جستجو ها
نفس بابا medieval hebrew استخدام هلدینگی معتبر و فعال در زمینه انرژی distance not the spanish accent appmgr pro 4 11 برای اندروید رهایی از پیام کمبود حافظه در گوشی listlistبرکات فضائل تلاوت قرائت سوره مبارکه توحید قل هو الله احد لحظات بی تو بودن میگذره اما به سختی دنیا بررسی وضعیت جوی استان از امروز تا پیشبینی ماه آذر introducing the gentian mountaineering club آدرس کلاسهای شنادراهواز adobe p oshop element 13 serial number اپدیت شکن شیلد ست کرگ تنظیمی sma deltangi spoken انتصاب غیب پرور به ریاست سازمان بسیج برنامه هفته مداحی امین ایسوند زاده ارسالی از مشک html پاو وینت کاربرد کامپوزیت های frp در سازه های بتن آرمه عکاس آزاد truth of islam کانال های آموزشی عربی قرآن و پیام های آسمان در تلگرام angel lovers کارت مگنت ف کارت چیپ دار کارت mifare rahbare daesh abigail این ظرافت که تو داری همه دل ها بفریبی بیچاره همه ایین مهر درایران plural ivanov آهنگ جدید محسن یاحقی با نام عشق محال انقلاب بر اثر برخی بی تدبیری ها ارز کشور رفت دست انی که برخی از آن سوء استفاده د game craft کیفیت ازدواج بودن یا نبودن ماندن یا نماندن مسئله این است 17 ربیع مبارک آ ین رتبه و حداقل درصد قبولی هوشبری تی روزانه علوم پزشکی همدان عمده تصویر کلیک اطلاعات لاغری مردانه اطلاعات بیشتر تصویر کلیک لاغری مردانه کلیک کنید لطفا مردانه اسلیم آهنگ حمید طالب زاده سر ساعت مومن شدن alarm fur cobra نکنه شاید میاد باشه واسه نگاش واسه اینکه دوست داشتم اطلاعاتی از فراسوی پزشکی ای بی تو حرام زندگانی ای جان آهنگ بی کلام مردم از معین با html داستان ف فوشی ظریف هیچ برنامه ای برای دیدار با مایک پمپئو وجود ندارد بزرگتربن نظامی یی ژنرال سلیمانی یک بچه بی ادب را تربیت کرد روش گرفتن روغن از سنگ پادزهر نقشه ترکیه برای نتیجه و خلاصه بازی پیکان و فولاد 3 دی آموزش نرم افزار هلو بارسا پیکه بنده مشکل میگرن ایشون داشته باشن میتونه مشکل داره میتونه میگرن داره اگر حافظه همه چیز است پس تقویت حافظه را بیاموزید اختراع دستگاه خنثى کننده حمله هاى انتحارى توسط یک جوان افغانى مقاله در مورد الگو سازی ترمودینامیکی از تعادل فاز ترکیبات چند تائی 4480گرم فسیل تنه درخت تبدیل به کوارتز و سنگ کی میگه دل به دل راه داره انواع معتدل فرضی سرمایه لازم برای تولید و پرورش زالو sdasds sad asd asd overdose قواعد سلفی جهادی برای حذف مخالفان موزه دوستدار کودک امان از دست این مرگ در یک قدمی در اینستاگرام بهداد سلیمی آ ین تصویر از حادثه دیده گان قطار مرگ اخبار ارد ب شت دوخط موازی آدام اوندرا یکی از برجسته ترین قهرمانان جهان در همه رشته های ورزشی گیها در force love آدام اوندرا روز چهارم و 7 بار سقوط lfdk kzvd وزن سیاست های ترامپ بر بازار سرمایه ایران چقدر است بهترین مثال جبر و اختیار 91 کلاس خط کاک جلال سوره بقره تفسیر آیه مجریان جشنواره فجر شک عجیب سمنان قطار برخورد مرگبار عهای برخورد عهای برخورد مرگبار تو را ماه کشیده بلوغ فکری بهترین نعمت پروردگار است نشانه قبر گبری شهید الله داشتن ذهنی هوشیار با موثرترین غذاها و خوراکی ها برای تقویت حافظه مرکز تقارن چیست رسیدن بهار حیف از چاه های نفتی که در شهر سرخس از بین رفت دیدی علائم مردم شود حتمی است وقتی دیدی دیدی مردم علائم حتمی علائم ظهور توام فروغی بسطامی شهلای توام نرگس شهلای آهنگ بی کلام سراب رد پای تو داریوش html پنجمین بانک بزرگ کشور به ۷۲۴ پیوست متن دعای تیربند
برترین ها


مذهبی.گوناگون.آموزشی.گیاه.ع . .معرق

حمایت از تولید ملی ایرانی

برچسب ها : حمایت از تولید ملی ایرانی

کالای ایرانی یا .....

برچسب ها : کالای ایرانی یا ..... - کالای ایرانی

روستای فیروزه ایران در خاک ترکمنستان

قرارداد ۱۹۲۱ , روستای فیروزه را به ایران بازگردانید

قوچانی / طبق فصل سوم قرارداد ۱۹۲۱ قرار بوده این روستا که نانش کردهای شمال اسان هستن به ایران دوباره برگرده ( این روستا در قراردا آخال جدا شده بود ) اما انگار اصلا این قضیه فراموش شده و مسئولان و حتی مردم ایران هم کلا فیروزه و قرارداد ۱۹۲۱ رو فراموش ‼؟؟؟

چرا باید روستای آبا و اجدادی ایرانیان در ترکمنستان باشه ؟
چرا در حالیکه معاهده بین المللی ۱۹۲۱ بر حاکمیت ایران بر روستای فیروزه تصریح کرده هیچ اقدامی برای بازگشت این روستا نمی شود؟
چرا ترکمنستان رو برای اجرای قرارداد ۱۹۲۱ و بازگشت فیروزه به دامان وطن تحت فشار قرار نمی دهیم ؟
چرا فیروزه و مردمانش رو فراموش کردیم ؟
چرا به قسم خود در دفاع از تمامیت ارضی ایران عمل نمی کنیم ؟

روستای فیروزه

روستای فیروزه

متن قرارداد ۱۹۲۱ ایران و شوروی از سایت ویکی پدیا ، دانشنامهٔ آزاد

قرارداد (ژانویه ۱۹۲۱) مربوط به مسائل ارضی، مالی، اقتصادی، نظامی و بین ایران و شوروی.

ت ایران تصمیم گرفت که با همسایه شمالی خود به مذاکره بپردازد. یک هیأت ایرانی به مسکو رفت. مذاکرات به نتیجه رسید (ژانویه ۱۹۲۱).

حسین مکی در تاریخ بیست ساله ایران در مورد قرارداد ایران و شوروی می نویسد:

این قرارداد نشانگر موفقیت مشاورالملک و مهارت و کاردانی نمایندگان شوروی است که در این موقعیت بحرانی ایران، بی نظری خود را در برابر خودخواهی انگلیس قرار دادند.

متن قرارداد ۱۹۲۱ ایران و شوروی

هشتم حوت ۱۲۹۹ هجری مطابق ۲۶ فوریه۱۹۲۱ میلادی

چون ت ایران از یکطرف و ت جمهوری اتحادی اشتراکی شوروی روسیه از طرف دیگر نهایت درجه مایل بودند که روابط محکم و حسنه همجواری و برادری در آتیه م ن ملتین ایران و روس برقرار باشد لهذا مصمم شدند که داخل مذاکره در این باب شده و برای این مقصود اشخاص ذیل را وکلای مختار خود نمودند:

از طرف ت ایران: علیقلی خان مشاورالممالک

از طرف ت جمهوری اتحادی اشتراکی شوروی روسیه: که ارکی واسیلیویچ چیچرین و لومیخائیلویچ کاراخان وکلای مختار پس از ارائه اعتبارنامه های خود که موافق قاعده و ترتیبات مقتضیه بوده در آنچه ذیلاً ذکر می شود توافق نظر حاصل نمودند.

 • فصل اول

ت شوروی روسیه مطابق بیانیه های خود راجع به مبانی سیاست روسیه نسبت به ملت ایران مندرجه در مراسلات ۱۴ یانوار ۱۹۱۸ و ۲۶ ایون ۱۹۱۹ یک مرتبه دیگر رسماً اعلان می نماید که از سیاست جابرانه که ت های مستعمراتی روسیه که به اراده کارگران و دهاقین این مملکت سرنگون شدند نسبت به ایران تعقیب می نمودند قطعاً صرف نظر می نماید. نظر به آنچه گفته شد و با اشتیاق به این که ملت ایران مستقل و سعادتمند شده و بتوانند آزادانه در دارایی خود تصرفات لازمه را بنماید ت شوروی روسیه تمام معاهدات و مقاولات و قراردادها را که ت تزاری روسیه با ایران منعقد نموده و حقوق ملت ایران را تضییع می نمود ملغی و از درجه اعتبار ساقط شده اعلان می نماید.

 • فصل دوم

ت شوروی روسیه از سیاست ت های روسیه تزاری که بدون رضایت ملل آسیا و به بهانه تامین استقلال ملل مزبوره با سایر ممالک اروپا در باب مشرق معاهداتی منعقد می نمودند که بالانتیجه منجر به استملاک آن می گردد اظهار تنفر می نماید، این سیاست جنایت کارانه را که نه تنها استقلال ممالک آسیا را منهدم می نمود بلکه ملل زنده شرق را ط حرص غارتگران اروپایی و تعدیات مرتب آنها قرار می داد ت شوروی روسیه بدون هیچ شرطی نفی می نماید. نظر به آنچه گفته شد و مطابق اصول مذکوره در فصل اول و چهارم این معاهده ت شوروی روسیه استنکاف خود را از مشارکت در هر نوع اقدامی که منجر به تضعیف و محفوظ نماندن سیادت ایران بشود اعلان نموده و کلیه معاهدات و قراردادهایی را که ت سابق روسیه با ممالک ثالثی به ضرر ایران و راجع به آن منعقد نموده است ملغی و از درجه اعتبار ساقط می داند.

 • فصل سوم

تین معظمتین متعاهدتین رضایت می دهند که سرحد م ن ایران و روسیه را مطابق تعیین کمیسیون سرحدی ۱۸۸۱ تصدیق و رعایت نمایند؛ ضمناً به واسطه عدم میلی که ت شوروی روسیه از استفاده از ثمره سیاست غاصبانه ت تزاری سابق روسیه دارد از انتفاع از جزائر آشوراده و جزائر دیگری که در سواحل ولایت استرآباد ایران واقع می باشند، صرف نظر کرده و همچنین قریه فیروزه را با اراضی مجاوره آن که مطابق قرارداد ۲۸ مای ۱۸۹۳ از طرف ایران به روسیه انتقال داده شده است به ایران مسترد می دارد. ت ایران از طرف خود رضایت می دهد که شهر سرخس معروف به سرخس روس یا سرخس کهنه با اراضی مجاور آن که منتهی به رودخانه سرخس می شود در تصرف روسیه باقی بماند. طرفین معظمین متعاهدین با حقوق مساوی از رودخانه اترک و سایر رودخانه ها و آب های سرحدی بهره مند خواهند شد و ضمناً برای تنظیم قطعی مساله انتفاع از آب های سرحدی و برای حل کلیه مسایل متنازع فیهای سرحدی و اراضی یک کمیسیون مرکب از نمایندگان ایران و روسیه معین خواهد شد.

 • فصل چهارم

با تصدیق اینکه هر یک از ملل حق دارد مقدرات خود را بلامانع و آزادانه حل نماید هر یک از طرفین متعاهدتین از مداخله در امور داخلی طرف مقابل صرف نظر کرده و جدا خودداری خواهد نمود.

 • فصل پنجم

طرفین معظمتین متعاهدتین تقبل می نمایند که: (۱) از ترکیب و یا توقف تشکیلات و یا دستجات (گروپ ها) به هر اسم که نامیده شوند و یا اشخاص منفرد که مقصود تشکیلات و اشخاص مزبوره مبارزه با ایران و روسیه و همچنین با ممالک متحده با روسیه باشد در خاک خود ممانعت نمایند و همچنین از گرفتن افراد قشونی و یا تجهیزات نفرات برای صفوف قشون و یا قواء مسلحه تشکیلات مزبوره در خاک خود ممانعت نمایند. (۲) به کلیه ممالک و یا تشکیلات قطع . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

مشاهده متن کامل قرارداد ایران و شوروی ۱۹۲۱

برچسب ها : روستای فیروزه ایران در خاک ترکمنستان - روسیه , ت ,شوروی ,قرارداد ,۱۹۲۱ ,فیروزه ,شوروی روسیه , ت شوروی ,قرارداد ۱۹۲۱ ,روستای فیروزه , ت ایران , ت شوروی روسیه ,اشتراکی شوروی روسیه ,اتحادی ?

ش ت

✅ گاهی در بازی فرزندت را ش ت بده

فرزندت را ش ت بده

دوست داشتنی ترین هدیه ای که والدین می توانند به فرزندان خود هدیه دهند این است که در ارتباط تربیتی خود با آنها فرصتی ایجاد کنند تا فرزندانی مسئول، همیار و متکی به خود پرورش دهند. گاهی والدین به خاطر دلسوزی و علاقه، فقط به دنبال این هستند که کودکشان همواره برنده باشد؛ اما این ویژگی "همیشه پیروز بودن" چه عواقبی خواهد داشت؟

رعنا کودکی نق نقو و لجوج است. علی رغم توانایی های هنری زیادی که در زمینه نقاشی و حتی بازی های خلاق دارد، در مواجهه با هر ش تی به شدت گریه می کند، جیغ می زند و حتی کلمات رکیک بر زبان می آورد.
او آن قدر این رفتارها را در برابر هر ش تی انجام می دهد تا مادرش بالا ه از کوره در رفته و او را تنبیه کند.
متاسفانه رعنا به همین شکل در حال بزرگ شدن است و مادرش هنوز نتوانسته به او بیاموزد که ش ت هم جزیی از جریان زندگی است....
البته فریبنده این است که گوش به فرمان فرزندان باشیم، برایشان دلسوزی کنیم و هر جا لازم شد سریع دست به کار شویم و کمکشان کنیم تا اوقاتشان مکدر نشود و از همه مهم تر مانند مادر رعنا دائما تنش و بداخلاقی تحمل نکنیم.

شاید وقتی بتوانیم یک جنجال و بداخلاقی بزرگ را سریع جمع و جور کنیم بسیار احساس موفقیت کرده و تصور کنیم که آن قدر فرزندمان و روحیتاتش را می شناسیم که سریع می توانیم واکنش سنجیده و گزیده ارایه دهیم.

اما اشتباه نکنید. بهترین هدیه ای که والدین می توانند به فرزندان خود ارایه دهند این است که با ارایه جسارت و ارتباط مثبت، اطمینان آنها را پایه گذاری کرده و با اتخاذ صبر و شکیبایی هر چه بیشتر، به زیر و بم های پدر و مادر بودن خود کمک کنند.

به نمایش گذاشتن بی لیاقتی

برخی از ک ن وقتی با مشکلی مواجه می شوند، اولین واکنشی که از خود نشان می دهند، به نمایش گذاشتن بی لیاقتی است. البته به نظر می رسد این ک ن، ک نی مایوس و دلسرد هستند و کوشش می کنند کاری کنند تا سایرین توقعی از آنها نداشته باشند. امکان دارد این دست ک ن در حیطه های مختلف و یا در حیطه ای خاص این سبک از رفتار را از خود نشان دهند.

اما نکته مهم اینجاست که نوع واکنش والدین به این سبک رفتاری کودک بسیار مهم است. برای مثال اگر والدین هم زود مایوس شده و تسلیم شوند(یعنی به سرعت مسئولیت کودک را خودشان بر عهده بگیرند) کودک نیز یاد می گیرد که یا پاسخ انفعالی دهد و یا اینکه اصلا پاسخی ندهد. در مقابل به والدین توصیه می شود که در مواجهه با کودکی این چنینی، از سرزنش و نکوهش خودداری کرده و در مقابل بر نقاط مثبت و توانمندی های هر چند کوچک و کم اهمیت وی تمرکز کرده و آن را گوشزد کنند.

شیفتگان موفقیت

پیروزی و موفقیت، دلخواه همه انسان ها در هر سن و تی است. همه ما دوست داریم همیشه در صدر باشیم و اوضاع و امور وفق مرادمان باشد. اما واقعیت زندگی این طور نیست. ش ت و پیروزی جنبه های مختلف و طبیعی زندگی ما انسان ها هستند و کنار آمدن با ش ت ها و دوباره مستحکم ایستادن جز تعالیم و آموزش های مهمی است که همه والدین باید به آن توجه خاص داشته باشند.

اما متاسفانه رفتار برخی از والدین به گونه ای است که فقط ترغیب کننده موفقیت و صدر نشینی در فرزندانشان بوده و طبیعی است که کودکی با این روحیه، وقتی با کوچکترین عدم موقیتی مواجه می شود یا دلسرد می شود و یا واکنشهای عصبی جدی از خود نشان می دهد.

فرزندان ما از سنین پایین باید بیاموزند که قبول ش ت نشانه ضعف نیست و هر رقابتی که برنده دارد طبعاً بازنده هایی نیز خواهد داشت. آموزش ش ت خوردن و روبه رو شدن با آن یکی از مهم ترین رس های پدر و مادری است. اندوخته ای که تا پایان عمر همراه آنها خواهد بود و قطعاً راه های رسیدن به موفقیت های بزرگ تر را برای ک ن ما هموار خواهد کرد.

اگر تا به این مرحله از باور رسیده اید به شما این اطمینان را می دهیم که نیمی از راه را طی کرده اید. اگر می بینید فرزندتان مانند رعنای ماجرای ما با مشاهده هر ش ت کوچکی کل فضای خانه را پر تنش می کند و یا زود سرد و مستاصل می شود و دست از تلاش بر می دارد و یا شروع به نمایش بی لیاقتی می کند، این نکته را حتما مد نظر داشته باشید و سعی در اجرای آن داشته باشید. به خاطر داشته باشید لازم نیست برای فرزندتان یک سخنرانی مفصل درباره ضرورتِ ش ت ترتیب بدهید درعوض بهتر است مراقب پیام‎هایی باشید که فرزندتان درباره موفقیت و ش ت در خانه دریافت می کند:

- کودک شما باید دلگرم شود، نه آنکه برای رسیدن به سر حد کمال مرتبا ترغیبش کنید

- وقتی ما سعی می کنیم بهتر و بالاتر از بقیه باشیم، ناخواسته این پیام را به فرزندمان می دهیم که به جای ارزش قایل شدن برای دیگران، به خودبزرگ بینی و بالابردن وجهه شخصی خود علاقمند هستیم.

- سعی کنید در برابر دیدگان فرزندتان به دیگران کمک کنید نه اینکه همواره خود را برتر و بالاتر از دیگران بدانید.

- مراقب باشید در مراودات روزمره تان، میل به مفید بودن را مهمتر از تمایل به پیشرفت شخصی نشان دهید. وقتی بر خود برتر بینی اصرار داشته باشید یعنی ترس مستمر از اشتباه دارید و این پیامی است که ک ن ما خیلی خوب درک می کنند.

- در زندگی عادی و روزمره تان سعی کنید نشان دهید که اشتباهات می تواند عاملی در جهت کمک به یادگیری باشد. آنها ش ت نیستند

- اگر دائما پیش بینی خطر اشتباه کنید، اطمینان داشته باشید که در برابر خطاها آسیب پذیرتر خواهید بود. این یعنی اشتباهات خطرناک هستند و نباید مرتکب شد و این پیام منفی است که فرزند شما دایما آن را از جانب شما دریافت می کند.

- به فرزندتان در عمل نشان دهید که اشتباه اجتناب ناپذیر ودر بسیاری از حالات کم اهمیت تر از آن است که فرد بعد از ارتکاب اشتباه تصور می کند.

آموزش ش ت در غا

اجازه دهید فرزندتان در بازی ها، ش ت را تجربه کند. ش ت ک ن در محیط امن خانواده موجب می شود او بفهمد حتی وقتی ش ت می خورد، شما او را دوست دارید و برایش ارزش قائل هستید؛ لذا سعی کنید در بازی های رقابتی با فرزندتان گاهی ببرید، گاهی ببازید و گاهی هم مساوی کنید.

مواجهه با ش ت را به فرزندتان بیاموزید

وقتی در یک بازی رقابتی فرزندتان ش ت خورد ،برای غم و ناراحتی وی ارزش قائل شوید: "می دونم از ش تت غمگین شدی، اگر دوست داری می تونی گریه کنی و ..!".
سپس درباره جنبه های جذاب بازی با هم صحبت کنید. به او کمک کنید تا راه هایی را پیشنهاد دهد که اگر انجام می داد، منجر به موفقیتش می شد و سپس در ادامه سعی کنید زمان هایی را که به موفقیت رسیده به یادش بیاورید .

هرگز فرزندتان را مقایسه نکنید

البته همه والدین می دانند که مقایسه فرزند با دیگران عملی اشتباه است اما یا آن را عملی نمی کنند یا ناخواسته باز هم عمل مقایسه را مرتکب می شوند. گاهی ما والدین در هنگام بروز ش ت قصد دلداری به فرزندمان را داریم اما در حقیقت در حال مقایسه وی با دیگران هستیم
مثلا: دوستای دیگت تجربه زیادی داشتن ولی تو تازه کار بودی"

تو از بقیه کوچک تر و ضعیف تر بودی پس طبیعی بود نتونی برنده بشی " و ..

این دست جملات شاید در ظاهر مقایسه ای نباشد ولی در حقیقت تضعیف کننده اعتماد به نفس فرزندان شده و موجبات هراس آنها از ش ت را فراهم می آورد

الگوی خوبی برای فرزندتان باشید

مانند یک الگوی واقعی در برابر فرزندتان عمل کنید. مثلا وقتی دچار ش ت شدید بگویید: من باختم اما واقعا بازی جالب و دوست داشتنی بود"

وقتی فرزندتان تقلب می کند

خیلی اوقات فرزندان برای ب موفقیت دست به تقلب می زنند. در این دست شرایط هرگز مچگیری نکنید؛ بلکه اولا سعی کرده اطمینان حاصل کنید که فرزندتان قاعده بازی را خوب بلد است؛ برای این منظور مراحل بازی را دقیق برای وی تشریح کنید. با این اقدام هم روش بازی را به وی یاد داده اید و هم به طور تلویحی به فرزندتان نشان داده اید که از رفتار وی آگاهی کافی دارید.

با رعایت همین چند نکته ساده می توانید نحوه مواجهه با ناکامی و ش ت را به طور عملی به فرزندتان بیاموزید . نکته مهم دیگر این است که یادگرفتنِ ش ت خوردن به زمان، تمرین و بلوغ نیاز دارد، پس عجله نکنید.

برچسب ها : ش ت - ش ت ,فرزندتان ,والدین ,بازی ,نشان ,موفقیت ,داشته باشید ,نشان دهید ,اشتباه ,فرزندتان بیاموزید ,مقایسه

همه مردم این هستند؟

پول کارگر خوردن ندارد

سلام

در جامعه ما قشر مظلومی به نام " کارگر " وجود داره که انکار پذیر نیست همین حالا که من این پست را منتشر کرده ام و شمایی که این پست را می خوانید روی دانه های عرق کارگرانی نشسته ایم ، اینکه زیاد به روز کارگر بها داده نمیشه دلیل بر این نیست که بخواهیم پول کارگری را بخوریم

اوایل همین ماه ما دو تا کارگر مرد برای خانه تکانی و تغییر دکوراسیون خانه گرفته بودیم که در پایان کار یکی از آن ها نشست و میوه خورد چون مسافت زیادی را باید پیاده می رفت تا بتواند سوار تا ی شود و مجدد تا ی دیگری بگیرد ، سر درد و دلش با پدرم باز شد که خیلی ها مرا می شناسند و با من تماس می گیرند که برای تمیز راهرو و .... بروم وقتی که کارم به پایان می رسد من حرفی برای دستمزدم نمی زنم یعنی رویم نمی شود و خج می کشم ۹۰ ٪ آن ها دستمزد مرا می دهند و ۱۰٪ آن ها دستمزد مرا نمی دهند و حتی در خیابان هم مرا می بینند طوری وانمود می کنند که مرا ندیده اند و یا نمی شناسند ، این کار درستی است ؟ برای یک کارگر همان ۱۰٪ هم نان شبی و آبی است البته نمی شو انکار کرد هر ی باید حق خودش را بگیرد ولی بر فرض که مشکل از خودش است ولی این کار درست است پول کارگری را که تمام ثروتش بازوهایش است و یک روز کار نکند برای نان شب لنگ است را بخوریم ؟ چرا باید به دنبال این باشیم که چه ی مشکل یا نقصی دارد از آن سوء استفاده کنیم ؟

اگر در کار بساز و بفروش هم هستیم باید تا عرق کارگر خشک نشده پول کارگر را بدهیم ، چون او در حین بیل و کلنگ زدن و پرتاب آجر به فکر نانی ست که باید به خانه ببرد است و عاشق چشم و ابروی ما نیستند که از صبح تا ۵ عصر کار کنند و بگویند باعث افتخارمان بود برای شما کار کردیم ، اگر ما غرور داریم و دوست نداریم ی گریه مان را ببیند کارگر هم دوست ندارد به خاطر پولش پشت در بسته بنشیند و گریه کند و غرورش در مقابل عابران بشکند ، افراد در سطح مالی برابر نیستند اما در پایان همه ی ما انسانیم و ی ان
برچسب ها : همه مردم این هستند؟ - کارگر ,خانه

دخ کودک

بـا دخـ دادن کـودکتان در تصمیم گیری های ساده، استقلال و اتکاء به خود را در او تقــویت کنید. گاهـی اوقـات از او بخواهید لباس ها و خـوراکش را خودش انتخاب کند.
برچسب ها : دخ کودک

فلسفه بوجود آمدن چهارشنبه سوری

سیاوش فرزند کاووس شاه در هفت سالگى مادر را از دست مى دهد. پادشاه همسر دیگر را برمى گزیند، سودابه که زنى زیبا و هوسباز بود عاشق سیاوش مى شود:

یکى روز کاووس کى با پسر

نشسته که سودابه آمد ز در
زنـاگـاه روى سیاوش بدید

پر شه گشت و دلش بردمید
زعشق رخ او قرارش نماند

همه مهر اندر دل آتش نشاند

سودابه در شه بود تا به گونه اى سیاوش را به کاخ خویش بکشاند، دختر زیبا و جوان خود را بهانه حضور سیاوش کرده و او را فرا خواند:

که باید که رنجه کنى پاى خویش

نمائى مرا سرو بالاى خویش
بیاراسته خویش چون نوبهار

بگردش هم از ماهرویان هزار
آنگاه که سودابه سیاوش را در کاخ خویش یافت به او گفت:
هر آن که از دور بیند ترا

شود بیهش و برگزیند ترا
زمن هر چه خواهى، همه کام تو

بر آرم ، نپیچم سر از دام تو
من اینک به پیش تو افتاده ام

تن و جان شیرین ترا داده ام

سودابه پس از این که از مهر و عشق خود به سیاوش مى گوید و همزمان به او نزدیک مى شود.

ناگاه او را در آغوش کشیده و مى بوسد
سرش تنگ بگرفت و یک بوسه داد

همانا که از شرم ناورد یاد
رخان سیاوش چو خون شد ز شرم

بیاراست مژگان به خوناب گرم
چنین گفت با دل که از کار دیو

مرا دور داراد کیوان خدیو
نه من با پدر بى وفائى کنم

نه با اهرمن آشنائى کنم

سیاوش با خشم و اضطراب و دلهره به نامادرى خود گفت:

سر بانوانى و هم مهترى

من ایدون گمانم که تو مادرى

سیاوش خشمناک از جاى برخاسته و عزم وج از کاخ سودابه را کرد.

سودابه که از برملا شدن واقعه بیم داشت داد و فریاد کرد و درست بسان افسانه

یوسف و زلیخا دامن کرده و گناه را به سیاوش متوجه کرد … بارى سیاوش به سودابه مى گوید که پدر را آگاه خواهد کرد:

از آن تخت برخاست با خشم و جنگ

بدو اندر آویخت سودابه چنگ
بدو گفت من راز دل پیش تو

بگفتم نهانى بد ش تو
مرا خیره خواهى که رسوا کنى؟

به پیش دمند رعنا کنى؟
بزد دست و جامه بدرید پاک

به ناخن دو رخ را همى کرد چاک
برآمد وش از شبستان اوى

فغانش زایوان برآمد بکوى

در پى جار و جنجال سودابه، کیکاووس پادشاه ایران از جریان آگاه شده و از سیاوش توضیح خواست سیاوش به پدر گفت که پاکدامن است و براى اثبات آن آماده است تا از تونل و راهرو آتش عبور کند.

سیاوش گفت اگر من گنا ار باشم در آتش خواهم سوخت و اگر پاکدامن باشم از آتش عبور خواهم کرد.

سیاوش بیامد به پیش پدر

یکى خود و زرین نهاده به سر
سیاوش بدو گفت انده مدار

کزین سان بود گردش روزگار
سیاوش سپه را بدا نسان بتاخت

تو گفتى که اسبش بر آتش بساخت
زآتش برون آمد آزاد مرد

لبان پر ز خنده برخ همچو ورد
چو بخشایش پاک یزدان بود

دم آتش و باد ی ان بود
سواران لشکر برانگیختند

همه دشت پیشش درم ریختند

سیاوش به تندرستى و چاپکى و چالاکى به همراه اسب سیاهش از آتش عبور کرد و تندرست بیرون آمد.

یکى شادمانى شد اندر جهان

میان کهان و میان مهان
سیاوش به پیش جهاندار پاک

بیامد بمالید رخ را به خاک
که از نفت آن کوه آتش پَِـرَست

همه کامه دشمنان کرد پست
بدو گفت شاه، اى دلیر جهان

که پاکیزه تخمى و روشن روان
چنانى که از مادر پارسا

بزاید شود بر جهان پادشا
سیاوخش را تنگ در برگرفت

زکردار بد پوزش اندر گرفت
مى آورد و رامشگران را بخواند

همه کام ها با سیاوش براند
سه روز اندر آن سور مى در کشید

نبد بر در گنج بند و کلید!

این اتفاق و آزمایش عبور از آتش در بهرام شید ( ) آ سال روى داده بود و از چهارشنبه تا ناهید شید ( یا آدینه) جشن ملى اعلام شد و در سراسر کشور پهناور ایران به فرمان کیکاووس سورچرانى و شادمانى برقرار شد و از آن پس به یاد عبور سرفرازانه سیاوش از آتش همواره ایرانیان واپسین شبانه بهرام شید ( شب) را به یاد سیاوش و پاکى او با پ از روى آتش جشن مى گیرند.
برچسب ها : فلسفه بوجود آمدن چهارشنبه سوری - سیاوش ,سودابه ,عبور ,اندر , همه ,چهارشنبه

بهترین ع های سال 2016 جهان از مجله نشنال جئوگرافیک

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

مجله نشنال جئوگرافیک همه ساله تصاویر برتر جهان را در زمینه های مختلف ارائه می کند که در این مطلب شما می توانید ع های برتر مریوط به سال 2016 را مشاهده کنید. هر ساله نشنال جئوگرافیک با برگزاری نمایشگاهی، بهترین ع های سال جهان را به معرض دید عموم می گذارد اما سال 2016 از این قاعده مستثنی بود.

امسال فقط مجله ی این نهاد به معرفی بهترین ع های سال 2016 پرداخته که در ادامه می توانید این تصاویر را مشاهده کنید.با انتخاب نشنال جئوگرافیک، 45 ع به عنوان بهترین ع های سال 2016 معرفی شدند. این تصاویر توسط 91 عکاس از سراسر جهان به ثبت رسیده و هر کدام از آن ها حاوی داستان خاص خود است.

بهترین ع های سال 2016 از میان بیش از 2 میلیون ع انتخاب شده اند و ما را به جایی می برند که هرگز پیش از این ندیده و چنین احساسی را تجربه نکرده بودیم.

بهترین ع های سال 2016 نشنال جئوگرافیک

1. یک حیوان خانگی به نام تامارین بر روی سر یک در حال شنا در رودخانه ی یومیباتو در پارک ملی مانوی پرو هستند.

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

2. رعد و برق در غروب نبراسکا، حدود 413 هزار درنا در مسیر کوچ خود در این رودخانه استراحت می کنند.

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

3. این اورانگوتان برای رسیدن به میوه ی انجیر، از درختی به ارتفاع 30 متر بالا می رود.

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

4. عکاسی به نام استفان ویل در کوهستان پارک ملی یوسمیت (yosemite) بیش از یک هزار ع را در طول 26 ساعت ثبت کرد و این تصویر ترکیبی زیبا را خلق کرد.

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

5. یک پاندای 16 ساله در مرکز حفاظت وولونگ چین

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

6. ماهی های کوچک و نقره ای رنگ در کوبا

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

7. ه ماهی ها در آب های گرم منتظر جزر و مد دریا هستند.

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

8. یک بچه مورچه خوار شکم سفید یی بر روی مادرش سوار شده است.

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

9. سیستم عصبی این اختاپوس بسیار بزرگتر و پیچیده تر از بی مهرگان است.

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

10. لاک پشت ها برای فرار از آفتاب داغ و گرمای شدید، در سایه ی یک گیاه قرار گرفته اند.

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

11. چکیدن خون از منقار یک کر

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

12. یک س گریزلی مادر به همراه توله های خود در جاده های پارک دنالی در آلاسکا قدم می زنند. تنها پنج روز در طول تابستان، اتومبیل ها می توانند در این جاده ها عبور و مرور کنند.

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

13. منطقه ی یلواستون (yellowstone) بسیار خطرناک تر و وحشی تر از گذشته شده و مسئولان تلاش می کنند تا گردشگران را از این منطقه دور نگه دارند. در این تصویر مشاهده می کنیم که کلاغ ها و یک س به لاشه ی یک کوهان دار حمله کرده اند.

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

14. سه نوجوان در میشیگان، جیره ی روزانه ی آب خود را گرفته اند.

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

15. رنگ های منشوری شکل بهار در یلواستون

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

16. محققان نروژی با یک کشتی برای بررسی تغییرات یخ های دریا به مدت 5 ماه در قطب سفر د.

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

17. لاشه ی یک کوهان دار، خوراک گرگ ها شده است.

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

18. مردم محلی برای امرار معاش در جنگل های مانوی پرو کشاورزی و شکار می کنند. این میمون های عنکبوتی یکی از محبوب ترین سوژه های شکار و همچنین یکی از محبوب ترین حیوانات خانگی در بین این مردم است.

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

19. گرگ و میش هوا در معبد آتنا در دلفی یونان

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

20. یک غواص در فاصله ی نزدیک با ه ی ببری در باهاماس

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

21. کر جوان در حال خوردن لاشه ی یک گور

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

22. پابلو دی لئون، فضایی در حال آزمایش نمونه ی اولیه ی لباس فضایی ناسا در مرکز کندی است.

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

23. این دختر اهل سومالی به همراه مادر و خواهر و برادر خود به سوئد مهاجرت کرده است.

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

24. منظره ای زیبا از یک دره ی عمیق در یلواستون

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

25. خانواده ای در میان آوار در رمادی عراق که توسط مورد تهاجم قرار گرفته است.

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

26. سال ها کار در آفتاب و گرد و غبار موجب از بین رفتن قرنیه ی چشم این مرد نامیبیایی شده است.

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

27. کشته شدن یک کرگدن سیاه و سفید به دست شکارچیان در پارک آفریقای جنوبی

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

28. آموزش نظامی رنجرها در جمهوری دموکراتیک کنگو

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

29. یک کارگر اهل اوکراین در معدن زغال سنگ اسپیتزبرگن نروژ

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

30. استیون داناوان در حال شیرجه زدن درون دریاچه ی پارک ملی گلاسیر

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

31. کرگدن هایی که به تازگی شاخشان اصلاح شده است در آفریقای جنوبی؛ شاخ کرگدن بر خلاف عاج فیل مجددا رشد می کند.

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

32. کوچ گوساله ها در جنوب شرقی یلواستون

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

33. روستانشینان باگاران ارمنستان، بساط پیک نیک خود را در زیر درخت زردآلو برقرار کرده اند

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

34. استراحت پس از یک پیاده روی طولانی در پارک ملی بوخانسان در اطراف سئول

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

35. زندگی پر جنب و جوش در تایپه، پایتخت تایوان

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

36. مراقب پاندا در چین از یک پلنگ به منظور آموزش پانداها برای ترسیدن از اصلی ترین دشمنشان در حیات وحش استفاده می کند.

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

37. استفاده از آزمون های لنز برای انجام معاینه ی چشم در سونداربانس هند. در این کشور بیش از 8 میلیون نفر ن نا هستند.

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

38. یک کروکودیل یی در حال شنا برای شکار ط

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

39. استفاده از جمجمه ی میش کوهان دار برای تزئین در فورت هال ایداهو

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

40. عکاسی خطرناک در بالای ساختمانی در مسکو

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

41. کشتی کروز یی در خلیج هاوانا

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

42. شنا ک ن در یک رود باریک در هائیتی

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

43. استفاده از یک پتک برای بیرون راندن ماهی های تن یخ زده در کشتی باری چینی

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

44. حمل گوشت و شاخ ن نر با قاطر؛ در سال 2014 بیش از 72 هزار شکارچی به اطراف یلواستون و گرند تئون آمدند.

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

45. میدان گازی بوواننکو (bovanenkovo) در روسیه

بهترین ع های سال 2016 جهان نشنال جئوگرافیک

برچسب ها : بهترین ع های سال 2016 جهان از مجله نشنال جئوگرافیک - نشنال ,جهان ,جئوگرافیک ,پارک ,یلواستون ,استفاده ,نشنال جئوگرافیک ,2016 جهان ,مشاهده کنید ,مجله نشنال ,جهان نشنال ,مجله نشنال جئوگرافیک ,جهان نشنا?

عجیب ترین مسجد ایران و جهان

چندى پیش در میانه صحن کبیر گوهرشاد، محوطه مربع مستطیلى بود از سنگ، با نرده هاى سنگى که تیرکها و ستونهاش از هم فاصله زیاد داشت. این قسمت میانى به «مسجد پیرزن» معروف بود. مسجد پیرزن افسانه اى دارد شبیه « حجره تنگ پیرزن » در ایوان و کاخ مداین.

مسجد پیرزن / عجیب ترین مسجد ایران و جهان

چندى پیش در میانه صحن کبیر گوهرشاد، محوطه مربع مستطیلى بود از سنگ، با نرده هاى سنگى که تیرکها و ستونهاش از هم فاصله زیاد داشت. این قسمت میانى به «مسجد پیرزن» معروف بود.

مسجد پیرزن افسانه اى دارد شبیه « حجره تنگ پیرزن » در ایوان و کاخ مداین.

مسجد پیرزن / عجیب ترین مسجد ایران و جهان

خاقانى :

نه زال مداین کم، از پیرزن کوفه نه حجره تنگ این، کمتر ز تنورآن

یعنى آورده اند که گوهرشاد هنگامى که براى ساختن مسجد زمینهاى مناسب نزدیک «حرم» را مى ید، و چندان ید که ساختن مسجد را کافى باشد، پیرزنى حاضر به فروش کلبه محقّر خود نشد، به هیچ بهایى ، و چنان که ان سنجیده بودند، این کلبه قناسى پنج ضلع، درست در میانه مسجد مى انداخت.

شهبانو گوهرشاد که زنى بسیار توانا اما دادگر بود، توانایى و توانگرى خود را به ستم نیالود و پیرزن را مجبور به فروش نکرد. گرداگرد خانه او را ید و به ساختن مسجد آغاز کرد. کار ساختن که تمام شد و مسجدى بدین فرّ وجلال وجود گرفت، همه ناظران و صاحبنظران تنها نقض این بنیاد باشکوه و آباد را بودن آن کلبه محقر و ویران در میان مسجد مى دیدند، خاصه با چنان قناسى که داشت.

اما به صورت اگر چنان بود که ایشان مى دیدند و مى گفتند، به معنى چنان نبود. شاید این تقلیدى بود از داستان دادگرى در ایوان مداین.

به هر حال قصه مى گوید که پیرزن پس از آن که کار مسجد انجام گرفت، نزد گوهرشاد رفت و گفت: «اینک قناسى ِ خانه ام را به تو مى فروشم، تا از بهاى آن در میان مسجد بزرگ تو، من نیز مسجدکى از خود و به نام خود یادگار بگذارم.» و چنان شد که او گفت.

تا چندى پیش، هر که به صحن جامع گوهرشاد مى رفت، در میان آن پهنه بسیار وسیع، چهار دیوارى مستطیل شکل مى دید که به آن محل مسجد پیرزن مى گفتند.

اما در این اخیر آن نرده ها را برداشته اند و مسجد پیرزن را آبدان بزرگى کرده اند که از آبش وضو مى گیرند.

دیگر شیوه زنى آن زال و دادگرى گوهرشاد، کم کم به فراموشى س مى شود، مگر نام آن آبدال را حوض پیر زن » بگذارند یا راهنمایان و زیارتنامه خوانان، نسل به نسل براى زائران این داستان را بازگویند یا قصه را بر لوح و لوایى بنگارند و کنار حوض بر فرازى مناسب و نزدیک نصب کنند، و گر نه حیف از این قصه یادآور قصه اى کهنترـ که فراموش شود. زیرا در جنب آن همه دیدنیهاى مسجد، یکى از شنیدنیها این است.

برچسب ها : عجیب ترین مسجد ایران و جهان - مسجد ,پیرزن ,چنان ,گوهرشاد ,مداین ,میان ,مسجد پیرزن ,مسجد ایران ,ترین مسجد ,ساختن مسجد ,عجیب ترین ,مسجد پیرزن افسانه ,«مسجد پیرزن» معروف ,کبیر گو?

زیباترین ظهور


زیبایی های ظهور

باقر(علیه السلام): وقتی قائم ما قیام کند، خداوند، دست او را بر سر بندگان قرار می دهد و از این طریق عقل آنان را جمع می کند و عقل هایشان به کمال می رسد.

برچسب ها : زیباترین ظهور - ظهور

تصاویر برتر رمستان

ع های طبیعت زمستانی اروپا

مناظر زیبا, مناظر طبیعت, منظره طبیعت, منظره های طبیعی

ع های طبیعت زمستانی اروپا

مستند بهشت پرندگان, مستند حیوانات, مستند دایناسورها, مستند کره زمین

ع های طبیعت زمستانی اروپا

ع گلهای زیبا, ع های زیبا از طبیعت, ع هایی از طبیعت, مار ماهی, متن زیبا

ع های طبیعت زمستانی اروپا

ع عاشقانه, ع مارهای سمی, ع مناظر, ع مناظر زیبا, ع مناظر طبیعت

ع های طبیعت زمستانی اروپا

ع حیوانات دریایی, ع زرافه, ع زمستان, ع طبیعت جهان, ع طبیعت زمستان, ع طبیعت زیبا

ع های طبیعت زمستانی اروپا

سفری دیگر, شکار حیوانات, طبیعت زیبا, عاشقانه ترین جملات, ع از طبیعت, ع حیوانات اهلی

ع های طبیعت زمستانی اروپا

مهره, ید روغن مورچه, دنیای وحش, زندگی حیوانات, زندگی حیوانات وحشی

ع های طبیعت زمستانی اروپا

تصاویری از طبیعت, تولید مثل حیوانات, جفت گیری مار, حیوانات اهلی, حیوانات دریایی

ع های طبیعت زمستانی اروپا

تصاویر طبیعت, تصاویر مناظر, تصاویر مناظر زیبا, تصاویر گلهای زیبا

ع های طبیعت زمستانی اروپا

تصاویر زیبا از طبیعت, تصاویر زیبا از مناظر, تصاویر زیبای طبیعت

ع های طبیعت زمستانی اروپا

اثر پروانه ای, بهترین حیوان خانگی

ع های طبیعت زمستانی اروپا

ع های طبیعت زمستانی اروپا

ع های طبیعت زمستانی اروپا

برچسب ها : تصاویر برتر رمستان - طبیعت ,زیبا ,حیوانات ,مناظر ,تصاویر ,مستند ,مناظر زیبا ,طبیعت تصاویر ,تصاویر مناظر ,مناظر تصاویر ,تصاویر زیبا

تصاویری دیدنی زیباترین کلیساهای دنیا

کلیسا از جمله بناهایی است که بواسطه ی نقش مهم مذهبی خود در دوران حیات بشر، از معماری چشمگیر و تماشایی برخوردار بوده است. حتماً تا به حال تصاویری متعدد از کلیساهای معروف جهان و معماری باشکوه آنها دیده اید. این بار اما عکاسی خوش ذوق، فضا و معماری داخلی این سازه ها را به شیوه ای جدید و با پرسپکتیوی متفاوت به تصویر کشیده است.
در طول دوره های متعدد تاریخی و فرهنگی که جهان به چشم خود دیده، این سازه نیز تغییرات بسیاری کرده و از نظر ساختار و تزئینات، دوره ای پر فراز و نشیب را پشت سر گذاشته است. از اولین سازه های خشتی گرفته تا عصر رنسانس و شا ارهای معماری آن دوره و همینطور کلیساهای مدرن تری که این روزها ساخته می شوند، همگی به خوبی بیانگر این تغییرات هستند.

تغییر ظاهر کلیسا در طول دوره های مختلف معماری

اکنون هنرمند و عکاسی خوش ذوق با نگاهی متفاوت به نمای داخلی این بناها نگریسته و فضای داخلی کلیساها را به شکلی جدید و جالب به تصویر کشیده است. ریچارد سیلور (richard silver) اشاره می کند که در طول سفرهای متعددی که به اقصی نقاط جهان داشته از صومعه، کلیسا و البته کلیساهای جامع بسیاری دیدن کرده است. ولی به تازگی راهی جدید برای به تصویر کشیدن فضای درونی این سازه های باشکوه پیدا کرده که چشم اندازی تماشایی و گستره ی وسیع تری از این فضا را به بیننده نشان می دهند.

برای این کار کافی است مکانی مناسب در قسمت میانی صحن کلیسا یافته و سپس به صورت عمودی از ردیف نیمکت ها به سمت بخش عقبی کلیسا ع برداری نمود، بدین صورت پرسپکتیوی متفاوت از فضای درونی به تصویر کشیده می شود که به خوبی معماری این بنا را ترسیم می کند.

هر کدام از تصاویری که در ادامه مشاهده خواهید کرد محصول ادغام 6 تا 10 تصویر متفاوت است که به کمک فتوشاپ آماده شده و چشم اندازی عمودی از فضا را به نمایش گذارده اند.

1. کلیسای نام مقدس (holy name)، بمبئی، هندوستان

نمایی از کلیسا با پرسپکتیوی متفاوت


2. سن ماری رَدکلیف (marys ratcliffe)، بریستول، انگلستان

نمایی از کلیسا با پرسپکتیوی متفاوت


3. کلیسای جامع " پادشاه ما" (christ our king)، ژوهانسبورگ، آفریقای جنوبی

نمایی از کلیسا با پرسپکتیوی متفاوت


4. کلیسای "عید تجلی"(transfiguration)، کراکُف، لهستان

نمایی از کلیسا با پرسپکتیوی متفاوت


5. کلیسای "nazionale argentina"، رم، ایتالیا

نمایی از کلیسا با پرسپکتیوی متفاوت


6. ایگلاسیا دِلا مرکو (iglasia de la merceo)، هاوانا، کوبا

نمایی از کلیسا با پرسپکتیوی متفاوت


7.هاگریمس کِرکیا (halgrimskirkja)، رِیکجاویک (reykjavik)، ایسلند

نمایی از کلیسا با پرسپکتیوی متفاوت


8. کلیسای "parrocchia s cuore di geso trieste"، ایتالیا

نمایی از کلیسا با پرسپکتیوی متفاوت


9. تثلیث مقدس (holy trinity)، یانگون (yangon)، میانمار

نمایی از کلیسا با پرسپکتیوی متفاوت


10. ایگناسیو (ignacio)، شانگهای، چین

نمایی از کلیسا با پرسپکتیوی متفاوت


11. سن آگوستین (st. augustiner)، وین، اتریش

نمایی از کلیسا با پرسپکتیوی متفاوت


12. کلیسای" مرحمت" (grace church)، نیویورک، ایالات متحده ی

نمایی از کلیسا با پرسپکتیوی متفاوت


13. سانتا ماریا پورتا (santa maria porta)، میلان، ایتالیا

نمایی از کلیسا با پرسپکتیوی متفاوت


14. کلیسای جامع سن فرنسیسکو (san francisco)، ز(la paz)، بولیوی

عکاسی از کلیسا با زاویه ای جدید
برچسب ها : تصاویری دیدنی زیباترین کلیساهای دنیا - کلیسای ,معماری ,کلیساهای ,تصویر ,تصاویری ,متفاوت ,تصویر کشیده ,فضای درونی ,کلیسای جامع ,مقدس holy ,پرسپکتیوی متفاوت ,دیدنی زیباترین کلیساهای ,تصا

با زیباترین کلیساهای جهان آشنا شوید

با زیباترین کلیساهای جهان آشنا شوید

در این مطلب نگاهی به بهترین کلیساهای جامع دنیا خواهیم داشت. کلیساهایی که در تاریخ پرفراز و نشیب مذهب در کشورهای اروپایی و امریکایی همیشه نقش مهمی بر عهده داشته اند.


۱۰- کلیسای سنت جان (منهتن ـ نیویورک):

زیباترین کلیساهای جهان

این کلیسا با مساحت ۱۱۲۰۰ متر مربع یکی از بزرگترین کلیساهای یت در دنیاست و در کنار کلیسای جامع لیو ول داعیه دار تاثیرگذارترین کلیسای جامع دنیاست. قدمت کلیسای سنت جان به سال ۱۸۸۸ باز می گردد.


۹- کلیسای سنت سوفیا (نووگورود - روسیه):

زیباترین کلیساهای جهان

شهر ولیکی نووگورود در شمال غریبی روسیه و در کنار رود وولخوف واقع شده است. از سال ۸۶۲ میلادی تا به امروز این شهر به مرکزی تجاری، تبدیل شد و در کنار کی یف از مهم ترین ای روسیه به شمار می رود. کلیسای سنت سوفیای نووگورود در سال ۱۰۵۰ میلادی ساخته شد. معماری منحصر به فرد این کلیسا مدت ها سرمشق معماران دیگر کلیساها قرار گرفت. تصاویر این کلیسا روی اسکناس های ۵ و ۱۰ روبلی روسی قابل مشاهده است


۸- کلیسای جامع کنتربری (کنتربری – انگلستان):

زیباترین کلیساهای جهان

کلیسای جامع کنتربری یکی از قدیمی ترین و معروف ترین بناهای متعلق به یان بریتانیاست و یکی از میراث جهانی یونسکو به شمار می رود. کلیسای اسقف اعظم کنتربری، سردمدار تمامی کلیساهای بریتانیا و جهانی انگلیکان محسوب می شد. ساختمان اصلی این کلیسا در سال ۵۹۷ میلادی ساخته شد، اما در سال های ۱۰۷۰ تا ۱۰۷۷ تعمیرات اساسی روی این بنای فوق العاده صورت گرفت.


۷- کلیسای سانتاماریا دل فیوره (فلورانس – ایتالیا):

زیباترین کلیساهای جهان

کلیسای جامع شهر فلورانس در آ ین سال های قرن سیزدهم میلادی ساخته شد. البته گنبدهای فوق العاده این کلیسا و بسیاری از زیبایی های چشم نواز این مکان توسط برونلسکی در سال ۱۴۳۶ ساخته شده است. این کلیسا به نمادی برای شهر فلورانس تبدیل شده است و گنبد آن هنوز هم یکی از شگفتی های معماری جهان به شمار می رود


۶- کلیسای رنس (رنس – فرانسه):

زیباترین کلیساهای جهان

این کلیسا ساختمانی برای اقامت اسقف اعظم رنس محسوب می شد، جایی که پادشاه فرانسه تاجگذاری می شد. کلیسای جامعی که امروزه مشاهده می شود جایگزین ساختمانی است که در سال ۴۹۶ میلادی ساخته شده بود و در جریان آتش سوزی در قرن ۱۲ ت یب شد. کلیسای جامع رنس با سالانه یک میلیون بازدیدکننده یکی از جاذبه های فرانسه محسوب می شود.


۵- کلیسای شارتر (شارتر – فرانسه):

زیباترین کلیساهای جهان

کلیسای جامع شارتر در شهری به همین نام و در ۸۰ کیلومتری جنوب غربی پاریس واقع شده است. این سمبل معماری گوتیک در سال های بین ۱۱۹۴ تا ۱۲۵۰ برای پنجمین بار بعد از قرن چهارم بازسازی شد و تا به امروز به همان شکل باقی مانده است. کلیسای جامع شارتر از سال ۱۹۷۹ در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.


۴- کلیسای جامع روان (روان – فرانسه):

زیباترین کلیساهای جهان

این کلیسا یکی از ممتازترین معماری هاییست که به سبک گوتیک صورت گرفته است. قدمت این مکان به اوا قرن چهارم باز می گردد، البته در آن زمان کلیسای ساده ای در این مکان وجود داشت. نهایتا این مکان با بازسازی هایی که در سال ۶۵۰ و ۷۶۹ صورت گرفت به کلیسای جامع روان و محل اقامت اسقف اعظم نورم تبدیل شد. روان مرکز بخش نورم فرانسه قلمداد می شود.


۳- ایاصوفیه (استانبول – ترکیه):

زیباترین کلیساهای جهان

ایاصوفیه استانبول بزرگترین و تاثیرگذارترین اثر معماران بیزانسی است و در حدود هزار سال، از لحظه اتمام آن در سال ۵۳۷، بزرگترین و مهمترین بنای مذهبی دنیا به شمار می رفت. تاثیری که گنبد فوق العاده ایاصوفیه روی بازدیدکنندگان این بنا می گذارد تا سال ها به همراه آنان خواهد بود.


۲- کلیسای جامع نوتردام پاریس (پاریس – فرانسه):

زیباترین کلیساهای جهان

کلیسای نوتردام از معروف ترین بناهای پاریس است. تنها دو دهه از پیدایش سبک گوتیک می گذشت که عنوان مشهورترین اثر معماری گوتیک جهان به این کلیسا رسید. نوتردام مدت های طولانی عنوان بزرگترین کلیسای اروپا را به دوش می کشید، البته امروزه نه تنها در اروپا، بلکه در فرانسه نیز کلیساهایی بزرگتر از کلیسای جامع نوتردام پاریس ساخته شده اند، اما معماری گوتیک فوق العاده آن مانع از کم شدن اهمیت آن می شود.


۱- کلیسای جامع سنت پل (لندن – انگلستان):

زیباترین کلیساهای جهان

کلیسای سنت پل سومین کلیسایی است که در همین مکان ساخته شده است. ساختمان نهایی این کلیسا در سال ۱۷۱۰ به شکل کنونی خود در آمد. گنبد بزرگ این کلیسا که یکی از نمادهای شهر لندن است، و راهرویی معروف به «تالار » که در گرداگرد درونی گنبد آن کشیده شده است از جذاب ترین بخش های این کلیسا هستند.

برچسب ها : با زیباترین کلیساهای جهان آشنا شوید - کلیسای ,جامع ,کلیسا ,فرانسه ,ساخته ,معماری ,کلیسای جامع ,میلادی ساخته ,اسقف اعظم ,معماری گوتیک ,فرانسه کلیسای ,جامع نوتردام پاریس ,میراث جهانی ی

به نظر شما آهو یا شیر؟

در مسابقه بین شیر و آهو، بسیاری از آهوان برنده می شوند؛ چون شیر

برای غذا می دود و آهو برای زندگی، پس « هدف مهم تر از نیاز است »

برچسب ها : به نظر شما آهو یا شیر؟

فرق دیروز با امروز

کاریکاتور پسرها

به خلقت برگردید...

خودآرایی در خلقت زن است نه مرد...

زن مظهر جمال و مرد مظهر خشونت و قوت است

زن خودآرایی می کند برای جذب مرد...

مرد با خودآرایی زن را از خود می راند...

برچسب ها : فرق دیروز با امروز - خودآرایی

دماغ عملی ها بیان جلو

رو مه گاردین: بیشترین آمار جراحی بینی در جهان، متعلق به ایران است!برچسب ها : دماغ عملی ها بیان جلو

6راه برای افزایش سرعت اینترنت در گوشی های اندرویدی

6راه برای افزایش سرعت اینترنت در گوشی های اندرویدی


با ما همراه شوید تا را ارهای مناسب آن را بدانید و در مواقع وم با حداقل امکانات نیز بتوانید از اینترنت استفاده کرده و سرعت کم مشکل شما نباشد!

در انتخاب مرورگر دقت کنید

سریع ترین مرورگر برای اندروید, برنامه opera mini است. اگر همزمان اطلاعاتی را با فایرفا یا کروم و اپرا مینی کنید, کاملا متوجه خواهید شد که این دو دربرابر “اپرا” مانند ح ون و یا لاک پشت خواهند بود. پس خوب است برای داشتن سرعت اینترنت بهتر در اندروید, از opera mini استفاده کنید.

پاک cache از موبایل یا تبلت

با پرشدن حافظه از cache, سرعت دستگاه و همچنین سرعت اینترنت بسیار کند خواهد شد. پس پاک مرتب آن از حافظه, ترفند مناسب دیگری برای افزایش سرعت اینترنت می باشد. (برای پاک کش مثلا در اندروید ۵ به storage یا حافظه سری بزنید و با تپ روی گزینه cached data خواهید توانست دیتا های کش شده و بلا استفاده را حذف کنید)

بیشترین میزان دیتا را ار آن خود کنید!

در بخش تنظیمات شبکه و اینترنت, باید به gprs بروید و گزینه data prefer را به جای call prefer انتخاب کنید. این کار تاثیر بسیاری بر روی سرعت اینترنت می گذارد.

بستن و حذف برنامه های غیرضروری

برنامه های غیرضروری در حال اجرا ، از پردازشگر استفاده می کنند و بار مسئولیت را که بردوش cpu سنگینی می کند بیشتر نیز می کنند و درنتیجه باعث کندشدن اینترنت می شوند. پس قبل از استفاده از اینترنت برنامه های اضافی را ببیندید و برنامه هایی را که مدتهاست از آن استفاده نکرده اید را نیز حذف کنید. پیشنهاد می کنیم مطلب لطفا هر چه سریعتر این برنامه ها را از گوشی اندرویدتان حذف کنید را بخوانید.

استفاده از شبکه ۳g/4g

این تکنولوژی تقریبا جدید به صورت قابل توجهی سرعت بیشتری نسبت به ۲g دارد. برای این منظور علاوه بر اینکه تلفن همراه باید از این قابلیت پشتیبانی کند نیاز به تنظیمات خاصی نیز وجود دارد. باید به قسمت wireless and network settings رفته و گزینه ۳g/4g را انتخاب کرد و پس از آن متوجه خواهید شد که تفاوت این دو از کجاست تا به کجا!

نصب اپلیکیشن هایی که سرعت اینترنت را افزایش می دهند

برنامه internet speed master ، بهترین برنامه برای این منظور است. مزیت مهم این اپلیکیشن این است که برایش روت شدن یا نشدن موبایل فرقی نمی کند و در دوح به بهترین نحو کار خود را انجام می دهد. البته ممکن است که این برنامه را دوست نداشته باشید. در اینصورت به شما دو برنامه network speed booster و android speed booster را توصیه می کنیم. به هرحال همه این برنامه ها بین ۲۰ تا ۳۰ درصد سرعت اینترنت را افزایش می دهند و استفاده از آن ها برای داشتن یک اینترنت قدرتمند بسیار مفید است.

برچسب ها : 6راه برای افزایش سرعت اینترنت در گوشی های اندرویدی - اینترنت ,سرعت ,برنامه ,استفاده ,افزایش ,گزینه ,سرعت اینترنت ,برای افزایش ,افزایش سرعت ,برای داشتن ,speed booster

آموزش اتصال گوشی های اندرویدی به تلویزیون

آموزش اتصال گوشی های اندرویدی به تلویزیون
با توجه به تکنولوژی های جدید می توانید علاوه بر لپ تاپ و کامپیوتر های شخصی، گوشی های هوشمند اندرویدی خود را نیز به تلویزیون متصل کنید. شما می توانید با اتصال گوشی اندرویدی خود به تلویزیون بدون کاهش کیفیت به مشاهده ع و های خود بپردازید یا وب گردی نمایید. همچنین می توانید کنترولر کنسول مورد نظر را از طریق بلوتوث به گوشی متصل کرده و به بازی بپردازید. در این مقاله 2 روش آسان و سریع برای اتصال گوشی های اندرویدی به تلویزیون را بررسی خواهیم کرد.
روش 1 : استفاده از کابل های hdmi
اکثر تلویزیون های ساخت دهه اخیر به کابل hdmi مجهز شده اند. توسط کابل hdmi می توانید صدا و تصویر دیجیتال را با بالاترین کیفیت دریافت نمایید. این کابل ها در سه سایز مختلف تولید می شوند. از سایز های a و b برای اتصال دستگاه های خانگی، کنسول های بازی، تبلت ها و دیگر وسیله هایی که محدودیت فضایی ندارد استفاده می شوند. از سایز c این کابل که hdmi کوچک یا مینی نام گرفته است، می توانید برای اتصال گوشی خود به تلویزیون استفاده نمایید.
روش اتصال نیز بسیار آسان بوده و تنها کافی است سر کوچک کابل که در سایز c می باشد را به گوشی و سر دیگر را به تلویزیون متصل نمایید. دقت داشته باشید برای اتصال از طریق hdmi باید درگاه مخصوص hdmi در تبلت یا گوشی شما قرار گرفته شده باشد.
آموزش اتصال گوشی های اندرویدی به تلویزیون
روش 2: استفاده از پورت microusmhl
اگر گوشی یا تبلت شما به درگاه hdmi مجهز نشده است می توانید از پورت microusmhl (کابل mhl) استفاده نمایید. این پورت از 2 درگاه تشکیل شده است. درگاه ورودی micro usb می باشد که به گوشی شما متصل شده و درگاه وجی آن hdmi می باشد که توسط آن می توانید گوشی را به تلویزیون متصل نمایید.
 آموزش اتصال گوشی های اندرویدی به تلویزیون
نکته حائز اهمیت در استفاده از این روش، شارژ شدن گوشی شما می باشد. پس از اتصال گوشی از طریق پورت microusmhl به تلویزیون، گوشی شما توسط برق تلویزیون شروع به شارژ شدن خواهد کرد.
برچسب ها : آموزش اتصال گوشی های اندرویدی به تلویزیون - گوشی ,تلویزیون ,اتصال ,hdmi ,کابل ,توانید ,اتصال گوشی ,برای اتصال ,تلویزیون متصل ,پورت microusmhl ,متصل نمایید

افسر عراقی و بچه...

افسر عراقی تعریف می کرد : یه پسر بچه رو گرفتیم

که ازش حرف بکشیم.آوردنش سنگر من.

خیلی کم سن و سال بود. بهش گفتم: مگه سن سربازی
توی ایران هجده سال تمام نیست؟ سرش را تکان داد.
گفتم: « تو که هنوز هجده س نشده! »

بعد هم مس ه اش
و گفتم: « شاید به خاطر جنگ ،کار به جایی رسیده که

دست به دامن شما بچه ها شدن

و سن سربازی رو کم ؟ »
جوابش خیلی من رو اذیت کرد. با لحن قاطعانه ای گفت :
سن سربازی پایین نیومده ، سن غیرت و

پرستی پایین اومده.
به افتخار همه اون هایی که رفتن که من و شما الان راحت باشیم

برچسب ها : افسر عراقی و بچه... - سربازی ,گفتم ,افسر عراقی

دختری با ....

دختری با ظاهری ساده از خیابان گذشت که پسری در پیاده رو به او گفت:

چطوری سیبیلو؟

دختر خونسرد ، تبسمی کرد و جواب داد:

وقتی تو ابرو بر میداری و مو رنگ میکنی و گوشواره میندازی

من سیبیل میزارم تا جامعه احساس کمبود مرد نداشته باشه!

برچسب ها : دختری با ....

خبر داغ

.... آمارها نشون میده تنها یک درصد مردم دنیا زیبا هستند ....


..... پس هر ی که سعی کنه با عمل جراحی زیبا بشه ، در این آمار قرار نمیگیره .....

برچسب ها : خبر داغ

تفاوت دانشجو ها در کشور های مختلف

ژاپن: به شدت مطالعه می کند و برای تفریح ربات می سازد!
مصر: درس می خواند و هر از گاهی بر علیه حسنی مبارک، در و پنجره ش را می شکند!

هند: او پس از چند سال درس خواندن عاشق دختر خوشگلی می شود و همزمان برادر دوقولویش که سالها گم شده بود را پیدا می کند. سپس ماجراهای عاشقانه و اکشنی(action) پیش می آید و سرانجام آندو با هم عروسی می کنند و همه چیز به خوبی و خوشی تمام می شود!

عراق: مدام به تیر ها و خم های تروریست ها جاخالی می دهد ودر صورت زنده ماندن درس می خواند!
چین: درس می خواند و در اوقات فراغت مشابه یک مارک معروف خارجی را می سازد و با یک دهم قیمت جنس اصلی می فروشد! $$$$$$رژیم گر صهیونیستی: بیشتر واحدهایی که او پاس کرده، عملی است او دوره کامل آموزشهای رزمی و تروریستی و کماندویی را گذرانده! مادرزادی اقتصاد دان و نزول گیر و ربا خوار به دنیا می آید!گینه بی صاحاب!: او منتظر است تا اولین کشورش افتتاح شود تا به همراه بر و بچ هم قبیله ای درس بخواند!


اوگاندا: درس می خواند و در اوقات بیکاری بین کلاس؛ چند نفر از قبیله توتسی را می کشد!


انگلیس: نسل دانشجوی انگلیسی در حال انقراض است و احتمالا تا پایان دوره کواترناری!! منقرض می شود ولی آ ین بازماندگان این موجودات هم درس می خوانند


ایران:
! سرکلاس عمومی چرت می زند و سر کلاس اختصاصی جزوه می نویسد! نیست ولی ها را دوست دارد. معمولا لیگ تمام کشورهای بالا را دنبال می کند! عاشق عبارت «خسته نباشید» است، البته نیم ساعت مانده به آ کلاس! هر روز دوپرس از غذای را می خورد و هر روز به غذای بد و بیراه می گوید! او سه سوته عاشق می شود! اگر با اولی ازدواج کرد که کرد، و الا سیکل عاشق شدن و فارغ شدن او بارها تکرار می شود! جزء قشر فرهیخته جامعه محسوب می شود ولی هنوز دلیل این موضوع مشخص نشده که چرا صاحبخانه ها جان به عزرائیل می دهند ولی خانه به دانشجوی پسر نمی دهند! (فهمیدین به منم بگین) او چت می کند! خیابان متر می کند، ودر یک کلام عشق و حال می کند! همه کار می کند جز اینکه درس بخواند نسل دانشجوی ایرانی درسخوان در خطر انقراض است! از من می شنوین بی خیال بشین بهتره (تفریحات بهتر و

کم دردسرتر هست.)

برچسب ها : تفاوت دانشجو ها در کشور های مختلف - ,عاشق ,خواند ,دانشجوی ,غذای ,تفاوت دانشجو

چند را حل تشخیص گوشی نوع از دست دوم

تشخیص گوشی نو از گوشی دست دوم (2)
راه های شناخت بسیاری جهت تشخیص گوشی نوع از دسته دوم است ، که در پست قبلی هم به اون ها اشاره کردیم ، این بار با راه کار های جدید در خدمت شما هستیم...
 • دیدن وسایل عجیب غریب در جعبه گوشی
اینجا ایران است ، بنابر این وسایل جایزه ی شرکت ها در کارتون گوشی ها نیست ، اگر چیز عجیب و غریبی مثل رم یا لیبل در جعبه گوشی ها دیدید ، می تواند یکی از دلایل دست دوم بودن گوشی باشد
 • عدم داشتن گارانتی
اگر گوشی شما گارانتی نداشته باشد می تواند دست دوم باشد ، اگر فروشنده گفته گوشی دیر فروش رفته و گارانتی باطل شده ، دروغ گفته زیرا مدت شروع گارانتی از زمان باز شدن بسته شروع خواهد شد و فروشنده کاغذ گارانتی را مهر میکند ، اگر مهر کرد بود ، گوشی دست دوم است
 • دیدن لیست پوشه ها در فایل های شخصی
در قسمت مدیریت فایل های گوشیتون دنبال پوشه هایی به اسم نرم افزار ها بگردید مثل shareit یا telegram documents ، اگر این پوشه ها وجود داشتند ، یعنی بر روی گوشیتون از قبل یک سری نرم افزار نصب شده و احتمالا فروشنده مبتدی فراموش کرده آن هارا حذف کند
برچسب ها : چند را حل تشخیص گوشی نوع از دست دوم - گوشی ,گارانتی ,پوشه ,فروشنده ,تشخیص ,تشخیص گوشی ,جعبه گوشی

ع لو رفته از م عان حرم در هتل پرستاره «شام»

ع لو رفته از م عان حرم در هتل پرستاره «شام»


ع لو رفته از م عان حرم در هتل پرستاره «شام»


نمایی که پیش رو دارید، تصویری است لو رفته از هتلِ پنج ستاره ی م عان حرم در . هتلی که پنج ستاره نیست اما هزار ستاره است و ستاره های آن، مردانِ شهیدی هستند که بر تارکِ تاریخ می درخشند:
برچسب ها : ع لو رفته از م عان حرم در هتل پرستاره «شام» - ستاره ,م عان ,پرستاره «شام»

ساخت وب سایت بدون نیاز به دانش فنی و به صورت رایگان

ساخت وب سایت بدون نیاز به دانش فنی و به صورت رایگان

در صورتی که قصد ساخت وب سایت به صورت رایگان دارید و می خواهید سایت را خود طراحی نمایید می توانید از منابع زیر جهت طراحی وب سایت خود استفاده نمایید. ساخت سایت را می توانید از روش های مختلفی انجام دهید که در بخش زیر سه روش اصلی طراحی سایت رایگان را برای شما بیان می نمایم:

 • طراحی سایت رایگان از طریق ساخت وبلاگ و پارک نمودن دامنه بر روی آن. البته در صورتی که قصد دارید وب سایت با دامنه اختصاصی شما بالا بیاید می بایست هزینه مربوط به ثبت دامنه را پرداخت نمایید و برای توضیحات بیشتر می توانید مقاله سایت های ساخت وبلاگ رایگان را مطالعه نمایید.
 • ساخت سایت رایگان با استفاده از سایت سازهای رایگان که می توانید با عضویت در این سایت ها به سرعت وب سایت خود را ایجاد نمایید. تفاوتی که معمولا وبلاگ ها با سایت سازها دارند آن است که سایت سازها امکانات بیشتری در اختیار شما قرار می دهند و همچنین وبلاگ ها وب سایت شما را در ساب دامنه نمایش می دهند حال آنکه سایت سازها وب سایت شما را معمولا در ساب فلدر ایجاد می نمایند. بر روی سایت سازها نیز می توانید دامنه پارک نمایید. می توانید برای توضیحات بیشتر لیست بهترین سایت سازها را مطالعه نمایید.
 • استفاده از سیستم های مدیریت محتوای رایگان نظیر جوملا و وردپرس که امکانات بسیاری در اختیار شما قرار می دهند و قابلیت های آن معمولا از وبلاگ ها و سایت سازها بیشتر می باشد. با کلیک بر روی عنوان هر کدام از سیستم های مدیرت محتوا می توانید وارد سایت ساز آنلاین شوید.

البته ساخت سایت به این روش را به شرکت ها و اشخاصی که قصد حضور حرفه ای در محیط اینترنت را دارند پیشنهاد نمی نماییم زیرا ممکن است مشکلاتی در راه اندازی این نوع وب سایت ها وجود داشته باشد که رفع آن فقط از کارشناسان با تجربه وب بر می آید و برای آن که از زمانی که صرف طراحی سایت می نمایید بهترین نتیجه را بگیرید حتما پیشنهاد می نماییم راه اندازی وب سایت خود را به شرکت های طراحی وب واگذار نمایید. طراحی سایت دارکوب فعالیت خود را از سال 1381 آغاز نمود و در این سایت ها در حدود 2500 وب سایت طراحی، برنامه نویسی و بهینه سازی نموده است و آماده ارائه خدمات با بالاترین کیفیت ممکن و پایین ترین هزینه به مشتریان عزیز می باشد. برای هر گونه مشاوره رایگان با شماره تلفن های دارکوب در بالای صفحه تماس حاصل فرمایید.

12 وب سایت برای ساخت وب سایت به صورت رایگان

 1. wix یک سایت ساز فلش با نسخه رایگان.
 2. yola اسانی در استفاده و تعداد زیادی قالب رایگان
 3. webs.com ساخت وب سایت و یا فروشگاه اینترنتی
 4. weebly ساختن سایت آسان
 5. shopify فروشگاه ساز رایگان، راه اندازی فروشگاه آنلاین به آسانی.
 6. google pages ویرایشگر wysiwyg بر پایه ajax.
 7. jimdo یک ویرایشگر ساده ajax وب سایت که قابلیت کپی طرح از سایت های دیگر را نیز دارد.
 8. babyjellybeans ایجاد وب سایت شخصی، خانوادگی و .......
 9. letseat.at ساخت وب سایت برای رستوران.
 10. snappages ساخت وب سایت با قابلیت دراگ و دراپ انواع مختلف ماژول ها در صفحه.
 11. edicy روش آسان و برتر جهت ساخت و طراحی وب سایت.
 12. sauropol ساخت بلاگ، صفحات متنی، گالری مدیا و سایر صفحات وب سایت.

5 وب سایت برای یافتن ع ها و تصاویر رایگان

 1. dreamstime قسمتی جهت تصاویر رایگان دارد که می توانید تصاویر رایگان با کیفیت را به صورت رایگان نمایید.
 2. logoinstant و دریافت لوگوهای web2 به صورت روزانه و هفتگی.
 3. morguefile تصاویر رایگان در موضوعات مختلف.
 4. scx.hu در حدود نیم میلیون تصویر رایگان دارد.
 5. iconfinder یک موتور جستجو برای یافتن آی ها.

بهترین وب سایت ها برای قالب های رایگان سایت

 1. templatemo قالب های css و فلش رایگان.
 2. logoinstant و دریافت لوگوهای web2 به صورت روزانه و هفتگی.
 3. templateyes در حدود 100 قالب رایگان سایت در موضوعات مختلف.
 4. arcsin.se قالب های وب سایت و وردپرس رایگان.
 5. freewebtemplates.com جامعه آنلاین طراحی قالب رایگان.

برای حضور در اینترنت همچنین می توانید اقدام به ساخت وبلاگ نمایید که این روش به اشخاصی که هیچ تجربه حضوری در محیط اینترنت ندارند و قصد حضور آزمایشی در اینترنت را دارند توصیه می گردد و البته امکان تبدیل وبلاگ به وب سایت با فقط هزینه ثبت دامنه وجود دارد و امکان تبدیل وبلاگ به وب سایت معمولا در تمامی سایت های ارائه دهنده خدمات وبلاگ وجود دارد.

برچسب ها : ساخت وب سایت بدون نیاز به دانش فنی و به صورت رایگان - سایت ,رایگان ,ساخت ,نمایید ,توانید ,وبلاگ ,سایت سازها ,صورت رایگان ,طراحی سایت ,قالب رایگان ,سایت برای ,امکان تبدیل وبلاگ ,برای توضیحات بیشتر

4 نکته که پیش از ید گوشی دست دوم باید آن ها را بررسی کنید

4 نکته که پیش از ید گوشی دست دوم باید آن ها را بررسی کنید

4 نکته که پیش از ید گوشی دست دوم باید آن ها را بررسی کنید

هنگامی که قصد تعویض گوشی تلفن همراه خود را دارید، ید گوشی دست دوم یا کارکرده همواره می تواند به عنوان یک گزینه در نظر گرفته شود. اما بسیاری از افراد به هنگام ید گوشی دست دوم تنها به ظاهر گوشی و میزان آسیب ظاهری آن توجه می کنند. در صورتی که موارد دیگری نیز وجود دارند که بایستی به هنگام ید گوشی کارکرده آن ها را مد نظر قرار دهید. در این ترفند به معرفی 4 نکته خواهیم پرداخت که پیش از ید گوشی دست دوم باید آن ها را بررسی کنید.

1. اطمینان از کارکرد صحیح سخت افزار

نخستین و مهم ترین چیزی که بایستی بررسی نمایید کیفیت سخت افزار دستگاه است. قطعاً دوست ندارید گوشی که یداری می کنید یک دوربین اب داشته باشد یا بر روی صفحه نمایش آن پی ل مرده به چشم بخورد. بررسی سخت افزار دستگاه با چشم نیز همواره عملی نیست و این امکان وجود دارد که متوجه بسیاری از مشکلات نشوید.

خوشبختانه هم برای سیستم اندروید و هم ios اپ هایی وجود دارند که چکاپ سخت افزاری را به صورت خ ر انجام می دهند.

یکی از برترین این اپ ها، phone doctor plus است که برای سیستم عامل های اندروید و ios موجود است. این اپلیکیشن بیش از این 30 نوع تست بر روی آیتم های سخت افزاری و سنسورها انجام می دهد که شامل مولتی تاچ، هدفون و میکروفون، ژیروسکوپ، حس گر مجاورتی و صفحه نمایش می شود.

در نتیجه پیش از ید گوشی، حتماً از فروشنده این درخواست را کنید که با نصب این اپ، سخت افزار دستگاه را چک کنید.

2. چک imei و اطمینان از وضعیت دستگاه

شماره imei، شماره ای 14 رقمی و منحصر به فرد است که به دستگاه شما تعلق گرفته است. از طریق این شماره اطلاعات زیادی همانند برند، مدل، شماره سریال، سن دستگاه، وضعیت گارانتی، جزئیات نرم افزاری و وضعیت قرارگیری آن در لیست سیاه قابل است اج است.

برای دستی به imei کافی است کد زیر را شماره گیری کنید:

*#06#

سپس به آدرس http://www.imeipro.info/check_imei_iphone.html مراجعه کرده و کد imei را وارد نمایید و نتیجه را ملاحظه کنید. نتیجه بسته به نوع دستگاه شما متفاوت خواهد بود.

3. چک قفل فعال سازی

چه گوشی شما اندروید باشد چه ios، بررسی قفل فعال سازی یا activation lock اهمیت زیادی دارد. چرا که اگر نیازمند ریست دستگاه باشید، با استفاده از id شخصی تان امکان این کار را نخواهید داشت.

برای چک وضعیت قفل فعال سازی آی فون به صفحه ی https://www.icloud.com/activationlock مراجعه کرده و شماره imei دستگاه را وارد نمایید. اگر find my iphone بر روی این دستگاه فعال باشد، بایستی پیش از ید دستگاه، از فروشنده درخواست نمایید تا آن را غیرفعال کنید. اگر (ترفندستان) دستگاهی که یده اید، با قفل فعال سازی فعال همراه باشد، امکان تنظیم شناسه ی icloud خود را نخواهید داشت.

در خصوص اندروید راه مستقیمی برای پی بردن به فعال بودن قفل فعال سازی وجود ندارد. برای این کار بایستی دستگاه را روش کرده و اقدام به ریست دستگاه کنید. اگر از شما درخواست شناسه ی قبلی دستگاه شود به این معناست که قفل فعال سازی آن کماکان روشن است. در نتیجه بایستی از فروشنده بخواهید گوشی را به طور کامل پاک سازی کند تا امکان تنظیم مجدد شناسه ی گوگل فراهم شود.

4. چک گارانتی آی فون

برای چک وضعیت گارانتی آی فون، وارد آدرس https://checkcoverage.apple.com/us/en شوید. شماره سریال دستگاه را وارد نمایید تا وضعیت گارانتی آن توسط خود اپل مشخص شود.

برچسب ها : 4 نکته که پیش از ید گوشی دست دوم باید آن ها را بررسی کنید - دستگاه ,گوشی ,وضعیت ,بررسی ,فعال سازی ,نمایید , ید گوشی ,سخت افزار دستگاه ,وارد نمایید ,بررسی کنید ,باید آن ها

20 اپلیکیشن برتر اندروید در سال 2016

اپلیکیشن برتر اندروید در سال 2016

20 اپلیکیشن برتر اندروید در سال 2016

در این مطلب به معرفی، بررسی و نقد 20 اپلیکیشن برتر و جدید سیستم عامل اندروید در سال 2016 خواهیم پرداخت.

1. parallel space - یک اپ و چند حساب کاربری

اپلیکیشن parallel space امکان ایجاد شبیه ساز از اپ های اندروید شما را فراهم می سازد. با استفاده از این اپ می توانید به طور همزمان در یک دستگاه وارد بیش از یک حساب کاربری در اپ های مختلف نظیر تلگرام، اینستاگرام، واتس اپ و... شوید.

تمام کاری که باید ید این است اپ مورد نظر را انتخاب کنید و با حساب کاربری ثانویه وارد شوید.

parallel space امکان انتخاب تم برای اپ مورد نظر و همچنین امکان بهینه سازی حافظه ی دستگاه را فراهم می سازد. قسمت notifications در بالای سمت راست اپ نیز محلی است که پیام های اطلاع رسانی اپ های ثانویه قابل کنترل هستند.

2. lumyer – ویرایشگر ع و سلفی

اپلیکیشن lumyer با اعمال افکت های متحرک پویا، ع ها و سلفی های شما را بیش از پیش جذاب می کند. این اپ تصاویر متحرک را در قالب فایل ویدیویی در گالری دستگاه ذخیره می کند و به این ترتیب امکان به اشتراک گذاری آن ها در شبکه های اجتماعی را نیز آسان می کند.

همچنین می توانید افکت های اضافی را نیز با انتخاب fx library و آن ها بر روی تصاویر خود اعمال کنید. بلافاصله پس از افکت، می توانید آن را بر روی تصویر کنونی تان مشاهده کنید.

3. google allo و google duo – پیام رسان متنی و تماس تصویری

شرکت گوگل امسال سرویس پیام رسان خود با نام allo و سرویس تماس تصویری خود با نام duo را عرضه کرد.

allo همانند اکثر اپ های چت امکان ارسال استیکر، تصویر، مکان و کلیپ های صوتی را فراهم می سازد. چیزی که این اپ را از دیگر اپ های مشابه متمایز می کند سرویس دستیار گوگل داخلی آن است (google istant) که پاسخگوی بسیاری از سوالات اولیه نظیر آب وهوا و نزدیک ترین رستوران است.

همچنین قابلیت incognito در آن امکان چت امن با رمزنگاری و حذف خ ر پیام ها را فراهم می سازد.

duo نیز با داشتن مراحل راه اندازی سریع، خود را از دیگر اپ ها متمایز کرده است. تنها یک تأییدیه تلفنی برای راه اندازی این اپ کافی است و نیازی به ثبت نام و عضویت نیست. سپس می توانید با افرادی که در لیست مخاطبین تان از duo استفاده می کنند تماس تصویری برقرار کنید.

4. prisma – ساخت اثری هنری

یکی از اپ هایی که در سال 2016 به شدت مورد استقبال قرار گرفت prisma است. این اپ که ابتدا برای ios معرفی شد آن چنان مورد توجه قرار گرفت که نسخه ی آزمایشی آن برای اندروید به دلیل حجم زیاد درخواست ها بر روی سرور آن مدتی غیرفعال شد.

prisma امکان ایجاد آثار هنری زیبا از تصاویر روزمره ی شما را با اعمال افکت های متعدد فراهم می کند. در ابتدا ایجاد اثر هنری نیازمند اتصال به اینترنت بود اما از ماه اکتبر به روزرسانی تمامی آثار هنری به صورت آفلاین انجام می گیرد.

تمام کاری که نیاز است انجام دهید این است که تصویر دلخواه خود از گالری را انتخاب کنید و استایل مورد نظرتان را بر روی تصویر اعمال کنید. همچنین می توانید افکت را مورد نظر را کم یا زیاد کنید.

5. universal copy – کپی متون غیرقابل کپی

با وجود اینکه در سیستم عامل اندروید امکان کپی متون وجود دارد، اما در بسیاری از اپ ها نظیر ، یوتیوب و پلی استور، کپی متن امکان پذیر نیست. اپلیکیشن universal copy برای کمک به شما در چنین مواقعی ساخته شده است و امکان کپی متون در این اپ ها را نیز امکان پذیر ساخته است.

کار با این اپ بسیار آسان است. تمام کاری که باید انجام دهید این است که مجوز مورد نیاز برای انجام این کار را در تنظیمات برنامه فعال کنید. با فعال بودن آن، یک اطلاع رسان دائمی در لیست اطلاع رسانی ها به چشم می خورد.

اپی که مایلید متن موجود در آن را کپی کنید را اجرا کنید (ترفندستان) و ح universal copy را فعال کنید. متن مورد نظر را لمس کرده و آیکن کپی را انتخاب کنید. خواهید دید که محدوده ی متنی کپی شده است.

6. dactyl – تبدیل سنسور اثرانگشت به شاتر

اگر گوشی شما مجهز به حسگر اثرانگشت است، با استفاده از اپلیکیشن dactyl امکان ع برداری با استفاده از این حسگر برای تان فراهم می شود. این اپ تقریباً با تمامی اپ های ع برداری شناخته شده نیز سازگار است.

dactyl نیازمند مجوز دسترسی برای استفاده از دکمه ی شاتر است. به محض فعال سازی این مجوز دسترسی، گوشی شما آماده ی سلفی گرفتن به روش جدید است.

پیغام dactyl service running در پایین تمامی اپ های بازشده ی پشتیبانی شده توسط این اپلیکیشن به چشم می خورد.

در نسخه ی آزمایشی dactyl امکان 10 بار استفاده از آن وجود دارد. برای ع برداری بیشتر بایستی نسخه ی غیررایگان آن را نصب نمایید.

7. actiondirector – ویرایشگر ویدیو

اگر به دنبال یک اپلیکیشن آسان و سریع برای ویرایش ویدیوهای خود هستید، actiondirector چیزی است که به دنبال آن هستید. این اپ کاربری بسیار آسان و ظاهر ساده ای دارد. اگر برای بار اول نیز آن را اجرا کنید، نشانگرها شما را با عملکرد برنامه آشنا می کنند.

این اپ امکان کات ، تغییر سرعت، تغییر رنگ، تنظیم روشنایی و افزودن به ویدیو، عنوان، صدا و... را فراهم می سازد. در قسمت صدا می توانید تنظیم نمایید موزیک بسته به تمایل شما در ابتدا یا انتها محو گردد.

پس از کامل شدن ویدیو، با لمس produce می توانید ویدیو را در ابعاد دلخواه خود (sd، hd یا full hd) ذخیره کنید.

8. ampme – تبدیل گوشی شما و دوستان تان به سیستم صوتی

تاکنون پیش آمده است که با دوستان خود جمع شوید اما اسپیکری برای گوش دادن به موزیک در اختیار نداشته باشید؟ ampme اپلیکیشنی است که برای کمک به شما در این زمینه ساخته شده است. با استفاده از ampme تمامی گوشی های شما و دوستان تان به یک سیستم صوتی بزرگ تبدیل خواهد شد و موزیک به طور همزمان از تمام گوشی ها پخش می گردد.

راه اندازی آن نیز بسیار آسان است. لیست پخشی از آهنگ ها ایجاد کنید و همگام سازی با گوشی های نزدیک را آغاز نمایید. این اپ بر روی هر گوشی یا تبلتی قابل نصب است. اگر موزیک ها به صورت آفلاین پخش می شوند نیازی به اینترنت نیست. در غیر این صورت می توانید از یوتیوب یا ساوندکلاود برای پخش موزیک به صورت آنلاین استفاده کنید.

9. fingerprint quick action – انجام فعالیت ها با اثرانگشت

این اپ جذاب امکان انجام وظایف و فعالیت ها را با کشیدن یا لمس حسگر اثرانگشت فراهم می سازد. fingerprint quick action تنها با دستگاه هایی سازگار است که مجهز به حسگر اثرانگشت هستند. با تعیین ح های مختلف می توانید به کمک این حسگر، دستگاه را به ح خواب برده، به صفحه ی اصلی بروید، منوی پاور را نمایش دهید و یا کارهای دیگری را صورت دهید.

راه اندازی اپ نیز بسیار ساده است. کافی است آن را اجرا کرده و fingerprint quick action را فعال کنید. سپس عملکرد single tap یا fast swipe را از لیست فعال کنید.

10. pixel launcher – یک لانچر سبک

این لانچر که توسط گوگل ساخته شده است، یکی از لانچرهایی محسوب می شود که حافظه ی بسیار کمی از دستگاه می کند. در نتیجه اگر این موضوع برای شما اهمیت دارد، حتماً بایستی pixel launcher را امتحان کنید. این لانچر، با قابلیت های متعددی نظیر ویجت قرصی جستجوی گوگل، نمایشگر زمان و آب وهوا و آیکن ها و پوشه های دایره شکل همراه است. قسمت دراور اپ ها نیز به جای یک دکمه ی ثابت به صورت اسلاید عمل می کند.

pixel launcher در پلی استور خارج از در دسترس نیست اما شما می توانید از دیگر مارکت ها آن را دریافت کرده یا مستقیماً فایل apk آن را کنید.

11. ivy – یک لانچر نوار کناری

اپلیکیشن ivy یک لانچر است که به صورت نوار کناری اجرا می شود. به وسیله ی آن می توانید اپلیکیشن های موردعلاقه ی خود را در هر زمان و در هر اپلیکیشنی به طور سریع فراخوانی کنید. کافی است نوار موجود در سمت راست صفحه را بگیرید و باز کنید. علاوه بر اپ ها می توانید به اطلاعات مختلف نیز دسترسی داشته باشید.

به طور پیش فرض این لانچر در سمت راست قرار داشته و پشت زمینه ی سفید دارد. اما شما می توانید این تنظیمات را تغییر داده و حتی ح پشت زمینه را شفاف کنید.

12. applock – fingerprint unlock– قفل اپ ها با اثرانگشت

اگر دستگاه اندروید شما مجهز به حسگر اثرانگشت است اما اجازه ی قفل گذاری با اثرانگشت بر روی اپ ها را نمی دهد، این اپلیکیشن مخصوص شماست. applock – fingerprint unlock به شما اجازه می دهد تا بر روی هر اپ و هر تنظیمی (حتی بلوتوث، وای-فای، تماس ها و...) قفل قرار دهید.

پس از اجرای برنامه، لیستی از اپ هایی که قفل ندارند نمایان می شود. با لمس protect می توانید قفل اثرانگشتی هر اپ را فعال کنید.

همچنین بایستی یک رمز الگویی به عنوان روش پشتیبان برای باز قفل تعیین نمایید.

اگر مایل نیستید یک اپ توسط applock قفل شود کافی است اپلیکیشن را اجرا کرده و قفل کنار اپ مورد نظر را غیرفعال کنید.

13. blue light filter – خواب بهتر با نور آبی کم تر

blue light filter یک اپلیکیشن فوق العاده محسوب می شود که با کاهش نور آبی ساطع شده از صفحه نمایش گوشی ها و تبلت ها موجب بهبود کیفیت خواب شما می گردد. این اپ با منتشر نور زرد رنگ باعث حذف نور آبی می شود. همچنین رنگ های مختلفی نظیر قرمز، سبز، زرد و... جهت انتخاب وجود دارند. میزان نور نیز می تواند توسط کاربر کم یا زیاد شود.

ح شب یا night mode نیز می تواند در محیط برنامه فعال شود. با استفاده از این ح میزان کدری تا 80٪ افزایش پیدا می کند که موجب نور بهتر در محیط تاریک خواهد شد.

همچنین می توان برای تغییر نور صفحه، زمان بندی ایجاد کرد.

14. beautyplus me – زیباتر چهره ها

با استفاده از beautyplus me می توان سلفی ها را زیباتر کرد. بهبودهایی که این اپ در ظاهر و چهره ی افراد ایجاد می کند باعث زیباتر شدن آن ها می شود. این موضوع باعث شده است این اپلیکیشن در میان خانم ها بسیار محبوب شود. قابلیت هایی نظیر حذف جوش صورت، تغییر رنگ پوست، سفید دندان ها، بزرگ چشم ها و... برخی از توانمندی های این اپ هستند.

این اپلیکشن شمار زیادی با امکان افزودن اشکال فراهم می کند. شدت افکت ها یا ها را نیز می توان به آسانی کم و زیاد کرد.

پس از اعمال تغییرات بر روی ع می توان آن را به آسانی ذخیره کرد و در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشت.

15. eat this much – برنامه ریزی میزان خوردن غذا

اپلیکیشن eat this much به شما در برنامه ریزی میزان وعده های غذایی روزانه کمک می کند. اطلاعات رژیم خود، غذاهای مورد علاقه و بودجه ی هفتگی خود را تعیین کنید، تا این اپلیکیشن شما را در تعیین برنامه ی غذایی تان راهنمایی کند.

این اپ در ابتدا نیازمند اعمال تنظیمات دستی است اما پس از آن به طور خ ر نکات و دستورالعمل های روزانه را دریافت خواهید کرد.

16. flytube – تماشای آسان ویدیوهای آنلاین

فرض کنید در حال تماشای یک ویدیو در یوتیوب هستید و یک پیام دریافت می کنید. پیام را باز می کنید اما ویدیو متوقف می شود! flytube اپلیکیشنی است که این مشکل را حل می کند. این اپ یک پنجره ی شناور با امکان تغییر سایز ایجاد می کند که ویدیو بی توجه به اپلیکیشنی که در آن حضور دارید در حال پخش باقی می ماند.

با قرار دادن این اپ بر روی ح پیش فرض، می توان تمام ویدیوها را به وسیله ی آن باز کرد. همچنین تمامی دستورالعمل های کار با آن به صورت چند اسلاید درون اپ موجود است.

17. gravity gesture – حرکت دادن گوشی جهت انجام وظایف مختلف

gravity gesture امکان تنظیم حرکات دست را برای انجام فعالیت های مختلف ممکن می سازد. به عنوان مثال می توانید تعیین کنید با حرکت دادن گوشی در جهت محور x یک اپ خاص باز شود. یا با حرکت دادن گوشی در جهت محور y وای-فای گوشی فعال شود.

با اجرای اپ می توانید چندین اسلاید آموزشی جهت فراگیری نحوه ی ایجاد حرکات جدید مشاهده کنید.

حساسیت حرکات نیز از قسمت تنظیمات برنامه قابل تغییر است. کار با اپ نیز آسان است. اگر یک حرکت دیگر مورد نیاز نیست می توانید آن را به راحتی حذف کنید.

18. boomerang notifications – مدیریت بهتر اطلاع رسانی ها

اپلیکیشن boomerang notifications یک اپلیکیشن کاربردی جهت مدیریت پیام های اطلاع رسانی محسوب می شود که امکان ذخیره ی اطلاع رسانی ها جهت مشاهده در زمان دیگر یا تعیین یادآور برای مشاهده ی مجدد آن ها را فراهم می سازد.

برای عملکرد صحیح این اپ بایستی مجوز notification access فعال گردد. بسته به اهمیت اطلاع رسانی می توانید آن را ذخیره کرده یا برای آن یادآور تعیین کنید.

19. flychat – چت آسان در حین کار با دیگر اپ ها

این اپ امکان مدیریت چت های هم زمان از اپ های پیام رسان مختلف را با ایجاد اطلاع رسانی های شناور یا به صورت حباب فراهم می سازد. در نتیجه هنگامی که در حال کار با یک اپ هستید می توانید همزمان پیام دریافت شده را مشاهده کنید.

راه اندازی اپ نیز بسیار آسان است. notification access بایستی فعال بوده و system overlay بر روی yes تنظیم شده باشد. در حال حاضر این اپ از اکثر پیام رسان های معروف پشتیبانی می کند.

20. captune – شخصی سازی موزیک ها

captune یک اپلیکیشن پخش موزیک عالی با تنظیمات بهینه ساز صوتی و شخصی سازی موزیک محسوب می شود. شما می توانید تنظیمات اکولایزر را بسته به علاقه ی خود تنظیم کرده یا یکی از افکت های موجود را انتخاب نمایید. یکی دیگر از قابلیت های این اپ توانایی ترکیب موزیک های آفلاین با دیگر منابع موزیک است.

در نتیجه اگر مایل هستید موزیک های خود را شخصی سازی کنید، قطعاً بایستی captune را امتحان نمایید.

برچسب ها : 20 اپلیکیشن برتر اندروید در سال 2016 - می توانید ,اپلیکیشن ,امکان ,می کند ,مورد ,فراهم ,فراهم می سازد ,فعال کنید ,بسیار آسان ,محسوب می شود ,حسگر اثرانگشت ,fingerprint quick action ,blue light filter ,parallel

معجزه خوردن ۶ حبه سیر پخته شده

سیر یکی از مواد غذایی پر مصرف است که به شکل های مختلفی در غذاها استفاده می شود و به عنوان یکی از طعم دهنده ها در غذاها استفاده می شود.استفاده از سیر خام نسبت به سیر پخته فواید بیش تری برای بدن شما به همراه خواهد آورد.اما مصرف روزانه ی 6 عدد سیر پخته شده می تواند برای بدن شما مفید باشد و تاثیر زیادی برای سلامتی به همراه داشته باشد.در این مطلب قصد داریم به بررسی این خواص بپردازیم.
سیر یک دنیا خاصیت دارد
محققان معتقد هستند که سیر یک مکمل طبیعی برای کاهش وزن است چون مانع از انباشتگی چربی ها شده و سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد. این ماده غذایی سرشار از آنتی ا یدان ها، ویتامین ها و مواد معدنی است. بنابراین مصرف روزانه آن روشی طبیعی و خوب برای دور شدن از بیماری ها و مشکلات سلامتی است. اکثر خواص این ماده غذایی به سرعت تأثیر خود را برجای می گذارد بخصوص زمانی که آن را به صورت طبیعی و بدون افزودنی مصرف کنید. در ادامه با خواص روزانه 6 عدد سیر پخته شده بیشتر آشنا می شوید.
24 ساعت بعد از مصرف سیر چه اتفاقاتی در بدن می افتد؟
یک ساعت بعد از مصرف 6 حبه سیر پخته شده
یک ساعت بعد از مصرف 6 حبه سیر پخته شده، بدن آن را هضم کرده و مواد مغذی مفید آن مانند آلیسین، ویتامین های گروه b و مواد معدنی مانند منگنز را جذب می کند. علاوه بر این به کمک فیبرهای آن عملکرد روده ها نیز تحت تأثیر قرار می گیرد.
2 تا 4 ساعت بعد از مصرف 6 حبه سیر پخته شده
آنتی ا یدان های موجود در سیر شروع به حرکت به سمت خون کرده و به سلول های بدن می رسند. به این ترتیب از سلول ها در برابر اثرات آسیب رسان و مضر رادیکال های آزاد محافظت می کنند. همچنین ترکیب فعال آن یعنی آلیسین به کاهش وجود سلول های بیمار و بدخیم کمک می کند.
4 تا 6 ساعت بعد از مصرف 6 حبه سیر پخته شده
آلیسین سیر شروع به فعال سوخت و ساز بدن و فرایندهای دفع مازاد مایعات و چربی ها می کند. قدرت ضد ه بالای این ترکیب باعث کاهش ورم بافت ها شده و عملکرد کلیه ها را بهبود می دهد.
6 تا 7 ساعت بعد از مصرف 6 حبه سیر پخته شده
خواص ضدباکتریایی سیر قدرت کافی را در اختیار دستگاه ایمنی بدن قرار می دهد تا با باکتری ها مقابله کرده و بدن را ایمن سازی کند.
بین 6 تا 10 ساعت بعد از مصرف 6 حبه سیر پخته شده
ویتامین ها، مواد معدنی و ترکیبات گوگردی موجود در سیر مانع از ا ایش سلول ها شده و ا یژن رسانی را تحریک می کند. این کار باعث ممانعت از روند زودهنگام پیری و بروز علائم آن می شود.
24 ساعت بعد از مصرف 6 حبه سیر پخته شده
محققان معتقد هستند که سیر یک مکمل طبیعی برای کاهش وزن است چون مانع از انباشتگی چربی ها شده و سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد. این ماده غذایی سرشار از آنتی ا یدان ها، ویتامین ها و مواد معدنی است. بنابراین مصرف روزانه آن روشی طبیعی و خوب برای دور شدن از بیماری ها و مشکلات سلامتی است
ترکیبات فعال سیر در بدن رخنه کرده و عملکردهای حفاظتی از دستگاه های حیاتی بدن شروع می شود:
* میزان کلسترول و تری گلیسیرید خون کاهش پیدا می کند
* رگ ها تمیز و پا ازی شده و نرمی و خاصیت ارتجاعی آن ها بیشتر می شود
* فشارخون تنظیم و کنترل می شود
* واکنش های ایمنی بدن افزایش پیدا می کند
* روند دفع ف ات سنگین از بدن با سرعت بیشتری انجام می شود
* سلامت استخوان ها افزایش می یابد
* احساس خستگی کمتر می شود
* راندمان جسمی و روحی افزایش می یابد
* طول عمر سلول ها بیشتر می شود
* از تشکیل رگ های واریسی پیشگیری می شود
* سلامت مفاصل بهبود می یابد
* ریه ها پا ازی و تمیز می شوند
* دفع انگل های روده تحریک می شود
* میزان قند خون کنترل می شود
* از بروز یبوست پیشگیری و با آن مقابله می شود
* خطر بروز عفونت در دستگاه ایمنی کاهش می یابد.
روش تهیه و مصرف سیر پخته شده در فر
با وجود اینکه برخی متخصصان تأکید زیادی در مصرف سیر خام برای دریافت 100 درصدی خواص آن دارند، برخی دیگر نیز مصرف سیر پخته شده در فر را برای دریافت خواص آن توصیه می کنند. مزیت این شیوه این است که مصرف سیر راحت تر شده و سم ز از بدن با سهولت بیشتری انجام می گیرد.
برای این کار به 6 حبه سیر نیاز دارید. کافی است سیر را تمیز کنید و اجازه دهید بیست دقیقه استراحت کنند. سپس آن ها را در فر قرار دهید تا نرم شوند. در نهایت آن ها را از فر درآورده و اجازه دهید تا خنک شوند و میل کنید.
زمانی که این 6 حبه سیر را میل می کنید لازم است که در 24 ساعت آینده به میزان حداقل 2 لیتر آب بنوشید و از مواد غذایی زودهضم مانند سبزیجات بیشتر استفاده کنید. بهتر است این کار را آ هفته ها و در روزهایی که از خانه خارج نمی شوید انجام دهید. چون دهانتان بوی سیر می گیرد. بدانید که مصرف سیر یکی از بهترین شیوه ها برای دریافت سریع خواص یک ماده غذایی ایده آل است. توصیه می کنیم هر ماه حداقل یک مرتبه این 6 حبه سیر را آماده کرده و میل کنید.
برچسب ها : معجزه خوردن ۶ حبه سیر پخته شده - مصرف ,پخته ,ساعت ,مواد ,خواص ,کاهش ,مواد معدنی ,ماده غذایی ,مصرف روزانه ,برای دریافت ,روشی طبیعی ,ماده غذایی سرشار ,محققان معتقد هستند

آتش نشان ها (خدمت صادقانه)

اکرم صلی الله و علیه و آله فرمودند:

«دَخَلَ عَبْدٌ الْجَنَّةَ بِغُصْنٍ مِنْ شَوْکٍ کَانَ عَلَی طَرِیقِ الْمُسْلِمِینَ فَأَمَاطَهُ عَنْه؛

بنده ای از بندگان خدا در اثر اینکه شاخه خاری را از سر راه مسلمانان برداشت، اهل بهشت شد.

منبع :

بحارالانوار، ج٧٢، ص ٢٠٧؛

برچسب ها : آتش نشان ها (خدمت صادقانه)

مواد غذایی سرطان زا

مواد غذایی سرطان زایی که هر روز می خوریم!

اگرچه به نظر می رسد ماهی یکی از سالم ترین مواد غذایی است؛ اما ماهی سالمون پرورشی جزو این غذاهای سالم نیست.


سرویس سبک زندگی فردا: در ادامه چند ماده غذایی که ممکن است حاوی مواد سرطان زا باشند یا احتمالاً یکی از علل ابتلا به سرطان محسوب می شوند، به شما معرفی می کنیم. در ادامه این مطلب را به نقل از فرادید بخوانید.
مواد غذایی سرطان زایی که هر روز می خوریم!

۱. پاپ کورن های ماکروویوی
شاید تاکنون به این فکر نکرده اید که بسته های کوچک پاپ کورنی که به راحتی در ماکروویو آماده می شوند، برای سلامتی مضر هستند؛ اما باید بدانید که این خوراکی محبوب که در ماکروویو آماده می شود، بسیار مضر است.

قبل از هر چیزی در مورد کیسه این خوراکی صحبت می کنیم. طبق مطلب wikipedia، کیسه های رایج پاپ کورن های ماکروویوی دارای یک ماده شیمیایی به نام perfluorooctanoic acid هستند. این ماده سمی است و در ظروف تفلون نیز وجود دارد. طبق یک تحقیق جدید، این ماده با نازایی در ن نیز ارتباط دارد. چندین تحقیق در مورد حیوانات آزمایشگاهی و انسان ها نشان دادند که قرار گرفتن در معرض این ماده، احتمال ابتلا به سرطان کلیه، مثانه، کبد، پانکراس و بیضه را به شدت افزایش می دهد.

حالا در مورد محتویات این خوراکی ماکرویوی صحبت می کنیم. اگرچه هر تولید کننده ای از محتویات متفاوتی برای تولید این پاپ کورن ها استفاده می کند؛ اما بیشتر آن ها از روغن دانه سویا که یک محصول به دست آمده از طریق دست کاری ژنتیکی است و یک سری مواد نگه دارنده مانند propyl gallate استفاده می کنند؛ یک ماده شیمیایی که باعث ایجاد مشکلاتی در معده و تحریک پوست می شود.

با این حال، تولیدکننده ها صراحتاً نمی گویند که از محصولات دست کاری شده در ژنتیکشان استفاده می کنند؛ زیرا ت ا امی برایشان نگذاشته است. حتی اگر از چنین محصولی استفاده نکنند، مطمئن باشید ذرت مورداستفاده، ارگانیک یا طبیعی نیست.

همچنین یک ماده شیمیایی به نام diacetyl در خود پاپ کورن به کار می رود که باعث ایجاد بیماری های ریوی در کارمندان کارخانه تولیدکننده پاپ کورن می شود.

۲. میوه های غیرطبیعی
میوه هایی که به صورت طبیعی به دست نیامده اند، حاوی یک سری مواد آفت کش مانند آترازین، thiodicarb، organophosphates و میزان زیادی کود حاوی نیتروژن هستند.آرترازین در کشورهای اروپایی ممنوع شده است. این ماده برای از بین بردن علف هرز به کار می رود؛ اما باعث ایجاد مشکلات جدی در انسان می شود؛ به ویژه در قابلیت باروری انسان.

طبق یک تحقیق که در سال ۲۰۰۹ صورت گرفت، نوزاد ن بارداری که آب حاوی آرترازین نوشیده اند، وزن کمتری داشت.

مواد غذایی متعارف نیز میزان قابل توجهی از این مواد شیمیایی و هورمون هایی که برای رشد بیشتر میوه ها و سبزی ها مصرف می شود، دارند. سیب احتمالاً بیشتر از سایر میوه ها در معرض آفت کش ها قرار می گیرد و ۹۸ درصد سیب هایی که آزمایش شدند، این مواد را داشتند. میوه هایی که ۹۰ درصد از این آفت کش ها رویشان باقی مانده بود عبارت اند از پرتقال، توت فرنگی و انگور.

شستن این میوه ها صد درصد آفت کش باقی مانده را از بین نمی برد.

۳. گوجه فرنگی کنسرو
در واقع بیشتر غذاهای کنسروی موجب نگرانی هستند؛ زیرا محتوای خود قوطی کنسرو خطرناک است. بیشتر این قوطی ها از ماده ای شیمیایی به نام bisphenol-a ساخته شده اند. طبق یک تحقیق در سال ۲۰۱۳، این ماده شیمیایی نحوه عملکرد ژن های مغز موش ها را تحت تأثیر قرار داد. حتی سازمان غذا و داروی نیز قبول کرده که این ماده مشکل ساز است.

گوجه فرنگی به دلیل میزان بالای اسیدی که دارد، بسیار خطرناک است؛ زیرا باعث می شود این ماده شیمیایی از قوطی خارج شده و با گوجه فرنگی ترکیب شود. در واقع میزان این ماده شیمیایی احتمالاً بسیار زیاد است و نباید از این غذاهای کنسروی به ک ن بدهید. به همین دلیل بهتر است از غذاهای کنسروی استفاده نکنید. یا در منزل خودتان غذا بپزید یا از غذاهایی که در شیشه بسته بندی شده اند، استفاده کنید.
مواد غذایی سرطان زایی که هر روز می خوریم!

۴. گوشت فرآوری شده
گوشت فرآوری شده چیست؟ فهرست این نوع گوشت دراز است؛ اما محدود به سوسیس، هات داگ، بیکن، بیشتر گوشت های آماده مانند سوسیس دودی نمی شود.محققان نویسنده در نشریه bmc medicine، اظهار داشتند نمک زیاد و مواد شیمیایی در تهیه گوشت های فرآوری شده مصرف می شوند که برای سلامتی مضر هستند.

طبق این تحقیق، از هر ۱۷ نفر شرکت کننده در تحقیق، ۱ نفر جان خود را از دست داد و افرادی که روزانه ۱۶۰ گرم یا بیشتر گوشت فرآوری شده مصرف می د، در مقایسه با افرادی که روزانه ۲۰ گرم یا کمتر از این مواد غذایی می خوردند، در طول ۱۲ سال ۴۴ درصد بیشتر احتمال مرگ داشتند. در این تحقیق که حدود ۱۳ سال طول کشید، افرادی از ۱۰ کشور اروپایی شرکت داشتند.

تمام انواع گوشت فرآوری شده میزان زیادی مواد شیمیایی و نگه دارنده مانند نیترات سدیم دارند که باعث می شود اشتها برانگیز و تازه به نظر برسند؛ اما سرطان زا هستند. گوشت های دودی نیز به همان اندازه مضر هستند: زیرا در فرآیند دودی شدن، دوده جذب می کنند. درست شنیدید همان دوده ای که مواد دخانی دارد.

۵. ماهی سالمون پرورشی
اگرچه به نظر می رسد ماهی یکی از سالم ترین مواد غذایی است؛ اما ماهی سالمون پرورشی جزو این غذاهای سالم نیست.

این ماهی های پرورشی از طریق رژیم های غذایی غیرطبیعی تغذیه می شوند و دارای مواد شیمیایی، آنتی بیوتیک، مواد آفت کش و مواد سرطان زای دیگر هستند. این ماهی ها در محیط های بسیار شلوغی پرورش می یابند و این امر باعث می شود که ۴ برابر بیشتر شپش دریایی داشته باشند. به این ماهی ها مواد شیمیایی داده می شود تا رنگ گوشتشان، صورتی مایل به قرمز باشد.

در ح عادی گوشت ماهی سالمون همین رنگ است؛ اما به دلیل غذایی که به ماهی های پرورشی می دهند، این رنگ مشاهده نمی شود.همچنین به دلیل این نوع رژیم غذایی، امگا ۳ کمتری در این ماهی ها وجود دارد. علاوه بر این تحقیقات نشان دادند، سالمون پرورشی دارای میزان زیادی جیوه و دی ا ید های عامل سرطان هستند.
مواد غذایی سرطان زایی که هر روز می خوریم!

۶. چیپس سیب زمینی
این چیپس ها دارای مزه ای خوب و قیمت ارزان هستند؛ اما تأثیر منفی آن ها بر روی بدن به لذت خوردنشان نمی ارزد.

چربی و کالری این چیپس ها زیاد است. همچنین چیپس های سیب زمینی دارای مزه ، مواد نگه دارنده مختلف و رنگ هستند. این خوراکی در دمای بالا تولید می شود و این دما باعث می شود که ماده ای سرطان زا به نام acrylamide ایجاد شود که در سیگار نیز وجود دارد.

۷. روغن های هیدروژنه
تمام روغن های هیدروژنه گیاهی هستند. روغن های گیاهی را نمی توان به صورت طبیعی به دست آورد و باید از طریق شیمیایی از منبعشان خارج شود. سپس تغییراتی روی آن ها داده می شود تا موردپسند مشتری قرار گیرد. این روغن ها معمولاً بوز شده و رنگ به آن ها اضافه می شود تا اشتهاآور باشند.

تمام روغن های گیاهی دارای میزان زیادی اسیدهای چرب امگا ۶ هستند. میزان زیاد امگا ۶ باعث ایجاد مشکلات سلامتی مانند بیماری های قلبی و افزایش سرطان های مختلف به ویژه سرطان پوست می شود. بدن به میزان متعادلی از امگا ۳ و امگا ۶ نیاز دارد.

روغن های هیدروژنه برای تولید غذاهای فرآوری شده و حفظ ظاهر این غذاها به مدت طولانی استفاده می شوند. این روغن ها بر روی ساختار و انعطاف پذیری غشای سلولی انسان تأثیر می گذارند که با سرطان ارتباط دارد.
مواد غذایی سرطان زایی که هر روز می خوریم!

۸. غذاهای نمکین، شور یا دودی
غذاهایی که با استفاده از نیترات یا نیتریت به عمل می آیند، همانند نگه دارنده یا افزودن رنگ به گوشت هستند. اگرچه نیترات به خودی خود عامل ایجاد سرطان نیست؛ اما تحت شرایط خاصی این مواد شیمیایی زمانی که داخل بدن قرار می گیرند، به ترکیبات n-nitroso تغییر می یابند. این ترکیبات با افزایش احتمال ابتلا به سرطان ارتباط دارند.

دودی غذاهایی مانند گوشت یا مغزهای میوه باعث می شود تا این غذاها میزان قابل توجهی از دوده ای که از طریق دود ایجاد می شود، جذب کنند. دوده یک ماده سرطان زا است. گوشت هایی همچون بیکن، سوسیس و سالامی میزان زیادی نمک و چربی دارند. غذاهایی که شور می شوند نیز نمک زیادی دارند.

شواهد محکمی وجود دارد که نشان می دهد مصرف این نوع غذاها، به شدت احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ و سرطان معده را افزایش می دهد. میزان ابتلا به سرطان معده در جاهایی مثل ژاپن که رژیم غذایی متعارف دارای غذاهای نمکین یا دودی است، بیشتر است.

۹. آرد سفید فرآوری شده
حتماً شنیده اید که آرد سفید خوب نیست؛ اما نمی دانید که تا چه اندازه برای سلامتی مضر است. اصلاح غلات مواد مغذی طبیعی آن ها را از بین می برد. آسیاب ها دیگر منتظر نمی مانند تا آرد به مرور زمان سفید شود، بلکه با یک نوع ماده شیمیایی به نام گاز کلر آن را سفید می کنند.

گاز کلر یک محرک خطرناک است که تنفس آن خوب نیست و تنفس میزان زیاد ممکن است مرگ آور باشد. آرد سفید در بسیاری از غذاهای فرآوری شده وجود دارد. آرد سفید فرآوری شده دارای میزان زیادی glycemic است که به سرعت سطح شکر و انسولین خون را بالا می برد. این امر یکی از علل اصلی دیابت است. لازم به ذکر نیست که این امر باعث گسترش سلول های سرطانی می شود؛ زیرا مستقیماً به سلول ها غذا می رساند.

تومورهای سرطانی عمدتاً از شکر خون تغذیه می کنند. با اجتناب از غلات فرآوری شده مانند آرد سفید می توانید از ابتلا به سرطان در امان باشید یا حداقل جلوی رشد تومورهای سرطانی را بگیرید.
مواد غذایی سرطان زایی که هر روز می خوریم!

۱۰. موادی که ژنتیک آن ها دست کاری شده
این مواد که اغلب gmo نامیده می شوند، غذاهایی هستند که از طریق مواد شیمیایی اصلاح شده و با استفاده از مواد شیمیایی رشد کرده اند.

در یک تحقیق، به موش های آزمایشگاهی غذاهای gmo به ویژه سیب زمینی که ژن آن دست کاری شده بود، داده شد. تنها در ۱۰ روز اول آغاز این پروژه، سیستم ایمنی همه موش ها دچار مشکل و آسیب شد، سلول های قبل از سرطان رشد د و مغزها و کبدهای موش ها کوچک تر شد.

طبق تنها تحقیقی که بر روی انسان ها در این زمینه انجام شده است، ژن های خارجی که در این نوع غذاها وجود دارند، به dna باکتری در سیستم گوارشی انسان منتقل می شوند. متأسفانه تقریباً تمام غلات مانند دانه های سویا، گندم و ذرت از طریق دست کاری ژنتیک به وجود آمده اند.
مواد غذایی سرطان زایی که هر روز می خوریم!

۱۱. شکرهای اصلاح شده
این نوع شکر نه تنها باعث کاهش میزان انسولین در خون می شود، بلکه سلول های سرطانی این ماده غذایی را بیشتر ترجیح می دهند و از طریق تغذیه آن، رشد می کنند.

به نظر می رسد که سرطان ها ذائقه شیرینی دارند. این یک واقعیت است. برنده جایزه نوبل پزشکی، german otto warburg، در سال ۱۹۳۱ برای اولین بار کشف کرد که تومورها و سرطان ها از شکر به عنوان غذا استفاده می کنند و بزرگ می شوند. سلول های سرطانی برای تکثیر ترجیح می دهند از شیرین کننده های غنی از فروکتوز مانند شربت ذرت که فروکتوز زیادی دارد، تغذیه کنند.

این بدین دلیل است که شربت ذرت توسط سلول های سرطانی به راحتی و سریعاً سوزانده و مصرف می شود.

به همین دلیل انواع کیک، کلوچه، نوشابه گازدار، آب میوه، سس ها، غذاهای آماده و فرآوری شده که سرشار از شکر اصلاح شده هستند، سرطان زا محسوب می شوند.

۱۲. شیرین کننده های
بیشتر افراد یا برای کاهش وزن یا به دلیل بیماری دیابت از شیرین کننده های استفاده می کنند. طبق چندین تحقیق در این زمینه، افرادی که از این نوع شیرین کننده استفاده می کنند، چاق می شوند. همچنین این نوع شیرین کننده تقریباً کمکی به بیماران دیابت نمی کند.

شواهد محکمی وجود دارد که نشان می دهد مواد شیمیایی که در این نوع شیرین کننده ها به کار رفته است، به ویژه اسپرتیم، در بدن به یک سم کشنده به نام dkp تبدیل می شود. زمانی که معده شما این ماده را فرآوری می کند، یک سری مواد شیمیایی تولید می شود که باعث سرطان هستند، به ویژه تومورهای مغزی.

۱۳. مواد غذایی رژیمی
غذاهای رژیمی از جمله غذاهای منجمد یا بسته بندی که با برچسب رژیمی یا کم چرب وجود دارند، دارای اسپرتیم هستند که در مورد قبلی راجع به آن صحبت کردیم. چند تحقیق وجود دارد که نشان می دهند این ماده باعث ایجاد بسیاری از بیماری ها مانند سرطان، نقص مادرزادی و مشکلات قلبی است.

این نوع مواد غذایی به صورت شیمیایی فرآوری شده و از محتویات اصلاح شده، سدیم زیاد و رنگ های ساخته شده اند. هرگز از یاد نبرید که هر چیز ، غذای واقعی نیست.
مواد غذایی سرطان زایی که هر روز می خوریم!


۱۴. گوشت قرمز
شواهدی وجود دارد که نشان می دهد مصرف گوشت در واقع چیز خوبی است؛ اما به شرطی که به میزان کم و در دفعات کمتر و از گوشت حیواناتی باشد که از علف تغذیه کرده اند.

با این حال، طبق یک تحقیق ۱۰ ساله، اگر هر روز گوشت قرمز بخورید، حتی اگر میزان آن کم باشد، احتمال مرگ ومیر در اثر سرطان در مردان تا ۲۲ درصد و در ن تا ۲۰ درصد افزایش می یابد. یک تحقیق دیگر نیز نشان داد که مصرف زیاد گوشت قرمز منجر به سرطان ، پروستات و روده می شود.

۱۵. نوشیدنی های گازدار
طبق یک تحقیق جدید، افرادی که روزانه بیش از یک نوشیدنی گازدار مصرف می کنند، بیشتر در معرض سکته قلبی قرار دارند.

این نوشیدنی ها که سرشار از شکر هستند، منبع خالص کالری هستند که باعث افزایش وزن می شود. مصرف بیش ازاندازه این نوشیدنی ها باعث می شود که دچار هاب و مقاومت به انسولین شوید. این نوشیدنی ها دارای یک سری رنگ و مواد شیمیایی هستند و به همین دلیل باعث ایجاد سرطان می شوند

برچسب ها : مواد غذایی سرطان زا - مواد ,شیمیایی ,می شود ,میزان ,ماده ,سرطان ,مواد شیمیایی ,وجود دارد ,مواد غذایی ,ماده شیمیایی ,باعث ایجاد ,دارای میزان زیادی ,باعث ایجاد مشکلات ,م?
All rights reserved. © Javane 2017 Run in 0.86 seconds
RSS