گوگل پلاس

«گوگل» روز دوشنبه ۸ اکتبر/۱۶ مهر اعلام کرد: به دلیل درز اطلاعات شخصی و خصوصی نیم میلیون نفر از کاربران شبکه اجتماعی «گوگل پلاس»، تصمیم گرفته است که این شبکه را ببندد.

به گزارش مشرق،  بر اساس توضیحاتی که گروه یی «گوگل» در یکی از وبلاگ های خود داده، این شرکت در ماه مارس گذشته در بازبینی شیوه به اشتراک گذاشتن داده های «گوگل پلاس» با دیگر برنامه ها متوجه این مسئله شد.


«وال استریت ژورنال» دقایقی پیش از انتشار این توضیحات گزارش داده بود که گوگل برای پرهیز از انجام تحقیقات مسئولان و مقایسه این مسئله با درز اطلاعات شخصی کاربران « » در ماجرای «کمبریج آنالیتیکا» تا به حال آن را پنهان نگاه داشته بود.


قابل ذکر است که در ماجرای «کمبریج آنالیتیکا» اطلاعات شخصی بیش از ۸۶ میلیون کاربر شبکه ، به یک شرکت فعال به نام «کمبریج آنالیتیکا» در کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ فروخته شده بود. چندی پیش نیز برخی کارشناسان اینترنتی اعلام د که حتی در صورت خاموش بودن گوشی های همراه و یا جی پی اس آنها، سرویس «گوگل مپ»، امکان ردی کاربران را همچنان باقی می گذارد.


به این ترتیب شاید دیگر این سؤال بی مورد باشد که شبکه های مختلف اینترنتی مانند گوگل، چگونه ب درآمد کرده و چرا به طور رایگان به کاربران شان، سرویس های مختلف اینترنتی ارائه می دهند!

منبع: کیهان