیمیایی سوخت و ساز در پیکره موجودات زنده را مقدور و تسهیل می نماید ومحیطی است برای نقل و انتقال مواد در بدن موجودات زنده که علاوه بر نقش موثرآن در متابولیسم، دفع مواد زائد حاصل از فعالیت های زیست شناختی موجود زنده را موجب می شود. آب ناشی از تعریق در گرما باعث خنک بدن می گردد. آب و انیدرید کربنیک توسط انرژی خورشیدی در پیکره گیاهان سبز تبدیل به کربوهیدرات یا انرژی شیمیایی می شود.

اگر چه آب خالص در طبیعت یافت نمی شود. اما آب خالص مایعی بی رنگ، بی بو و بی مزه است که دارای نقطه انجماد صفر و نقطه جوش 100 درجه سانتی گراد می باشد ساختار شیمیایی آن به صورت  h2o  است که به احتمال کمتر از 3/0 درصد آب های موجود در طبیعت بر دارنده ایزوتوپ های h4o2 ،  h6o3  نیز می باشند. آب در چرخه گردش خود قادر است املاح و گازهای موجود در طبیعت را به صورت محلول در آورده و بسیاری از آلودگی ها را همراه خود به حرکت در آورد. آب باران قبل از رسیدن به زمین ناخالصی های موجود در هوا نظیر ذرات، گازها، مواد رادیواکتیو و میکروب ها را به سطح زمین آورده و در حین حرکت در زمین نیز آلاینده ها را با خود حمل می کند. به علاوه آب های جاری اغلب دریافت کننده فاضلاب ها و مواد زائد ناشی از فعالیت های انسانی می باشند.

بسیاری از مشکلات بهداشتی کشورهای در حال پیشرفت، عدم برخورداری از آب آشامیدنی سالم است. از آنجایی که محور توسعه پایدار، انسان سالم است و سلامت انسان در گرو بهره مندی از آب آشامیدنی مطلوب می باشد بدون تامین آب سالم جایی برای سلامت مثبت و رفاه جامعه، وجود ندارد. آب از دو بعد بهداشتی واقتصادی حائز اهمیت است. از بعد اقتصادی به حرکت درآورنده چرخ صنعت و رونق بخش فعالیت کشاورزی است. از بعد بهداشتی آب با کیفیت، تضمین کننده سلامت انسان است. آب با شکل ظاهری و با وسعت محتوایی آن دنیای زنده دیگری است.
اگر چه از دید ما پنهان است، اما آب دارای آثار بسیار زیادی در حیات جانداران به ویژه انسان میباشد. آب آشامیدنی علاوه بر تامین مایع مورد نیاز بدن به مفهوم مطلق آن یعنی h2o ، در بردارنده املاح و عناصر ضروری برای موجود زنده و انسان می باشد. کمبود ای از آن ها در آب ایجاد اختلال در بدن موجود زنده می کند و منجربه بروز برخی بیماری ها می شود.
فقدان ید و فلوئور و ارتباط آن ها با گواتر اندمیک و پوسیدگی دندان ها به ترتیب بیان کننده این اهمیت است. علاوه بر مواد شیمیایی، موجودات ذره بینی گوناگونی نیز در آب پیدا می شوند که بعضی از آنها بیماری زا بوده و ایجاد بیماری های عفونی خطرناکی می کنند. بهسازی آب رابطه مستقیمی با کاهش بیماری های عفونی دارد. بطوری که پس از تامین آب آشامیدنی سالم میزان مرگ از وبا 1/74 درصد، میزان مرگ از حصبه 3/63 درصد، میزان مرگ به علت اسهال خونی 1/23 درصد و میزان مرگ از بیماری اسهال 7/42 درصد کاهش یافت. بنابراین برنامه ریزی و هزینه در جهت تامین آب سالم سرمایه گذاری قابل توجهی برای آینده خواهد بود. تهیه و تامین آب آشامیدنی سالم برای جامعه یکی از موثرترین و پایدارترین فنآوری ها برای ارتقاء سلامت جامعه است

آب مصرفی برای تولید محصولات مختلف شاید در ابتدا مهم تلقی نشود ولی با تشدید بحران کم آبی در کشور تولید برخی محصولات تحت الشعاع قرار می گیرد.
آب مجازی یکی از مقوله های تاثیر گذار بر مصرف آب در کشور به حساب می آید که در صورت عدم توجه در چگونگی مصرف آن می تواند پیامدهای ناخوشایندی برای منابع آبی کشور به دنبال داشته باشد.
با تشدید بحران آب در کشور اهمیت توجه به این موضوع افزایش یافت و صحبت از آن را بر سر زبان ها انداخت. توجهی که سبب زیر ذره بین رفتن اصلی ترین نمونه آب مجازی یعنی محصولات کشاورزی شده و در نهایت مخالفت ها برای کشت برخی محصولات در استان های خشک و یا در کل کشور آغاز شده است.
میزان مصرف آبی که در ابتدا به چشم نمی آید ولی با دقت بیشتر متوجه سهم کلان این بخش می شویم به گونه که بنا بر بررسی های صورت گرفته برای  یک عدد سیب زمینی ۱۰۰ گرمی در حدود ۲۵ لیتر و برای برداشت یک عدد سیب ۱۰۰ گرمی ۷۰ لیتر، یک کیلوگرم خیار ۲۰۰ لیتر، هندوانه یک کیلوگرمی ۵۰۰ لیتر، یک کیلوگرم ذرت ۷۶۰ لیتر، یک کیلوگرم گندم ۱۳۰۰ لیتر و یک کیلوگرم برنج ۴۰۰۰ لیتر آب نیاز دارد.
میزان مصرف آب به دست آوردن محصولات گوشتی همچون یک کیلوگرم گوشت مرغ ۴۰۰۰ لیتر و برای به دست آوردن یک کیلوگرم گوشت ۱۵۰۰۰ لیتر آب است.
سایر محصولات نیز میزان مصرف قابل توجه دارد به گونه ای که برای یک جفت کفش چرم ۸۰۰۰ لیتر، یک پرس چلوکباب ۴۸۰۰ لیتر و یک ساندویچ همبرگر ۲۵۰ گرمی ۲۴۰۰ لیتر آب مصرف می کند.

این نکته قابل توجه است که در بخش صنعت، برای تولید یک دستگاه خودرو ۸۰۰۰۰۰ لیتر آب مورد استفاده قرار می گیرد.

مصرف آب

حداکثر آب خنک قابل ارائه در یک ساعت در اصطلاح ظرفیت سرمایش دستگاه آبسردکن نامیده می شود. 

این ظرفیت بسته به نوع و کیفیت دستگاه آبسردکن متفاوت می باشد. وجود محدودیت در سیستم سرمایش از جمله معایب دستگاه های آبسردکن قدیمی بود. این مشکل سبب می گردد در ساعات شلوغ روزهای گرم سال، افراد با مراجعه به آبسردکن ، آب گرم بنوشند.
همانطور که گفته شد آبسردکن های قدیمی از یک مخزن جهت خنک آب بهره می برند. در بالای مخزن یک شناور تعبیه شده است. با برداشت آب از آبسردکن شناور مخزن پایین آمده و آب گرم وارد مخزن می گردد در نتیجه دمای کلی آب بالا می رود. از طرفی سیستم سرمایش جهت خنک دوباره آب داخل مخزن شروع به کار می کند. البته فرآیند اختلاط آب گرم و سرد بسیار سریعتر از فرآیند انتقال حرارت و خنک شدن آب به وقوع می پیوندد. لذا در صورتی که افراد زیادی ، در زمان کوتاهی به آبسردکن مراجعه کنند فرآیند گرم شدن آب از فرآیند سرد شدن ( که نیاز به زمان دارد ) پیشی می گیرد. یکی از را ارهایی که برای کوتاه زمان خنک شدن بکار می رود افزایش توان سیستم سرمایش است که متاسفانه منجر به مصرف بی رویه برق می گردد بدین ترتیب دستگاه های قدیمی حتی قادر نیستند ظرفیت اعلام شده توسط سازندگان را به طور پیوسته تحویل دهند.
با توجه به نحوه عملکرد آبسردکن آنی ، همیشه مقداری انرژی جهت خنک آب مصرفی به صورت ذخیره وجود دارد. این مقدار انرژی بسته به ظرفیت دستگاه از چند ساعت تا چند هفته می تواند عملیات خنک آب مصرفی را به طور پیوسته به انجام برساند. این گونه است که با مصرف پی در پی از آبسردکن آنی ، آب گرم نمی شود. و همگان فارغ از تا و تقدم در مراجعه به آبسردکن آب سرد می نوشند.

 


ظرفیت آبسردکن آنی

.

عنوان وبلاگ : آبسردکن آنی
منبع :
برچسب ها : آبسردکن بدون مخزن - آبسردکن ,مصرف ,موجود ,زمین ,میزان ,درصد ,میزان مصرف ,موجود زنده ,موجودات زنده ,قابل توجه ,آشامیدنی سالم

آبسردکن آدمک

تهیه آب خنک و سرد برای آشامیدن در گرمای طاقت فرسای تابستان همیشه مورد توجه انسان بوده است. در دوران های قدیم در کشورهایی مانند ایران و عراق خانه ها مجهز به سرداب بودند. مردم با گرم شدن هوا به این سرداب ها پناه می بردند و از آب سرد آن ها برای آشامیدن استفاده می د.در آبسردکن های امروزی برای خنک آب از گاز  استفاده می شود. آبسردکن های امروزی در انواع فانتزی ، صنعتی و آنی ساخته می شوند. آبسردکن های آنی قادر هستند که آب را به صورت لحظه ای خنک کنند.  آبسردکن های آنی و صنعتی آدمک از بدنه های  ای بی اس ساخته می شوند .از دیگر تفاوت های آبسردکن های فانتزی و صنعتی می توان به مکان استفاده آن ها اشاره کرد. آبسردکن های فانتزی در مکان های مس ی و کم تردد کاربرد دارند اما از آبسردکن های صنعتی در اماکن صنعتی مانند کارخانه ها و اماکن عمومی مانند معابر ، مدارس و مکان های مذهبی ، مساجد ، مترو ، راه آهن ، هیئت ها و ... استفاده می شود.

آبسردکن های آدمک از جمله آبسردکن های قدرتمند موجود در بازار هستند. این آبسردکن ها ساخت ایران هستند و تولید کننده آنها شرکت البرزدماکاران می باشد. از مزیت های اصلی این آبسردکن ها می توان به استفاده از مواد ای بی اس در ساخت بدنه ، که نشکن هستند ، مصرف بهینه انرژی و شیرها و سینی ضدچکه اشاره کرد. این آبسردکن ها به دلیل انطباق استانداردهای رعایت شده در ساخت آن ها دارای استاندارد های  iso و مصوبات وزارت بهداشت می باشد ، برای استفاده مصرف کنندگان ایرانی بسیار مناسب هستند. این دستگاه ها به صورت انحصاری توسط شرکت تولیدی و برودتی البرزدماکاران تولید می شوند و دارای یک سال گارانتی  هستند.

آبسردکن های صنعتی آدمک با استفاده از بدنه ای بی اس ساخته می شوند.  این آبسردکن ها نیز برای جلوگیری از خطر زنگ زدگی، بدون مخزن هستند و به همین دلیل در آن ها خطر آلودگی آب ناشی از زنگ زدگی وجود ندارد.  از دیگر مزیت های اصلی این آبسردکن ها می توان به استفاده از کمپرسور و کندانسور بسیار قدرتمند اشاره کرد. این آبسردکن ها با با یک سال گارانتی  عرضه می شوند. شرکت البرزدماکاران با بیش از 40 سال سابقه تولید کننده انواع دستگاه ها و تجهیزات ، برودتی و سرمایشی است.  

عنوان وبلاگ : آبسردکن آنی
منبع :
برچسب ها : آبسردکن آدمک - آبسردکن ,استفاده ,صنعتی ,شوند ,آدمک ,تولید ,شرکت البرزدماکاران ,تولید کننده ,صنعتی آدمک ,برای آشامیدن

آبسردکن های صنعتی آدمک

آبسردکن
آبسردکن به وسیله ای گفته می شود که آب گرم ورودی را به آب سرد و خنک جهت آشامیدن تبدیل می کند و استفاده از آن ها در شرایط دمایی بسیار بالا مانند اواسط تابستان ضرورت پیدا می کند. اب خنک قابل استفاده برای آشامیدن در مناطق مختلف آب و هوایی دارای شرایط دمایی متفاوتی است. آبسردکن ها باید در مناطق گرمسیر دمای آب خنک را در بازه ۱۳ تا ۱۸ درجه سانتی گراد و در مناظق معتدل در بازه ۱۰ تا ۱۵ درجه سانتی گراد تنظیم کنند. همچنین استفاده از آبسردکن های تصفیه دار زمانی که آب شهری آلوده بوده و از کیفیت قابل قبولی برخوردار نیست، ضرورت پیدا می کند. آبسردکن های امروزی  اب سرد و خنک دارند. این آبسردکن ها به آبسردکن های صنعتی نیز معروف هستند.
تاریخچه آبسردکن در ایران
با مطالعه تاریخ غنی ایران به این قضیه پی می بریم که تامین آب آشامیدنی عمومی از اهمیت خاصی برخوردار بوده است. در ایران از مکان هایی به نام سقاخانه که به صورت وقفی در مکان های مذهبی ساخته می شدند جهت تامین آب آشامیدنی برای عموم مردم استفاده می شد. آبسردکن های ایرانی به شکل امروزی برای اولین بار در دهه ۴۰ وارد بازار شدند. تا سال ۸۵ تولیدکنندگان مختلف داخلی با تولید آبسردکن های با سیستم مشابه بازار آبسردکن ایران را در اختیار داشتند. از سال ۸۵ با اختراع و تولید آبسردکن های آنی، این نسل از آبسردکن ها نیز در ایران تولید و به فروش می رسند.
انواع آبسردکن ها

امروزه آبسردکن ها در انواع و قابلیت های مختلف تولید می شود. در یک تقسیم بندی کلی آبسردکن ها به انواع آبسردکن های فانتزی، صنعتی و آنی تقسیم می شوند. آبسردکن های فانتزی در انواع بطری دار و قابل اتصال به لوله کشی آب شهری تولید می شوند. از آبسردکن های فانتزی بطری دار می توان برای خنک انواع نوشیدنی و آب معدنی استفاده کرد در حالی که از آبسردکن های اتصال مستقیم به آب شهری فقط می توان برای خنک آب شهری استفاده کرد. آبسردکن های فانتزی بیشتر کاربرد خانگی و اداری دارند و به راحتی می توان نوع بطری دار آن ها را به مکان های مختلف منتقل کرد. از آبسردکن های صنعتی بیشتر در محیطهای اداری بزرگ، کارخانجات و اماکن عمومی استفاده می شود. آبسردکن های آنی نسل جدید آبسردکن ها هستند که قابلیت تبدیل لحظه ای و فوری آب گرم و خنک را دارند.
شرکت تولیدی و برودتی البرزدماکاران تولید کننده انواع آبسردکن

شرکت البرزدماکاران با بیش از 45 سال سابقه در عرصه تولید انواع آبسردکن  عرضه کننده انواع آبسردکن های فوری، صنعتی و آنی است. آبسردکن های فانتزی و آنی آبسردکن های صنعتی با برند آدمک در بازار عرضه می شوند. رعایت استانداردهای جهانی در ساخت ابسردکن های شرکت البرزدماکاران مانند استفاده از مواد ای بی اس در بدنه خارجی و استیل نگیر در بدنه داخلی از قابلیت های آبسردکن های  صنعتی آدمک است.

آبسردکن ، آبسردکن آنی ، آبسردکن آنی آدمک ، آبسردکن صنعتی ، آبسردکن بهداشتی ، آبسردکن آدمک ، آبسردکن البرزدماکاران ، آبسردکن بدون مخزن ، آبسردکن فوری ، آدمک ، آبسردکن لحظه ای ، آبسردکن مقاوم ، آبسردکن ای بی اس ، آبسردکن مناطق گرمسیر

عنوان وبلاگ : آبسردکن آنی
منبع :
برچسب ها : آبسردکن های صنعتی آدمک - آبسردکن ,انواع ,استفاده ,صنعتی ,تولید ,آدمک ,انواع آبسردکن ,توان برای ,کننده انواع ,صنعتی آدمک ,تولید آبسردکن

آبسردکن آنی آدمک بهداشتی و بدون مخزن

 

بهداشت آب موضوعی بسیار مهم در بهداشت عمومی و مدیریت سلامت می باشد. قبل از پرداختن به راه کارهای عملی استحصال، انتقال، بهسازی و توزیع آن لازم است این عنصر حیاتی موثر بر سلامت و مرتبط با توسعه پایدار، شناخته شود.
شناخت آب از نظر کیفیت و کمیت و چگونگی حصول آن قدمی اساسی در جهت بهینه سازی مصرف آن می باشد. اگر چه بیش از سه چهارم کره زمین را آب فرا گرفته است، سهم قلیلی از آب های موجود، برای مصارف بهداشتی و کشاورزی، قابل استفاده است. زیرا حدود 3/97 درصد اقیانوس ها و 1/2 درصد یخ های قطبی و 6/0 درصد دریاچه ها و رودخانه و آب های زیرزمینی وجود دارد که حدود 36/0 درصد کل منابع آب می باشد. آب اقیانوس ها، دریاها و اغلب دریاچه ها و بسیاری از منابع آب زیرزمینی به علت شوری بیش از حد و داشتن املاح معدنی برای مقاصد بهداشتی، کشاورزی و صنعتی، غیرقابل استفاده می باشند. آبسردکن بهداشتی
آب ماده حیاتی است که بطور یکنواخت در سطح کره زمین موجود نمی باشد. در نتیجه بسیاری از نقاط کره زمین با کمبود آب مواجه است. حرکت مداوم بخار آب به هوا و برگشت آن به زمین را گردش آب در طبیعت می نامند.

انرژی خورشید باعث تبخیر آب اقیانوس ها، رودخانه ها، دریاچه ها و منابع آب سطحی می گردد. بخار آب فشرده شده همراه توده های هوا باعث نگهداری آب در هوا شده و موجب تشکیل ابر باردار یا ذخیره کننده آب می شود ریشه گیاهان، آب و رطوبت موجود در خاک را گرفته و از طریق روزنه های تنفسی برگ ها به هوا فرستاده و به بخار یافته در هوا اضافه می شود که در شرایط مناسب به صورت نزولات جوی به زمین برمی گردد.
آب یک عنصر حیاتی است با ویژگی های قابل توجه و کم نظیر، یکی از مهم ترین عناصر شیمیایی می باشد که قسمت اعظم موجودات زنده و محیط زیست راتشکیل می دهد. این ماده 70% گیاهان را تشکیل می دهد. آب فراوان ترین و بهترین حلال در طبیعت است. آب یک مایع زیست شناختی است که واکنش های فیزیکوشیمیایی سوخت و ساز در پیکره موجودات زنده را مقدور و تسهیل می نماید ومحیطی است برای نقل و انتقال مواد در بدن موجودات زنده که علاوه بر نقش موثرآن در متابولیسم، دفع مواد زائد حاصل از فعالیت های زیست شناختی موجود زنده را موجب می شود. آب ناشی از تعریق در گرما باعث خنک بدن می گردد. آب و انیدرید کربنیک توسط انرژی خورشیدی در پیکره گیاهان سبز تبدیل به کربوهیدرات یا انرژی شیمیایی می شود.

اگر چه آب خالص در طبیعت یافت نمی شود. اما آب خالص مایعی بی رنگ، بی بو و بی مزه است که دارای نقطه انجماد صفر و نقطه جوش 100 درجه سانتی گراد می باشد ساختار شیمیایی آن به صورت  h2o  است که به احتمال کمتر از 3/0 درصد آب های موجود در طبیعت بر دارنده ایزوتوپ های h4o2 ،  h6o3  نیز می باشند. آب در چرخه گردش خود قادر است املاح و گازهای موجود در طبیعت را به صورت محلول در آورده و بسیاری از آلودگی ها را همراه خود به حرکت در آورد. آب باران قبل از رسیدن به زمین ناخالصی های موجود در هوا نظیر ذرات، گازها، مواد رادیواکتیو و میکروب ها را به سطح زمین آورده و در حین حرکت در زمین نیز آلاینده ها را با خود حمل می کند. به علاوه آب های جاری اغلب دریافت کننده فاضلاب ها و مواد زائد ناشی از فعالیت های انسانی می باشند.

بسیاری از مشکلات بهداشتی کشورهای در حال پیشرفت، عدم برخورداری از آب آشامیدنی سالم است. از آنجایی که محور توسعه پایدار، انسان سالم است و سلامت انسان در گرو بهره مندی از آب آشامیدنی مطلوب می باشد بدون تامین آب سالم جایی برای سلامت مثبت و رفاه جامعه، وجود ندارد. آب از دو بعد بهداشتی واقتصادی حائز اهمیت است. از بعد اقتصادی به حرکت درآورنده چرخ صنعت و رونق بخش فعالیت کشاورزی است. از بعد بهداشتی آب با کیفیت، تضمین کننده سلامت انسان است. آب با شکل ظاهری و با وسعت محتوایی آن دنیای زنده دیگری است.
اگر چه از دید ما پنهان است، اما آب دارای آثار بسیار زیادی در حیات جانداران به ویژه انسان میباشد. آب آشامیدنی علاوه بر تامین مایع مورد نیاز بدن به مفهوم مطلق آن یعنی h2o ، در بردارنده املاح و عناصر ضروری برای موجود زنده و انسان می باشد. کمبود ای از آن ها در آب ایجاد اختلال در بدن موجود زنده می کند و منجربه بروز برخی بیماری ها می شود.
فقدان ید و فلوئور و ارتباط آن ها با گواتر اندمیک و پوسیدگی دندان ها به ترتیب بیان کننده این اهمیت است. علاوه بر مواد شیمیایی، موجودات ذره بینی گوناگونی نیز در آب پیدا می شوند که بعضی از آنها بیماری زا بوده و ایجاد بیماری های عفونی خطرناکی می کنند. بهسازی آب رابطه مستقیمی با کاهش بیماری های عفونی دارد. بطوری که پس از تامین آب آشامیدنی سالم میزان مرگ از وبا 1/74 درصد، میزان مرگ از حصبه 3/63 درصد، میزان مرگ به علت اسهال خونی 1/23 درصد و میزان مرگ از بیماری اسهال 7/42 درصد کاهش یافت. بنابراین برنامه ریزی و هزینه در جهت تامین آب سالم سرمایه گذاری قابل توجهی برای آینده خواهد بود. تهیه و تامین آب آشامیدنی سالم برای جامعه یکی از موثرترین و پایدارترین فنآوری ها برای ارتقاء سلامت جامعه است

آب مصرفی برای تولید محصولات مختلف شاید در ابتدا مهم تلقی نشود ولی با تشدید بحران کم آبی در کشور تولید برخی محصولات تحت الشعاع قرار می گیرد.
آب مجازی یکی از مقوله های تاثیر گذار بر مصرف آب در کشور به حساب می آید که در صورت عدم توجه در چگونگی مصرف آن می تواند پیامدهای ناخوشایندی برای منابع آبی کشور به دنبال داشته باشد.
با تشدید بحران آب در کشور اهمیت توجه به این موضوع افزایش یافت و صحبت از آن را بر سر زبان ها انداخت. توجهی که سبب زیر ذره بین رفتن اصلی ترین نمونه آب مجازی یعنی محصولات کشاورزی شده و در نهایت مخالفت ها برای کشت برخی محصولات در استان های خشک و یا در کل کشور آغاز شده است.
میزان مصرف آبی که در ابتدا به چشم نمی آید ولی با دقت بیشتر متوجه سهم کلان این بخش می شویم به گونه که بنا بر بررسی های صورت گرفته برای  یک عدد سیب زمینی ۱۰۰ گرمی در حدود ۲۵ لیتر و برای برداشت یک عدد سیب ۱۰۰ گرمی ۷۰ لیتر، یک کیلوگرم خیار ۲۰۰ لیتر، هندوانه یک کیلوگرمی ۵۰۰ لیتر، یک کیلوگرم ذرت ۷۶۰ لیتر، یک کیلوگرم گندم ۱۳۰۰ لیتر و یک کیلوگرم برنج ۴۰۰۰ لیتر آب نیاز دارد.
میزان مصرف آب به دست آوردن محصولات گوشتی همچون یک کیلوگرم گوشت مرغ ۴۰۰۰ لیتر و برای به دست آوردن یک کیلوگرم گوشت ۱۵۰۰۰ لیتر آب است.
سایر محصولات نیز میزان مصرف قابل توجه دارد به گونه ای که برای یک جفت کفش چرم ۸۰۰۰ لیتر، یک پرس چلوکباب ۴۸۰۰ لیتر و یک ساندویچ همبرگر ۲۵۰ گرمی ۲۴۰۰ لیتر آب مصرف می کند.

این نکته قابل توجه است که در بخش صنعت، برای تولید یک دستگاه خودرو ۸۰۰۰۰۰ لیتر آب مورد استفاده قرار می گیرد.

مصرف آب

حداکثر آب خنک قابل ارائه در یک ساعت در اصطلاح ظرفیت سرمایش دستگاه آبسردکن نامیده می شود. 

این ظرفیت بسته به نوع و کیفیت دستگاه آبسردکن متفاوت می باشد. وجود محدودیت در سیستم سرمایش از جمله معایب دستگاه های آبسردکن قدیمی بود. این مشکل سبب می گردد در ساعات شلوغ روزهای گرم سال، افراد با مراجعه به آبسردکن ، آب گرم بنوشند.
همانطور که گفته شد آبسردکن های قدیمی از یک مخزن جهت خنک آب بهره می برند. در بالای مخزن یک شناور تعبیه شده است. با برداشت آب از آبسردکن شناور مخزن پایین آمده و آب گرم وارد مخزن می گردد در نتیجه دمای کلی آب بالا می رود. از طرفی سیستم سرمایش جهت خنک دوباره آب داخل مخزن شروع به کار می کند. البته فرآیند اختلاط آب گرم و سرد بسیار سریعتر از فرآیند انتقال حرارت و خنک شدن آب به وقوع می پیوندد. لذا در صورتی که افراد زیادی ، در زمان کوتاهی به آبسردکن مراجعه کنند فرآیند گرم شدن آب از فرآیند سرد شدن ( که نیاز به زمان دارد ) پیشی می گیرد. یکی از را ارهایی که برای کوتاه زمان خنک شدن بکار می رود افزایش توان سیستم سرمایش است که متاسفانه منجر به مصرف بی رویه برق می گردد بدین ترتیب دستگاه های قدیمی حتی قادر نیستند ظرفیت اعلام شده توسط سازندگان را به طور پیوسته تحویل دهند.
با توجه به نحوه عملکرد آبسردکن آنی ، همیشه مقداری انرژی جهت خنک آب مصرفی به صورت ذخیره وجود دارد. این مقدار انرژی بسته به ظرفیت دستگاه از چند ساعت تا چند هفته می تواند عملیات خنک آب مصرفی را به طور پیوسته به انجام برساند. این گونه است که با مصرف پی در پی از آبسردکن آنی ، آب گرم نمی شود. و همگان فارغ از تا و تقدم در مراجعه به آبسردکن آب سرد می نوشند.

 


ظرفیت آبسردکن آنی

.

عنوان وبلاگ : آبسردکن آنی
منبع :
برچسب ها : آبسردکن آنی آدمک بهداشتی و بدون مخزن - آبسردکن ,مصرف ,موجود ,زمین ,میزان ,درصد ,میزان مصرف ,موجود زنده ,موجودات زنده ,قابل توجه ,آشامیدنی سالم

اهمیت آب در کشاورزی

آب مصرفی برای تولید محصولات مختلف شاید در ابتدا مهم تلقی نشود ولی با تشدید بحران کم آبی در کشور تولید برخی محصولات تحت الشعاع قرار می گیرد.
آب مجازی یکی از مقوله های تاثیر گذار بر مصرف آب در کشور به حساب می آید که در صورت عدم توجه در چگونگی مصرف آن می تواند پیامدهای ناخوشایندی برای منابع آبی کشور به دنبال داشته باشد.
با تشدید بحران آب در کشور اهمیت توجه به این موضوع افزایش یافت و صحبت از آن را بر سر زبان ها انداخت. توجهی که سبب زیر ذره بین رفتن اصلی ترین نمونه آب مجازی یعنی محصولات کشاورزی شده و در نهایت مخالفت ها برای کشت برخی محصولات در استان های خشک و یا در کل کشور آغاز شده است.
میزان مصرف آبی که در ابتدا به چشم نمی آید ولی با دقت بیشتر متوجه سهم کلان این بخش می شویم به گونه که بنا بر بررسی های صورت گرفته برای  یک عدد سیب زمینی ۱۰۰ گرمی در حدود ۲۵ لیتر و برای برداشت یک عدد سیب ۱۰۰ گرمی ۷۰ لیتر، یک کیلوگرم خیار ۲۰۰ لیتر، هندوانه یک کیلوگرمی ۵۰۰ لیتر، یک کیلوگرم ذرت ۷۶۰ لیتر، یک کیلوگرم گندم ۱۳۰۰ لیتر و یک کیلوگرم برنج ۴۰۰۰ لیتر آب نیاز دارد.
میزان مصرف آب به دست آوردن محصولات گوشتی همچون یک کیلوگرم گوشت مرغ ۴۰۰۰ لیتر و برای به دست آوردن یک کیلوگرم گوشت ۱۵۰۰۰ لیتر آب است.
سایر محصولات نیز میزان مصرف قابل توجه دارد به گونه ای که برای یک جفت کفش چرم ۸۰۰۰ لیتر، یک پرس چلوکباب ۴۸۰۰ لیتر و یک ساندویچ همبرگر ۲۵۰ گرمی ۲۴۰۰ لیتر آب مصرف می کند.

این نکته قابل توجه است که در بخش صنعت، برای تولید یک دستگاه خودرو ۸۰۰۰۰۰ لیتر آب مورد استفاده قرار می گیرد.

مصرف آب

عنوان وبلاگ : آبسردکن آنی
منبع :
برچسب ها : اهمیت آب در کشاورزی - کیلوگرم ,محصولات ,مصرف ,کشور ,لیتر، ,توجه ,میزان مصرف ,کیلوگرم گوشت ,قابل توجه ,۴۰۰۰ لیتر ,برای تولید
All rights reserved. © Javane 2017 Run in 2.299 seconds
RSS