خودرو نمایه

در این مطلب، ۱۰ شاسی بلند برتر سال ۲۰۱۸ از نظر وب سایت موتوروان معرفی می شوند؛ ۴ خودروی این فهرست، یی هستند.

به گزارش مشرق، فروش خودروهای شاسی بلند و کراس اور در بازار جهانی بسیار افزایش یافته است به طوری که برخی خودروسازان مانند فورد، مدل های سدان را از سبد محصولات خود حذف و با نمونه های شاسی بلند جایگزین کرده اند. در سال ۲۰۱۸ نیز خودروهای شاسی بلند زیادی در بازار موجود هستند. به تازگی نویسندگان وب سایت موتور1 حدود ۵۰ خودروی کراس اور و شاسی بلند را بررسی کرده اند؛ و از بین تمام این خودروها، ۱۰ مدل که بالاترین امتیاز را در بخش های مختلف دریافت کرده اند و ارزش ید بالایی دارند،

به عنوان فهرست نهایی انتخاب شده اند. امتیازاتی که به این خودروها داده شده در ۷ بخش مختلف بوده و البته هر خودرو با توجه به کلاس و وزن مورد بررسی قرار گرفته است. در این فهرست می توان انواع خودروهای کراس اور و شاسی بلند را مشاهده کرد. فاکتورهایی که در این بررسی در نظر گرفته شده اند، کمی متفاوت با خودروهای سدان یا عادی هستند. برای مثال توانایی یدک کشی یکی از فاکتورهای مهم در خودروهای شاسی بلند یا کراس اور است اما شاید در یک خودروی سدان چندان اهمیتی نداشته باشد.

شاخص های در نظر گرفته شده در انتخاب این ۱۰ خودروی شاسی بلند شامل قیمت، طراحی خارجی و داخلی، راحتی ک ن، تکنولوژی های به کار رفته ، هندلینگ و توانایی های حرکتی، امکانات ایمنی و هزینه ی نگهداری و مصرف سوخت هستند. همچنین برای اینکه انتخاب خودرو در این فهرست برای یداران راحت شود، خودروهای کراس اور و شاسی بلند همه با همان ۷ شاخص مورد بررسی قرار گرفته اند، اما ممکن است از نظر قیمتی و ابعاد با یکدیگر تفاوت های چشمگیری داشته باشند. در ادامه همراه زومیت باشید تا فهرست ۱۰ شاسی بلند برتر سال ۲۰۱۸ را که توسط وبسایت motor1 انتخاب شده است، بررسی کنیم.

۱۰- جی ام سی آکادیا 

نمره: ۶/۱۰

خودروهای شاسی بلند سایز متوسط تنوع بسیار بالایی دارند و آپشن های آن ها نیز نسبتاً زیاد است. در این بین، جی ام سی آکادیا یکی از بهترین کراس اورهای  لو بازار محسوب می شود. طراحی این خودرو در مدل ۲۰۱۸ و فناوری های به کار رفته در آن، در سطح خوبی قرار دارند. برای مثال آکادیا مجهز به یک نمایشگر ۸ اینچی لمسی برای سیستم م ی مدیای خود است که عملکرد و سرعت پاسخگویی خوبی نیز دارد. کار با منوهای این نمایشگر راحت بوده و gmc از گرافیک خوبی برای آی ها استفاده کرده است. از دیگر امکانات استاندارد این خودرو اپل کار پلی و اندروید اتو هستند؛ امکان استفاده از 4g lte هم در این مدل  یی وجود دارد.

۹- فول واگن اطلس 

امتیاز: ۶.۵/۱۰

ید فول واگن اطلس انتخاب بسیار مناسبی است و این خودرو را باید یکی از بهترین شاسی بلندهای هفت نفره ی موجود در بازار دانست. در فول واگن اطلس، سازنده تمرکز زیادی روی فناوری های جدید کرده است. برای مثال روی کنسول مرکزی یک نمایشگر ۸ اینچی لمسی نصب شده است و صفحه نشان دهنده های مقابل راننده نیز از نوع دیجیتالی بوده و یک صفحه نمایشگر ۱۲.۳ اینچی در مقابل راننده به چشم می خورد. از نظر ایمنی نیز، اطلس خودرویی بسیار مجهز و کامل بوده و به انبوهی از تجهیزات ایمنی فعال و غیر فعال مجهز شده است. رانندگی با اطلس لذت بخش است و سواری خوبی را ارائه می دهد. بالاترین مدل این خودرو به یک پیشرانه ی v6 با حجم ۳.۶ لیتر مجهز است که می تواند ۲۷۶ اسب بخار قدرت و ۳۶۰ نیوتون متر گشتاور تولید کند.

بیشترین گشتاور این خودرو، در دور موتور ۲۷۵۰ دور بر دقیقه به دست می آید که نشان دهنده ی راندمان بالای پیشرانه است. از دیگر مزایای فول واگن اطلس توانایی یدک کشی تا وزن ۲.۵ تن است، ضمن اینکه یداران می توانند این خودرو را به همراه سیستم چهار چرخ محرک یداری کنند. فول واگن اطلس را باید انتخ خوب برای خانواده های پرجمعیت  دانست و بدون شک توانایی های یک مینی ون با توانایی های یک شاسی بلند در این مدل ترکیب شده است.

۸- ولوو xc40 

امتیاز: ۶.۵/۱۰

با اینکه ولوو xc40 کوچکترین خودروی این فهرست است اما یکی از بهترین انتخاب ها در بازار خودروهای شاسی بلند مدرن به شمار می رود. این محصول سوئدی از جدیدترین تکنولوژی ها استفاده می کند و در داخل آن یک نمایشگر ۹ اینچی لمسی به شکل تبلت مانند قرار دارد؛ این نمایشگر را باید بزرگ ترین نمایشگر در بین خودروهای شاسی بلند دانست. از نظر ایمنی، ولوو مثل همیشه با دست پر به میدان آمده و به امکانات ایمنی زیادی همچون سیستم پیشگیری از تصادف، رادار بین خطوط و سیستم هشدار خودروی پشت سری مجهز شده است. یکی دیگر از دلایل فروش خوب xc40، طراحی ظاهری چشم نواز آن است؛ طراحی بدنه ی xc40 کاملا سوئدی بوده و از خطوط تیز و صاف در آن استفاده شده استم. از این نظر به خوبی می توان کراس اور لو ولوو را از بزرگان این کلاس همانند آئودی q3، بی ام و x1 و مرسدس بنز gla مقایسه کرد و حتی در بسیاری از مواررد، نسبت به رقبای خود برتری هم دارد. در مجموع باید گفت، طراحی ولوو xc40 به گونه ای است که بیش از رقبای خود جلب توجه می کند.

۷- تویوتا هایلندر 

امتیاز: ۶.۵/۱۰

مدل فعلی تویوتا هایلندر از سال ۲۰۱۴ در بازار حضور دارد و تویوتا برای سال ۲۰۱۸ تنها برخی بهینه سازی های جزئی در این خودرو انجام داده است. البته قدیمی بودن هایلندر به معنی بسته بودن دست تویوتا نیست بلکه تویوتا هایلندر یکی از انتخاب های بسیار خوب در این کلاس است. هایلندر در بخش ایمنی به صورت استاندارد به پکیج ایمنی safety sense  تویوتا مجهز شده است. قیمت پایه ی این خودرو نیز از ۳۱ هزار ۲۳۰ دلار در تیپ la آغاز می شود و در بالاترین مدل که limited platinum نام دارد، به ۴۵ هزار و ۴۰۰ دلار می رسد. اگر بخواهیم از هایلندر یک ایراد بگیریم باید به سیستم م ی مدیای این خودرو اشاره کرد؛ گرافیک منوهای آن کمی قدیمی است و از اپل کار پلی و اندروید اتو هم خبری نیست.اما  هایلندر یکی از قدیمی ترین های این فهرست است که همچنان ید آن توجیه دارد و انتخاب بدی به شمار نمی رود.

۶- سوبارو اسنت 

امتیاز: ۶.۸/۱۰

سوبارو را باید خودروسازی دانست که همچنان توانایی غافلگیر مشتریان خود را دارد و مدل هفت نفره ی ascent نیز دقیقاً مدلی با همین مشخصات است. عرضه ی اسنت را باید حرکتی قابل توجه از سوی سوبارو برای وارد شدن به بازار خودروهای شاسی بلند بزرگ دانست. همانند سایر محصولات این خودروساز، اسنت نیز از نظر حرکتی خودروی بسیار توانا و قابل توجه است و پیشرانه ی ۴ سیلندر ۲.۴ لیتری این خودرو می تواند ۲۶۰ اسب بخار قدرت و ۳۷۵ نیوتون متر گشتاور تولید کند. جالب است بدانید که گشتاور تولیدی پیشرانه ی این خودرو بیشتر از گشتاور تولید پیشرانه های شش سیلندر فول واگن اطلس و شورلت تراورس است. سوبارو همچنین پکیج eyesight را در مدل اسنت عرضه می کند که مجموعه ای از تجهیزات ایمنی و کمکی رانندگی است. این پکیج شامل کروز کنترل هوشمند، سیستم ترمز خ ر پیشگیر از تصادف، رادار بین خطوط و سیستم هشدار انحراف از مسیر و سیستم رانندگی بین خطوط می شود. پکیج eyesight روی تمامی مدل های اسنت به صورت استاندارد موجود است که نکته ی مهمی برای یدار محسوب می شود.

۵- نیسان مورانو 

امتیاز: ۷/۱۰

نیسان مورانو از نظر طراحی یکی از بهترین و محبوب ترین شاسی بلندهای بازار بوده و طراحی ظاهری آن در برابر مدل های رقیب، کاملاً متفاوت است. اما این طراحی مدرن مانند فناوری های به روز آن، همچنان مشخصه هایی دارد که مورد توجه یدارن قدیمی شاسی بلندها است. مورانو به صورت استاندارد به یک نمایشگر ۸ اینچی به همراه سیستم رهیاب ای مجهز شده است و در پنل پشت فرمان از یک نمایشگر ۷ اینچی بهره می برد. در بخش گرافیکی نیز موضوع خاصی وجود ندارد و نه می توان این خودرو را برترین دانست و نه به آن ایرادی وارد کرد اما، اپل کار پلی و اندروید اتو به صورت استاندارد در این خودرو یافت می شوند.

۴- بیوک انکلیو 

امتیاز: ۷/۱۰

طراحی بیوک انکلیو (enclave) را باید تلفیقی از یک طرح مدرن و ساده دانست؛ اما دیدن این مدل در بین ۱۰ خودروی برتر سال ۲۰۱۸ تعجبی ندارد؛  انکلیو نه تنها امتیاز بسیار بالایی را در بخش طراحی داخلی دریافت می کند بلکه وضعیت آن در بخش امکانات ایمنی و فناوری های رفاهی هم بسیار خوب است. بیوک در این مدل از یک نمایشگر ۸ اینچی لمسی به همراه اپل کار پلی و اندروید اتو استفاده کرده و امکانات ایمنی استاندارد نیز در نسخه ی پریمیوم در حدی است که بتوان آن را در حد رقبای خود قرار داد. عملکرد کلی بیوک انکلیو به حدی خوب است که می تواند مشتریان زیادی را به خود جلب کند و اگر از آن دسته افرادی هستید که فکر می کنید شاسی بلندهای یی توانایی رقابت با شاسی بلندهای ژاپنی را ندارد با دیدن بیوک انکلیو نظرتان تغییر خواهد کرد.

۳- شورلت اکوئینا دیزل

امتیاز: ۷/۱۰

شاید فکر کنید که یک کراس اور جمع و جور دیزلی چندان خودروی جالبی نباشد اما شورلت اکوئینا ، کراس اوری عادی است. این خودرو به یک پیشرانه ی توربو دیزل چهار سیلندر با حجم ۱.۶ لیتر مجهز شده است که می تواند ۱۳۰ اسب بخار قدرت و ۳۲۵ نیوتون متر گشتاور تولید کند. توانایی یدک کشی این خودرو نیز حدود ۱۸۰۰ کیلوگرم است که یکی از بهترین ها در کلاس خود به شمار می رود. از نظر ایمنی نیز اکوئینا دیزلی خودروی خوبی به شمار می رود؛ شورولت پکیج های confidence  و convenience  را در این مدل عرضه می کند. این پکیج ها شامل سیستم ترمز خ ر، سیستم هشدار تصادف از جلو، سیستم خودروکار رانندگی بین خطوط، سیستم هشدار انحراف از مسیر و سیستم کنترل فاصله با خودروی جلویی است. همچنین این کراس اور یی به سیستم هشدار دهنده ی مخصوص مجهز شده است که می تواند با لرزاندن صندلی راننده اخطار لازم را به راننده بدهد. شورلت اکوئینا دیزل را به دلیل برخورداری از پیشرانه ی دیزلی باید یکی از انتخاب های مناسب برای مسافت های طولانی دانست.

۲- ولوو xc60 

امتیاز: ۷/۱۰

ولوو xc60 یکی از بهترین خودروهای شاسی بلند است که به دلیل تجهیز شدن به سیستم م ی مدیای جدید ولوو با نام sensus connect، می توان آن را از پیشرفته ترین خودروهای این کلاس هم دانست. در ک ن این مدل همانند تسلا شاهد یک نمایشگر ۹ اینچی بزرگ با ح نصب عمودی هستیم که به صورت استاندارد، به سیستم اپل کا لی و اندروید اتو مجهز شده است. در بخش ایمنی نیز مانند هر ولووی دیگری xc60 امکانات بسیار کاملی دارد و یکی از بهترین خودروهایی است که در حال حاضر می توانید در بازار پیدا کنید. طرفداران مدل های هیبریدی می توانند مدل t8 این خودرو را یداری کنند؛ مدل t8 به پیشرانه ی بنزینی و یک پیشرانه ی برقی مجهز شده است. خبر خوب این است که در مدل هیبریدی t8 امکان شارژ با استفاده از پریز برق نیز وجود دارد. از دیگر توانایی های مدل هیبریدی xc60 می توان به طی ۳۰ کیلومتر در ح تمام برقی دانست.

مصرف ترکیبی مدل هیبریدی این خودرو نیز بسیار خوب است و به ۴ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر می رسد؛ پیشرانه ی ولوو xc60 زیبا،  ۴۰۰ اسب بخار قدرت تولید می کند.

۱- فورد ا پ ن 

امتیاز: ۷.۲/۱۰   

         

بالاترین امتیاز را در فهرست موتور1، فورد ا پ ن ۲۰۱۸ دریافت کرده است. مدل جدید این خودرو تغییرات زیادی را بخش های بیرونی و داخلی تجربه کرده است، کیفیت ساخت و راحتی آن در مقایسه با مدل های قبلی افزایش پیدا کرده و در مقایسه با شاسی بلندهای گران قیمت ارتقاء پیدا کرده است. فضای داخلی فورد ا پ ن یکی از بهترین ها در کلاس خود است و فضای صندوق عقب آن در صورتی که صندلی های ردیف عقب را بخوابانید به ۳ هزار و ۴۰۴ لیتر می رسد. فورد ا پ ن به سیستم هوشمند فعال برای کاهش سر و صدای داخل و به صورت استاندارد به یک نمایشگر لمسی ۸ اینچی با بهره گیری از اپل کار پلی و اندروید اتو مجهز شده است. از دیگر امکانات این مدل یی باید به شاٰرژر بیسیم تلفن همراه اشاره کرد. فورد ا پ ن ۲۰۱۸ در بیشتر بخش ها توانست بالاترین امتیاز را بین خودروهای فهرست ب کند و آن را باید به نوعی بهترین شاسی بلند سال ۲۰۱۸ دانست.

منبع: زومیت