جستجو ها
mobilecount crair فقط میتونم بگم شنیده های بازار بورس 21 داد معنای شوهان حیوانی که به پ ست و مقام رسیدند ع برسردردوم بهشت نوشته شده است پاری سن ژرمن پیشنهاد جذ به ژروم بواتنگ داده است میراثی از قوم لوط قیمت صابون کوجی می شود و می توانیم اگر جزوه ساولانی برخی ها با وطن فروشی می خواهند منافع در ایران را تضمین کنند سخنی از سهراب html دوران سیاه شعر محمدکدخ عرفان black era poem mohammad khodkhodaee ع قدیمی مرحوم رضاقلی آقاجانی چرا ایرانی ها تمایلی به پرداخت انعام ندارند دیدید تخمی درب اتوماتیک شیشه ای کشویی automatic slide door ایا ماسک زغال اخته برای پوست خوب است برگزاری مسابقات دارت ویژه دختران به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی ع و حضرت فاطمه س در شهرستان حاجی آباد بیوگرافی سروان خلبان بویری معماری خانه dilido معماران gabriela caicedo liebert زالو توجه بهار تابستان ید زالو فروش زالو مراکز معتبر برای ید قیمت زالو کازیوه تیم فوتبال سماجا jahannam va mardomanash پاو وینت بررسی اهمیت انسان شناسی سید نقشبندی safety in the laboratory همین طوری خبرنامه سمیرم یک سوال غارهای لانگیو تعاریف شبکه دختر آرندان آموزش و اشتراک دانش مدیریت متن و ترجمه ی اهنگ can you hold me از nf داستان تو ت محصول فروشنده فروش حضوری تهران نامه عربستان کاهش سعودی دلار میلیاردها کارگران میلیاردها دلار تلفات شش هزار نفرى recep ivedik 5 بررسی fpgaهای مورد استفاده در سیستم های نظامی و به طور خاص در سیستم های هوائی نیوفای فاطمےنیا باشه خدایا میشه تموم نمیدونم تموم میشه یادت باشه باشم هیچوقت تزین پایگاه بسیج گوهر نایاب زمانند قربون صدقه های به زبان کردی تحویل اولین مرحله از خانه های ساخته شده توسط نرگس کلباسی به ز له زدگان متن نوحه ترکی ،گل ای شریک غم باجی فقیری خوبه در حال حاضر شبکه eurotic tv بر روی کدام جهت است؟ هفته اقرار هارون ولایت پذیری بعثت حضرت ولایت پذیری دعوت به 22 بهمن مردان مواجه افزایش رابطه دچار مشکل هورمون تستوسترون مردان مسن تر رابطه شویی درباره رابطه نکته درباره رابطه تکنولوژی مضر بهشت بهشتی ترین ادعای نشریه سوئیسی در صورت برکناری مونتلا ولادیمیر پتکوویچ جانشین او خواهد شد سه حکایت خواندن ترانه lost paradise آموزش کامل کار با idoo video editor عب ى نقره اى تمام بازی های 95 slippery slope نمایشگاه گل اه هرج و مرج بر کاخ سفید حاکم شده است نبرد براندازی ترامپ در شعله ور شد همسایه داری رادیویی شی برنامه رادیویی برنامه رادیویی شی نباید زمینی می بود راهنمای ریموت کولر اسپیلت کورس امنیت شغلی می خوای کلا ن مراسم شوخونی تغذیه درمانی پیش بینی آ ا مان حضرتلی ع خواندن انلاین رمان ارباب سالار آن ها پاهای آن ها اکبر سالم www dipcode medue ir محمود خدایا گرما مادر کنگر گیاه گیاه کنگر ترکی گانگال زبان ترکی رمان تنها در باغ عتیمسار نیکمنش بش قارداش سلام به دوستان همیش شتری harmonic حوادث روستای قهوج حس روح پاک داشتن دل نداری مگر adidas laserjet شاید فراموشت کلاغ شوم html میکنن روزیکه حججی روزی آفتاب نزده مردم ایران
برترین ها


واحد مشترک کمکی پژوهش و ی «هوش یار-تواندار» (ht-csure)

عادتهای مضر برای مغز ***

عادت مضر برای مغز

آ ین باری که با خود فکر کرده اید که نمی توانم این غذا را بخورم زیرا به سلامت مغزم آسیب می رساند، چه زمانی بوده است؟ اگر همانند بیشتر افراد باشید، احتمالاً این گونه فکر نکرده اید، اما شاید زمان ایجاد تغییر در این زمینه فرا رسیده باشد.

پژوهش ها نشان داده اند که با عبور از مرز 40 سالگی، حجم مغز در هر دهه حدود پنج درصد کاهش می یابد. در این میان برخی عادات بد می توانند روند انحطاط مغز را تسریع کنند.

تماشای بیش از حد تلویزیون

نتایج یک پژوهش نشان داد که تماشای بیش از حد تلویزیون در دهه دوم زندگی انسان می تواند در ادامه زندگی به مغز آسیب برساند. در این مطالعه که طی یک بازه زمانی 23 ساله انجام شد، پژوهشگران به بررسی این مساله پرداختند که چگونه تلویزیون و فعالیت جسمانی بر سلامت مغز 3,200 شرکت کننده مرد و زن تأثیرگذار هستند. این افراد از میانگین سن 25 سال در زمان آغاز مطالعه برخوردار بودند.

پس از پایان مدت زمان مطالعه، پژوهشگران دریافتند افرادی که بیش از حد تلویزیون تماشا می د (بیش از سه ساعت در روز) در مقایسه با آن هایی که کمتر این کار را انجام می دادند، احتمال بیشتری داشت در آزمون های عملکرد ذهنی نتایج ضعیف تری ب کنند.

با این وجود، ما نباید عوامل مرتبط دیگر را نادیده بگیریم. افرادی که طی روز ساعات طولانی را به تماشای تلویزیون اختصاص می دهند، احتمال بیشتری دارد فعالیت بدن کم و انتخاب های غذایی ناسالم داشته باشند.

مطالعات بسیاری نشان داده اند که دریافت کالری کم برای یک زندگی طولانی و سالم عاملی کلیدی محسوب می شود. در حقیقت، نتایج یک پژوهش نشان داد، افرادی که پرخوری می کنند احتمال بیشتری دارد تسریع در آهنگ تحلیل ذهنی خود را تجربه کنند

چند وظیفگی

توانایی شما در چندوظیفگی ممکن است یک ابرنیرو نبوده و در واقع به حافظه و توجه شما آسیب وارد کند. مطالعه ای که در استنفورد انجام شد، این شرایط را ثابت کرده است.

در این مطالعه، دانشجویان پرسشنامه هایی درباره استفاده از رسانه ها را تکمیل د. سپس پژوهشگران عملکرد آن ها در سه آزمون شناختی را مقایسه د.

نتایج نشان دادند افرادی که استفاده زیادی از رسانه داشتند، تمرکز ضعیف و دشواری در تغییر وظایف را نشان داده اند.

استفاده از ماری جوانا

افرادی که از ماری جوانا استفاده می کنند بر این باورند که این ماده هیچ اثر منفی بر بدن ندارد، اما علم نظری مخالف این افراد دارد.

در مطالعه ای که در نشریه journal of neuroscience منتشر شد، پژوهشگران دریافتند جوانانی که از ماری جوانا استفاده می د، تغییراتی در ساختار مغز خود را به واسطه تغییر در آمیگدال تجربه کرده اند. آمیگدال وظیفه کنترل احساسات و نوکلئوس اکومبنس، پاداش و اعتیاد را کنترل می کند، را بر عهده دارد.

این اثرات افرادی که از ماری جوانا استفاده می د را هرچه بیشتر مستعد اعتیاد به می کرد. همچنین، آن ها احتمال بیشتری داشت به روش های ناشناخته تغییر در احساسات و فرایندهای تفکر خود را تجربه کنند.
سیگار نیز حتی گزینه ای بدتر محسوب می شود زیرا مشخص شده است که سیگار کشیدن موجب کوچک شدن مغز می شود.

پرخوری

مطالعات بسیاری نشان داده اند که دریافت کالری کم برای یک زندگی طولانی و سالم عاملی کلیدی محسوب می شود. در حقیقت، نتایج یک پژوهش نشان داد، افرادی که پرخوری می کنند احتمال بیشتری دارد تسریع در آهنگ تحلیل ذهنی خود را تجربه کنند.

البته نیازی به گرسنگی کشیدن نیست و می توانید مواد غذای مغذی کم کالری را جایگزین مواد غذایی پر کالری کنید.

استرس

بنابر گزارشی که در نشریه alzheimer’s society منتشر شد، استرس می تواند تا چهار سال مغز شما را پیرتر کند.
متاسفانه، استرس چیزی نیست که همواره توانایی کنترل آن را داشته باشیم. گاهی اوقات به واسطه موارد غیر منتظره مانند تصادفات یا از دست دادن شغل با استرس غیر قابل مدیریت مواجه می شویم. با این وجود، می توان با اقداماتی مانند مدیتیشن، یوگا، پیاده روی و ورزش منظم با استرس مبارزه کرد.

برچسب ها : عادتهای مضر برای مغز *** - نشان ,افرادی ,استفاده ,نتایج ,بیشتری ,تلویزیون ,احتمال بیشتری ,نشان داده اند ,بیشتری دارد ,محسوب می شود ,تجربه کنند ,می کنند احتمال بیشتری ,پرخو?

زیباکلام: تا اوایل پاییز بخشی از خانه های د ده امید آماده خواهد شد. دقیقا د ده امید مصداق مسئولیت پذیری اجتماعی است

در گفت وگو باعصرایران
معتقدم تمام گزاره هایی که با ایرانی جماعت آغاز می شود هیچکدام درست نیست.

  صادق زیباکلام (فعال و علوم تهران) در گفتگو با خبرنگار عصرایران معتقد است: "در ایران اعتقادات فرهنگی وجود دارد که مشخص نیست چقدر درست باشد. من به شخصه معتقدم اعتقادات فرهنگی در بسیاری از موارد اساس و مبنای عاقلانه و جدی ندارد. به عنوان مثال گفته می شود که «ما ایرانی ها حافظه تاریخی نداریم».

وی افزود: این جمله در کجای تاریخ و از سوی چه ی مطرح شده که بتوان به آن استناد کرد. یک شخصی این جمله را گفته و بقیه آن را تکرار کرده اند. چه مطالعه ای صورت گرفته است که این موضوع را به ایرانیان منتسب می کنند. چطور مردم عراق حافظه تاریخی دارند، مردم افغانستان و پا تان و نروژ دارند، اما مردم ایران حافظه تاریخی ندارند؟!

یا گفته می شود «ما ایرانی ها روحیه کار جمعی نداریم» یا می گویند ما در عرصه مسابقات ورزشی در عرصه هایی که به صورت تیمی شرکت می کنیم دستاورد چندانی نداریم و در بازی های انفرادی افتخارات بیشتری ب می کنیم. یا می گویند درایران «هرکی به فکر خودشه یا به دنبال این است که گلیم خود را از آب بکشد» و...! من این گزاره ها را قبول ندارم چون مطالبی است که هیچ مبنای صحیح و علمی ندارند.

زیباکلام با اشاره به اینکه طرح چنین مطالبی بعضاً برگرفته از تلخی ها و ناکامی های و تاریخی است که این گزاره ها را به صورت یک باور تبدیل کرده گفت: " آیا زمان جنگ با عراق به خصوص در سال های اولیه جنگ می توانستیم بگوییم که ایرانی ها روحیه کار دسته جمعی ندارند، ایرانی ها تکرو هستند و فقط به فکر منافع خودشان هستند؟! وقتی شما به جنگ و نقش مردم در آن سال ها نگاه می کنید نمی توانید چنین مطالبی را باور و قبول نمایید لذا این باورهای غلط را باید اصلاح کرد و نباید اجازه دهیم که در جامعه رواج پیدا کند.

این ادامه داد: گفته می شود مسئولان ایرانی مسئولیت پذیر نیستند و به طبع آن مردم نیز مسئولیت اجتماعی را آموزش ندیده اند اما باید به این گزاره پاسخ داد که این مسئولین از کجا آمده اند؟ آیا این افراد از کره ماه برای مسئول شدن در ایران آمده اند؟! پاسخ خیر است.

 تمام این افراد از همین سرزمین هستند و یا انتخاب شده اند برای مسولیت یا از طرق دیگری و و ... شده اند. در حقیقت این افراد جزئی از مردم هستند که سمت ها و پست های تی وحکومتی را پذیرفته اند لذا این که ما بگوییم مسئولان مسئولیت اجتماعی ندارند و باعث شده که مردم هم مسئولیت اجتماعی پیدا نکنند، غلط اندر غلط است. چرا که این مسئولین برخاسته از همین جامعه هستند.

این فعال اجتماعی با رد این تع ر گفت: من معتقدم مردم در ایران همانقدر مسئولیت اجتماعی دارند که درجوامع دیگر وجود دارد. منتهی در ایران یک ساختارهای وجود دارد که آنطور که باید و شاید ما خیلی نتوانستیم بسیاری از آرمان ها و اه مان را تحقق ببخشیم.

این موضوع تاثیر فراوانی بر روی خیلی از مسائل اجتماعی داشته و باعث شده تا گفته شود ما مسئولیت اجتماعی نداریم و مردم ما تکرو هستند و ... اما هر زمانی که ما شاهد شرایط مطلوب در کشور بودیم، دیده ایم که مردم ایران مثل مابقی دیگر ملل رفتار کرده اند و خیلی تفاوت دیگری با جوامع دیگر ندارند.

زیبا کلام با اشاره به موضوع ز له کرمانشاه و اقداماتش در مورد ساخت و ساز د ده امید نیز در س ل ذهاب گفت: اتفاقا در همین کاری که ما انجام دادیم و ادامه دارد، یک آمد و گفت من میخواهم در مناطق ز له زده چنین کاری را انجام دهم و مردم هم آمدند کمک د این نشان دهنده این است که مسئولیت اجتماعی وجود دارد همکاری و روحیه تعاون در میان مردم موج می زند.  ما به عینه می بینیم که جایی که مردم اعتماد دارند می آیند و کمک می کنند.

تهران با اشاره به مبالغی که به حسابش واریز شده گفت: در قضیه ز له، من ارقام 5 و 10 هزارتومانی در لیست کمک های بانکی دیده ام که به حسابم واریز شده است. البته ارقام میلیونی هم بوده اما موارد بسیاری مبالغ ریز بودند. انی که این رقم ها را داده اند مشخص است که وضع مالی خوبی نداشته اند و متمول نبوده اند چرا که اگر وضعیت مالی خوبی داشتند بیشتر کمک می د. چون نفس کار را قبول دارند اگر امروز فردی 5 هزار تومان داده بیشتر از این نداشته تا کمک کند.

این نشان دهنده این موضوع است که این فرد یا محصل بوده یا دانشجو یا یک کارمند معمولی که درآمد زیادی نداشته است. این نشان دهنده این است که افرادی که ثروتمند نبوده و وضع مالی مناسبی نداشته اند برای کمک پا پیش گذاشته اند. پس این علامت و نشانه مسئولیت اجتماعی است.

درجامعه ما مسئولیت پذیری اجتماعی و کار دسته جمعی وجود دارد و درست نیست برخی مطالب را بی جهت تکرار کنیم لذا درست نیست به خودمان اتهام بزنیم و بگوییم مسئولیت اجتماعی نداریم.

صادق زیباکلام در پاسخ به این سئوال که چرا ما در ایران به رغم اینکه از پتانسیل کافی برای بهبود اوضاع کشور در عرصه های مختلف بهره مند هستیم و اما از آن درست استفاده نمی کنیم گفت: برای اینکه اشکال اساسی به وجود آمده مشکل است. چرا مردم به صادق زیباکلام اعتماد د و بیش از سه میلیارد تومان به حسابش پول ریختند. اما چرا این پول را به ارگان های تی ندانند؟ این علامت سئوال را در ذهن نگه دارید. برگردید به دهه 60 ببینید در آن سال ها بارها و بارها اتفاق افتاده بود که در محلات مختلف مسجد محل و محل پول جمع می د، غذا و دارو و لباس جمع می د.

  آن زمان اگر ی پنج عدد تخم مرغ داشت، همه را برای جبهه می داد، نمی گفت ممکن است دیگر تخم مرغ پیدا نشود یا دوتاشو برای خودم نگه دارم. حالا باید این سوال را از خودمان بپرسیم چرا جامعه ای که هرچی داشت را بدون هیچ چشم داشتی تقدیم می کرد به نهادهای تی و مسجد و محل. اما چرا امروز این اعتماد وجود ندارد؟ این سئوال اصلی است که  باید ازخودمان .

من معتقدم آن زمان اعتماد زیادی به حکومت و نظام وجود داشت اما متاسفانه ظرف سه دهه گذشته بخش عمده ای از آن اعتماد به دلایل مختلف و اجتماعی کمرنگ شده است. این مسائل را باید ریشه ی کنیم نه اینکه بی جهت به خود انگ بزنیم و بگوییم ایرانی جماعت چنین چیزی را ندارد یا ایرانی جماعت چنین خصلتی دارد. من معتقدم تمام گزاره هایی که با ایرانی جماعت آغاز می شود هیچکدام درست نیست.

چون ایرانی جماعت در شرایط مختلف اجتماعی متفاوت رفتار کرده است. شما می بینید که ایرانی ها در دوران جنگ ایثار خود را چگونه به نهادهای حکومتی ابراز می کنند اما در دوران همین ز له های اخیر می بینید که متفاوت از گذشته آن اعتماد قبلی وجود ندارد اما به گونه دیگر رفتار و مسئولیت اجتماعی را از خود بروز می دهند. پول خود را به یک ی یا یک ورزشکار و هنرمند می دهند و احساس می کنند بیشتر به آنها اعتماد دارند.

س رست پروژه "د ده امید" در ادامه صحبت های خود به وضعیت این پروژه اشاره داشت و گفت: د ده امید به حول قوه الهی به پیش می رود، اما همچون سایر کارهای اجرایی دیگر مشکلات خاص خودش را دارد. ولی من از ابتدا بنا را براین گذاشتم که باید با نهادهای تی همکاری کنیم. وقتی شما قصد همکاری دارید، قطعا آنها هم قوانین و مقرراتی دارند که باید به آن پایبند بود. تا به امروز خوشبختانه کارها خوب پیش رفته و انشالله تا اوایل پاییز بخشی از خانه ها آماده خواهند شد.

ما می توانیم د ده امید را به عنوان یک نماد مسئولیت اجتماعی ببینیم. دقیقا د ده امید مصداق مسئولیت پذیری اجتماعی است که مردم برای کمک به هم نوعان خود اعتماد و سرمایه خود را در اختیار ما گذاشتند تا بتوانیم کمکی به هموطنان ز له زده .

برچسب ها : زیباکلام: تا اوایل پاییز بخشی از خانه های د ده امید آماده خواهد شد. دقیقا د ده امید مصداق مسئولیت پذیری اجتماعی است - اجتماعی ,مردم ,مسئولیت ,ایرانی ,وجود ,امید ,مسئولیت اجتماعی ,د ده امید ,وجود دارد ,ایرانی جماعت ,درست نیست ,مسئولیت پذیری اجتماعی ,مصداق مسئولیت

10 فرد سمی که باید به هر قیمتی از آنها دوری کنید ***

افراد سمّی منطق را زیر پا می گذارند. برخی از آنها از تأثیر منفی خودشان بر اطرافیان شان بی اطلاع هستند و برخی دیگر به ظاهر از ایجاد آشوب و عصبانی دیگران لذت می برند.

آدم های سمّی چه نشانه های دارند؟ از کجا بدانید که با یک فرد سمّی معا می کنید؟ و اگر اینطور است، بایدها و نبایدها در این خصوص کدامند؟ سروکار داشتن با افراد سمّی اجتناب ناپذیر است.

آدم های سمّی همه جا حضور دارند. آنها نه تنها زندگی تان را نابود می کنند و جلوی پیشرفت شما را می گیرند، بلکه می توانند شما را تا سطح خودشان پایین بیاورند و شما را نیز به یک فرد سمّی تبدیل کنند.

همانقدر که سم ز از بدن با خودش افزایش بهره وری در نتیجه ی سلامت جسمانی را به همراه دارد، با بیرون این افراد از زندگی تان آرامش خاطر هم نصیب تان خواهد کرد. خوشبختانه راه هایی برای مقابله با این افراد وجود دارد. هدف این مقاله آگاهی رساندن درباره ی شناسایی این افراد، چگونگی برخورد با آنها و به حداقل رساندن آسیب آنها است.

افراد سمّی منطق را زیر پا می گذارند. برخی از آنها از تأثیر منفی خودشان بر اطرافیان شان بی اطلاع هستند و برخی دیگر به ظاهر از ایجاد آشوب و عصبانی دیگران لذت می برند.

یادگیری چگونگی برخورد با افراد مختلف مهم است؛ افراد سمّی هرگز ارزش تلف وقت و انرژی شما را ندارند و چه بسیار که از هر دو می گیرند. افراد سمّی پیچیدگی، نزاع و بدتر از همه، استرس بیهوده ایجاد می کنند.

«مردم هم می توانند برای شما الهام بخش باشند و هم انگیزه شما را نابود کنند؛ پس آنها را عاقلانه انتخاب کنید.»
– هانس اِف. هانسِن

تحقیقات اخیر از فردریچ شیلر در آلمان نشان می دهد که افراد سمّی تا چه حد خطرناک هستند. محققان دریافتند مواجهه با محرکی که احساسات منفی قوی ایجاد می کند، درست شبیه مواجهه با افراد سمّی هستند که سبب می شود مغز فرد مورد بررسی واکنش های استرسی شدیدی را بروز دهد. خواه نامش یک نگرش منفی، بیرحمی، سندروم قربانی و یا تنها دیوانگی محض باشد، این افراد به مغز شما استرس شدیدی وارد می کنند که باید به هر قیمتی از آن دوری کنید.

مطالعات مدت ها است نشان داده اند که استرس می تواند تأثیری منفی و درازمدت بر مغز داشته باشد. حتی مواجهه ی چند روزه با استرس، سودمندی یاخته های عصبی در هیپوکَمپِس را به خطر می اندازد؛ ناحیه ی مهمی از مغز که مسئول استدلال و حافظه است. هفته ها استرس سبب لطمه ی برگشت پذیر به سلول های مغزی می شود و ماه ها استرس می تواند آنها را برای همیشه نابود کند. افراد سمّی شما را فقط بدبخت نمی کنند، بلکه واقعا به مغز شما آسیب می رسانند.

توانایی کنترل احساسات و آرام ماندن تحت فشار، رابطه ی مستقیمی با عملکرد شما دارد. تَلِنت اِسمارت (talentsmart) تحقیقی را بر روی بیش از یک میلیون نفر انجام داده است. آنها دریافتند ۹۰٪ از افرادی که بهترین عملکرد را دارند، آنهایی هستند که در مواقع استرس قادرند احساسات شان را مهار کنند و می توانند آرام بمانند. یکی از بزرگ ترین موهبت های آنها، توانایی شناسایی افراد سمّی و دور نگه داشتن آنها است.

اغلب گفته می شود هر آدمی برآیندی از پنج نفری است که بیشترین وقت خود را با آنها می گذراند. حال اگر شما فقط به یکی از آن پنج نفر هم اجازه ی سمّی بودن بدهید، به زودی خواهید دید که آن یک نفر چقدر قادر است جلوی موفقیت شما را بگیرد.

نمی توانید امیدوار باشید از افراد سمّی فاصله بگیرید، مگر اینکه آنها را بشناسید. برای این کار انی که مردم آزار هستند یا صرفا بودن در کنارشان دشوار است را از آنهایی که واقعا سمّی هستند، جدا کنید. نکات زیر درباره ی انواع افراد سمّی است که باید به هر قیمتی از آنها فاصله بگیرید تا خودتان سمّی نشوید.

۱. شایعه پردازها

«ذهن های بزرگ از ایده ها، ذهن های متوسط از رویدادها و ذهن های کوچک از افراد سخن می گویند.»
– اِلِنور روزوِلت

شایعه پردازها از بدبختی دیگران لذت می برند. شاید در ابتدا سرک کشیدن به لغزش های شخصی و حرفه ای دیگران مایه ی سرگرمی باشد، اما با گذشت زمان خسته کننده می شود و به شما احساس شرم می دهد و دیگران را نیز می رنجاند. نکات مثبت و پندهای بسیار از افراد جالب آنقدر زیاد هستند که نیاز نیست وقت خود را با صحبت از بدبختی دیگران هدر دهید.

۲. دمدمی مزاج ها

برخی افراد هیچ کنترلی روی احساسات شان ندارند. آنها شما را به باد خواهند گرفت، احساسات شان را به شما فرافکنی خواهند کرد و در تمام مدت تصور می کنند شما باعث بی قراری آنها شده اید. دور انداختن دمدمی مزاج ها از زندگی تان دشوار است، زیرا کنترل نداشتن آنها روی احساسات شان باعث می شود به حالشان تأسف بخورید. گرچه وقتی همه راه های دیگر بسته باشند، افراد دمدمی مزاج از شما به عنوان تو احساسی خود استفاده می کنند و باید به هر قیمتی از آنها دوری کرد.

۳. قربانی ها

شناسایی قربانی ها دشوار است، چون شما نخست با مشکلات آنها همدردی می کنید، اما با گذشت زمان، متوجه می شوید «زمان احتیاج» آنها، همه ی وقت شماست. قربانی ها در عمل هرگونه مسؤلیتی را کنار می زنند و هر سرعت گیر پیش رویشان را یک کوه غیرقابل صعود جلوه می دهند. آنها به جای دیدن تجربیات سخت به عنوان فرصت هایی برای آموزش و رشد، آنها را راه فرار می بینند. یک مثل قدیمی می گوید: «درد اجتناب ناپذیر است، اما رنج اختیاری است». این کاملا نشانگر سمی بودن قربانی است که هربار رنج کشیدن را انتخاب می کند.

۴. خودبین ها

خودبین ها با حفظ فاصله ی شدید از دیگران، شما را از پای درمی آورند. هر زمان که کاملا احساس تنهایی می کنید می توانید حدس بزنید که دور و بر خودبین ها می پلکید. این اتفاق می افتد چون تا جایی که به آنها مربوط است، داشتن رابطه ی واقعی میان آنها و دیگران هیچ فایده ای ندارد. شما صرفا ابزاری هستید که به خودبینی آنها پر و بال بدهید.

۵. حسودها

برای حسودها، همیشه مرغ همسایه غاز است. حتی وقتی اتفاق خوبی برای حسودها می افتد، هیچ لذتی از آن نمی برند. دلیلش این است که آنها بخت و اقبال خود را با بخت و اقبال تمام دنیا مقایسه می کنند. در حالی که باید از درون جویای رضایت باشند. دقیق که بنگریم، باید بپذیریم همیشه در زندگی خوش بخت تر و خوش اقبال تر از ما هم هست. صرف اوقات زیاد با حسودها خطرناک است، چون آنها به شما یاد می دهند موفقیت های خودتان را بی اهمیت بدانید.

۶. فریب کارها

فریب کارها زیر نقاب دوستی، وقت و انرژی را از زندگی شما می گیرند. سروکار داشتن با آنها ممکن است دشوار باشد، چون آنها با شما مثل یک دوست رفتار می کنند. آنها می دانند شما چه چیزهایی را دوست دارید، چه چیزهایی خوشحال تان می کند و اینکه از نظر شما چه چیزی مضحک است، اما تفاوت اینجاست که آنها از این اطلاعات به عنوان بخشی از یک دستور کار مخفی استفاده می کنند. فریب کارها همیشه از شما چیزی می خواهند و اگر به رابطه تان با آنها رجوع کنید، تماما از شما گرفته اند و چیزی به شما نیفزوده اند. آنها هر کاری می کنند که موافقت شما را جلب کنند و شما را از پای در بیاورند.

۷. دیوانه سازها (دمنتورها)

در سری کتاب های «هری پاتر» نوشته جِی.کِی. رولینگ، دمنتورها موجوداتی ی هستند که روح افراد را از بدن شان مکیده و بیرون می کشند و از آنها فقط پوسته های انسانی به جا می گذارند. هر زمان یک دمنتور وارد اتاق می شود، همه جا تاریک می شود، همه احساس سرما می کنند و بدترین خاطرات به یادشان می آید. به گفته ی رولینگ، او ایده ی دمنتورها را از افراد بسیار منفی گرفته است، افرادی که قادرند پا به اتاقی گذاشته و فورا حیات را از آن بگیرند.
دمنتورها با تحمیل منفی بودن و بدبینی شان بر دیگران، زندگی را از آنها می ستانند. آنها همیشه نیمه ی خالی لیوان را می بینند و می توانند ترس و نگرانی را حتی به بی خطرترین موقعیت ها تزریق کنند. در تحقیقی از سوی نوتردام مشخص شد دانشجویانی که هم اتاقی های منفی نگر داشتند احتمال منفی نگر شدن و حتی افسرده شدن خودشان بسیار بیشتر بود.

۸. غیرعادی ها

افراد سمّیِ خاصی هستند که نیت های بد دارند و از درد و بدبختی دیگران لذت وافر می برند. هدفشان در زندگی این است که یا به شما آزار برسانند، یا کاری کنند احساس بدی پیدا کنید و یا چیزی از شما بگیرند، در غیر این صورت علاقه ای به شما ندارند. تنها چیز خوب درباره ی این نوع شخصیت این است که می توانید فورا مقاصد آنها را شناسایی کنید و این باعث می شود آنها را به سرعت از زندگی تان بیرون کنید.

۹. عیب جوها

عیب جوها همیشه آماده اند به شما بگویند دقیقا چه چیزی خوب و چه چیزی بد است. آنها کاری می کنند که نسبت به بهترین چیز مورد علاقه تان، بدترین احساس را پیدا کنید. عیب جوها به جای درک و یادگیری از افرادی که با آنها تفاوت دارند، آنها را حقیر می شمارند. عیب جوها تمایل شما به پرشور بودن و ابراز آن را خفه می کنند، پس بهتر است رابطه تان را با آنها قطع کرده و خودتان باشید.

۱۰. مغرورها

مغرورها زمان شما را هدر می دهند، چون به هر کاری که شما انجام می دهید به چشم یک چالش شخصی نگاه می کنند. غرور، اعتمادبه نفس کاذب است و همیشه ناامنی های زیادی ایجاد می کند . در یک مطالعه از سوی اِیکرون دریافتند که غرور با انبوهی از مشکلات در محل کار مرتبط است. افراد مغرور معمولا عملکردی ضعیف دارند، بیشتر ناسازگار هستند و بیش از افراد معمولی، دشواری های شناختی دارند.

چگونگی محافظت از خود در برابر افراد سمّی

افراد سمّی شما را دیوانه می کنند، چون رفتار آنها بسیار غیرمنطقی است. در این مورد هیچ اشتباهی نکنید. رفتار آنها واقعا خلاف منطق است، بنابراین چرا به خودتان اجازه دهید واکنش احساسی به آنها نشان دهید و با آنها قاطی شوید؟

هر قدر فردی غیرمنطقی تر و دیوانه تر باشد، فرار از تله اش باید برای شما راحت تر باشد. تلاش نکنید آنها را در بازی خودشان ش ت دهید. از نظر احساسی از آنها فاصله بگیرید و در صورت اجبار به تعامل، آنها را یک پروژه ی علمی در نظر بگیرید (یا شاید ترجیح بدهید مثل اعصاب آنها باشید)؛ نیاز نیست به آشفتگی های احساسی واکنش نشان دهید، فقط حقایق را در نظر بگیرید.

حفظ فاصله ی احساسی مست م آگاهی است. نمی توانید جلوی مزاحمت ی را بگیرید اگر تشخیص ندهید مزاحمتی در کار است. گاهی خودتان را در موقعیت هایی می ی د که احساس می کنید باید از نو گروه بندی کنید و بهترین راه پیش رو را انتخاب کنید. این خوب است و هراسی نداشته باشید که به خودتان وقت چنین کاری را بدهید.

اغلب مردم احساس می کنند چون با فردی کار یا زندگی می کنند، پس هیچ راهی برای کنترل آشفتگی ندارند. این کاملا اشتباه است. زمانی که یک فرد سمّی را شناختید، رفتارهای او برایتان قابل پیش بینی تر و قابل درک تر می شود. این نکته به شما کمک می کند عاقلانه بین ید که چه زمان و تا کجا باید او را تحمل کنید یا از او فاصله بگیرید. می توانید مرزهایی را معین کنید، اما این کار را باید آگاهانه و مبتکرانه انجام دهید. اگر اجازه دهید اتفاقات به طور طبیعی رخ دهند، مسلما خودتان را مدام در بحث و جدل های دشوار اسیر می کنید. اگر مرزی را مشخص کنید و تصمیم بگیرید کی و کجا با یک فرد مشکل ساز درگیر شوید، می توانید بخش بزرگی از آشفتگی ها را کنترل کنید. تنها رمز این است که سر حرف خود بمانید و وقتی فردی قصد عبور از مرز شما را دارد، بر خط قرمزهای خود پافشاری کنید.

برچسب ها : 10 فرد سمی که باید به هر قیمتی از آنها دوری کنید *** - افراد ,سمّی ,می کنند ,است، ,دیگران ,بگیرید ,افراد سمّی ,فاصله بگیرید ,آنها دوری ,دوری کنید ,بدبختی دیگران ,آنها فاصله بگیرید ,اطرافیان شان بی اطل

ساخت رباتی که اشیاء دیده نشده را شناسایی می کند

محققان ام آی تی به تازگی رباتی ساخته اند که قادر به شناسایی اشیایی است که هرگز ندیده است.

این اولین بار است که پژوهشگران موفق به طراحی یک سیستم بصری رایانه ای می شوند که قادر به شناسایی اشیایی است که تا پیش از این شاهدشان نبوده است. مهم ترین دستاورد این تحول علمی آن است که به ربات ها امکان می دهد در آینده ای نزدیک مانند انسان ها فکر کرده و رفتار کنند.

ام آی تی سیستم یادشده را “dense object nets” (don) نام گذاری کرده است. سیستم یادشده اشیا را در قالب مجموعه ای از نقاط می بیند و با پردازش این نقاط به یک نقشه راه سه بعدی دست می یابد و می تواند با هوش بالایی که دارد ماهیت آن شی را شناسایی و مشخص کند.

این سیستم با مشاهده شی که شبیه به شی دیگری بوده خواهد توانست بخش های مختلف آن را هم به طور مستقل شناسایی و درک کند. با ارتقای الگوریتم های سیستم یادشده توانایی شناخت آن باز هم بیشتر خواهد شد.

برچسب ها : ساخت رباتی که اشیاء دیده نشده را شناسایی می کند - شناسایی ,سیستم ,یادشده ,رباتی ,سیستم یادشده ,شناسایی اشیایی ,دیده نشده ,اشیاء دیده

عادتهای مضر برای مغز ***

عادت مضر برای مغز

نتایج یک پژوهش نشان داد که تماشای بیش از حد تلویزیون در دهه دوم زندگی انسان می تواند در ادامه زندگی به مغز آسیب برساند.

به گزارش تسنیم، آ ین باری که با خود فکر کرده اید که نمی توانم این غذا را بخورم زیرا به سلامت مغزم آسیب می رساند، چه زمانی بوده است؟ اگر همانند بیشتر افراد باشید، احتمالاً این گونه فکر نکرده اید، اما شاید زمان ایجاد تغییر در این زمینه فرا رسیده باشد.

پژوهش ها نشان داده اند که با عبور از مرز 40 سالگی، حجم مغز در هر دهه حدود پنج درصد کاهش می یابد. در این میان برخی عادات بد می توانند روند انحطاط مغز را تسریع کنند.

تماشای بیش از حد تلویزیون

نتایج یک پژوهش نشان داد که تماشای بیش از حد تلویزیون در دهه دوم زندگی انسان می تواند در ادامه زندگی به مغز آسیب برساند. در این مطالعه که طی یک بازه زمانی 23 ساله انجام شد، پژوهشگران به بررسی این مساله پرداختند که چگونه تلویزیون و فعالیت جسمانی بر سلامت مغز 3,200 شرکت کننده مرد و زن تأثیرگذار هستند. این افراد از میانگین سن 25 سال در زمان آغاز مطالعه برخوردار بودند.

پس از پایان مدت زمان مطالعه، پژوهشگران دریافتند افرادی که بیش از حد تلویزیون تماشا می د (بیش از سه ساعت در روز) در مقایسه با آن هایی که کمتر این کار را انجام می دادند، احتمال بیشتری داشت در آزمون های عملکرد ذهنی نتایج ضعیف تری ب کنند.

با این وجود، ما نباید عوامل مرتبط دیگر را نادیده بگیریم. افرادی که طی روز ساعات طولانی را به تماشای تلویزیون اختصاص می دهند، احتمال بیشتری دارد فعالیت بدن کم و انتخاب های غذایی ناسالم داشته باشند.

مطالعات بسیاری نشان داده اند که دریافت کالری کم برای یک زندگی طولانی و سالم عاملی کلیدی محسوب می شود. در حقیقت، نتایج یک پژوهش نشان داد، افرادی که پرخوری می کنند احتمال بیشتری دارد تسریع در آهنگ تحلیل ذهنی خود را تجربه کنند

چند وظیفگی

توانایی شما در چندوظیفگی ممکن است یک ابرنیرو نبوده و در واقع به حافظه و توجه شما آسیب وارد کند. مطالعه ای که در استنفورد انجام شد، این شرایط را ثابت کرده است.

در این مطالعه، دانشجویان پرسشنامه هایی درباره استفاده از رسانه ها را تکمیل د. سپس پژوهشگران عملکرد آن ها در سه آزمون شناختی را مقایسه د.

نتایج نشان دادند افرادی که استفاده زیادی از رسانه داشتند، تمرکز ضعیف و دشواری در تغییر وظایف را نشان داده اند.

استفاده از ماری جوانا

افرادی که از ماری جوانا استفاده می کنند بر این باورند که این ماده هیچ اثر منفی بر بدن ندارد، اما علم نظری مخالف این افراد دارد.

در مطالعه ای که در نشریه journal of neuroscience منتشر شد، پژوهشگران دریافتند جوانانی که از ماری جوانا استفاده می د، تغییراتی در ساختار مغز خود را به واسطه تغییر در آمیگدال تجربه کرده اند. آمیگدال وظیفه کنترل احساسات و نوکلئوس اکومبنس، پاداش و اعتیاد را کنترل می کند، را بر عهده دارد.

این اثرات افرادی که از ماری جوانا استفاده می د را هرچه بیشتر مستعد اعتیاد به می کرد. همچنین، آن ها احتمال بیشتری داشت به روش های ناشناخته تغییر در احساسات و فرایندهای تفکر خود را تجربه کنند.
سیگار نیز حتی گزینه ای بدتر محسوب می شود زیرا مشخص شده است که سیگار کشیدن موجب کوچک شدن مغز می شود.

پرخوری

مطالعات بسیاری نشان داده اند که دریافت کالری کم برای یک زندگی طولانی و سالم عاملی کلیدی محسوب می شود. در حقیقت، نتایج یک پژوهش نشان داد، افرادی که پرخوری می کنند احتمال بیشتری دارد تسریع در آهنگ تحلیل ذهنی خود را تجربه کنند.

البته نیازی به گرسنگی کشیدن نیست و می توانید مواد غذای مغذی کم کالری را جایگزین مواد غذایی پر کالری کنید.

استرس

بنابر گزارشی که در نشریه alzheimer’s society منتشر شد، استرس می تواند تا چهار سال مغز شما را پیرتر کند.
متاسفانه، استرس چیزی نیست که همواره توانایی کنترل آن را داشته باشیم. گاهی اوقات به واسطه موارد غیر منتظره مانند تصادفات یا از دست دادن شغل با استرس غیر قابل مدیریت مواجه می شویم. با این وجود، می توان با اقداماتی مانند مدیتیشن، یوگا، پیاده روی و ورزش منظم با استرس مبارزه کرد.

برچسب ها : عادتهای مضر برای مغز *** - نشان ,افرادی ,استفاده ,زندگی ,تلویزیون ,نتایج ,احتمال بیشتری ,پژوهش نشان ,نشان داده اند ,ماری جوانا استفاده ,بیشتری دارد ,پرخوری می کنند احتمال

رکود تورمی بازار مسکن/ رشد 62 درصدی قیمت؛ کاهش 28 درصدی معاملات

این افزایش بی سابقه قیمت (بیش از ۶۰ درصد) در حالی است که از نظر تعداد معاملات نسبت به ماه قبل (تیر ۹ امسال) ۴.۹ درصد و نسبت به ماه مشابه سال گذشته (مرداد ۹۶) ۲۸.۱ درصد کاهش تعداد ید و فروش مسکن را شاهد هستیم.
رکود تورمی بازار مسکن/ رشد 62 درصدی قیمت؛ کاهش 28 درصدی معاملاتدر حالی که بر اساس اعلام دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی قیمت مسکن در مرداد امسال نسبت به مرداد سال قبل رشد ۶۲ درصدی داشته، اما از نظر تعداد معاملات کاهش ۲۸ درصدی را تجربه کرد.

به گزارش عصرایران به نقل از مهر، دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گزارش تحلیلی بازار مسکن در مرداد ماه امسال را منتشر کرد.

بر اساس این گزارش مرداد ماه امسال ۱۳ هزار و ۱۲۰ فقره ید و فروش مسکن با متوسط قیمت هر متر مربع ۷ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان در تهران پشت سر گذاشته شد که این میانگین قیمت نسبت به ماه قبل از آن (تیرماه ۹۷) ۶.۳ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل (مرداد ۹۶) ۶۲ درصد افزایش یافت.

این افزایش بی سابقه قیمت (بیش از ۶۰ درصد) در حالی است که از نظر تعداد معاملات نسبت به ماه قبل (تیر ۹ امسال) ۴.۹ درصد و نسبت به ماه مشابه سال گذشته (مرداد ۹۶) ۲۸.۱ درصد کاهش تعداد ید و فروش مسکن را شاهد هستیم.

به گزارش مهر، بر اساس اظهار نظر کارشناسان افزایش بیش از انتظار قیمت ها همزمان با کاهش شدید تعداد معاملات نشان دهنده ادامه رکود تورمی در بازار مسکن است.

گزارش تحلیلی دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی می افزاید: واحدهای مس ی منطقه یک پایتخت با متری ۱۵ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان گرانترین و منطقه ۱۸ با متری ۳ میلیون و ۹۰ هزار تومان ارزانترین منطقه تهران در مرداد ماه بودند.

مقایسه میانگین قیمت هر متر مربع واحد مس ی در مرداد امسال با مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد بیشترین افزایش قیمت مسکن در منطقه ۵ با رشد ۸۳.۱ درصدی رخ داده و کمترین میزان رشد نیز به منطقه ۱۲ با ۲۴.۳ درصد تعلق دارد.

میانگین قیمت یک متر مربع واحد مس ی در مناطق ۱ تا ۶ تهران از قیمت متوسط پایتخت (۷.۴ میلیون تومان) بالاتر است. گرانترین واحدهای مس ی با سن بنای کمتر از ۵ سال بوده با میانگین ۸ میلیون و ۶۹۰ هزار تومان و ارزانترین واحدها نیز به خانه های با سن بنای بین ۱۶ تا ۲۰ سال با میانگین قیمتی ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اختصاص داشت.

از نظر تعداد معاملات نیز منطقه ۵ با ۱۶۱۹ فقره معامله مسکن بیشترین تعداد ید و فروش واحدهای مس ی را در ماه گذشته در اختیار گرفت که معادل ۱۴.۵ درصد کل معاملات مسکن تهران محسوب می شود. کمترین سهم بازار مسکن نیز به منطقه ۱۹ با ۸۱ فقره معامله معادل ۰.۷ درصد کل معاملات پایتخت تعلق دارد. این در حالی است که تعداد معاملات مسکن در منطقه ۱۳ تهران در مرداد امسال نسبت به مرداد سال گذشته نصف شده و کاهش ۴۹.۹ درصدی داشته است.

واحدهای مس ی کمتر از ۵ سال ۳۸.۷ درصد و واحدهای بالای ۲۰ سال ۱۲.۸ درصد معاملات مسکن تهران را در مرداد ماه شامل می شدند به طور کلی ۵۷ درصد معاملات به واحدهای زیر ۱۰ سال تعلق داشته است.

یکی از اتفاقات متفاوت بازار مسکن در ماه گذشته، تعلق گرفتن رکورد بیشترین معامله به واحدهای مس ی واقع در بازه های قیمتی بیش از متری ۱۲ میلیون تومان با ۱۳.۹ درصد بود این در حالی است که در ماه های گذشته واحدهای بین متری ۳ تا ۵ میلیون تومان بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص می دادند.
ولی در مرداد امسال واحدهای مس ی واقع در این بازه قیمتی (۳ تا ۴ میلیون تومان در هر متر) ۱۲.۴ درصد و ۴ تا ۵ میلیون تومان در هر متر ۱۱.۸ درصد از کل معاملات مسکن را در اختیار داشتند که نشان می دهد استقبال از واحدهای گرانتر بیشتر بوده است! واحدهای زیر متری ۲ میلیون تومان هم با داشتن یک درصد معاملات، کمترین تعداد ید و فروش مسکن را ب د.

تحلیل بازار مسکن مرداد ماه نشان می دهد واحدهای با زیربنای ۶۰ تا ۸۰ متر مربع بیشترین تعداد معاملات مسکن (۲۷.۴) درصد از نظر متراژ را در اختیار دارد از سوی دیگر واحدهای ۱۸۰ تا ۲۰۰ متری با داشتن سهم ۱ درصدی کمترین میزان معاملات مسکن را به خود اختصاص داده است.

همچنین رشد معاملات واحدهای مس ی زیر ۴۰ متری مربعی در مرداد امسال نسبت به مرداد سال گذشته ۵۴.۷ درصد رشد داشته است در حالی که معامله خانه های با ارزش کمتر از ۷۰ میلیون تومان رشد منفی ۴۱.۷ درصد را تجربه کرد.
برچسب ها : رکود تورمی بازار مسکن/ رشد 62 درصدی قیمت؛ کاهش 28 درصدی معاملات - مسکن ,درصد ,معاملات ,مرداد ,واحدهای ,میلیون ,واحدهای مس ی ,میلیون تومان ,بازار مسکن ,تعداد معاملات ,معاملات مسکن ,رکود تورمی بازار

آغاز موج مهاجرت ها از تهران ***

نوسانات ارزی، رشد قیمت مسکن و اجاره بها، پایین بودن کیفیت زندگی، آلودگی هوا و ترافیک باعث شده ۳۵۰ هزار نفر طی پنج سال از تهران بروند؛ بررسی های اخیر نیز حاکی از آن است که روند مهاجرت تشدید شده است.

به گزارش ایسنا، تهران دیگر نه فقط برای اتباع خارجی، که برای ایرانی ها هم جذ ت های خود را از دست داده است. با این که قیمت واقعی مسکن در مقایسه با نرخ تورم و جهش ارز به پایین ترین نرخ خود طی ۱۶ سال اخیر رسیده، هزینه های سرسام آور ید و اجاره مسکن در پایتخت، روند مهاجرت مع را کلید زده است. گزارشات میدانی، مدتی است که خبر از مهاجرت مستاجران تهرانی به ای اطراف می دهد؛ پردیس، پرند، هشتگرد و البته محمدشهر به عنوان مکان های جاذب اجاره نشین ها معرفی می شود. در این بین محمدشهر کرج با توجه به وجود سرانه های خدماتی مناسب از اقبال بیشتری برخوردار شده اما ای جدید اطراف تهران هم به تدریج با آماده شدن خدمات و زیرساخت ها در حال تبدیل به کلان شهر هستند. در پرند به عنوان پایتخت مسکن مهر ۹۶ هزار واحد جانمایی شده که تا کنون بیش از ۶۸ هزار واحد آن تحویل شده است. در پردیس از ۸۵ هزار واحد مدنظر ۳۰ هزار واحد افتتاح شده و در ۴۹ هزار واحد مسکن مهر تعریف شده که از این تعداد ۲۵ هزار و ۶۰۰ واحد افتتاح شده است. ۹۰۰۰ واحد دیگر هم تا شهریور ماه سال آینده آماده می شود و بدین ترتیب پرونده مسکن مهر در هشتگرد بسته خواهد شد. طبق وعده ها مترو هشتگرد و پرند نیز در صورت تامین اعتبار تا پایان سال تکمیل می شود. شرایط جدید حاکی از آن است که مستاجران تهرانی، انتخاب های دوم را پیش روی خود می بینند و برای کاهش هزینه های مسکن راهی ای ا ی می شوند.

مهاجرت ۳۵۱ هزار نفر از تهران

بنا به اطلاعات سرشماری سال ١٣٩٥ در فاصله زمانی سال های ١٣٩٠ تا ١٣٩٥ تعداد ٣٥٠ هزار و ٦٣٢ نفر از استان تهران به استان های دیگر مهاجرت کرده اند. استان البرز بالاترین جذب مهاجر از تهران را داشته و استان های گیلان و مازندران به ترتیب در رتبه های دوم و سوم جذب مهاجر از استان تهران قرار دارند. آمار به تفکیک این طور توضیح می دهد که استان البرز با ۸۹ هزار و ۱۹۷ نفر بیشترین مهاجر را از استان تهران داشته است. استان های گیلان، مازندران و اسان رضوی به ترتیب با ۲۸۵۳۱، ۲۳۶۴۳ و ۲۱۲۴۱ نفر از این نظر در رتبه های بعدی قرار دارند. اگرچه خالص مهاجرت استان تهران نشان می دهد طی فاصله زمانی سال های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۵، تعداد افرادی که وارد استان تهران شده اند بیشتر از افرادی است که از استان تهران خارج شده اند، اما آمار می گوید که مهاجرت مع درحال رخ دادن است؛ هرچند ناچیز.

ظرفیت پایین اقتصاد مسکن

بساز و بفروشی هم دیگر در تهران مانند گذشته سود ندارد. بین سال های ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۲ همزمان با طرح مسکن مهر، انبوه سازان هم در کلان ا دست به کار شدند و سودهای خوبی به جیب زدند تا جایی که در برخی موارد سود سازندگان واحدهای نوساز به ۱۰۰ درصد می رسید؛ روندی که با رکود بخش مسکن از سال ۱۳۹۲ متوقف شده و با توجه به افزایش قیمت مصالح ساختمانی و جهش قیمت دلار در سال ۱۳۹۷ حالا دیگر کمتر سازنده ای ریسک سرمایه گذاری در بخش مسکن را می پذیرد. این روزها تمایل صاحبان املاک کلنگی و بساز و بفروش ها برای انعقاد قراردادهای مشارکتی به شدت پایین آمده است. مهم ترین عامل این موضوع به ظرفیت پایین مسکن نسبت به بازارهای موازی مربوط می شود. محاسبه رشد قیمت دلار، سکه و مسکن از ابتدای سال ۱۳۹۶ تا روز ۲۴ شهریورماه ۱۳۹۷ حاکی از آن است که دلار ۲۴۲ درصدد و سکه ی ۲۶۵ درصد رشد داشته است؛ در حالی که نرخ رشد قیمت مسکن در همین بازه زمانی ۶۹ درصد بوده است. با این وجود، بازار مسکن به دلیل عدم تقاضای معنادار ناشی از عدم قدرت ید طرف تقاضا دچار رکود شده و معاملات در مردادماه نسبت به ماه مشابه سال قبل ۳۳ درصد افت کرده است.

۴.۵ میلیون نفر در بافت های ناکارآمد تهران زندگی می کنند

راه و شهرسازی با بیان اینکه حدود ۴.۵ میلیون نفر در بافت های ناکارآمد تهران زندگی می کنند گفته است: فروش تراکم در تهران در منطقه هایی مانند ۱، ۲، ۴ و ۵ نه تنها به ارتقای کیفیت زندگی کمکی نکرده است بلکه باعث توسعه گسترده سوداگری و افزایش قیمت مسکن نیز در این کلانشهر شده و زندگی را برای افرادی با بضاعت کمتر در اطراف تهران سخت تر کرده است.

غافلگیری ت پس از نوسانات ارزی

ت تسهیلات ید مسکن را نسبت به قبل حدود هشت برابر افزایش داد و به سقف ۱۶۰ میلیون تومان برای زوجین تهرانی رساند. با این حال نوسانات ارزی و جهش ۶۲ درصدی قیمت مسکن نسبت به مردادماه سال قبل باعث شده تا خانوارها دیگر از عهده ی ید مسکن برنیایند. طبق محاسبات هم اکنون تسهیلات ۱۶۰ میلیون تومانی حدود ۲۶ درصد قیمت یک واحد نوساز ۶۰ متری را در شهر تهران پوشش می دهد. به همین دلیل راه و شهرسازی پیشنهاد افزایش تسهیلات مسکن به ۲۰۰ میلیون تومان را ارایه کرده که هنوز مورد تصویب بانک مرکزی قرار نگرفته است.

راه دوم، انتقال خانه اولی ها به ای اطراف است. اخیرا شرکت عمران ای جدید طرح ساخت ۵۰ هزار واحد مس ی را آغاز کرده که روز پنج شنبه با حضور عباس ی ـ راه و شهرسازی ـ کلنگ ۳۴۰۰ واحد آن در پرند به زمین زده شد. در هشتگرد هم قرار است ۱۰ هزار واحد مس ی در قالب این پروژه طراحی شود. مخاطب این طرح اقشار متوسط هستند و مطابق تصمیم شورای مسکن، زمین های تی در ای جدید برای ساخت پروژه هایی اختصاص می یابد که زوج های ثبت نام کننده در صندوق یکم، امکان پیش ید آن را دارند.

برچسب ها : آغاز موج مهاجرت ها از تهران *** - مسکن ,تهران ,واحد ,هزار ,مهاجرت ,قیمت ,هزار واحد ,استان تهران ,قیمت مسکن , ای جدید ,ناکارآمد تهران ,تهران زندگی می کنند ,ناکارآمد تهران زندگی ,باف

آب ماست را دور نریزید بخورید

یک ای علوم دامی گفت: آب ماست را نباید دور ریخت.

بهروز یاراحمدی در گفت وگو با ایسنا ، اظهار کرد: ماست در مقایسه با شیر به دلیل افزودن باکتری‎های مفید مقدار بیشتری کلسیم و پروتئین دارد.

وی اضافه کرد: آب ماست حاوی کلسیم و ویتامین‎های محلول در آب موجود شیر شامل گروه b، پروتئین، چربی و برخی املاح دیگر شیر است که نباید دور ریخته شود چراکه بسیار مفید است.

یاراحمدی بیان کرد: مصرف مستمر شیر، فشار خون افراد مبتلا به فشار تنظیم می‎شود اما در مورد آب ماست به دلیل وجود اسید لاکتیک و نمک کم می‎تواند موجب کاهش فشار خون شود.

این محقق علوم دامی ترشیِ ماست را یکی از خواص ماهیتی آن عنوان کرد که به خاطر فعالیت‎های لاکتیکی مایه ماست به وجود می آید و افزود: شرایط نگهداری و مایه ماست مصرف شده می‎تواند از درجه ترشی یا شیرینی متفاوتی برخوردار باشد.

وی تصریح کرد: کش‎دار شدن ماست نیز به علت نوع مایه مصرفی است که در تولید ماست به کار گرفته می‎شود. این نوع ماست آب نمی‎اندازد و بیشتر در تولید ماست میوه‎ای کاربرد دارند.

یاراحمدی علت آب انداختن ماست را عدم حرارت دهی مناسب به شیر بیان کرد و گفت: دمای حرارتی شیر باید ۹۰ درجه سانتی‎گراد پایه به مدت پنج دقیقه باشد.

برچسب ها : آب ماست را دور نریزید بخورید - ماست ,مایه ,فشار ,تولید ماست ,مایه ماست ,علوم دامی

کشف آثار شهر ایرانی 2500 ساله در مرکز ترکیه

رو مه حریت ترکیه اعلام کرد که باستان شناسان در تپه اولوز در استان آماسیا در مرکز ترکیه آثار یک شهر تاریخی 2500 ساله ایرانی متعلق به دوره هخا را کشف کرده اند.

به گزارش ایرنا، در پی کاوش های انجام شده، بخش هایی از این شهر تاریخی شامل یک تالار تختگاه و یک تالار ستوندار و یک مجموعه کاخ پارسی 2500 ساله از زیر خاک بیرون آورده شده است.

پرفسور شوکت دونمز س رستی کاوش این شهر تاریخی به خبرنگاران اعلام کرده است که اشیای تاریخی کشف شده در این منطقه نشان دهنده تعلق این محوطه باستانی به دوره هخا ان و ایرانی با قدمت حدود 450 سال پیش از میلاد است.

وی با اشاره به ادامه کاوش ها در این منطقه باستانی که بخشی از یک شهر به شمار می رود، اعلام کرد که تاکنون یک خیابان، یک ساختمان بزرگ و یک آتشکده در این شهر تاریخی شناسایی و کشف شده است.

به گفته این باستان شناسی استانبول این محوطه تاریخی نخستین آپادانای یافته شده تمدن ایرانی متعلق به دوره هخا در بیرون از مرزهای ایران کنونی بوده و از این نظر کشفی کم سابقه محسوب می شود.
دونمز همچنین اعلام کرده است که تاکنون پایه های 6 ستون یک بنای تاریخی کشف شده و در جریان حفاری این محوطه تاریخی یک مجسمۀ متعلق به دورۀ تاریخی 'هیتی ها' نیز کشف شده و زیر شهر ایرانی کشف شده یک شهر بسیار بزرگ تمدن هیتی ها قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، عثمان وارول استاندار آماسیا نیز در بازدید از محل کاوش این محوطه تاریخی در تپه اولوز با اعلام کشف بنای تازه، کاوش در این محوطه را کاری بلند مدت عنوان کرد و گفت: کار کاوش و مستندسازی در منطقه توسط 12 کارشناس، 10 باستان شناس و 15 دانشجوی باستان شناسی با دقت ادامه دارد.

برچسب ها : کشف آثار شهر ایرانی 2500 ساله در مرکز ترکیه - تاریخی ,ایرانی ,کاوش ,محوطه ,اعلام ,باستان ,2500 ساله ,محوطه تاریخی ,مرکز ترکیه ,باستان شناسی ,اعلام کرده

شهادت تسلیت


**************************************************************

شهادت

               و اسوه صبر جمیل بر بلاهای عظیم

                             شجاعت در بیان و دفاع از حق مبین

                                                           و بزرگ ب ادارنده دین

                                                                سالار ء العالمین


حسین علیه السلام


و دیگر اولیاء الهی، بستگان و یاران گرامیشان علیهم السلام

      

بر همه دوستداران ایشان تسلیت باد


**************************************************************

برچسب ها : شهادت تسلیت

معرفی بهترین روش های تبدیل pdf به word ***

تبدیل pdf به ورد

رسانه کلیک – ویرایش محتوای فایل های پی دی اف با تغییر فرمت به doc امکان پذیر است. در این مطلب شما را با بهترین روش های تبدیل pdf به ورد آشنا می کنیم.

همان طور که می دانید، فایل های pdf ماهیت ویرایشی ندارند و دسترسی به محتوای آن ها آزاد نیست. با توجه به این موضوع، ابزارهای مختلفی برای تبدیل فایل های pdf به ورد ایجاد شده که توسط آن ها می توان به یک نسخه قابل ویرایش از فایل pdf دست یافت. در ادامه این مطلب، شما را با چند روش برای تبدیل فایل های pdf به ورد آشنا می کنیم (تبدیل اسناد به فایل pdf با اپلیکیشن abobe scan).

وبسایت های تبدیل کننده

یکی از آسان ترین روش ها برای تبدیل فایل های pdf به ورد استفاده از وبسایت هایی است که این کار به صورت آنلاین و رایگان انجام می دهند. برای استفاده از این سرویس ها کافی است فایل pdf مورد نظر خود را در آن ها آپلود کنید و سپس نسخه doc را تحویل بگیرید. در این وضعیت فایل ورد شما در سرور سایت مورد نظر قرار گرفته و می توانید آن را کنید (آموزش تصویری تبدیل فایل های word، پاو وینت و ع به pdf با تلگرام).

تبدیل pdf به ورد

pdf2doc یکی از این سرویس های تبدیل کننده است که از زبان فارسی هم پشتیبانی می کند و شما می توانید توسط آن به راحتی فایل های pdf خود را به doc تبدیل کنید.

مرورگر کروم یا edge

توسط مرورگرهای کروم و edge می توان فرمت pdf را به صورت فایل های قابل ویرایش اجرا کرد. برای استفاده از این روش کافی است روی فایل pdf راست کلیک کرده و سپس از بخش open with، یکی از دو برنامه نام برده را انتخاب کنید. با باز شدن فایل pdf در مرورگر، این امکان به شما داده می شود تا متن موجود در آن را در ورد کپی کنید.

تبدیل pdf به ورد

برنامه های تبدیل کننده  

برنامه های متعددی برای تبدیل فرمت pdf به ورد ساخته شده که می توانید از آن ها استفاده کنید. pdfgrabber نام یکی از برنامه ها بوده که فایل های pdf را به انوع فرمت ها از جمله doc تبدیل می کند. این برنامه برای سیستم عامل ویندوز موجود است. کاربران سیستم عامل مک می توانند از برنامه pdf converter pro استفاده کنند (بهترین برنامه های ویرایش فایل های pdf برای ios و اندروید).

تبدیل pdf به ورد

مایکروسافت ورد

توسط برنامه مایکروسافت ورد هم می توان فایل های pdf را به doc تبدیل کرد. برای این کار کافی است روی فایل pdf مورد نظر کلیک راست کنید و سپس از بخش open with، برنامه ورد را برگزینید تا فایل pdf در محیط ورد باز شود. در این وضعیت می توان به ویرایش فایل مورد نظر پرداخت و سپس آن را از بخش save as با فرمت doc ذخیره کرد.

تبدیل pdf به ورد

نکته بسیار مهمی که برای تبدیل pdf به ورد باید به آن دقت باشید، نوع ساختار فایل های pdf است. در صورتی که فرمت محتوایی فایل pdf شما به صورت ع باشد و نوشته ها به صورت متنی قرار نگرفته باشند، امکان ویرایش فایل توسط روش های توضیح داده شده در بالا وجود نداشته و نمی توان نوشته ها را از آن است اج کرد. در صورتی که فایل pdf شما از این نوع است، باید از صفحات مورد نظرتان ع تهیه کنید و سپس با استفاده از برنامه های تبدیل کننده ع به متن، نوشته ها را است اج کنید.

نظر شما در رابطه با موارد معرفی شده برای تبدیل pdf به ورد چیست؟

برچسب ها : معرفی بهترین روش های تبدیل pdf به word *** - فایل ,فایل های ,استفاده ,ویرایش ,مورد ,برنامه ,برای تبدیل ,تبدیل فایل های ,بهترین روش های ,تبدیل کننده ,روش های تبدیل ,برای تبدیل فایل های ,بهتری?

وقت مناسب برای غذا خوردن چه زمانی است؟ ***

گاهی اوقات برخی افراد پس از بیدار شدن از خواب تمایلی به صرف صبحانه ندارند زیرا معده آنها برای غذا خوردن آماده نیست.

هر یک از ما سه وعده غذایی اصلی در روز شامل صبحانه، ناهار و شام را به طور معمول در زمانی مشخص صرف می کنیم. گاهی اوقات، در روزهای تعطیل یا تعطیلات آ هفته ممکن است تغییری در این ساعات صورت بگیرند.

وقت مناسب برای غذا خوردن چه زمانی است؟

به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از "استپ تو هلث"، زمان مناسب برای غذا خوردن به کشوری که در آن زندگی می کنید، بستگی دارد. با این وجود، برخی قواعد پایه وجود دارند که همه می توانند مد نظر قرار دهند.

صبحانه در ساعت 7:00

هفت صبح زمان مناسب برای خوردن صبحانه است. همچنین، می توانیم این وعده غذایی را در ساعت هشت صرف کنیم، اما تاخیر هرچه بیشتر توصیه نمی شود.

صبحانه باید شامل چه چیزهایی باشد؟

همان گونه که می دانید، صبحانه مهم ترین وعده غذایی روزانه محسوب می شود و از این رو، باید شامل مواد غذایی مغذی مختلف باشد.

در وعده غذایی صبحانه باید از میوه ها، غلات کامل، و برخی مواد غذایی حاوی کلسیم استفاده کنید. این ترکیبی کامل برای صبحانه است.

گاهی اوقات برخی افراد پس از بیدار شدن از خواب تمایلی به صرف صبحانه ندارند زیرا معده آنها برای غذا خوردن آماده نیست. در این موارد، شما می توانید مقداری وقت بیشتر صرف کرده و کارهای دیگری مانند دوش گرفتن انجام دهید تا بدن به طور کامل از خواب بیدار شده و احساس گرسنگی در شما شکل بگیرد. نوشیدن یک لیوان آب نیز می تواند کمک کند.

یک میان وعده بین ساعات 10:00 تا 11:00

پس از خوردن صبحانه، اغلب به سر کار می رویم تا وظایف حرفه ای خود را انجام دهیم. توصیه شده است بین ساعات 10 تا 11 صبح یک میان وعده مصرف شود.

این زمانی ایده آل برای خوردن میوه، یک خوراکی حاوی غلات کامل یا مقداری ماست به همراه مغزهای خوراکی است. مصرف غذایی سبک در این زمان از صبح به پیشگیری از احساس گرسنگی تا وعده غذایی بعدی کمک می کند. افزون بر این، انرژی بیشتری نیز در اختیار بدن قرار می گیرد.

اگر تمایل دارید می توانید یک فنجان قهوه نیز بنوشید.

ناهار پس از ساعت 1:00

خوردن ناهار پیش از ساعت یک توصیه نمی شود، مگر این که گزینه ای دیگری در اختیار نداشته باشید.

اما تا چه میزان می توان خوردن وعده غذایی ناهار را به تاخیر انداخت؟

بهتر است ناهار را تا پیش از ساعت سه بعد از ظهر بخورید.

در این وعده غذایی باید سبزیجات، پروتئین، چربی های سالم، و کربوهیدارت ها حضور داشته باشند.

وعده غذایی ناهار باید احساس سیری را در شما ایجاد کند، اما از پرخوری پرهیز کنید. این شرایط می تواند نتایجی منفی به همراه داشته و سطوح انرژی بدن را کاهش دهد.

پس از صرف ناهار می توانید یک دسر سبک مانند یک میوه به همراه یک فنجان چای مصرف کنید. چای به بدن در گوارش کمک می کند و احساسی خوب در معده شکل می گیرد.

زمانی برای میان وعده بعد از ظهر

میان وعده ها تنها برای ک ن نیستند و بزرگسالان نیز می توانند بین وعده های غذایی اصلی خود یک خوراکی سبک را مصرف کنند.

از این طریق تا زمان شام خبری از احساس گرسنگی نبوده و تمایلی به مصرف خوراکی های ناسالم نخواهید داشت.

زمان مناسب برای صرف این میان وعده بین ساعات چهار و پنج بعد از ظهر است. اگر ساعت سه ناهار خورده اید می توانید در ساعت شش بعد از ظهر یک میان وعده مصرف کنید. توجه به این نکته اهمیت دارد که این ساعات انعطاف پذیر هستند و شما می توانید آنها را بر اساس سبک زندگی خود سازگار کنید.

برای این میان وعده می توانید از مغزهای خوراکی استفاده کنید. آنها از انرژی زیادی برخوردار هستند و احساس سیری را در شما تقویت می کنند. البته در مصرف آنها زیاده روی نکنید زیرا می توانند موجب افزایش وزن شوند.

همچنین، اگر پیش از این در طول روز ماست مصرف نکرده اید، اکنون زمان خوبی برای انجام این کار است. ترکیب ماست با مقداری مغزهای خوراکی یک میان وعده کامل را شکل می دهد.

شام پیش از ساعت 9:00

زمان مناسب برای صرف شام از هفت یا هشت تا نه یا ده شب است. صرف شام پس از این بازه توصیه نمی شود.

به خاطر داشته باشید که بین زمان شام و زمان خواب باید حداقل دو ساعت فاصله باشد.

غذا خوردن پیش از خواب می تواند به خواب رفتن را دشوار سازد، کیفیت خواب را کاهش دهد و احتمال مواجهه با گاز بیش از حد نیز افزایش می یابد. از این رو، هرچه زودتر شام خود را بخورید، زمان کافی برای گوارش آن پیش از خواب وجود خواهد داشت.

شام باید یک وعده غذایی سبک باشد. سوپ، ماهی، مرغ، و برخی سبزیجات از جمله گزینه هایی هستند که می توانید مد نظر قرار دهید. شام باید سرشار از ویتامین ها باشد تا به گوارش زیاد نیاز نباشد.

برخی افراد یک لیوان شیر یا یک ساندویچ کوچک مصرف می کنند. این نیز کفایت می کند. توجه داشته باشید که نیازهای هر فرد با دیگری متفاوت است.

موارد مذکور تنها جنبه توصیه دارند و همه چیز به نیازهای شما باز می گردد. افزون بر این، هر فردی دارای شغل و مسئولیت های مختلف است که ممکن است وی را مجبور سازد تا در زمان های دیگری وعده های غذایی خود را مصرف کند.

برچسب ها : وقت مناسب برای غذا خوردن چه زمانی است؟ *** - وعده ,غذایی ,زمان ,خوردن ,مصرف ,ساعت ,وعده غذایی ,میان وعده ,مناسب برای ,زمان مناسب ,احساس گرسنگی ,وعده غذایی ناهار

آمار تکان دهنده از بحران منابع آب در 5 استان ***

براساس ارزی صورت گرفته پنج استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان، فارس و بوشهر در سال آبی جاری بیش از ۵۰ درصد کاهش بارندگی داشته اند .

پنج استان شامل استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان، فارس و بوشهر در سال آبی جاری بیش از ۵۰ درصد کاهش بارندگی داشته و در پایان شهریور با ری آب محسوسی وارد سال آبی جدید می شوند.

به گزارش ایسنا، در حالی به روزهای پایانی سال آبی جاری نزدیک شده ایم که افت بی سابقه بارندگی های امسال کشور در طی نیم قرن اخیر موجب شده است تا برخی از استان های جنوبی کشور با کاهش بی سابقه نزولات جوی مواجه شوند و تابستان امسال را با تنش آبی ویژه ای سپری کنند.

براساس ارزی صورت گرفته پنج استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان، فارس و بوشهر در سال آبی جاری بیش از ۵۰ درصد کاهش بارندگی داشته اند و به طبع آن رواناب ها و ذخایر سدهای این استان ها نیز با افت بی سابقه ای روبه رو شده اند.

با توجه به اینکه براساس الگوی بارندگی کشور تا ماه های مهر و آبان نیز غالبا بارش جدی در کشور نخواهیم داشت بنابراین اطلاع از وضعیت کنونی مناطق دارای تنش آبی برای مراقبت و مدیریت از منابع حداقلی موجود از اهمیت بالایی برخوردار است که در ادامه وضعیت منابع آبی پنج استانی که بدترین شرایط بارندگی را در سال آبی جاری تجربه کرده اند آورده شده است.
افت ۹۶ درصدی ورودی آب به سدهای استان سیستان و بلوچستان

حجم بارش های استان سیستان و بلوچستان از ابتدای سال آبی ۹۶-۹۷ تاکنون به ۲۷ میلیمتر رسیده است که در مقایسه با ۱۰۰ میلیمتر بارندگی سال گذشته، نزولات جوی این استان کاهش ۷۳ درصدی نسبت به سال پیش داشته و در مقایسه با مدت متوسط درازمدت هم افت ۷۴ درصدی را نشان می دهد. براین اساس سیستان و بلوچستان اولین استان کم بارش کشور و در قیاس با مدت متوسط دراز مدت بدترین شرایط را در میان ۳۱ استان کشور تجربه می کند. ین روند موجب شده تا منطقه هوشک سراوان سیستان و بلوچستان هم با ۴.۳ میلمتر بارندگی، کم بارش ترین نقطه کشور باشد.

افت بارندگی های این منطقه موجب شده تا روان آب های استان هم با کاهش بسیار محسوسی روبه رو شده و به تبع آن سدهای استان نیز با کاهش بی سابقه ورودی آب به مخزن مواجه شوند. بررسی آ ین آمار مربوط به وضعیت سدهای هفتگانه استان سیستان و بلوچستان (چاه نیمه، چاه نیمه۴، ماشکید علیا، زیردان، پیشین، خیرآباد، شی کلک) حکایت از افت ۹۵ درصدی آب ورودی به مخازن سدهای این استان دارد.

کاهش بی سابقه بارندگی ها در سال گذشته موجب شده تا کل حجم آب ورودی به سدهای سیستان و بلوچستان از ابتدای سال آبی تاکنون به ۳۶ میلیون مترمکعب برسد. عددی که سال گذشته در همین بازه زمانی در حدود ۶۵۵ میلیون مترمکعب بوده است. بر این اساس سدهای سیستان و بلوچستان افت ۶۱۹ میلیون مترمکعبی ورودی آب را تجربه می کنند و در کنار سدهای استان هرمزگان پایین ترین میزان ورودی آب را در کشور ثبت کرده اند.

در حال حاضر حجم ذخیره آب در سدهای هفتگانه استان سیستان و بلوچستان ۵۲۹ میلیون مترمکعب بوده و کاهش بارش ها و به موجب آن افت ورود روان آب ها باعث شده تا مخازن استان با ذخیره آب یک میلیارد و ۸۱ میلیون مترمکعبی سال گذشته فاصله داشته باشند و افت ۵۱ درصدی منابع آبی ذخیره شده را نسبت به سال پیش تجربه کنند.

 

افت ۹۵ درصدی ورودی آب به سدهای استان هرمزگان

 

حجم بارش های استان هرمزگان از ابتدای سال آبی ۹۶-۹۷ تاکنون به ۶۴ میلیمتر رسیده است که در مقایسه با ۲۵۸ میلیمتر بارندگی سال گذشته، نزولات جوی این استان کاهش ۷۵ درصدی نسبت به سال پیش داشته و در مقایسه با مدت متوسط دراز مدت هم افت ۶۵ درصدی را نشان می دهد.

افت بارندگی های این منطقه موجب شده تا روان آب های استان نیز با افت محسوسی روبه رو شده و به طبع آن سدهای استان نیز با کاهش بی سابقه ورودی آب به مخزن مواجه شوند. بررسی آ ین آمار مربوط به وضعیت سدهای سه گانه استان هرمزگان(شمیل و نیان، استقلال و جگین) حکایت از افت ۹۵ درصدی آب ورودی به مخازن سدهای این استان دارد.

کاهش بی سابقه بارندگی ها در سال گذشته موجب شده تا کل حجم آب ورودی به سدهای هرمزگان از ابتدای سال آبی تاکنون به ۱۷ میلیون مترمکعب برسد. عددی که سال گذشته در همین بازه زمانی در حدود ۳۴۵ میلیون مترمکعب بوده است. در حال حاضر حجم ذخیره کنونی آب در سدهای سه گانه استان هرمزگان ۱۳۱ میلیون مترمکعب بوده و ۷۶ درصد حجم این سدها نیز خالی است. کاهش بارش ها و به موجب آن افت ورود روان آب ها باعث شده تا مخازن استان با ذخیره آب ۲۸۶ میلیون مترمکعبی سال گذشته فاصله داشته باشند و افت ۵۴ درصدی منابع آبی ذخیره شده را نسبت به سال پیش تجربه کنند.
ورودی آب به سدهای کرمان بیش از یک میلیارد مترمکعب کاهش داشته است

حجم بارش های استان کرمان از ابتدای سال آبی ۹۶-۹۷ تاکنون به ۵۳ میلیمتر رسیده است که در مقایسه با ۱۷۲ میلیمتر بارندگی سال گذشته، نزولات جوی این استان کاهش ۶۹ درصدی نسبت به سال پیش داشته و در مقایسه با مدت متوسط درازمدت هم افت ۵۹ درصدی را نشان می دهد.

افت بارندگی های این منطقه موجب شده تا روان آب های استان نیز با افت بسیار محسوسی روبه رو شده و به تبع آن سدهای استان نیز با کاهش بی سابقه ورودی آب به مخزن مواجه شوند. بررسی آ ین آمار مربوط به وضعیت سدهای چهارگانه استان کرمان (جیرفت، نساء، بافت و تنگوئیه) حکایت از افت ۹۱ درصدی آب ورودی به مخازن سدهای این استان دارد.

کاهش بی سابقه بارندگی ها در سال گذشته موجب شده تا کل حجم آب ورودی به سدهای کرمان از ابتدای سال آبی تاکنون به ۱۲۹ میلیون مترمکعب برسد. عددی که سال گذشته در همین بازه زمانی در حدود یک میلیارد و ۴۱۲ میلیون مترمکعب بوده است. بر این اساس ورودی آب بد سدهای کرمان افت یک میلیارد و ۲۸۳ میلیون مترمکعبی را تجربه می کند.

در حال حاضر حجم ذخیره آب در سدهای چهارگانه استان کرمان ۳۱۷ میلیون مترمکعب بوده ولی کاهش بارش ها و به موجب آن افت ورود روان آب ها باعث شده تا مخازن استان با ذخیره آب ۴۷۳ میلیون مترمکعبی سال گذشته فاصله داشته باشند و افت ۳۳ درصدی منابع آبی ذخیره شده را نسبت به سال پیش تجربه کنند. با وجود اینکه ورودی به این سدها نسبت به سال گذشته بیش از یک میلیارد مترمکعب کاهش داشته است ولی مدیریت وجی موجب شده تا در وضعیت فعلی ۴۶ درصد حجم این سدها پر باشد.
نیمی از ظرفیت مخازن سدهای استان فارس خالی است

حجم بارش های استان فارس از ابتدای سال آبی ۹۶-۹۷ تاکنون به ۱۳۲ میلیمتر رسیده است که در مقایسه با ۳۸۹ میلیمتر بارندگی سال گذشته، نزولات جوی این استان کاهش ۶۶ درصدی نسبت به سال پیش داشته و در مقایسه با مدت متوسط درازمدت هم افت ۵۷ درصدی را نشان می دهد. براین اساس فارس چهارمین استان کم بارش کشور در مقایسه با سال گذشته بوده است.

بررسی آ ین آمار مربوط به وضعیت سدهای هشتگانه استان فارس (سلمان فارسی، سیوند، درود زن، ملاصدرا، رودبال داراب، تنگاب، ایزدخواست و چشمه عاشق) حکایت از افت ۷۸ درصدی آب ورودی به مخازن سدهای این استان دارد. کاهش بی سابقه بارندگی ها در سال گذشته موجب شده تا کل حجم آب ورودی به سدهای استان فارس از ابتدای سال آبی تاکنون به ۲۵۹ میلیون مترمکعب برسد. عددی که سال گذشته در همین بازه زمانی در حدود یک میلیارد و ۱۹۰ میلیون مترمکعب بوده است. بر این اساس سدهای فارس افت ۹۳۱ میلیون مترمکعبی ورودی آب را تجربه می کنند.

در حال حاضر حجم ذخیره آب در سدهای هشتگانه استان فارس یک میلیارد و ۱۱۰ میلیون مترمکعب بوده و کاهش بارش ها و به موجب آن افت ورود روان آب ها باعث شده تا مخازن سدهای استان با ذخیره آب یک میلیارد و ۳۶۵ میلیون مترمکعبی سال گذشته فاصله داشته باشند و افت ۱۹ درصدی منابع آبی ذخیره شده را نسبت به سال پیش تجربه کنند. همچنین در وضعیت فعلی ۵۹ درصد ظرفیت مخازن سدهای استان خالی است.
افت ۶۰ درصدی بارندگی استان بوشهر نسبت به سال گذشته

حجم بارش های استان بوشهر از ابتدای سال آبی ۹۶-۹۷ تاکنون به ۱۰۷ میلیمتر رسیده است که در مقایسه با ۲۷۲ میلیمتر بارندگی سال گذشته، نزولات جوی این استان کاهش ۶۰ درصدی نسبت به سال پیش داشته و در مقایسه با مدت متوسط دراز مدت هم افت ۵۴ درصدی را نشان می دهد.

افت بارندگی های این منطقه موجب شده تا روان آب های استان نیز با افت محسوسی روبه رو شده و به طبع آن تنها سد این استان نیز با کاهش بی سابقه ورودی آب به مخزن مواجه شود. بررسی آ ین آمار مربوط به وضعیت سد رئیسعلی دلواری حکایت از افت ۵۴ درصدی آب ورودی به مخزن سد یاد شده دارد.

کاهش بی سابقه بارندگی ها در سال گذشته موجب شده تا کل حجم آب ورودی به این سد از ابتدای سال آبی تاکنون به ۸۴ میلیون مترمکعب برسد. عددی که سال گذشته در همین بازه زمانی در حدود ۱۸۴ میلیون مترمکعب بوده است. در حال حاضر حجم ذخیره کنونی آب در این سد ۷۳ میلیون مترمکعب بوده و ۸۹ درصد حجم این سد نیز خالی است. کاهش بارش ها و به موجب آن افت ورود روان آب ها باعث شده تا این سد با ذخیره آب ۱۴۲ میلیون مترمکعبی سال گذشته خود فاصله داشته باشند و افت ۴۹ درصدی منابع آبی ذخیره شده را نسبت به سال پیش تجربه کند.

برچسب ها : آمار تکان دهنده از بحران منابع آب در 5 استان *** - استان ,سدهای ,کاهش ,میلیون ,درصدی ,ورودی ,میلیون مترمکعب ,مترمکعب بوده ,سدهای استان ,کاهش بی سابقه ,میلیون مترمکعبی ,فاصله داشته باشند ,کاهش بی ?

شن مخصوصی که آب جوی را آشامیدنی می کند

شن مخصوصی که آب جوی را آشامیدنی می کنددانشمندان کالیفرنیا برکلی دانه هایی به اندازه شن با پوشش منگنز ا ید ابداع کرده اند که می تواند آب های جاری در خیابان ها را قابل آشامیدن کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، هنگامی که باران شدید حتی در مکان های خشک می بارد، آب باران معمولا در خیابان ها جاری می شود و در نهایت به فاضلاب می ریزد. اکنون به لطف یک "شن ی شده" جدید، آب آلوده جاری در کوچه و خیابان می تواند به سرعت و راحتی تصفیه شده و برای آشامیدن استفاده شود.

این شن که در کالیفرنیا برکلی ابداع شده، در واقع همان شن معمولی است که با دو نوع منگنز طبیعی مخلوط شده است. این ها با یکدیگر واکنش می دهند و به منگنز ا ید تبدیل می شوند که برای انسان و محیط زیست بی ضرر است.

وقتی آب آلوده به آلاینده های آلی (ارگانیک) مثل علف کُش ها، آفت کش ها و "بیسفنول-آ" (bisphenol-a یا bpa) از این شن عبور می کند، ا ید منگنز به این مواد شیمیایی می چسبد. در نتیجه، مواد شیمیایی از آب خارج می شوند یا به قطعات کوچکتر که کمتر سمی و بیشتر قابل ت یب هستند، ش ته می شوند.

اگرچه اثربخشی ا ید منگنز در طول زمان کاهش می یابد اما با عبور دادن آب دارای کلرین رقیق از شن ها می توان آن را دوباره کاملا شارژ کرد. تخمین زده می شود که یک لایه نیم متری از این شن می تواند به مدت حدود دو روز با عبور دادن آب در غلظت کلرین ۲۵ واحد در میلیون، شارژ شود.

در نهایت، امید است که این شن ی شده بتواند آب های زیرزمینی را در اختیار عموم قرار دهد.

"جوزف چاربونت" یکی از اعضای تیم تحقیقات گفت: نحوه برخورد ما با آب های حاصل از طوفان، به ویژه در کالیفرنیا، تغییر کرده است. ما آن را به عنوان یک آلاینده در نظر می گرفتیم، اما باید را ار مناسب را در نظر بگیریم. ما یک فناوری جدید ابداع کرده ایم که می تواند آلودگی این آب ها با هزینه کم و روشی غیر تهاجمی از بین ببرد.

یک مقاله در مورد این مطالعه در نشریه "علوم و فناوری محیط زیست" (environmental science and technology) منتشر شده است.

برچسب ها : شن مخصوصی که آب جوی را آشامیدنی می کند - منگنز ,می تواند ,ا ید ,عبور ,می شوند ,آب های ,مواد شیمیایی ,عبور دادن ,ا ید منگنز ,منگنز ا ید , کالیفرنیا , کالیفرنیا برکلی

یک ساعت نشستن می تواند سلولهای مغزی را از بین ببرد

نتایج یک بررسی جدید که توسط محققان کالیفرنیا صورت گرفته نشان می دهد، یک ساعت نشستن مداوم می تواند سلول های مغز را از بین ببرد.

به گزارش ایلنا، نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد، یک ساعت نشستن مداوم می تواند سلول های مغز را از بین ببرد.
محققان این پژوهش تأکید می کنند، نشستن به مدت طولانی احتمال مرگ زودرس را افزایش می دهد؛ افرادی که بیش از هشت ساعت در روز می نشینند لازم است به منظور دفع خطر مرگ، روزانه 60 تا 75 دقیقه ورزش ملایم انجام دهند.

پژوهشگران کالیفرنیا می گویند: «نشستن طولانی مدت دقیقا بر بخش هایی از مغز که مربوط به یادگیری است، تأثیر می گذارد و در درازمدت آ ایمر پدید می آورد».

مطالعات جدید همچنین حاکی از آن است که نشستن به مدت طولانی خطر ابتلا به دیابت، حملات قلبی عروقی و یا ابتلا به انواع خاصی از سرطان را افزایش می دهد.

بررسی ها همچنین نشان داده است، نشستن طولانی مدت موجب کاهش جریان خون و کاهش کالری سوزی ، گرفتگی عروق، فشار و کلسترول خون بالا، مشکلات گوارشی، بیماری قلبی عروقی و کبد چرب می شود.

این بررسی در دیلی میل منتشر شده است.

برچسب ها : یک ساعت نشستن می تواند سلولهای مغزی را از بین ببرد - نشستن ,ساعت ,طولانی ,ببرد ,می تواند ,نشان ,ساعت نشستن ,می تواند سلول های ,قلبی عروقی ,مداوم می تواند ,نشان می دهد، ,مداوم می تواند سلول های ,نشستن

تقویت بدن با اسید لیپوئیک، یک ماده مغذی کمتر شناخته شده

به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از "ایزی هلث اپشنز" اسید لیپوئیک طیفی گسترده از واکنش ها را برای تقویت سیستم های دفاعی بدن در برابر سموم و آسیب سلولی ناشی از فعالیت رادیکال های آزاد که می تواند به بیماری منجر شود را موجب می شود.

زمانی که برای نخستین بار به باشگاه می روید یا دوباره برنامه ورزشی خود را آغاز می کنید، شاید این گونه به نظر برسد که چالش بزرگی پیش روی شما قرار دارد. حتی ممکن است این گونه به نظر برسد که تنش و استرس وارده به بدن شما بیش از آن چیزی است که ارزش داشته باشد، اما پس از گذشت چند هفته و تداوم برنامه ورزشی جدید، استرس و تنش از بین رفته و احساس افزایش قدرت و ارتقا سلامت بدن در شما شکل می گیرد.

تقویت بدن با یک ماده مغذی کمتر شناخته شده


یک ماده مغذی وجود دارد که به روشی مشابه کار می کند و به آرامی بدن را زیر فشار قرار می دهد تا سیستم های دفاعی آن را تقویت کند. این ماده مغذی اسید لیپوئیک نام دارد که به نام اسید آلفا لیپوئیک یا اسید ای-لیپوئیک نیز شناخته می شود.

این ماده مغذی کمتر شناخته شده ممکن است به کند آهنگ پیشرفت بیماری ام اس کمک کند. طی یک مطالعه که در ارگان انجام شد، پژوهشگران دریافتند که مصرف روزانه اسید لیپوئیک به مدت دو سال آتروفی مغزی کلی، یک نشانگر پیشرفت بیماری ام اس، را در مقایسه با دارونما به میزان 69 درصد کاهش داده است.

اسید لیپوئیک طیفی گسترده از واکنش ها را برای تقویت سیستم های دفاعی بدن در برابر سموم و آسیب سلولی ناشی از فعالیت رادیکال های آزاد که می تواند به بیماری منجر شود را موجب می شود. این واکنش ها طیف گسترده ای از فواید سلامت را برای انسان به همراه دارند.

مقابله با بیماری های مزمن: اسید لیپوئیک یک ترکیب آنتی ا یدانی قوی است که در تمام سلول های بدن وجود دارد. وظیفه اصلی آنتی ا یدان ها مبارزه با رادیکال های آزاد است که به سلول های سالم، اندام ها و بافت های بدن آسیب وارد می کنند. هرچه میزان رادیکال های آزاد در بدن شما بیشتر باشد، خطر ابتلا به انواع مختلف بیماری ها نیز افزایش می یابد.

اسید لیپوئیک یک آنتی ا یدان منحصر به فرد است زیرا محلول هم در آب و هم در چربی است. برخلاف ویتامین c که محلول در آب محسوب شده یا ویتامین e که یک آنتی ا یدان محلول در چربی است. اسید لیپوئیک هم ویتامین c و هم ویتامین e را احیا می کند تا توانایی های آنتی ا یدانی آنها را افزایش دهد.

کاهش هاب. با افزایش سن، بدن انسان هرچه بیشتر مستعد ابتلا به هاب خفیف در سلول ها می شود. این فرآیندی عادی در طول زندگی انسان است زیرا بدن با محرک های خارجی که از ویروس ها و باکتری ها، سموم زیست محیطی، سموم غذایی، و عوامل دیگر سرچشمه می گیرند، مبارزه می کند. اما با افزایش سن انعطاف پذیری بدن کاهش می یابد و هاب می تواند موجب بیماری شود. اسید لیپوئیک می تواند به زیر کنترل نگه داشتن این هاب کمک کند.

کاهش وزن. نتایج حاصل از آزمایش های بالینی در موسسه لینوس پالینگ و ارگان نشان داده است که اسید لیپوئیک کاهش وزن را در بانوان تقویت می کند. این ماده مغذی اثرات مختلفی بر سوخت و ساز دارد که از آن جمله می توان به کاهش هاب و استرس ا یداتیو، پیشگیری از افزایش وزن، تسریع سوخت و ساز چربی، و کاهش سطوح کلسترول اشاره کرد.

برای عملکرد مغز و پیشگیری از سکته مغزی. اگرچه شواهد قطعی در این زمینه وجود ندارند، اما به گفته پژوهشگران، اسید لیپوئیک ممکن است از مغر و بافت عصبی محافظت کند، و در نتیجه از سکته مغزی و زوال عقل پیشگیری کند. پژوهشگران در حال بررسی پتاسیل این ماده مغذی هستند زیرا اسید لیپوئیک از توانایی منحصر به فرد عبور از سد خونی-مغزی برخوردار است که بسیاری از داروها فاقد آن هستند.

غلبه بر نوروپاتی. نوروپاتی دیابتی یک بیماری تحریک کننده ناشی از آسیب عصبی است که از علائم آن می توان به درد، سوزش، خارش، سوزن سوزن شدن، و بی حسی در دست ها و پاها اشاره کرد. این شرایط بسیار جدی است زیرا زمانی که بی حسی رخ می دهد، ممکن است جراحاتی شکل بگیرند که حتی به قطع عضو منجر شوند.

آزمایش های بالینی نشان داده اند که اسید لیپوئیک برای درمان نوروپاتی دیابتی و نوع دیگری از نوروپاتی به نام نوروپاتی خودمختار که بر اعصاب متصل به اندام ها تاثیر می گذارد، بسیار موثر است.

تقویت آنتی ا یدان اصلی. گلوتاتیون آنتی ا یدان اصلی مورد نیاز بدن انسان برای حفظ سلامت و قدرت خود است. خبر خوب این است که بدن ما به طور طبیعی گلوتاتیون تولید می کند. خبر بد این است که بدن احتمالا به میزان کافی از این آنتی ا یدان تولید نمی کند و زمانی که آن را به صورت خوراکی مصرف می کنید نیز می تواند در روده از بین برود. اما اسید لیپوئیک توانایی احیای گلوتاتیون را دارد.

مواد غذایی و مکمل ها. منابع غذایی خوب برای اسید لیپوئیک شامل گوشت قرمز، گوشت های اندامی مانند جگر، بروکلی، اسفناج و آبجو می شوند. برای مکمل ها، دوز روزانه 200 تا 400 میلی گرم توصیه شده است. این در شرایطی است که برای دیابت یا نوروپاتی دوز روزانه 800 میلی گرم که در چند نوبت تقسیم می شود، توصیه شده است.

برچسب ها : تقویت بدن با اسید لیپوئیک، یک ماده مغذی کمتر شناخته شده - اسید ,لیپوئیک ,آنتی ,بیماری ,مغذی ,تقویت ,اسید لیپوئیک ,ماده مغذی ,آنتی ا یدان ,کمتر شناخته ,مغذی کمتر ,برای تقویت سیستم

کلانتری: شمال کشور در حال مدفون شدن زیر پسماندهاست

گرد و غبار غرب کشور را نمی توانیم مهار کنیم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: ای شمالی کشور در حال مدفون شدن زیر پسماندهاست.

به گزارش عصر ایران ، عیسی کلانتری در برنامه «گفتگوی ویژه خبری» شبکه دو سیما افزود: در حالی که ت در لایحه بودجه یک میلیارد و 300 میلیون دلار از محل صندوق ذخیره ارزی برای حل مشکل پسماندها با اولویت ای شمالی اختصاص داده بود، مجلس این بودجه را به فصل دیگری انتقال داد.

وی گفت: در نهایت یکهزار میلیارد تومان از محل دیگری برای سرمایه گذاری در پسماندها اختصاص یافته است.

کلانتری با اشاره به مسئله گرد و غبار در نیمه اول سال در مناطق غرب کشور افزود: 95 درصد این گرد و غبار ریشه خارجی دارد و نمی توانیم آنها را مهار کنیم.

وی مسئله گرد و غبار را در خوزستان در نیمه دوم سال منشأ داخلی دانست و گفت: برای حل این مشکل پارسال 400 میلیارد تومان و امسال 200 میلیارد تومان اختصاص یافته است و امیدواریم تا پنج شش سال آینده منشأ این گرد و غبار را در جنوب کشور از بین ببریم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: در حالی که خسارات ناشی از گرد و غبار در خوزستان 34 هزار میلیارد تومان ارزی می شود، مجموع تولیدات کشاورزی این استان کمتر از این مقدار است.

کلانتری تأکید کرد: بر اساس برنامه ششم توسعه و مصوبه ت از این پس هیچ طرح تولیدی، صنعتی، کشاورزی و عمرانی بدون پیوست مطالعات زیست محیطی بودجه نمی گیرد.

وی افزود: ت دوازدهم در حل مشکل پسماندها، گرد و غبار، تالاب ها و هوای کلان ا اصرار دارد.

کلانتری وجود 60 هزار کامیون و کمپرسی و سه هزار دستگاه اتوبوس فرسوده شرکت واحد را در کنار کیفیت پایین گازوئیل ازجمله علل آلودگی هوا در شش ماه دوم سال در تهران دانست و گفت: 65 درصد کامیون هایی که شبها وارد تهران می شوند غیر استاندارد هستند.

وی افزود: زمستان امسال برخورد جدی تری با آلاینده های تهران خواهیم کرد و از ورود کامیون های فرسوده به محدوده شهر تهران جلوگیری خواهد شد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با بیان اینکه در سخت ترین خش الی در نیم قرن اخیر قرار داریم گفت: کاهش منابع آبی باعث شده تا احیای تالابها سخت تر شود.

کلانتری افزود: وزارت نیرو حقابه زیست محیطی را 11.8 میلیارد مترمکعب در نظر گرفته که درخواست ما اضافه شدن این مقدار تا سقف 12.5 میلیارد مترمکعب است.

وی افزود: به خاطر خش الی ها حقابه امسال زیست محیطی کشور 7 میلیارد مترمکعب است.

کلانتری با تأکید بر وم کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی گفت: موجودی منابع آبهای تجدیدپذیر کشور 80 میلیارد مترمکعب است در حالی که شاهد مصرف بیش از 90 میلیارد مترمکعبی هستیم.

وی با بیان اینکه اگر بخواهیم ضوابط محیط زیست را به طور کامل اعمال کنیم بخش عمده صنعت کشور تعطیل می شود افزود: به صنایع آلاینده تا پایان سال فرصت داده ایم تا وضعیتشان را اصلاح کنند، در غیر این صورت از ابتدای 98 صنایع آلاینده را تعطیل خواهیم کرد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با اشاره به اینکه بر اساس استاندارد جهانی تا 17 درصد وسعت کشور باید مناطق حفاظت شده، شکار ممنوع و پارک های ملی باشد گفت: مجموع این مناطق در ایران بیش از 24 میلیون تار است.

کلانتری افزود: مساحت مناطق حفاظت شده کشور کم نشده است اما باید گفت برای حفظ مناطق حفاظت شده جدید محیط زیست با کمبود نیرو، تجهیزات و بودجه مواجه است.

وی با اشاره به اینکه 65 درصد طرح ایجاد تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه اجرا شده است گفت: به بهره برداری از این تونل تا پایان سال آینده 650 میلیون مترمکعب آب وارد دریاچه می شود.

کلانتری افزود: علاوه بر این 300 میلیون مترمکعب آب از ای اطراف و 40 درصد از محل صرفه جویی آب های کشاورزی به این دریاچه وارد خواهد شد تا با احتساب مازاد بارش، مقدار 3.7 میلیارد مترمکعب آب مورد نیاز برای این دریاچه تأمین شود.

وی گفت: سطح آب دریاچه ارومیه هم اکنون نسبت به چهار سال پیش 15 سانتی متر بیشتر است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: در حالی که طرح احیای کامل دریاچه ارومیه در پایان سال 1402 طراحی شده بود به خاطر کمبود بودجه این طرح تا پایان سال 1404 به پایان می رسد.

برچسب ها : کلانتری: شمال کشور در حال مدفون شدن زیر پسماندهاست - کشور ,میلیارد ,زیست ,کلانتری ,افزود ,حفاظت ,محیط زیست ,حفاظت محیط ,سازمان حفاظت ,زیست کشور ,میلیارد مترمکعب ,رئیس سازمان حفاظت

اصول غذایی برای پیشگیری از پیری سلولی

اقداماتی ساده مانند ایجاد تغییراتی در رژیم غذایی می توانند به کند روند پیری سلولی کمک کرده و موجب شکل گیری احساس بهتری در شما شوند.

انسان ها، به ویژه بانوان، برای پیشگیری و بهبود نشانه های افزایش سن از محصولات مختلف مراقبت از پوست مانند کرم ها و لوسیون های نرم کننده و آبرسان استفاده می کنند. اما اگر از درون بدن با پیری مقابله نشود، تلاش های ما در این نبرد چندان موثر نبوده و در نهایت ش ت خواهیم خورد.

اصول غذایی برای پیشگیری از پیری سلولی

به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از "ایزی هلث اپشنز"، بر همین اساس است که هر آنچه برای پوست شما رخ می دهد، از بروز چین و چروک ها تا خطوط و لکه های پیری، تنها بازتاب بیرونی از آن چیزیست که برای سلول های بدن رخ می دهد.

پس چرا مستقیم به ریشه مشکل رسیدگی نکنیم؟ در همین راستا، باید نگرانی درباره پیری پوست را متوقف کرده و نگرانی درباره پیری سلولی را مد نظر قرار دهید.

کند آهنگ پیری سلولی شاید در ابتدا آسان به نظر نرسد. این گونه احساس می شود که سلول های بدن شما هر آنچه را قصد داشته باشند، انجام می دهند و کاری از دست شما برای بهبود این شرایط ساخته نیست. اما اثرگذاری بر سلول های بدن به آن اندازه هم که فکر می کنید دشوار نیست.

اقداماتی ساده مانند ایجاد تغییراتی در رژیم غذایی می توانند به کند روند پیری سلولی کمک کرده و موجب شکل گیری احساس بهتری در شما شوند.

رژیم غذایی سالم اندازه تلومرها را دراز نگه می دارد

مطالعه ای جدید در میشیگان نشان داده است بانوانی که قصد دارند آهنگ پیری را کند سازند شاید تنها به سالم تر غذا خوردن نیاز داشته باشند.

پژوهشگران دریافتند بانوانی که رژیم غذایی سالم تری را دنبال می د از تلومرهای دراز تری نیز برخوردار بودند.

تلومرها ساختارهای پروتئینی کوچکی در انتهای کروموزوم های انسان هستند که از dna محافظت می کنند. هرچه تلومرها کوتاه تر باشند، نسبت به آسیب دیدگی dna که موجب پیری جسمانی و ابتلا به بیماری می شود، آسیب پذیرتر هستند.

کوتاه شدن اندازه تلومرها با افزایش سن انسان روندی طبیعی است. هر بار که سلول تقسیم می شود تلومرها اندکی کوتاه تر می شوند. اما بانوانی که یک رژیم غذایی سالم را دنبال می کنند ممکن است قادر به پیشگیری از این روند باشند.

پژوهشگران نوع رژیم غذایی و درازای تلومر پنج هزار فرد بزرگسال سالم را مورد بررسی قرار دادند و بانوانی که رژیم های غذایی همانند رژیم غذایی مدیترانه ای و رژیم غذایی دش (dash) که دو نمونه از رژیم های غذایی سالم و باکیفیت بالا محسوب می شوند را دنبال می د، از تلومرهای درازتری نیز برخوردار بودند.

از این رو، به نظر می رسد دنبال یک رژیم غذایی سالم می تواند مشکلات پوست مرتبط با افزایش سن را سریع تر از کرم های ضد پیری بهبود ببخشد. اما این تمام داستان نیست.

کند آهنگ پیری سلولی از انسان در برابر بیماری های مرتبط با افزایش سن مانند بیماری قلبی، دیابت نوع 2 و برخی انواع سرطان نیز محافظت می کند.

اصول رژیم غذایی برای حفظ جوانی سلول ها

بانوانی که در مطالعه میشیگان مورد بررسی قرار گرفتند انواع مختلفی از رژیم های غذایی سالم را مصرف کرده و تنها یک رژیم غذایی خاص را دنبال نمی د، اما همچنان از فواید ضد پیری سود می بردند.

رژیم هایی غذایی که در این مطالعه به حفظ درازای تلومرها کمک کرده بودند از برخی ویژگی های مشترک برخوردار بودند. از اصول سالم غذا خوردن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

میوه جات و سبزیجات به میزان فراوان مصرف شود.

غلات کامل به جای غلات پردازش شده انتخاب شوند.

بر پروتئین هایی که منشا گیاهی دارند تمرکز شود.

مصرف شکر محدود شود.

مصرف سدیم (نمک) کاهش یابد.

گوشت قرمز و گوشت های فرآوری شده به میزان کم مصرف شوند.

برچسب ها : اصول غذایی برای پیشگیری از پیری سلولی - غذایی ,رژیم ,پیری ,سلولی ,تلومرها ,شوند ,رژیم غذایی ,پیری سلولی ,غذایی سالم ,آهنگ پیری ,برخوردار بودند ,گیری احساس بهتری ,مانند ایجاد تغییراتی ,س

دانه های شفابخش!***

دانه های کتان سرشار از اسیدهای چرب امگا-3 هستند که از ویژگی های ضد ه ، ضد درد و تقویت کننده سلامت سود می برند و یک افزودنی عالی به رژیم غذایی هستند.

زمانی که مردم درباره مواد غذایی مغذی یا آنهایی که از محتوای پروتئین بالا برخوردار هستند، صحبت می کنند، دانه ها را به ندرت مد نظر قرار می دهند.

به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از "کر2"، دانه های خوراکی به معنای واقعی کلمه نیروی زندگی گیاهانی هستند که از آنها سرچشمه می گیرند و هر آنچه را برای رشد سالم گیاهان جدید نیاز است را در خود ذخیره کرده اند. زمانی که ما این مواد غذایی را به طور منظم مصرف می کنیم به حفظ یا تقویت سلامت ما نیز کمک می کنند.

دانه های کرفس

دانه های شفابخش!

دانه های کرفس یک افزودنی خوب به رژیم غذایی هستند، به ویژه اگر از هاب یا درد رنج می برید. دانه های کرفس حاوی حداقل 20 ویژگی ضد ه هستند. در مطالعه ای که در نشریه progress in drug research منتشر شد، پژوهشگران دریافتند که عصاره دانه های کرفس به اندازه آسپرین، ایبوپروفن و ناپرو ن در درمان آرتریت موثر بوده است.

دانه های چیا

دانه های شفابخش!

دانه های چیا حاوی اسیدهای چرب امگا-3 هستند که پروستاگل ن ها و هاب که با درد و خطر سرطان پیوند خورده اند را کاهش می دهند. همچنین، دانه های چیا برای کمک به بهبود یبوست و تنظیم حرکات روده و اجابت مزاج عالی هستند.

شما می توانید یک قاشق غذاخوری از دانه های چیا را با یک لیوان آبمیوه ترکیب کرده و مدتی صبر کنید تا دانه ها لعاب انداخته و سپس این نوشیدنی را مصرف کنید. همچنین، با ترکیب یک قاشق غذاخوری دانه های چیا با نصف فنجان از توت ها و مقداری شیر بادام می توانید یک پودینگ خوشمزه تهیه کنید. پس از ترکیب مواد 10 دقیقه صبر کنید تا پودینگ غلیظ شود.

دانه های کتان

دانه های شفابخش!

دانه های کتان سرشار از اسیدهای چرب امگا-3 هستند که از ویژگی های ضد ه ، ضد درد و تقویت کننده سلامت سود می برند و یک افزودنی عالی به رژیم غذایی هستند. فیبر موجود در دانه های کتان به بهبود شرایط اجابت مزاج کمک می کند و همچنین با سموم موجود در روده ها پیوند تشکیل داده و آنها را به خارج از بدن هدایت می کنند.

افزون بر این، در مطالعه ای که در نشریه پزشکی lipids منتشر شد، پژوهشگران دریافتند که دانه های کتان به تقویت استخوان ها نیز کمک می کنند. مطالعه ای دیگر نشان داد که دانه های کتان ممکن است یکی از بهترین مواد غذایی برای مغز باشند. آنها نه تنها پتانسیل آسیب مغزی را کاهش می دهند، بلکه از ویژگی های محافظت از مغز نیز برخوردار هستند که به محافظت از این اندام کلیدی در برابر آسیب شناختی و افسردگی مرتبط با جراحت کمک می کند. اثرات ضد ه دانه های کتان نیز آنها را به گزینه ای مهم در پیشگیری و درمان بیماری قلبی، سرطان، و مشکلات سلامت دیگر تبدیل می کند.

دانه های کدو تنبل

دانه های شفابخش!

دانه های کدو تنبل نیز سرشار از اسیدهای چرب امگا-3 هستند و از بهترین مواد غذایی ضد هاب محسوب می شوند که می توانید در رژیم غذایی خود جای دهید. از آنجایی که بیماری های جدی مانند آرتریت، سرطان، دیابت، بیماری قلبی، و بسیاری موارد دیگر با سطوح کم یا زیاد هاب پیوند خورده اند، افزودن دانه های کدو تنبل به رژیم غذایی روزانه ایده خوبی است.

همچنین، دانه های کدو تنبل سرشار از ماده معدنی روی هستند که آن را به یک ماده غذایی خوب برای بهبود شرایط پروستات مردان و سلامت باروری تبدیل می کند. در شرایطی که دانه های کدو تنبل به عنوان یک منبع خوب برای ویتامین e در نظر گرفته نمی شوند، پژوهشی های جدید نشان داده اند زمانی که اشکال مختلفی از ویتامین e از جمله آلفا توکوفرول، گاما توکوفرول، دلتا توکوفرول، آلفا توکومونوئنول، و گاما توکومونوئنول، در نظر گرفته می شوند، دانه های کدو تنبل ممکن است از جایگاه ویژه ای در برابر دیگر منابع غذایی ویتامین e برخوردار باشند. این ویتامین برای موارد مختلفی مانند سلامت مغز، سیستم ایمنی، و پوست ضروری است.

کینوا

دانه های شفابخش!

کینوا یک دانه خوراکی باستانی است و قدمت استفاده از آن به دوران اینکاها باز می گردد. کینوا منبعی کامل از پروتئین است، به این معنی که حاوی تمام اسید آمینه های ضروری مورد نیاز انسان است. افزون بر این، کینوا سرشار از مواد مغذی دیگر است که از آن جمله می توان به آهن که برای انتقال ا یژن در سراسر بدن نیاز است، منیزیم که برای حفظ سلامت عضلات و تنفس ضروری است، ویتامین های b که سطوح انرژی ما را بهبود می بخشند، و فیبر که از سلامت گوارش ما اطمینان حاصل می کند، اشاره کرد. همچنین، کینوا منبع خوبی برای تریپتوفان، یک پیش ساز برای ملاتونین، است که به خواب خوب و با کیفیت کمک می کند. همچنین، این دانه مغذی منبع خوبی برای لیزین است که در صورت ابتلا به تبخال به بهبود این شرایط کمک می کند.

کینوا طی مدت 20 دقیقه می پزد و از این رو جایگزینی سالم برای برنج سفید محسوب شده و سرعت پخت آن  از اکثر غلات کامل بیشتر است.

دانه های کنجد

دانه های شفابخش!

دانه های کنجد سرشار از منیزیم و کلسیم هستند و از این رو یک افزودنی عالی به رژیم غذایی روزانه برای کمک به ساخت یا حفظ قدرت و سلامت استخوان ها و عضلات محسوب می شوند. دانه های کنجد سرشار از مس و منگنز هستند و منبع خوبی برای آهن، فسفر، ویتامین b1، روی، سلنیم و فیبر نیز در نظر گرفته می شوند.

دانه های آفتابگردان

دانه های شفابخش!

دانه های آفتابگردان منبعی عالی از مواد مغذی کلیدی مانند ویتامین e، منیزیم، پتاسیم، سیلیکا و روی هستند. به واسطه محتوای بالای ویتامین e، این دانه های مغذی محافظت در برابر بیماری قلبی را ارائه می کنند. همچنین، آنها حاوی ترکیباتی به نام فیتواسترول ها هستند که سیستم ایمنی را تقویت کرده و خطر سرطان را کاهش می دهند.

برچسب ها : دانه های شفابخش!*** - دانه ,غذایی ,سلامت ,ویتامین ,مواد ,کتان ,رژیم غذایی ,مواد غذایی ,افزودنی عالی ,منبع خوبی ,خوبی برای ,رژیم غذایی روزانه ,رژیم غذایی هستند ,تقویت ک?

عاداتی که مغز را تغییر می دهند***

همه ما می دانیم که خواب اثر چشمگیری بر سلامت انسان دارد، اما آیا می دانستید که کمبود خواب می تواند موجب تحلیل رفتن مغز شود؟

برای سال ها، دانشمندان بر این باور بودند که مغز انسان پس از سنی خاص شرایطی ثابت به خود می گیرد، اما پژوهشی جدید نشان می دهد که ما می توانیم مغز خود را در هر سنی دوباره سیم کشی نماییم.

عاداتی که مغز را تغییر می دهند

به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از "کر2"، در شرایطی که همچنان اطلاعات چندانی درباره انعطاف پذیری عصبی (neuroplasticity) یا توانایی مغز در تغییر ساختار خود نداریم، مطالعات نشان می دهند که عادات روزانه ما می توانند مغز را تغییر دهند.

خیر خوب این است، عاداتی که مغز ما را تقویت می کنند، فواید دیگری مانند کاهش وزن، تسکین افسردگی و تقویت سطوح انرژی را نیز ارائه می کنند.

خواب

همه ما می دانیم که خواب اثر چشمگیری بر سلامت انسان دارد، اما آیا می دانستید که کمبود خواب می تواند موجب تحلیل رفتن مغز شود؟

نتایج یک مطالعه نشان داده است افرادی که از مشکلات خواب رنج می برند در مقایسه با آنهایی که شرایط خواب خوبی دارند با کاهش سریع در حجم مغز خود مواجه می شوند. این نتایج طی مدت زمان سه و نیم سال انجام این مطالعه حاصل شد. مطالعات دیگر نیز نشان داده اند که کمبود خواب موجب ساخت پروتئینی در مغز می شود که به سلول های مغزی حمله می کند.

مدت زمان زیادی طول نمی کشد تا شرایط خواب بر توانایی های شناختی شما تاثیرگذار باشد. خوب نخو دن حتی به مدت یک شب نیز می تواند به توجه ضعیف و عدم تمرکز منجر شود. شما می توانید با حداقل هفت ساعت خواب خوب شبانه از مغز خود محافظت کرده و آن را سالم نگه دارید.

مدیتیشن

مدیتیشن می تواند بر بخش های مختلف بدن انسان تاثیرگذار باشد. پژوهشگران کشف کرده اند که انجام منظم مدیتیشن می تواند اضطراب و ترس را از طریق کاهش حجم آمیگدال کاهش دهد. افزون بر این، مدیتیشن می تواند تمرکز و توجه را بهبود ببخشد.

اگر تاکنون مدیتیشن انجام نداده اید، این کار را با جلسات پنج تا 10 دقیقه ای در روز آغاز کنید. اما برای ب بیشترین و بهترین فواید، باید روزانه حداقل 20 دقیقه مدیتیشن انجام دهید.

نوشیدن قهوه

مشخص شده است که قهوه می تواند خطر شرایط مرتبط با مغز، مانند افسردگی و بیماری پارکینسون را کاهش دهد. به گفته پژوهشگران، این فواید بیشتر با کافئین در ارتباط هستند، اما باید به این نکته نیز اشاره داشت که ویژگی های آنتی ا یدانی قهوه نیز می توانند سلامت انسان را بهبود ببخشند. البته بهتر است حد اعتدال در مصرف این نوشیدنی رعایت شود.

ورزش منظم

آیا پس از انجام تمرینات ورزشی به نظر می رسد از قدرت تفکر بهتری برخوردار می شوید؟ ورزش می تواند چیزی فراتر از بهبود تفکر را برای شما به ارمغان آورد.

نتایج یک مطالعه نشان داد سالمندانی که به طور منظم ورزش می کنند از توانایی های شناختی افرادی که 10 سال جوان تر از آنها بوده اند، برخوردار هستند. همچنین، ورزش منظم نشان داده است که خطر زوال عقل را کاهش می دهد.

حفظ سازماندهی

اگر همواره مجبور به تمیز ریخت و پاش های بزرگ در خانه یا محل کار خود هستید، ممکن است به مغز خود آسیب برسانید.

به جای این که اجازه دهید بهم ریختگی ها شکل بگیرند، این عادت که خانه یا میز کار خود را هر روز صبح مرتب و تمیز کنید را مد نظر قرار دهید. سازماندهی می تواند به بهبود شرایط مغز کمک کند.

رژیم غذایی

افراد بسیاری به این نکته توجه ندارند که مغز انسان نیازمند حدود 20 درصد از منابع انرژی بدن است. این در شرایطی است که منبع انرژی نیز اهمیت دارد.

پژوهش ها نشان داده اند که یک رژیم غذایی سرشار از قند در انعطاف پذیری عصبی اختلال ایجاد می کند و این می تواند دلیل دیگری برای کاهش مصرف قند باشد.

از سوی دیگر، یک رژیم غذایی سرشار از چربی های مفید برای مغز خوب است. همچنین، زردچوبه نشان داده است که از مغز محافظت می کند و خطر ابتلا به بیماری آ ایمر را کاهش می دهد.

برچسب ها : عاداتی که مغز را تغییر می دهند*** - تواند ,خواب ,نشان ,کاهش ,مدیتیشن ,انسان ,نشان داده ,سلامت انسان ,رژیم غذایی ,کمبود خواب ,شرایط خواب ,رژیم غذایی سرشار ,سلامت انسان دارد،

دوران فولادکشی!***

سخت گیری ها برای تداوم سیاست قیمت گذاری فعلی در بازار فولاد در نهایت به کاهش نرخ در بازار آزاد منجر شده ولی این نکته چندان هم برای واحدهای کوچک تر تولیدکننده فولاد خوش یمن نیست.

عصر ایران؛ علیرضا باغانی - کاهش قیمت ها در بازار آزاد فولاد هر روز ادامه می یابد و سقف مجاز نوسان قیمت فولاد در بورس کالا از 5 درصد به 10 درصد افزایش یافته است. همین داده به معنی آن است که اختلاف نرخ بین بورس و بازار آزاد با شتاب بیشتری کاهش می یابد یعنی هزینه آزادسازی قیمت فولاد در بورس کالا در حال کاهش است.

این مطلب ساده جذ ت توجه بیشتر به مکانیزم بازار را در کشف نرخ برجسته تر ساخته و اگر به رویکرد بازارهای رسمی و تقابل عرضه و تقاضای شفاف و کشف نرخ عادلانه توجه بیشتری کنیم می توان از شرایط پیچیده فعلی به سادگی عبور کرد. در کشور ما حجم تولید فولاد خام بیش از مصرف داخلی است ، بنابراین ناخودآگاه قیمت ها در بازار فولاد کمتر از قیمت های جهانی کشف خواهد شد اگرچه ماه ها و سال های اخیر این روند بر بازار حاکم بوده است.

به نظر می رسد زمان آن فرارسیده باشد که با تکیه بر مکانیزم بازار آزاد و در چهارچوب بورس کالا قیمت فولاد در حاشیه بازار کشف نرخ شده و تا حد امکان از قیمت گذاری دستوری فاصله بگیریم.

اصرار به قیمت گذاری دستوری با احتساب دلار 4200 تومانی واقعیتی است که بازارهای فولاد و پتروشیمی را متأثر ساخته و چهره چندگانه و نامتوازنی را ایجاد کرده است. این وضعیت به نفع هیچ نیست و تنها واسطه ها از این شرایط ناموزون سوء استفاده کرده و یک رانت بادآورده را به جیب می زنند.

قیمت های پایه اعلامی در بورس کالا برای شمش فولاد نزدیک به 2200 تومان و برای میلگرد 2420 تومان است که البته در دستورالعمل فعلی اجازه سقف مجاز قیمتی 10 درصدی هم ارائه شده است. این در حالی است که در بازار آزاد بهای هر کیلوگرم میلگرد نزدیک به 4000 تومان و هر کیلوگرم شمش نزدیک به 3400 تومان قیمت گذاری می شود.

این اختلاف نرخ به صراحت نشان می دهد که یک رانت قیمتی محسوس بین بورس کالا و بازار آزاد ایجاد شده یعنی ید از بورس و فروش در بازار به معنی سودآوری نجومی واسطه هاست. رخدادی که نمی توان از آن دفاع کرد اگرچه مکانیزم بازار هم در این اختلاف قیمت نادیده گرفته شده یعنی اعلام قیمت دستوری را باید مهمترین دلیل ایجاد این فضای رانتی به شمار آورد ولی این رخدادها از کجا آغاز شد؟

قصه از کجا شروع شد؟

همه چیز از دستورالعمل نویسی وزارت صمت آغاز شد مخصوصاً در شرایطی که پایه قیمتی با دلار 4200 تومانی لحاظ شد و با فرض اعمال قیمت های جهانی ، تنها سقف مجاز نرخ را 5 درصد عنوان کرد.

این دستورالعمل که از ابتدای مردادماه ابلاغ و اجرایی شده به مکانیزم اصلی معاملاتی در بورس کالا بدل گشته ولی در نهایت با رایزنی های صورت گرفته سقف مجاز قیمت ها از 5 درصد به 10 درصد افزایش یافت. رخدادی که در فاصله قیمتی جدی بین بورس و بازار حتی نقش مسکن و مرهم را هم برای بازار ایفا نمی کند.

از سوی دیگر شاهد انتقاد محسوس واحدهای تولیدی هستیم تا جایی که این مکانیزم قیمتی را ظلمی آشکار در حق سهامداران خود دانسته اند آن هم در وضعیتی که بسیاری از نهادهای اجتماعی و سهام عد و جماعتی از حقیقی ها از سهامداران این شرکت ها محسوب می شوند.

همچنین شرکت های بزرگ بورسی که بیشترین متضررین از این ساز و کار قیمتی هستند فراخور شبه تی بودن خود توان انتقادات جدی به ساز و کار ت را ندارند و شرکت های کوچک تر گویا پیش قراول انتقاد از این مکانیزم قیمتی هستند.به هر حال در شرایطی که ت قیمت مس ، آلومینیوم و حتی محصولات پالایشگاهی را آزاد کرده ، نگه داشتن فنر فولاد و ا ام به عرضه آن بر مبنای دلار 4200 تومانی به «دوران فولادکشی» در بین سهامداران این شرکت ها در بورس معروف شده است.

این موارد واقعیت های این بازار بدون روتوش است اگرچه آن قدر در رسانه ها به آن پرداخته شده که زوایای امر بر ی پوشیده نیست ولی پافشاری ت بر تداوم این مکانیزم خود جای پرسشی بزرگ را مطرح می سازد.

برخی بر این عقیده اند که دستور دلار 4200 تومانی از نهاد ریاست جمهوری صادر شده و بدنه تصمیم سازی ت راهی جز تمکین از این مکانیزم ندارند.

سؤال دیگر چرایی اصرار ت به حفظ سقف مجاز قیمتی است آن هم در شرایطی که با رایزنی های گسترده فولادی ها و حتی ل با نمایندگان مجلس و جلسات متعدد ، تنها وزارت صمت و معاونت معدنی با افزایش سقف مجاز قیمتی از 5 به 10 درصد موافقت کرده است. این شرایط موجب شده تا داد و ستد محصولات در بورس کالا به جای بازار به یک نابازار و فضایی برای اعطای دستوری برخی کالاها به برخی مصرف کنندگان بدل شود. نکته ای که با فلسفه وجودی بورس کالا در تضاد بوده یعنی تقابل واقعی و آزادانه عرضه و تقاضا و کشف نرخ را محدود ساخته است.

دو انتقاد منطقی

به صورت دقیق تر انتقاد از ساز و کار معاملاتی فعلی از دو بعد مختلف قابل رهگیری است یعنی اعلام دستوری قیمت پایه که با مکانیزم های اقتصادی فعلی در جهان در تضاد است و دیگری تلاش برای سخت گیری های توجیه ناپذیر در برابر نوسان قیمت در بورس کالاست که ساز و کار بازارهای رسمی را تهدید می کند. هر دو موارد فوق اما مصداق عینی عدم تبعیت از مکانیزم بازار است که خود خطری جدی پیش روی سیستم های اقتصادی در صنعت و بازار فولاد است.

ی با قیمت های عادلانه مخالف نیست ولی قیمت عادلانه باید در مکانیزم آزادانه تقابل عرضه و تقاضا و کشف نرخ حاصل شود ، نه به صورت دستوری. حال در شرایطی که اختلاف قیمتی بین بورس و بازار به صراحت نشان دهنده ش ت سیستم قیمت گذاری دستوری است دیگر نمی توان از این رویکرد قیمتی انتظار چندانی داشت یعنی در نهایت اغلب فعالان صنعت و بازار متضرر خواهند شد و منافع این شرایط تنها گیر عده معدودی خواهد آمد. حال تبعیت از مکانیزم بازار چه سرنوشتی برای قیمت ها پدید خواهد آورد؟

پاسخ بسیار ساده است. در کشور ما که رقمی نزدیک به 30 میلیون تن ظرفیت نصب شده تولید فولاد خام وجود داشته و در بهترین شرایط حجم تقاضای واقعی به رقمی نزدیک به 20 میلیون تن نیز نمی رسد ، قطعاً مکانیزم بازار و البته مدیریت فرآیندها ناخودآگاه به جایی ختم خواهد شد که برتری عرضه بر تقاضا را اثبات کرده و در نهایت قیمت های کشف شده در بازار داخلی کمتر از نرخ های بین المللی خواهد بود.

همین مطلب اگر توسط تصمیم سازان اقتصاد ایران پذیرفته شود به معنی آن خواهد بود که بازار عادلانه تر نوسان می کند.

از سوی دیگر صادرات فولاد خام در ارقامی بین 8 تا 9 میلیون تن در سال خود مؤید برتری عرضه بر تقاضای فولاد در بازار داخلی است که باز هم وم مدیریت بازار را برجسته می سازد زیرا هر گونه کم توجهی به ساز و کارهای قیمتی و معاملاتی به این معنی است که حجم بزرگ تری از محموله ها به سمت بازارهای صادراتی حرکت کرده و بازار داخلی بی دفاع و تنها خواهد ماند که همین نکته به معنی توجه به مدیریت بازار است. البته باید به این نکته نیز اشاره داشت که هزینه – فایده یک تصمیم است که در نهایت مسیر حرکت اقتصادی هر بنگاه تولیدی را تعیین می کند بنابراین مدیریت واقعی بازار به توجه به ساز و کارهای صادراتی و ابزارهای مدیریتی ت نیاز دارد.

به عنوان یک نمونه مشخص در روزهای اوج قدرت نمایی فولاد در چین با وجود برتری محسوس این کشور در زمینه تولید باز هم ت این کشور حاضر نشد تا بازار داخلی را بی دفاع رها کرده و هجمه صادراتی را برای کشف بازارهای جدید به رسمیت بشناسد.

آزادسازی اینک هزینه کمتری دارد!

تمامی این موارد در حالی است که بهای فولاد در بازار آزاد در مسیر کاهش بوده و احتمالاً این روند نزولی باز هم ادامه خواهد یافت. این مطلب به معنای آن است که هر چه می گذرد آزادشدن بهای فولاد در بورس کالا هزینه کمتری داشته و بازار هم از این روند استقبال خواهد کرد.

این در حالی است که سخت گیری ها برای تداوم سیاست قیمت گذاری فعلی در بازار فولاد در نهایت به کاهش نرخ در بازار آزاد منجر شده ولی این نکته چندان هم برای واحدهای کوچک تر تولیدکننده فولاد خوش یمن نیست.

به صورت دقیق تر بسیاری از واحدهای تولیدی هم اکنون قیمت قراضه را بالاتر از بهای شمش در بورس کالا یداری می کنند و تا زمانی که زنجیره تولید در صنعت فولاد یعنی قراضه و آهن اسفنجی و سپس شمش و اسلب افت قیمت محسوس و منطقی در بازار آزاد نداشته باشد ، واحدهای تولیدکننده کوچکتر که اغلب با واحدهای بزرگی که فولاد خود را از مواد معدنی تولید می کنند امکان رقابت نخواهند داشت ؛ از گردونه تولید حذف خواهند شد. این مطلب به معنی زیان های بسیاری برای بازیگران و تولیدکنندگان د در بازار و صنعت فولاد است که می تواند عواقب جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

باز هم پاسخ به این سؤال در مکانیزم بازار آزاد نهفته است یعنی اگر تمامی زنجیره تولید به صورت عادلانه در مکانیزم بازار عرضه شود تمامی فعالان نیز در این رویکرد معاملاتی ایفای نقش کرده و در نهایت بازار بهترین شرایط قیمتی را برای همه فعالان خود به ثبت خواهد رساند.

این روند به معنی آن است که بازار از آزادسازی نرخ کمترین زیان را متحمل شده و حتی این امکان را ایجاد می کند که همه فعالان این عرصه از شرایط مشابهی برخوردار شوند.

به دلار 4200 تومانی کاری نداشته باشید ، سقف را آزاد کنید...

شاید سیاست گذاری در صنعت فولاد هم اکنون به سمتی سوق پیدا کرده باشد که دلار 4200 تومانی به صورت دستوری غیرقابل تغییر قلمداد شود ولی به سادگی با آزاد سقف مجاز رشد قیمت ها می توان ذهنیت بازار آزاد را پیاده کرده و حتی از دلار 4200 تومانی هم عقب نشینی نکنیم.

این رخداد هم اکنون در دو بازار مس و آلومینیوم اجرایی شده و تا چند روز آینده تأثیرات آن را به وضوح در مکانیزم بازار و شرایط کشف نرخ مشاهده می کنیم.

حتی اگر ت برای مدیریت بازار ا ام داشته باشد و قیمت های پایین تر را یک هدف برای خود قلمداد کرده باشد نیز می توان با اعمال عوارض صادرات از وج آزادانه و با قیمت های پایین تر از عرف جهانی هم ممانعت به عمل آورد اگرچه در قانون پیش بینی شده که اگر عرضه مازاد بر نیاز داخلی در بورس کالا اثبات شود ، تولیدات می توانند بدون پرداخت عوارض از کشور صادر شود.

بازار فولاد در نهایت به سمت مکانیزم بازار و کشف نرخ بر پایه عرضه و تقاضای واقعی به پیش می رود و آزادسازی نرخ شاید زمان بر باشد ولی در نهایت تحقق خواهد یافت اما این فاصله زمانی تنها منافعی را برای برخی واسطه ها ایجاد می کند که بتوانند منافع خود را بیش از پیش تأمین کنند. آینده بازار فولاد از ثبات نرخ البته در قیمت هایی پایین تر از سطوح فعلی حکایت دارد.

*تحلیل گر و رو مه نگار اقتصادی

برچسب ها : دوران فولادکشی!*** - بازار ,فولاد ,قیمت ,بورس ,مکانیزم ,آزاد ,بازار آزاد ,بورس کالا ,مکانیزم بازار ,دلار 4200 ,4200 تومانی ,تولیدکننده فولاد خوش یمن ,قیمت گذاری دستوری ,ک?

آهن 700 تومان ارزان شد

رئیس اتحادیه آهن فروشان با بیان اینکه در حال حاضر قیمت هر کیلو آهن و میلگرد حدود ۴۶۰۰ تا ۴۵۰۰ تومان است، افزود: این قیمت ها نسبت به هفته گذشته شاهد کاهش ۷۰۰ تومانی است.

محمد آزاد در گفت وگو با تسنیم، با اشاره به اینکه بازار منتظر اجرای دستور صنعت در فروش کالاهای کارخانجات در بورس کالا به آهن فروشان است، اظهارداشت: بورس کالا هنوز این دستور را اجرایی نکرده و حتی حدود دو هفته است که ید و فروش نیمه تعطیل شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر قیمت هر کیلو آهن و میلگرد حدود 4600 تا 4500 تومان است، افزود: این قیمت ها نسبت به هفته گذشته شاهد کاهش 700 تومانی است.

رئیس اتحادیه آهن فروشان تصریح کرد: با وجود این کاهش قیمت هنوز فاصله زیادی با قیمت واقعی آهن که حدود 3800 تومان است داریم که امیدواریم با فروش کالا به آهن فروشان نیاز بازار تأمین و کاهش قیمت ها در بازار به وجود آید.

برچسب ها : آهن 700 تومان ارزان شد - تومان ,قیمت ,کاهش ,فروشان ,بازار ,کالا ,گذشته شاهد ,هفته گذشته ,شاهد کاهش ,بورس کالا ,کاهش قیمت

عید مبارک

*************************************************************


عید با سعادت غدیرخم ،عیداللّه الاکبر، عید ولایت

هنگام ابلاغِ بزرگ ولایت المؤمنین علی علیه السلام

                                        خورشید جانشین خورشید ی

به مردمان عام و خاص،

                    بر عالم خلقت و همه مردمان به ویژه مسلمانان  به ویژه دوستداران

                                                             و به ویژه پیروان معصومین علیهم السلام


                                                              مبارک باد


*************************************************************
مرتبط:

- چرا و چگونه را یاری کنیمبرچسب ها : عید مبارک - ویژه

درخواست حاج سعید قاسمی برای کمکهای مردمی برای پیشبرد ساخت مناطق ز له زده کرمانشاه


پیام حاج سعید قاسمی از مناطق ز له زده به مردم ایران: دیگر پولی برای ساخت خانه و حتی سرویس بهداشتی برای مردم ز له زده س ل ذهاب نداریم/ تا اینجا هم اگر حمایت مردم عزیز کشورمان نبود ادامه کار میسر نبود+ اعلام شماره حساب برای کمک های مردمی


گروه اجتماعی_رجانیوز: حاج سعید قاسمی معماری شهید رجایی، ی که بلافاصله پس از ز له س ل ذهاب کرمانشاه به همراه تعدادی از همراهان همیشگی خود از نجف عازم مناطق آسیب دیده شد و با استفاده از کمک های مردمی و خیرین به کمک رسانی اولیه در روزهای ابت حادثه و ساخت و سازهای قابل توجه برمبنای استانداردهای بین المللی در روزهای بعدی پرداخت و گره های بزرگی از مصائب مردم ز له باز کرد؛ اما حالا بعد از گذشت هشت ماه خدمت رسانی، در پیامی از مشکلاتی که برای ادامه کار دارد می گوید.

 

به گزارش رجانیوز سعید قاسمی در پیامی به مردم ایران نوشت: «با گذشت نزدیک به هشت ماه از ز له 21 آبان سال گذشته، عملا دیگر پولی برای ساخت خانه و حتی سرویس بهداشتی برای مردم ز له زده س ل ذهاب نداریم، تا اینجا هم اگر حمایت مردم عزیز کشورمان نبود ادامه کار میسر نبود. از ت محترم هم که هیچ حمایتی ندیدیم، چون متاسفانه اعتقادی به کار جهادی و انقل در این ت وجود ندارد».

 

در بخش دیگر این پیام آمده است: «از دوستانی که تا امروز همراه ما در گرم نگاه داشتن این حرکت جهادی بودند می خواهیم به نیت چهارده معصوم علیه السلام، با نشر هشتگ #کمک_به_ساخت_خانه_با_14000_تومان جهادگران ایران ی را در ساخت خانه برای مردم ز له زده س ل ذهاب یاری کنید. شماره کارت 5859831100298198 بانک تجارت به نام سعید محمد قاسمی».

 

 

بعد از کاستی های فراوانی که از سوی سازمان های تی و مسئول در امر خدمت رسانی به مناطق ز له زده مشاهده شد و پس از سنگ تمام مردم کشور در خدمت رسانی های اولیه، موج رسیدگی ها به وضعیت ز له زدگان به کندی گرایید و وضعیت از آنچه بود سخت تر شد. مردم به منظور کمک به همنوعان خود راه اعتماد به چهره های شاخص فرهنگی و ورزشی و هنری پیش گرفتند و مبالغ هنگفتی را به حساب های اعلام شده از سوی آنها واریز د اما تاکنون عائدی هایی که مردم به حساب سلبریتی ها واریز کرده بودند، همچنان در برخی از حساب های آنها باقی مانده است.


 

گزارشی دیدنی از عملکرد جهادی حاج سعید قاسمی در مناطق ز له زده/  ادامه این روند تنها با ادامه کمکهای مالی مردمی ممکن خواهد بود.


 

در شرایطی که ت و به خصوص وزارت مسکن به عنوان متصدی اصلی در امر تهیه زیرساخت ها و بازسازی خسارات ناشی از ز له سال گذشته حمایتی در این خصوص انجام نداده است، سعید قاسمی اما بدون هیچ شوآف رسانه ای و سروصدای ریاکارانه ای به همراه جوانان و دانشجویان و م عان حرم حضرت زینب (س) از همان روزهای ابت در مناطق آسیب دیده حاضر شد و در چندین مرحله امر خدمت رسانی به مردم را به انجام رساند. این با طرحی که سالها بر روی آن مطالعه صورت گرفته است، در زمانی 27 روزه یک واحد مس ی با استاندارد های بین المللی را آماده و تحویل خسارت دیدگان ز له کرمانشاه میدهد. اتفاقی که مردم آن مناطق از سلبریتی هایی که کمک های میلیاردی مردم را در حساب های خود دپو کرده اند انتظار داشته اند ولی محقق نشده است.

 

ساخت و بهره برداری ده ها منزل مس ی هرکدام در زمینی به مساحت 140متر، با بنای 100 متر و با هزینه 55 میلیون تومان مطابق با استانداردهای روز دنیا تحت نظارت حاج سعید قاسمی تنها در عرض 27 روز؛ ساخت و بازسازی دو مدرسه و ترمیم یک دبیرستان در روستاهای ز له زده ساخت سه پروژه شهری و آماده بهره برداری؛ ساخت یک خانه تحت عنوان مسکن 57 در مکانی که ی در روزهای پس از ز له حضور یافتند؛ ساخت یک نانوایی مجهز نزدیک به مسکن 57 برای استفاده عموم؛ ساخت و بهره برداری از چندین کان و دستشویی و ؛ تهیه و توزیع اقلام خوراکی و مایحتاج ضروری آسیب دیدگان بلافاصله پس از حادثه تا امروز و... تنها بخشی از اقدامات حاج سعید قاسمی در کرمانشاه می باشد.

 

 

برچسب ها : درخواست حاج سعید قاسمی برای کمکهای مردمی برای پیشبرد ساخت مناطق ز له زده کرمانشاه - مردم ,ز له ,ساخت ,سعید ,قاسمی ,مناطق ,سعید قاسمی ,مردم ز له ,ساخت خانه ,س ل ذهاب ,برای مردم

چگونه باید پلیس قل را شناسایی و با او برخورد کرد

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا در یادداشتی به تشریح راه های مختلف شناسایی افرادی که با عنوان جعلی نظامی و انتظامی، اقدام به فریب و سرقت از شهروندان می کنند، پرداخت.

به گزارش ایلنا، در یادداشت سرهنگ کارآگاه "رضا موذن"، معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا، آمده است: چنانچه افرادی خود را مأمور سازمان های نظامی یا انتظامی معرفی کنند و تقاضای بازرسی بدنی از شما یا منزلتان را دارند، حتما از بودن آنها مطمئن شوید و به صرف داشتن تجهیزات پلیسی که چه بسا قل است فریب نخورید؛ ان نما به دلیل تجربه مجرمانه و با استفاده از تجهیزات قل از سهل انگاری، غفلت و عدم مهارت شهروندان در تشخیص ان واقعی از افراد متقلب، سوء استفاده کرده و مرتکب سرقت می شوند.

راه های پیشگیری

برابر قوانین و مقررات، دستورالعمل نیروی انتظامی، همه ان پلیس چه با لباس خدمت و چه لباس شخصی مکلف به ارائه نشان و کارت شناسایی خود هستند.

بدون احراز هویت، درب منازل و خودروهایتان را به روی فردی که خود را انتظامی معرفی می کند باز نکنید و اجازه ندهید هر ی به حریم شخصی شما وارد شود؛ ان نیروی انتظامی برای ورود به منزل باید حکم قضایی ارائه دهند.

"به نوع درخواست ان توجه کنید" به خاطر داشته باشید درخواست ان پلیس ابتدا احراز هویت افراد است که برای آگاهی از آن کارت شناسایی درخواست میکنند نه کیف یا سوئیچ خودرویشان را؛ بنابراین مراقب افرادی که تحت عنوان پلیس از ابتدا قصد کنترل چک پول و اشیای یداری شده با ارزش شما را دارند باشید.

در صورتی که فرد مدعی از شما درخواست کرد تا پیاده همراه او بروید با رعایت ادب بخواهید صبر کند تا خودروی گشت کلانتری در محل حضور پیدا کند؛ اگر فرد واقعا نباشد از این کار امتناع خواهد کرد.

اگر به تازگی از بانک یا سایر مراکز مالی بیرون آمده اید و مقدار زیادی پول نقد یا اسناد و اموال با ارزش دیگری را به همراه دارید و فردی با لباس ناجا به شما اتهامی وارد می کند هوشیار باشید و به دقت موارد ایمنی را رعایت کنید؛ زیرا احتمالا با ب از ان مواجهید که به شیوه زاغ زنی از بانک تعقیبتان کرده اند و از وجود نقدینگی و اموال با ارزش نزد شما مطلعند.

در جرایم رانندگی سبک، کارکنان نیروی انتظامی برای انتقال خودروی افراد به مراکز مورد نظر خودروی خود را با خود فرد به همراه یک منتقل میکنند اگر فرد مدعی دستور انتقال خودروی شما به پارکینگ را بدون شما صادر کرد به بودن او شک کنید و اجاز ه ندهید خودروی شما را به تنهایی به پارکینگ انتقال دهد.

در صورتی که فرد مدعی در برابر درخواست شما مبنی بر ارائه کارت شناسایی، تحکم کرد یا برخورد لفظی شدیدی کرد خونسردی خود را حفظ کنید و بر این حق قانونی خود پافشاری کنید.

در بازرسی منازل به صورت قانونی و متعارف پلیس حتما از صاحبخانه می خواهد در تمام مراحل بازرسی از همه بخش ها حضور داشته باشد پس از پایان بازرسی، صورت جلسه دقیقی با ذکر جزئیات از هنگام ورود تا پایان بازرسی در حضور صاحبخانه تنظیم می شود؛ اگر ضبط اموال و اجناس ضرورت داشته باشد به دقت در این صورت جلسه ذکر می شود.

اگر فرد مدعی برای بازرسی به تنهایی به اتاقی وارد شد و با توسل به بهانه های گوناگون به شما اجازه حضور در محل را نداد در بودن وی شک کنید.

اگر در هنگام بازرسی به هر دلیلی به بودن افراد شک کردید فورا با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرید.

به هر حال به یاد داشته باشید که حفظ جان از حفظ مال مهمتر است ؛ اگر ممکن است جانتان به خطر بیفتد با ان مقابله نکنید.

عوامل زمینه ساز

عدم آشنایی افراد با قوانین و مقررات، حقوق شهروندی و تسلیم شدن بی قید و شرط در برابر افراد نما

اطمینان، غفلت و سهل انگاری شهروندان در احراز هویت افرادی که ادعا می کنند پلیس هستند.

دستپاچگی و فقدان تمرکز افراد در مواجهه با ایراد اتهام از سوی افراد نما

نگهداری وجوه نقد و طلا و جواهرات زیاد در منزل

در صورت وقوع چه باید ید؟

خونسردی خود را حفظ کنید.

با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرید یا به کلانتری محل وقوع جرم اطلاع دهید، زیرا تشکیل پرونده با گزارش کلانتری و بازدید از محل انجام می شود.

کلیه اطلاعات خود درباره نحوه وقوع سرقت و مشخصات را در اختیار ان پلیس قرار دهید.

برچسب ها : چگونه باید پلیس قل را شناسایی و با او برخورد کرد - ,پلیس ,افراد ,بازرسی , ان ,شناسایی , بودن , ان پلیس ,احراز هویت ,داشته باشید , پلیس

تحویل اولین مرحله از خانه های ساخته شده به کمک خانم نرگس کلباسی به ز له زدگان

سری اول از واحدهای ساختمانی ساخته شده در مناطق ز له زده س ل ذهاب توسط پویش یاران عشق (پویش خانم نرگس کلباسی طی مراسمی که با حضور تیم پویش یاران عشق، مسئولین ستاد بازسازی و ستاد معین بنیاد مسکن استان اردبیل، محسن رنانی اصفهان، سهراب دل انگیزان عضو هیئت علمی رازی کرمانشاه، مدیران شبکه توسعه اجتماعی رس ، جمعی از مسئولین محلی و همچنین اهالی روستاهایی که پویش یاران عشق در آنها فعالیت می کند، تحویل خانوارها شد.

به گزارش عصرایران به نقل از بنیاد مسکن، در این مراسم نرگس کلباسی ضمن تشکر از همه انی که به هر نوع ممکن در اجرای خدمات رسانی همکاری کرده اند از اهالی روستاها بابت همکاری هایی که از روز اول داشته اند و منجر شده است به بهترین شکل ممکن فعالیت ها انجام شود تشکر کرد.

در ادامه این مراسم سهراب دل انگیزان عضو هیئت علمی رازی کرمانشاه طی سخنانی به ارائه مدلی که خانم کلباسی برای حمایت در شرایط بحران ارائه داده است اشاره کرد و با بیان اینکه مدل نرگس مبتنی بر فعالیت و مشارکت همگانی در تمام سطوح و با بکارگیری نیروهای محلی، اعتبارات تی، کمک های مردمی و ... بوده است و در این مدل جدای از بحث ساختمان سازی به آینده و بحثهای اشتغا ایی توجه شده است و همین موضوع منجر شده است که این مدل موفق تر از سایر مدلهای ارائه شده باشد. ایشان ادامه داد که لازم است این مدل شفاف و مثبت به همگان معرفی شود که برای کشور ما بسیار مفید خواهد بود.

ارائه گزارشی از فعالیت های پویش یاران عشق در بخشهای مختلف از جمله توزیع کان ، اشتغا ایی و ساختمان سازی توسط مدیر اجرایی پویش یاران عشق آقای عبدالصمد رحمانی بخش دیگری از این مراسم بود که در آن جزئیات فعالیت های صورت گرفته از روز اول شروع فعالیت ها به اطلاع حاضرین رسید.

محسن رنانی؛ اقتصاد دان و اصفهان سخنران دیگر این مراسم بود که ایشان با بیان بخشهایی از زندگی خانم نرگس کلباسی و اشاره به چگونگی برگشتن ایشان به ایران از هند از سختی هایی که خانم کلباسی در کرمانشاه با آن مواجه بود صحبت کرد.

رنانی گفت: به گمان من، عشق، صبوری، سادگی، زینت زندگی در جهانی بسامان و ضرورت زندگی در دنیایی نابسامان است. از نظر رنانی عشق، صبوری و سادگی را می توان به صورت عملی در زندگی نرگس کلباسی به وضوح مشاهده کرد که پس از سالها زندگی در انگلستان تنها با یک کوله پشتی، برای کمک به ک ن فقیر به هند می رود و پس از سالها فعالیت در هند وقتی فعالیتش در آنجا به به پایان می رسد، دوباره با یک کوله پشتی به ایران می آید و وقتی در س ل ذهاب ز له شد، باز با یک کوله پشتی از تهران به منطقه ز له زده آمد و کار خودش را شروع کرد و با صبوری تمام فشارها را تحمل کرد و با عشق به مردم و استفاده از اعتماد مردم برای مردم آسیب دیده خانه ساخت.

همچنین در این مراسم فضلعلی زاده ریاست محترم ستاد معین بنیاد مسکن انقلاب ی استان اردبیل ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های بازسازی در مناطق ز له زده تاکید کرد که خانم کلباسی فردی بودند که آمدند در مناطق ز له ماندند و برای مردم کار د و امروز نتیجه کارشان را از نزدیک می بینیم و ایشان بسیار متفاوت تر از انی بودند که بعداز ز له اگرچه به منطقه آمدند ولی متاسفانه اقدامی انجام ندادند.

مدیر عامل بانک قرض الحسنه رس از دیگر مهمانان این مراسم بود که در سخنانی تاکید د که شبکه توسعه اجتماعی رس در بعد اشتغا ایی در کنار پویش یاران عشق و مردم عزیز منطقه خواهد بود تا اشتغال پایدار در این مناطق بوجود بیاید.

در پایان این مراسم حاضرین ضمن افتتاح چند واحد ساختمانی آماده شده برای ز له زدگان و تحویل آنها به مالکین، از جایگاه های دام بازسازی شده، کارگاه مهارت افزایی خیاطی بانوان، سایر ساختمان های در دست احداث و انبار ساختمان سازی بازدید د.

برچسب ها : تحویل اولین مرحله از خانه های ساخته شده به کمک خانم نرگس کلباسی به ز له زدگان - کلباسی ,نرگس ,پویش ,مراسم ,ز له ,یاران ,پویش یاران ,نرگس کلباسی ,خانم کلباسی ,مناطق ز له ,خانم نرگس ,شبکه توسعه اجتماعی ,تحویل اولین مرحله

تورم 82 هزار درصدی ونزوئلا/ کوه اسکناس برای چند گوجه فرنگی (+ع )***

ت ونزوئلا به تازگی برای کاهش آثار منفی تورم، 5 صفر از واحد پول این کشور حذف کرد.

بحران اقتصادی در ونزوئلا و تورم بزرگ در این کشور باعث شده مردم برای ید کالاهای معمولا، حجم زیادی از اسکناس را بپردازند.

به گزارش عصرایران، خبرنگار رویترز در کارآکاس پایتخت ونزوئلا برخی کالاها و مقدار پولی که باید برای ید آنها باید هزینه کرد را در مجموعه ع هایی به نمایش کشیده است.

ت ونزوئلا به تازگی برای کاهش آثار منفی تورم، 5 صفر از واحد پول این کشور حذف کرد.

صندوق بین المللی پول پیش بینی کرده است تورم ونزوئلا در سال جاری میلادی به یک میلیون درصد برسد.

تورم در ماه گذشته میلادی به 82 هزار و 700درصد رسیده بود.


قیمت برخی از کالاها در ونزوئلا به این شرح است:

  ید یک مرغ به وزن 2.5 کیلوگرم  به قیمت یک میلیون و 460هزار بولیوار معادل 2.22 دلار

قیمت یک کیلوگرم پنیر به قیمت 1.14 دلار نیازمند 7500 اسکناس 1000 بولیواری است

قیمت یک کیلوگرم گوجه فرنگی 500 هزار بولیوار

قیمت یک کیلوگرم برنج 2.5 میلیون بولیوار

یک عدد دستمال تو 2.6 میلیون بولیوار

قیمت یک کیلوگرم برنج 2.5 میلیون بولیوار
قیمت یک کیلوگرم برنج 2.5 میلیون بولیوار
قیمت یک کیلوگرم پنیر به قیمت 1.14 دلار نیازمند 7500 اسکناس 1000 بولیواری است
قیمت یک کیلوگرم پنیر به قیمت 1.14 دلار نیازمند 7500 اسکناس 1000 بولیواری است
یک عدد دستمال تو 2.6 میلیون بولیوار
یک عدد دستمال تو 2.6 میلیون بولیوار
ید یک مرغ به وزن 2.5 کیلوگرم به قیمت یک میلیون و 460هزار بولیوار معادل 2.22 دلار
 ید یک مرغ به وزن 2.5 کیلوگرم به قیمت یک میلیون و 460هزار بولیوار معادل 2.22 دلار
برچسب ها : تورم 82 هزار درصدی ونزوئلا/ کوه اسکناس برای چند گوجه فرنگی (+ع )*** - قیمت ,ونزوئلا ,میلیون ,بولیوار ,کیلوگرم ,اسکناس ,میلیون بولیوار ,گوجه فرنگی ,نیازمند 7500 ,دلار نیازمند ,کیلوگرم پنیر ,460هزار بولیوار معادل ,هزار

ناسا: در سطح ماه آب یخ زده وجود دارد***

بر اساس تازه ترین نتایج بررسی های منتشر شده توسط آکادمی ملی علوم ، یخ به مقدار زیاد در مناطقی از شمال و جنوب کره ماه که اشعه خورشید به آنها نمی تابد، وجود دارد. مناطقی که دمای آنها از منفی ۱۵۰ درجه سلسیوس بالاتر نمی رود.

نزدیک به نیم قرن پس از انجام اولین یت سفر به ماه توسط سفینه آپولو، یک تیم فضانوردی سازمان هوانوردی و فضایی ملی ایالات متحده (ناسا) در پایان یت خود با قاطعیت اعلام کرد که در سطح ماه آب یخ زده وجود دارد، نه به مقدار کم بلکه به وفور.

به گزارش عصرایران به نقل از یورونیوز؛ بر اساس تازه ترین نتایج بررسی های منتشر شده توسط آکادمی ملی علوم ، یخ به مقدار زیاد در مناطقی از شمال و جنوب کره ماه که اشعه خورشید به آنها نمی تابد، وجود دارد. مناطقی که دمای آنها از منفی ۱۵۰ درجه سلسیوس بالاتر نمی رود.

وجود آب یخ زده به ارتفاع چند میلیمتر در مناطقی به نسبت وسیعی از سطح ماه این امکان را ایجاد کرده که مطالعات در مورد بررسی امکان اقامت بشر بر روی کره ماه ابعاد جدی تری به خود بگیرد.

این نخستین باری است که دانشمندان با قطعیت از وجود آب بر روی سطح کره ماه سخن می گویند اما هنوز برای یافتن پاسخ این سوال که آیا این آب آشامیدنی است یا خیر، نیاز به بررسی های بیشتر با حضور در سطح تنها قمر کره زمین دارد.

به همین منظور ناسا قصد دارد با ارسال چندین ربات فضانورد به سطح کره ماه، این تحقیقات را ادامه دهد.

پیشتر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری از وم تشکیل نیروی فضائی ویژه سخن گفته بود. همچنین ناسا نیز ماه مارس گذشته از نقشه راه جدید خود رونمایی کرد که بر پایه آن مأموریت های خاص رباتیک با اه تجاری طراحی شده که برخی از آنها فراتر از کاوش ماه، بهره برداری از منابع آن را مورد هدف قرار خواهد داد.

اولین مطالعات انجام شده در اوایل دهه ۷۰ میلادی وجود آب در سطح ماه را ثابت نکرد ولی در سال ۲۰۰۰ میلادی ناسا در مورد وجود هیدروژن در این کره به قطعیت رسید. بدین ترتیب بار دیگر فرضیه وجود آب در کره ماه مطرح شد و مطالعات متعدد در این باره آغاز شد تا این که بالا ه این فرضیه از سال ۲۰۱۷ میلادی به بعد آرام آرام رنگ واقعیت به خود گرفت.

برچسب ها : ناسا: در سطح ماه آب یخ زده وجود دارد*** - وجود ,ناسا ,مناطقی ,میلادی ,مورد ,مطالعات ,وجود دارد ,دارد مناطقی ,نمی تابد، وجود ,دمای آنها ,درجه سلسیوس ,سلسیوس بالاتر نمی رود ,درجه سلسیوس بال

روسیه روبات های پلیس صادر می کند***

شرکت روسی 'پروروبات' با فروش ربات های پلیس به ازب تان، قزاقستان و چین استفاده از این فناوری های تخصصی بخش خدمات انتظامی در آن کشورها را از سال آینده امکان پذیر ساخت.

به گزارش ایرنا اولک کیووکورتسِف، مدیر این شرکت خدمات روباتیک روس روز در مصاحبه با خبرگزاری ازب تان (اوزا) گفت که شرکتش از اوایل سال 2019 تا سال 2020 بهره برداری از این ربات های پلیس در این سه کشور را نهایی خواهد کرد.

روسیه روبات های پلیس صادر می کند

وی در این خصوص گفت: این ربات های پلیس خدماتی از قبل در ژوئیه (تیرماه) امسال در فهرست وزارت امور داخلی قزاقستان قرار گرفتند به همین دلیل شرکت تصمیم گرفته است از آنها در کشورهایی چون ازب تان، چین و کشورهای خاورمیانه نیز بهره برداری کند.

مدیر شرکت پرورروبات، وظیفه این ربات های خدماتی را هشدار دهی به نهادهای ضابط و مجری قانون هنگام بروز خطر عنوان کرد و افزود: 'این ربات ها 24 ساعته قادر خواهند بود با برداری، چهر شناسی، تجزیه و تحلیل داده های مرکز نگهداری اسناد مجرمان، نسبت به بروز حوادث تروریستی و بمب گذاری های احتمالی هشدار داده و در برخی واقع با رمز خوانی از اثر انگشت ها برای دستگیری مجرمان در محل وقوع حوادث وارد عمل شوند.

کیووکورتسف استفاده از این ربات ها را برای برنامه ها و سیستم نطارتی چین نیز قابل توجه خواند و افزود: براساس قراردادی که این شرکت در سال 2015 با یک شرکت تی چینی امضا کرد تا کنون 10 نمونه از این ربات ها در چین مورد استفاده قرار گرفت و قرار است این کشور از ربات مورد نظر در سطحی بسیار گسترده تر از امروز بهره برداری کند.

وی بازار روبات هایی که کارهای خدماتی تخصصی انجام می دهند را در صنایع چینی بسیار فراگیر خواند و افزود: این شرکت با استفاده از فنون مگاترونیگ، الکترونیک و چهره نگاری و صدا شنجی از زمان آغاز فعالیتش در سال 2015 تا کنون در 25 کشور جهان از جمله در اروپای شمالی و شرقی فعالیت دارد.

برچسب ها : روسیه روبات های پلیس صادر می کند*** - ربات ,شرکت ,پلیس ,استفاده ,خدماتی ,افزود ,بهره برداری ,پلیس صادر ,روسیه روبات

استراحت در شانه خاکی جاده باعث مرگ 4 نفر شد***

انحراف یک دستگاه خودروی سواری در جاده بابل به قائمشهر چهار عضو یک خانواده را که در حال صرف غذا و استراحت در حاشیه جاده بودند، به کام مرگ کشاند.

به گزارش ایرنا، خودرو سواری ساینا بعد از ظهر امروز در مسیر جاده بابل - قائمشهر از جاده منحرف شد و روی اعضای خانواده ای افتاد که در شانه خاکی جاده در حال استراحت و صرف غذا بودند.

سخنگوی مرکز اورژانس ۱۱۵ بابل به خبرنگار ایرنا گفت که پس از دریافت این گزارش بلافاصله تکنسین های پایگاه هتکه پشت و قراخیل را به محل اعزام کرد.
مهدی غلام نیا روشن افزود: افراد کشته شده همگی اعضای یک خانواده و مسافر شامل یک مرد حدود ۵۰ ساله، دو دختر نوجوان ۱۴ و ۱۶ ساله و یک زن حدود ۴۳ ساله بودند.

وی گفت که در این حادثه راننده خودرو که جوان ۳۰ ساله و سرنشین دیگر آن یک بانوی ۳۲ ساله بودند، دچار آسیب دیدگی از ناحیه سر و بدن شدند و پس از اقدامات پزشکی اولیه به بیمارستان رازی قائمشهر انتقال یافتند.

برچسب ها : استراحت در شانه خاکی جاده باعث مرگ 4 نفر شد*** - جاده ,ساله ,قائمشهر ,بابل ,شانه ,خاکی ,شانه خاکی ,خاکی جاده ,جاده بابل ,جاده باعث
All rights reserved. © Javane 2017 Run in 0.898 seconds
RSS