جستجو ها
هزینه پایان نامه قیمت گل زعفران به روز در نیشابور وقتی خانه نسرین ساعدی html نتایج آزمون حرفه ان پاو وینت بازدید منزل و فرایند پرستاری در خانواده باران تازیانه خورده s fashion 6939 عملیات استانچ مشاوره پویا درمان های خانگی برای درمان جوش های صورت امور دفاعی ما به رئیس جمهور فرانسه ارتباطی ندارد شکافی بین اروپا و در فشار به ایران وجود ندارد منوچهر زنگنه یار شی کرده _اپارات مسیب عربگل list اگسترال لگنچه عاشورا واسطه دعای حسین زیارت حسین زیارت عاشورا دعای علقمه html روغن موها موهای دهید دقیقه طبیعی درمان موها قابل تخفیف بودن مجازات قاچاق مشروبات الکلی.html ترکیب زرد چوبع ه ودارچین 26 از این پست بپرید gauss army تمرین استعداد ی دایورت لنوو a3500 مانتو جدیدترین نمایشنامه کله گردها و کله تیزها.html hercules کاسیبلار ترانه سی ترکے ملیکا خیلی دفترچه شکوفه html تعمیرات تخصصی cash jar سریال بازرس ویژه ذوالقرنین قدراک html عواقب شدید خود یی احنه للصدیق وفایه revolt برنامه ی کلاسی پیام نور استارا سایت سهبا به سلامتیش مسابقات فرزاد ی شانس ریحانی رامهرمزی فرزاد ی سامان ریحانی شرکت کنندگان زیادی برای پرورش اندام html ترکمن متخصص نوزادان الولوژی خانم html پارکی رنگ آسمان مردم مراقب فرش فروشان دوره گرد باشند مداحی ای تمام آرزویم غم تو شد آبرویم سیستم اینو ببینید معنی اسم نیکبد نسرین بهجتی شاعر را دوستم یل مهربان آبادان آقای فواد جمشیدیان به من شناسانید السابه جک کمک میکنه نمیتونم هیجان نداشته باشم بایرن مونیخ 3 1 هانوفر صدرنشینی مقتدرانه باواریایی ها لایق مرگ ی نی نی لای لای برقی و گهواره نوزاد و کودک baby bouncer.html اکنون گاه یاری اوست بیاین یه چیزی بگین هادی بهمدی.html اینترنت ها همه نامحدود شد موبایل تخصصی موبایل دوستان سالم رسیدم pilot hse زیباترین مترسک تولید درصد افزایش منو خدا نقطه رأفت ی شوم چشم چشم ببستم وارث زمینم صدا می زند نه زنم اطلاعیه درباره سانحه ناوشکن دماوند در دریای خزر دندان در دفینه رایحه بصیرت چت روم اکبراباد تالار فدک در ترشکوه بهانه گیری ها پدر ومادر سفا رت المان گزارش کاراموزی کارخانه سولفات سدیم جنگل چہ شکلی است free birds کفس ورزین سنگ پاسخ اقتصاد ت قبل به نقدهای تمردان یازدهم قسمت دوم جوغان الاغ نتیجه بازی ب رئال مادرید و یوونتوس در فینال لیگ قهرمانان تعبیر خواب سوره قل هو و الله احد html کاوش در علم عوض تو من نیابم که به هیچ نمانی سعدی بالان درباستان شناسی به چه معنایی است؟ داستان زندگی هنده همسر یزید به روایت کافی رهایی از وابستگی سیسمونی آنجل تکنولوژی 3lcd چیست wall e شهید فرامرزی ۴۰۵ صورت تولید خودرو کشور بنزین ایران خودرو عنوان بهترین کشور فرانسه اتصال به اینترنت با تبلت لنوو با همراه اول شب امتحان چی بخوریم آشنایی با لمپس آشنایی مقدماتی با نرم افزار لمپس lammps به کمک شبیه سازی گاز آرگون khianat استیکر کشور امریکا پیام تبریک اولین روز مدرسه رفتن فرزند crazy lllll


آموخته هایم از نامه نویسی

اولین نوشته

سلام . من ... نامه نویسی رو دوست دارم و خودمم در حال یاد ... ری اصول این هنر هستم و سعی میکنم هر کت ... را که میخونم و یا در هر دوره ای که میرم آموخته هامو در اینجا ثبت کنم.

امیدوارم مطالب این وبلاگ به دردمون-البته بیشتر به درد خودم-بخوره چون دلیل عمده ایجادش بخاطر اینکه زمان بیشتری به دنبال یاد ... ری باشم.

لطف کنید اگر نظری دارید حتما ارائه دهید.

منبع :
برچسب ها : اولین نوشته

نکاتی در مورد کشمکش

تماشاگران اغلب خشونت عاطفی را آسانتر از خشونت فیزیکی درک می کنند، زیرا با خشونت نوع اول آشناترند. تعداد کمی از بینندگان ... مورد اصابت گلوله قرار گرفته، شکنجه شده یا با اتومبیل از ص ... ه ای پرت شده اند. اما اغلب مردم عضو خانواده هستند و زمینه کشمکشهای خصوصی در خانواده را بخوبی می شناسند؛ خود در آن در ... رند و درد عذاب آن را بخوبی درک می کنند.
کشمکش بی آنکه مانع از حضور شادی و خوشبختی روی ... باشد، باید به نوعی در پس زمینه حضور داشته باشند. صحنه های آرام باید در پس خود نوعی کشمکش داشته باشند. ... ومی ندارد مسائل بر سر بیننده کوبیده شود، بلکه باید صرفا سایه ای از آن بر صحنه بیفتد.
کتاب عناصر ... نامه نویسی صفحه 16

منبع :
برچسب ها : نکاتی در مورد کشمکش - کشمکش ,خشونت ,داشته باشند

کشمکش خانواد ...

کشمکش خانواد ... فرا ... رترین نوع کشمکش است.

همه بینندگان ... به نوعی در کشمکشهای خانواد ... در ... ر هستند و به هنگام تماشای ... هایی همچون چه ... ی از ویرجینیا ولف می ترسد؟، کرامر علیه کرامر، مردم عادی یا هملت به ... مخفیانه زند ... شخصیتها می پردازند. بیننده که شاهد روح ... شخص دیگری است، به درون مسائل وی کشیده می شود و از نظر عاطفی با آنها در ... ر می شود. بهترین درامها، درام رسواییهای اخلاقی است. کنش دراماتیک اغلب میان دشمنان یا اشخاص بی طرف روی نمی دهد، بلکه حاصل برخورد دوستان یا افراد خانواده است. کشمکش اصلی- یعنی کشمکش خانواد ... - منبع بهترین درامهاست. کتاب عناصر ... نامه نویسی نوشته آروین آر. بلکر صفحه 15

منبع :
برچسب ها : کشمکش خانواد ... - کشمکش ,خانواد ,کشمکش خانواد

هفت گام تا ساختار داستان

هفت گام تا ساختار داستان

۱- مسئله/ نیاز شخصیت اصلی: شخصیت از مسئله کاملا آگاه خواهد شد اما نه از راه حل آن. نیاز یک امر درونی و اغلب پنهان است.چیزی در شخصیت اصلی یا پروتاگونیست گم شده که معمولا ناشی از یک نقصان شخصیتی است.
۲- خواسته: یک هدف مشخص. در اینجا خوب است میان « نیاز» و «خواسته» تمایز قائل شویم. شیری گرسنه است؛ این نیاز اوست. بعد غزالی را در حال فرار می بیند: غزال همان خواست مشخص است. شیر باید برای برطرف ... نیازش، به خواسته خود دست پیدا کند. گرچه نیاز و خواسته با هم در ارتباطند اما یک چیز واحد نیستند.
۳-حریف یا هماورد: که برای همان هدف یا هدفی متضاد یا برای همان قلمرو می جنگد. حریفان می توانند هم بیرونی باشند هم درونی.

۴- نقشه: رشته ای از رهنمون ها که قهرمان یا پروتاگونیست به کار می ... رد تا بر حریف یا آنتاگونیست غلبه کند، به هدف خود نایل شود و به خواسته مشخصی که دارد دست یابد. کار ل ... با مشکل موجه می شود و قهرمان باید از نو سازماندهی کند و راه حلهای تازه بیابد. تا پیش از رسیدن به نبرد نهایی، نقاط عطف بسیاری وجود خواهد داشت.
۵- نبرد نهایی: کشمکشها شدیدتر و شدیدتر می شوند. نبرد نهایی همان کشمکش پایانی است.
۶- مکاشفه نفس: دروغها برملا می شوند. قهرمان دچار تحول بنیادی می گردد و نکته اساسی را درباره خود و جایگاهش در عالم می آموزد. بهترین داستانها دارای نوعی مکاشفه اخلاقی نیز هستند. یعنی نه فقط درباره « کیستی» قهرمان بلکه درباره رفتار وی با دیگران نیز آشکار می کنند.
۷- زند ... تازه ای آغاز می شود: قهرمان در جایگاهی بالاتر یا پایینتر از جایگاهش در آغاز داستان قرار می ... رد. این جایگاه جدید یا مثبت است یا منفی. سوال معیار می تواند این باشد: شخصیت من کدام تحول بنیادی را پشت سر گذرانده است.
(توجه داشته باشید مراحل ۵ تا ۷ اغلب در ده دقیقه پایانی ... نامه اتفاق می افتد)
کتاب راه داستان- صفحه۲۱ً
منبع :
برچسب ها : هفت گام تا ساختار داستان - قهرمان ,داستان ,خواسته ,شخصیت ,نبرد ,تحول بنیادی ,نبرد نهایی ,برای همان ,شخصیت اصلی ,ساختار داستان

نکاتی در مورد ... نامه نویسی از آقای بهرام توکلی

بخش های کوتاهی از مصاحبه با آقای بهرام توکلی از کتاب حرفی از جنس زمان صفحه ۱۰۶ :
خیلی وقتها ایده های اولیه کار را از داستانهای کوتاه می ... رم. البته شاید نشود پس از اتمام ... نامه به داستان خاصی اشاره کرد، بلکه مجموع داستان هایی که در مدتی می خوانم، ایده ای را به ذهنم متبادر می کند. ممکن است اتفاقاتی هم بیفتد که آن ایده را تقویت کند. بعد چیزهایی را حول و حوش این موضوع جمع آوری می کنم.عادت دارم نکات زیادی را یادداشت کنم.

به نظر من تاثیر گرفتن از کار دیگران نه تنها عیب نیست بلکه حسنی است که با بی توجهی به آن خود را از دریافت های دیگران از جهان اطراف محروم می کنیم.

من فکر می کنم در قدم اول هنگامی که موضوع به ذهن آدمی می رسد، باید بررسی کند و ببیند موضوعات مشابهی که درباره اش ... ساخته شده یا رمان یا داستان نوشته شده چه ویژ ... هایی دارند

منبع :
برچسب ها : نکاتی در مورد ... نامه نویسی از آقای بهرام توکلی - داستان ,ایده ,بهرام توکلی ,آقای بهرام ,آقای بهرام توکلی

نکاتی در مورد صحنه، سکانس و ... در ... نامه

خوب است برای هر سکانس نامی انتخاب کنید تا معلوم شود که علت وجودی آن در ... چیست.
تفاوت بین صحنه ای ساده، صحنه ای که نقطه اوج یک سکانس است و صحنه ای که ... را به نقطه اوج می رساند بسته به میزان تغییر، یا دقیقتر، میزان تاثیری است که آن تغییر، در جهت مثبت یا منفی روی شخصیت دارد- بر روی زند ... درونی شخصیت، روابط خصوصی، روابط اجتماعی و عمومی و یا ترکیبی از همه آنها.
تغییری که در هر صحنه حادث می شود قابل بازگشت است.نقطه اوج هر ... نیز قابل بازگشت است اما نقطه اوج داستان موجب تحولی قطعی و غیرقابل بازگشت می شوند.
کتاب داستان صفحه ۲۹ و ۳۰

منبع :
برچسب ها : نکاتی در مورد صحنه، سکانس و ... در ... نامه - نقطه ,صحنه ,سکانس ,قابل بازگشت

تفاوتهای ساختار شاه پیرنگ با ... ده پیرنگ در ... نامه

شاه پیرنگ( طرح کلاسیک) در ... نامه تاکید را بر کشمکش بیرونی می گذارد و گرچه شخصیتها غالبا کشمکشهای درونر سختی دارند اما تاکید بر مشکلات آنها در روابط شخصی و خانواد ... و رابطه با نهادهای اجتماعی یا نیروهای طبیعی است. در ... ده پیرنگ، برع ... ، قهرمان ممکن است کشمکشهای بیرونی شدیدی با خانواده، جامعه و محیط طبیعی داشتا باشد اما نقطه تاکید کشمکشهای فکری و احساسی، خودآگاه و ناخودآگاه، اوست.

به عنوان مثال به مسیری که قهرمان ... های جنگجوی جاده و جهانگرد اتفاقی طی می کند توجه کنید. در اولی مل ... بسون در نقش مد م ... تحولی درونی را از یک آدم تنها و متکی به نفس به قهرمان ایثاگر از سر می گذراند اما تاکید داستان بر بقای قبیله و گروه است. در دومی، ویلیام هرت در نقش یک سفرنامه نویس، پس از ازدواج مجدد وتبدیل شدن به پدری دوست داشتنی برای یک پسر تنها، دچار تحول می شود اما تاکید ... بر تولد د وباره روح این مرد است. تبدیل او از مردی دچار فلج عاطفی به مردی که می تواند آزادانه عشق بورزد و احساس کند، قوس اصلی حرکت ... را تشکیل می دهد.

کتاب داستان نوشته رابرت مک کی صفحه ۳۴

منبع :
برچسب ها : تفاوتهای ساختار شاه پیرنگ با ... ده پیرنگ در ... نامه - تاکید ,قهرمان ,کشمکشهای ,پیرنگ

واقعیت پایدار در برابر واقعیت ناپایدار در ... نامه

داستان استعاره ای برای زند ... است؛ استعاره ای که ما را فرای امور واقع می برد و با بنیادها و ریشه ها آشنا می کند. لذا خطاست اگر معیارهای واقعیت را در مورد داستان به کار ... ریم. دنیاهایی که ما می آفرینیم از قواعد درونی خود پیروی می کنند. شاه پیرنگ در یک واقعیت پایدار شکل می ... رد ...اما واقعیت در اینجا به معنای امور واقع نیست. حتی طبیعت گران و «عین واقع ترین» ... ده پیرنگ نیز، وجودی انتزاعی و پالایش یافته است.در هر واقعیت داستانی یا تخیلی، چیزها به نحو خاصی اتفاق می افتندکه با نحوه وقوع آنها در یک واقعیت داستانی دیگر متفاوت است. در شاه پیرنگ نمی توان این قوانین را ش ... ت حتی اگر عجیب و غریب و غیر عقلی باشند.واقعیات پایدار صحنه هایی تخیلی اند که نحوه تعامل شخصیتها را با دنیای پیرامونشان تعیین می کنند، تعاملی که تا پایان داستان ادامه می یابد تا از آن میان معنایی پدید آید.

کتاب داستان اثر رابرت مک کی صفحه ۳۸

منبع :
برچسب ها : واقعیت پایدار در برابر واقعیت ناپایدار در ... نامه - واقعیت ,داستان ,پایدار ,پیرنگ ,واقع ,واقعیت داستانی ,واقعیت پایدار ,امور واقع

شخصیت در ... نامه

«داستان» جایی است که ضربه های مهم داستان خود را آشکار می کنید. برای اینکه داستان شخصیت محور باشد، این ضربه ها باید از شخصیت نشئت ب ... رند: نه اینکه چه اتفاقی می افتد، چرا و چگونه شخصیت کاری را که انجام می دهد، انجام می دهد وچگونه اعمال باعث دگرگونی خودش واطرافیانش می شود. به این ترتیب تاثیر و قدرت داستان بیشتر و مسلما جالبتر می شود، به این دلیل که به خواننده یا بیننده امکان می دهد تا با یک نفر همذات پنداری کند و از این راه وارد داستان شود. کتاب راه داستان اثر کاترین آن جونز صفحه32

منبع :
برچسب ها : شخصیت در ... نامه - داستان ,شخصیت

شخصیت پردازی ... نامه

خلق شخصیت در ... نامه نویس با چیزی شروع می شو د که می شناسید. اما ممکن است تحقیق عام اطلاعت کافی به دست ندهد. بنابراین، لازم است نحقیق خاص را نیز انجام دهید تا جزئیات شخصیت را طوری پرداخت کنید که از مشاهده و تجربه شخصی شام بحساب می آید.

شخصیت در خلا نیست.محصول محیط خویش است. شخصیتی در قرن هفدهم با شخصیتی در تگزاس ۱۹۸۰ فرق میکند. شخیت ... ی در شهر کوچک ایلی نویز با ... ی که آسیب شناس بیمارستا ن عمومی بوستون است فرق ذارد.

منبع :
برچسب ها : شخصیت پردازی ... نامه - شخصیت
All rights reserved. © Javane 2017 Run in 0.152 seconds
RSS