خبرگزاری فارس: نخست انگلیس در دیدار با ، تعهد این کشور به را تکرار کرد

نخست انگلیس در دیدار با رئیس جمهور کشورمان در نیویورک، بار دیگر تعهد لندن به را تکرار کرد و گفت انگلیس قدم هایی را برای منافع اقتصادی ایرانیان از برمی دارد.

به گزارش  گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «ترزا می» نخست انگلیس با « » رئیس جمهور ایران در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک دیدار کرده است.

به نوشته رو مه «تلگراف»، در این دیدار نخست انگلیس بار دیگر تعهد کشورش به را تکرار کرد و گفت تا زمانی که ایران به تعهدات خود در این توافق پایبند باشد، انگلیس قدم هایی را برمی دارد تا این اطمینان حاصل شود که ایران از منافع اقتصادی رفع تحریم ها بهره مند می شود.

ترزا می در این دیدار درباره «نازنین زاغری» شهروند ایرانی-انگلیسی که در ایران زندانی است، با صحبت کرد. نخست انگلیس به رئیس جمهور ایران گفت به شدت نگران حبس نازنین زاغری است و خواستار وی شد.

پیش از دیدار می و ، «جرمی هانت» خارجه انگلیس با «محمد جواد ظریف» خارجه ایران دیدار کرده بودند که در این دیدار طرف انگلیسی خواستار اقدام سریع ت ایران در زمینه موضوع زاغری شده بود.

هانت در نشست وزرای خارجه ۱+۴ و ایران درباره که دوشنبه شب گذشته برگزار شد، با اشاره به اینکه انگلیس به تعهدات خود مطابق با ادامه خواهد داد از ایران نیز خواست به پایبندی خود به ادامه دهد. 

«نازنین زاغری راتکلیف»، شهروند ایرانی-انگلیسی که به عنوان مدیر پروژه در شرکت رسانه های گروهی «تامسون رویترز» فعالیت می کرد، فروردین ماه سال ۱۳۹۵ در تهران دستگیر شد. پرونده زاغری سپس مورد بررسی قرار گرفت و وی در دادگاه انقلاب به  دلیل مشارکت در پروژه های براندازی، به ۵ سال حبس محکوم شد.