جستجو ها
دوست داشتنی که از تب و تاب افتاد connection keeper تلگرام فارسی وصالحق وبلاگ صالحین دبیرستان حضرت معصومه س خدای دانه دل نوشته ای از خودم طنز جبهه تعبیر خواب سوره قل هو و الله احد html الیگودرز تنها بدنبال helli boors اطلاعات اتروپین atropine دیکاترو dicatro آتروپین سولفات atropine sulfate آترومیل atromil قرص آمپول انفجار بزرگ شمال حلب را لرزاند نحوه مقاله isi منفی انرژی منفی پاهای فلور نظریhtml ترجمه مقاله مدلسازی و شبیه سازی نوع جدیدی از emi تداخل الکترومغناطیسی برای ماژول های الکترونیکی بر تحقیق بررسی انواع موتورهای برق ماکو چت ماکو indecent proposal فاطیما فاطیما بهارمست انحصار وراثت حسابهای د ونفره مدیران دستگیر شده کانال های تلگرامی فردا محاکمه می شوند لوازم ارایشی اوتی ساخت کره دعوتنامه افطاری صفات خدا در دعای جوشن کبیر ودعای عرفه زنگ املا دبیرستان منشور کورش برای تاتو انتقالات فرهنگیان س و ب گفتو وگو تشکر از حضور در انتخابات خطبه های ۲۸ آبان ماه سال ۱۳۹۵ اروندکنار بازی دوباره بیاد بیاد بیاد deutsch دﻟﻢ ﺑﺮﺍﯼ ت ت موزیک فو مرداد ماه پر اتفاق myeloblast میلوبلاست band neutrophil myeloblast myeloblast نوتروفیلی maturation مراحل بلوغ بشت د تخفیف بگیرید مرا در رنج انداخت روبات خشمگین یک نفر را مجروح کرد پیام تبریک اولین روز مدرسه رفتن فرزند list این قسمت ژرف تر از خواب زمین ضرب المثل شکر نعمت نعمتت افزون کند را در یک بند توضیح دهید مردم تحریم قرار نداده فداکاری همکاری حمایت تائب خشنود فداکاران آدرس کانال نوای لر در آپارات توارث ژنی فرار پرندگان از شهر دودی تحقیق در مورد حباب کلاس چهارم candy blossom 5 زاد بعد ارسی فضای منعقد گوروم نوحه زینبیم گل بالام قانه باتدی اثر اردبیلی بزرگترین عددچهاررقمی وازلین اصل را چگونه تشخیص دهیم بازین قبریمه rug of export سالام اولسون شهریم ماراغاشهرطوس کودک برای کودک مراقبه روزانه ی ال معجزه 29 داد آهنگ اسما جان در سایت معلمی تواشیح ترکمنی به سوی الله پرنده خودروی اولین اروموبیل شرکت آغاز خودروی پرنده اولین خودروی شرکت اروموبیل برای حرکت تلاش برای اولین خودروی پرنده یه تیریپ رویا بیوگرافی حسن هیاس ویکی پدیا html اسامی برندگان مسابقه کتابخوانی محرم اعلام شد تو این احساسو به اینجا کشون چون نامهربانی قصدکشتن حامدزمانی خلاصه جلد اول کتاب آیین دادرسی کیفری علی خالقی ایذه استان مردم شهرستان تشنگی خوزستان استان خوزستان ابراز گلایه شهرستان ایذه شهروندان ایذه ای ادارات متولی رئیس سازمان برنامه پایت سلام صاحب راهت دسته بندی عنصر ها به روش های دیگر در وبگاه انجمن شیمی ایران منطقه گردشگری طبیعی دوستان منطقه گردشگری توسط دوستان درخت شماره وقتے بگوبیخیال بیخیال بگوبیخیال وقتے عخوانین چهارلنگ بختیاری افزایش کیفیت خدمات رسانی در پایانه مسافربری نمونه سوالات مرکز تحقیقات معلمان شمس ابادی اصفهان windows خارش عروس هلندی راچگونه درمان کنیم آ ین خواهش من باتو منابع کنکور ا علوم قران وحدیث سال94 جنگل پاسند وآبشارهای سمبی واسپه او عبادت خلاصه وقتی ها مدیر می شوند خواص کریستال سنگ نمک آپدیت لایسنس نود 32 ورژن 10 در تاریخ چهارشنبه 1 دی میشه تولد حنا دختری در چمن زار jquery 172minjs دبیرستان فرخیه زیادآباد آهنگ جدید مجید اطها بنام مگه من مردم گرامی ص به شهادت رسیدند یا به مرگ طبیعی وفات د سید ممد شریفی فلج مغزی ک ن


درسی

انواع جمع در عربی

اه های شناختن اسم مفرد، مثنی، جمع، مذکر، مؤنث در عربی

راه های تشخیص اسم

مفرد، مثنی، جمع، مذکر، مؤنث(عدد و جنس)

1)اسم مفرد مذکر:

برای یک نفر یا یک چیز مذکر به کار می رود

و علامت خاصی ندارد.مانند: حسین، علیّ، کتاب...

2)اسم مفرد مؤنث:

برای یک نفریا یک چیزمؤنث است.

مفرد مؤنث سه علامت اصلی دارد:

1)«ة»مدوّرهدرآ کلمه.

مانند: فاطمة،معاویة، مفیدة، مدینة، مکّة، حمزة، کریمة، مدرسة...

2)« ی، ا» مقصوره بعد از سه حرف اصلی.

مانند: کُبری، الدنیا، العَطشی، الحُسنی، لیلی...

3) « اء» ممدوده بعد از سه حرف اصلی.

مانند: صحراء، زهراء حمراء، بیضاء،...

الف) نوعی اسم مفرد مؤنث وجود دارد که علامت های بالا را ندارند.

به آن ها مؤنث معنوی می گویند.

مانند: مریم، ایران، اصفهان، اُمّ، بنت، دخت،

أرض، بئر، شمس، نار، ید، عین، نفس، حرب...

ب)به اسم آقایان مانند«معاویة، حمزة، اُسامة، زکریاء»

که علامت مؤنث دارند، مؤنث لفظیگویند،

که قواعد مذکر برآن ها جاری است

3)اسم مثنی:برای دو نفر یا دو چیز به کار می رود

و آ ش (ان ِ، یَن ِ ) دارد.مانند:

المعلم:یک معلم مذکر / المعلمان ِ،المعلمین ِ:دو معلم مذکر

المعلمة:یک معلم مؤنث / المعلمتانِ، المعلمتین ِ:دو معلم مؤنث

4)اسم جمع مذکر سالم:

برای بیش از دو نفریا دو چیز مذکر است.

آ ش(ونَ،ینَ)دارد.مانند:

مفرد مذکرطالب: یک دانش آموز

جمع مذکر سالم طالبونَ، طالبینَ: چند دانشآموز

5)اسم جمع مؤنث سالم:

برای بیش از دو نفر یا دو چیز مؤنث است.

آ ش (ات) دارد.مانند:

مفرد مؤنثصالحة:یک زن صالح

جمع مؤنث سالمصالحات: بیش از دو زن صالح

اسم مفرد مؤنث هنگامی که جمع مؤنث سالم می گردد «ة»از آ ش حذف

می گردد. مانند:

المعلمة المعلمات جنّة جنّات

ا..

6)اسم جمع ت یر(م ّر):

جمع است اما علامت های جمع سالم را ندارد.

مفردش داخلش است

و در فارسی فراوان دیده می شود.مانند؛

مفرد: مسجد،مدرسة، رکن،یوم، علم ، درس،

جمع م ر: مساجد، مدارس، أرکان، أیّام، عُلوم،دروس،

مفرد: کتاب، عالم، عَبْد ، بیت ، بیت، صوت...

جمع ت یر: کُتُب،عُلماء،عِباد، ات،بیوت،اصوات

عنوان وبلاگ : درسی
منبع :
برچسب ها : انواع جمع در عربی - مؤنث ,مفرد ,مذکر ,علامت ,معلم ,آ ش ,مفرد مؤنث ,دارد مانند ,معلم مؤنث ,مانند مفرد ,مؤنث سالم

روان خوانی قران کریم

روان خوانی قرآن کریم است.

همه ما بر این نکته تأکید دارید که انس و آشنایی با قرآنی در وهله اول از روخوانی درست و روانخوانی آغاز می شود و با عبور از اaین مرحله است که می توانیم در سطوح بالا تر علوم قرانی یعنی تفسیر و تدبر وارد شویم. حتی اگر علاقمند به حفظ و یا قرائت هستیم این مهم نیز بدون روانخوانی و روخوانی صحیح محقق نخواهد شد.

برخی از دانشجویان و دانش آموزان ایرانی در فرصت تابستان که فارغ از درس های و واحدهای رسمی ی هستند، تمایل دارید که وقتشان را با انس با قرآن غنی کنند و در گام اول از روخوانی و روانخوانی و شرکت در کلاس های مرتبط کار را آغاز می کنند.

اما برای موفقیت در این وادی باید بدانیم که روش های مؤثر در تقویت مهارت روخوانی و روانخوانی کدام است.؟ چگونه باید تقویت روخوانی و روانخوانی قرآن را آغاز کنیم که دچار خستگی نشده و تا پایان مسیر را ادامه دهیم.

می گویند رهرو آن نیست که گهی تند و گهی خسته رود/ رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود که مفهوم این بیت شعر در مورد آموزش های قرآنی نیز قابل توجه است. برخی از افراد در ابتدای امر با شور خاصی روخوانی و روانخوانی قرآن را آغاز و برنامه سنگینی در این زمینه تدوین می کنند، برنامه ای که هیچگاه تا یک ماه هم ادامه پیدا نمی کند.

در ابتدای امر شاید برای اغلب ما سخت باشد که از روخوانی و روانخوانی یک جزء قرآن آغاز کنیم و این امر را به صورت مستمر ادامه دهیم، از این رو برای اینکه تصمیم مان را برای تقویت مهارت روخوانی و روان خوانی قرآن ادامه دهیم بهتر است مقدار کمتری را از قرآن کریم را برای قرائت انتخاب کنیم.

گام دوم انتخاب قاری است که با گوش سپردن به قرائت او در نظر داریم مهارت روخوانی و روان خوانی خود را تقویت کنیم. برخی از اساتید چون پرهیزگار جزء خوانی آن ها شکل آموزشی داشته و برای انی است که می خواهند در زمینه روخوانی قرآن مهارت ب کنند.

بهتر است در این زمینه که گوش سپردن به قرائت کدام قاری مهارت ما را در روانخوانی قرآن تقویت می کند با و اهل فن م کنیم و سپس به صورت روزانه به قرائت آن گوش بسپاریم و به یقین بعد از مدتی روان خوانی ما به صورت قابل توجهی تقویت خواهد شد.

نکته دیگری که در تقویت مهارت روخوانی و روان خوانی نباید به فراموشی س شود تمرین و تکرار است چرا که بی شک با یک بار قرائت یک سوره نخواهیم توانست به هدف واقعی خود دسته ی م و از این منظر نیاز به تکرار داریم.

شاید برای برخی این سؤال پیش آید که آیا شایسته نیست در کنار روخوانی و روان خوانی به معنا و ترجمه قرآن نیز توجه داشته باشیم؟ بی شک وقتی با قرآن انس پیدا کرده و روزانه مقدار قرائت قرآن خود را افزایش دهیم، برایمان جالب خواهد بود که این آیاتی که به عربی می خوانیم چه معنایی دارد؟ و این کنجکاوی ما را وارد سطح دیگری از انس با قران کریم خواهد کرد.

در این مرحله نوع ترجمه قرآنی که از روی آن قرآن تلاوت می کنیم، حائز اهمیت است. چه بسیار افرادی که در حین قرائت قرآن به معنای آن توجه نشان می دهند. در این مرحله نیز باز نیاز به م با یک داریم که ترجمه کدام مترجم قرآن روان تر و برای قرآن آموز مبتدی مناسب تر است.

برخی از استاید بر این عقیده اند که بهترین مترجم قران ی است که خود تفسیر نیز باشد تا با درک از معنای واقعی آیات را ترجمه کند تا قرآن آموز مسیر درست را برود. از این جهت ترجمه آیت الله مکارم را پیشنهاد می کنند که خودشان مفسر قرآن نیز هستند.

به امید آنکه هر روز انس ما با کلام وحی بیشتر شده و نور ایمان در قلب هایمان روشن

عنوان وبلاگ : درسی
منبع :
برچسب ها : روان خوانی قران کریم - قرآن ,روخوانی ,روانخوانی ,قرائت ,تقویت ,روان خوانی ,مهارت روخوانی ,روانخوانی قرآن ,تقویت مهارت ,قران کریم ,قرائت قرآن ,تقویت مهارت روخوانی

انواع کلمه


انواع کلمه

انواع کلمه

- اسم

- فعل

- حرف

اسم: کلمه ای که برای نامیدن اشخاص سعید

اشیاء قلم

حیوانات أسد

به کار می رود. کلماتی هم ممکن است برای نامیدن به کار نرود ولی در گروه اسم

قرار بگیرد. زیرا دارای مفهوم مستقل می باشند و در عین حال زمان هم ندارند مانند

اسم های پرسشی و ...

مشخصه اصلی اسم:

1. داشتن ال در ابتدای کلمه. الکتاب

2. تنوین در آ کلمه. کتاباً

(تنوین نونی است که خوانده می شود ولی نوشته نمی شود.

ً ٌ ٍ )

3. ة در آ کلمه. مدرسة

نکته:

در آ بعضی کلمات (ة) تای گردی وجود دارد که به

آن تای تأنیث می گوییم.

به کلماتی که در آ آنها (ة) به کار رفته باشد مونث

نامیده می شود. سفینة - نافذة

به کلماتی که در آ آنها (ة) به کار نرفته باشد مذکر

نامیده می شود.قلم - باب - کنز

نکته نکته:

· اسم های مذکری هستند که هیچ مونثی ندارند:

قَلَم - کِتاب – جِدار و ...

· اسم های مذکری که برای مونث آنها الفاظ خاصی در عربی وجود دارد:

أب (پدر) أُم (مادر)

أخ (برادر) أخت (خواهر)

ابن (پسر) بنت (دختر)

و ...

عنوان وبلاگ : درسی
منبع :
برچسب ها : انواع کلمه - کلمه , ,نکته ,کلماتی ,انواع ,انواع کلمه , نامیده ,برای نامیدن ,وجود دارد
All rights reserved. © Javane 2017 Run in 0.137 seconds
RSS