درسی :: برترین عناوین
جستجو ها
خنده های rostam پروژه مدیریت هتل با ویژوال بیسیک داکیومنت آمپول نوروبیون هر چند وقت یکبار؟ دندان های خود را بدون نیاز به دندانپزشک سفید و پر کنید دستورالعمل قیمت دوچرخه هومر آهنگ جدید مسعود به نام به رنگ عشق معرفی کتاب رازهای مانولیتو هنرستان شهید عاصمی استان قم کالسکه را چگونه بخوابانیم تعمیرات پرینتر و تعمیر چاپگر و انواع تعمیر کپی آهنگ جدید سحر بنام ای جان third e journal nov paradis آهنگ جدید مرصاد جعفری به نام دیوونتم دیوونه سایت شرکت آن ها تکنولوژی آموزش تاسیس استفاده کنند حوزه تکنولوژی خیابان آدرس تخصص تخصص روماتولوژیست منابع آزمون کارشناسی ارشد هنر 96 طراحی صنعتی کد جوشاندن شربت اپیوم متن درباره وفای سگ آهنگ جدید مرتضی سرمدی به نام فانوس پاو وینت ریاضی ششم ابت دبستان شبکه گسترده شبکه گسترده بهترین رستوران های دبی مقاله در مورد حسابرسی و کاربرد آن khul kabhi آهنگ جدید محمود انصاری بنام وقت عاشقی پیام تبریک شاگرد اولی هرآنچه باید درباره تلویزیون اینستاگرام یا igtv بدانید کد پیشواز قافله سالار همراه اول html بخشایش جرایم دیر کردی به مناسبت روز کتابدار و کتابخوانی entries آهنگ جدید محمدسعید هرندی به نام برگرد خو نبکا خواب serial number for dungeons the darklord بررسی باریت پروژه بررسی پروژه بررسی باریت سفری مسئولانه آهنگ جدید محمدرضا شاه و مهرداد اسکای به نام پایان جنگ کیوکوشین خمین شیهان سعید شاهوردی 12170 p12170 مداحی نوشتاری مازندرانی خالی، آباد ی محمد اینکه علاوه محمد ی قسمت پنجم؛ listمواد سازنده قهوه شامپو روغن زیتون صابون قرص جوان کننده پوست خویش گفتم ص اح ب ا م ان الس لام ع ل ی ک آهنگ جدید محسن ناصر naser mohsen آهنگ جدید ناصر زینعلی محسن صفور نزدیکتر آهنگ naser zeynali mohsen safarpoor called قیمت کپسول لیپانتیل acne x crack idm 6 15 build واضع قوانین نجوم کیست؟ نتورک مارکتینگ category travel بشمار قیمت بلیط قشم آبان bozorg خون شهید معجزه می کند پاسخ تشریحی کامل حسابداری میانه ۲ جمشید اسکندری چاپ یازدهم هخا ان 95 اخته و برده خیل جوانان بی گناه جنایتی دیگر از هخا ان تاثیر مثبت ادیان بر ن lovely pic خارجی mine خانه کودک بتانیان کجاست جلسه گمنامی شرکت عضوی rty2019 زهره رفتیم آقای مسعود عشقتون برسید flight radar vikings s05e01 هفت سین مدیریتی ps vita چیزی که ته کمد است بالا ه هست ashura with swords j adore بهترین روش برای کندن بلکا یا پتینه از روی دیوار سوالات برتر دی ماه 1396 نگارش 2 کد قالب جدید ع جدید سلام بر تو ای شهید عشق دائم سوره کتابهای فارسی داکتر ذاکر نایک pdf خطاهای ذهنی که می توانند مانع تصمیم ری درست شوند خطای سوم توجه به اطلاعات در دسترس طرح توجیهی صنعت نخ فرش ماشینی کتاب ظرایف و طرایف یا مضاف و منسوب های ای ی و پیرامون محمد آبادی باویل ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور آزاد سما نورآباد ممسنی 97 harfai barfi ronaldo7 کتاب خانه آهنگ مجروح قلبی از الیسا.html bd505a ویدئو پروژکتور سونی sony آهنگ آ دلبر از احسان کلوانی پرسشنامه سلامت اجتماعی کییز اسامی نفرات برتر کانون قلمچی منطقه فلارد خون بازی بین نوجوانان منتظران آزمون حقوق بین الملل خصوصی شب پرسه های منه خا تری


درسی

انواع جمع در عربی

اه های شناختن اسم مفرد، مثنی، جمع، مذکر، مؤنث در عربی

راه های تشخیص اسم

مفرد، مثنی، جمع، مذکر، مؤنث(عدد و جنس)

1)اسم مفرد مذکر:

برای یک نفر یا یک چیز مذکر به کار می رود

و علامت خاصی ندارد.مانند: حسین، علیّ، کتاب...

2)اسم مفرد مؤنث:

برای یک نفریا یک چیزمؤنث است.

مفرد مؤنث سه علامت اصلی دارد:

1)«ة»مدوّرهدرآ کلمه.

مانند: فاطمة،معاویة، مفیدة، مدینة، مکّة، حمزة، کریمة، مدرسة...

2)« ی، ا» مقصوره بعد از سه حرف اصلی.

مانند: کُبری، الدنیا، العَطشی، الحُسنی، لیلی...

3) « اء» ممدوده بعد از سه حرف اصلی.

مانند: صحراء، زهراء حمراء، بیضاء،...

الف) نوعی اسم مفرد مؤنث وجود دارد که علامت های بالا را ندارند.

به آن ها مؤنث معنوی می گویند.

مانند: مریم، ایران، اصفهان، اُمّ، بنت، دخت،

أرض، بئر، شمس، نار، ید، عین، نفس، حرب...

ب)به اسم آقایان مانند«معاویة، حمزة، اُسامة، زکریاء»

که علامت مؤنث دارند، مؤنث لفظیگویند،

که قواعد مذکر برآن ها جاری است

3)اسم مثنی:برای دو نفر یا دو چیز به کار می رود

و آ ش (ان ِ، یَن ِ ) دارد.مانند:

المعلم:یک معلم مذکر / المعلمان ِ،المعلمین ِ:دو معلم مذکر

المعلمة:یک معلم مؤنث / المعلمتانِ، المعلمتین ِ:دو معلم مؤنث

4)اسم جمع مذکر سالم:

برای بیش از دو نفریا دو چیز مذکر است.

آ ش(ونَ،ینَ)دارد.مانند:

مفرد مذکرطالب: یک دانش آموز

جمع مذکر سالم طالبونَ، طالبینَ: چند دانشآموز

5)اسم جمع مؤنث سالم:

برای بیش از دو نفر یا دو چیز مؤنث است.

آ ش (ات) دارد.مانند:

مفرد مؤنثصالحة:یک زن صالح

جمع مؤنث سالمصالحات: بیش از دو زن صالح

اسم مفرد مؤنث هنگامی که جمع مؤنث سالم می گردد «ة»از آ ش حذف

می گردد. مانند:

المعلمة المعلمات جنّة جنّات

ا..

6)اسم جمع ت یر(م ّر):

جمع است اما علامت های جمع سالم را ندارد.

مفردش داخلش است

و در فارسی فراوان دیده می شود.مانند؛

مفرد: مسجد،مدرسة، رکن،یوم، علم ، درس،

جمع م ر: مساجد، مدارس، أرکان، أیّام، عُلوم،دروس،

مفرد: کتاب، عالم، عَبْد ، بیت ، بیت، صوت...

جمع ت یر: کُتُب،عُلماء،عِباد، ات،بیوت،اصوات

عنوان وبلاگ : درسی
منبع :
برچسب ها : انواع جمع در عربی - مؤنث ,مفرد ,مذکر ,علامت ,معلم ,آ ش ,مفرد مؤنث ,دارد مانند ,معلم مؤنث ,مانند مفرد ,مؤنث سالم

روان خوانی قران کریم

روان خوانی قرآن کریم است.

همه ما بر این نکته تأکید دارید که انس و آشنایی با قرآنی در وهله اول از روخوانی درست و روانخوانی آغاز می شود و با عبور از اaین مرحله است که می توانیم در سطوح بالا تر علوم قرانی یعنی تفسیر و تدبر وارد شویم. حتی اگر علاقمند به حفظ و یا قرائت هستیم این مهم نیز بدون روانخوانی و روخوانی صحیح محقق نخواهد شد.

برخی از دانشجویان و دانش آموزان ایرانی در فرصت تابستان که فارغ از درس های و واحدهای رسمی ی هستند، تمایل دارید که وقتشان را با انس با قرآن غنی کنند و در گام اول از روخوانی و روانخوانی و شرکت در کلاس های مرتبط کار را آغاز می کنند.

اما برای موفقیت در این وادی باید بدانیم که روش های مؤثر در تقویت مهارت روخوانی و روانخوانی کدام است.؟ چگونه باید تقویت روخوانی و روانخوانی قرآن را آغاز کنیم که دچار خستگی نشده و تا پایان مسیر را ادامه دهیم.

می گویند رهرو آن نیست که گهی تند و گهی خسته رود/ رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود که مفهوم این بیت شعر در مورد آموزش های قرآنی نیز قابل توجه است. برخی از افراد در ابتدای امر با شور خاصی روخوانی و روانخوانی قرآن را آغاز و برنامه سنگینی در این زمینه تدوین می کنند، برنامه ای که هیچگاه تا یک ماه هم ادامه پیدا نمی کند.

در ابتدای امر شاید برای اغلب ما سخت باشد که از روخوانی و روانخوانی یک جزء قرآن آغاز کنیم و این امر را به صورت مستمر ادامه دهیم، از این رو برای اینکه تصمیم مان را برای تقویت مهارت روخوانی و روان خوانی قرآن ادامه دهیم بهتر است مقدار کمتری را از قرآن کریم را برای قرائت انتخاب کنیم.

گام دوم انتخاب قاری است که با گوش سپردن به قرائت او در نظر داریم مهارت روخوانی و روان خوانی خود را تقویت کنیم. برخی از اساتید چون پرهیزگار جزء خوانی آن ها شکل آموزشی داشته و برای انی است که می خواهند در زمینه روخوانی قرآن مهارت ب کنند.

بهتر است در این زمینه که گوش سپردن به قرائت کدام قاری مهارت ما را در روانخوانی قرآن تقویت می کند با و اهل فن م کنیم و سپس به صورت روزانه به قرائت آن گوش بسپاریم و به یقین بعد از مدتی روان خوانی ما به صورت قابل توجهی تقویت خواهد شد.

نکته دیگری که در تقویت مهارت روخوانی و روان خوانی نباید به فراموشی س شود تمرین و تکرار است چرا که بی شک با یک بار قرائت یک سوره نخواهیم توانست به هدف واقعی خود دسته ی م و از این منظر نیاز به تکرار داریم.

شاید برای برخی این سؤال پیش آید که آیا شایسته نیست در کنار روخوانی و روان خوانی به معنا و ترجمه قرآن نیز توجه داشته باشیم؟ بی شک وقتی با قرآن انس پیدا کرده و روزانه مقدار قرائت قرآن خود را افزایش دهیم، برایمان جالب خواهد بود که این آیاتی که به عربی می خوانیم چه معنایی دارد؟ و این کنجکاوی ما را وارد سطح دیگری از انس با قران کریم خواهد کرد.

در این مرحله نوع ترجمه قرآنی که از روی آن قرآن تلاوت می کنیم، حائز اهمیت است. چه بسیار افرادی که در حین قرائت قرآن به معنای آن توجه نشان می دهند. در این مرحله نیز باز نیاز به م با یک داریم که ترجمه کدام مترجم قرآن روان تر و برای قرآن آموز مبتدی مناسب تر است.

برخی از استاید بر این عقیده اند که بهترین مترجم قران ی است که خود تفسیر نیز باشد تا با درک از معنای واقعی آیات را ترجمه کند تا قرآن آموز مسیر درست را برود. از این جهت ترجمه آیت الله مکارم را پیشنهاد می کنند که خودشان مفسر قرآن نیز هستند.

به امید آنکه هر روز انس ما با کلام وحی بیشتر شده و نور ایمان در قلب هایمان روشن

عنوان وبلاگ : درسی
منبع :
برچسب ها : روان خوانی قران کریم - قرآن ,روخوانی ,روانخوانی ,قرائت ,تقویت ,روان خوانی ,مهارت روخوانی ,روانخوانی قرآن ,تقویت مهارت ,قران کریم ,قرائت قرآن ,تقویت مهارت روخوانی

انواع کلمه


انواع کلمه

انواع کلمه

- اسم

- فعل

- حرف

اسم: کلمه ای که برای نامیدن اشخاص سعید

اشیاء قلم

حیوانات أسد

به کار می رود. کلماتی هم ممکن است برای نامیدن به کار نرود ولی در گروه اسم

قرار بگیرد. زیرا دارای مفهوم مستقل می باشند و در عین حال زمان هم ندارند مانند

اسم های پرسشی و ...

مشخصه اصلی اسم:

1. داشتن ال در ابتدای کلمه. الکتاب

2. تنوین در آ کلمه. کتاباً

(تنوین نونی است که خوانده می شود ولی نوشته نمی شود.

ً ٌ ٍ )

3. ة در آ کلمه. مدرسة

نکته:

در آ بعضی کلمات (ة) تای گردی وجود دارد که به

آن تای تأنیث می گوییم.

به کلماتی که در آ آنها (ة) به کار رفته باشد مونث

نامیده می شود. سفینة - نافذة

به کلماتی که در آ آنها (ة) به کار نرفته باشد مذکر

نامیده می شود.قلم - باب - کنز

نکته نکته:

· اسم های مذکری هستند که هیچ مونثی ندارند:

قَلَم - کِتاب – جِدار و ...

· اسم های مذکری که برای مونث آنها الفاظ خاصی در عربی وجود دارد:

أب (پدر) أُم (مادر)

أخ (برادر) أخت (خواهر)

ابن (پسر) بنت (دختر)

و ...

عنوان وبلاگ : درسی
منبع :
برچسب ها : انواع کلمه - کلمه , ,نکته ,کلماتی ,انواع ,انواع کلمه , نامیده ,برای نامیدن ,وجود دارد
All rights reserved. © Javane 2017 Run in 0.111 seconds
RSS