عمل ناخنک چشم

عمل ناخنک چشم چگونه است؟

در پاسخ به سوال عمل ناخنک چشم چگونه است ابتدا باید دانست که در مراحل اولیه پیدایش ناخنک چشم , علائم بیماری بسیار خفیف است. چراکه این ضایعه به طور کامل قرنیه چشم را احاطه نکرده است. بنابراین در این مرحله مشکلی در بینایی فرد مبتلا به ناخنک چشم به وجود نمی آید.

معمولاً در این مراحل فرد مبتلا، از داروهایی نظیر قطره ها و اشک های ، پمادهای ضد هاب و قطره های استریل چشمی، در جهت کاهش هاب و تورم عارضه استفاده می نماید.

علاوه بر همه اینها، استفاده از کلاه لبه دار و عینک های آفت استاندارد می توانند سرعت رشد ناخنک چشم را در حد بسیار زیادی کاهش و همچنین از رسیدن اشعه فرابنفش خورشیدی جلوگیری نمایند.

اما در شرایطی که ناخنک چشم رشد چشمگیری داشته باشد و موجب ایجاد اختلال در بینایی فرد شود و یا اینکه در زیبایی و ظاهر فرد مشکلی ایجاد نماید، در این صورت با استفاده از عمل جراحی، می توان در جهت برداشتن عارضه ناخنک چشم و جلوگیری از عود آن اقدام به عمل آورد.

البته ناگفته نماند که عمل ناخنک چشم بر اساس علائم و معیارهایی نظیر: جلوگیری از رشد ناخنک بر روی قرنیه چشم، پیشرفت و بزرگ شدن ناخنک چشم، فاکتورهای خطر زا و نیز سن بیمار انجام می پذیرد.

به طور عمده هدف از عمل ناخنک چشم ، برداشتن بافت عمقی ناخنک بر روی قرنیه چشم و همچنین ترمیم ملتحمه چشم با استفاده از بافت های پیوندی است. خاطر نشان می کنیم زمانی که عمل ناخنک چشم به درستی انجام پذیرد عود آن تا حد چشمگیری به حد اقل ممکن می رسد.

برای مطالعه ادامه مطلب و پرسش و پاسخ از رجبی به لینک زیر مراجعه کنید:


عمل ناخنک چشم و مراقبت بعد از آن