تیراندازی در اهواز

سخنگوی یکی از گرو های تروریستی و تجزیه طلب در گفتگویی مسوولیت حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در اهواز را بر عهده گرفت. در این گزارش با سوابق گرو جنایتکار «الاحوازیه» بیشتر آشنا خواهید شد.

سرویس سیاست مشرق - روز ۳۱ شهریور ماه، در جریان رژه نیروهای مسلح به مناسبت آغازهفته دفاع مقدس در اهواز، بعد از ۳۰ دقیقه از شروع مراسم، ۴ تروریست مسلح از پارک پشت جایگاه، مردم و نیروهای در حال رژه را به رگبار بستند که متاسفانه چند تن از هموطنان، از جمله چند تن از نیروهای و به شهادت رسیده و تعدادی دیگر نیز مجروح شدند.

 رمضان شریف، سخنگوی پاسداران درباره این حمله تروریستی گفت:

"افرادی که در جریان رژه نیروهای مسلح اقدام به تیراندازی به مردم و نیروهای مسلح د وابسته به جریان الاحوازیه هستند".

وی با اشاره به اینکه این جریان از عربستان سعودی تغذیه می کند، اظهار کرد: اقدام آنها برای تحت الشعاع قرار دادن عظمت رژه نیروهای مسلح است.
وی همچنین گفت:

"در این مراسم از مردم هم دعوت شده بود و این عناصر مسلح هم به سمت مردم تیراندازی د و هم به سمت نیروهای مسلح حاضر در رژه".

 «الاحوازیه» نام عامی برای گرو های تروریستی تجزیه طلب در خوزستان است که ادعای جدا و استقلال خوزستان از ایران را با عملیات مسلحانه و تروریستی دارند. معروف ترین این گروه ها شامل حرکه النضال العربی لتحریرالاحواز، جبهه العربیه لتحریر الاهواز و حزب النهضه العربی لتحریر الاهواز هستند.

اما به نظر می رسد که منظور شریف از الاحوازیه، بزرگ ترین و خشن ترین گرو یعنی «حرکه النضال العربی لتحریر الاحواز» است.

تجزیه طلبان وه الاحوازیه در انگلستان و در شهر لندن هم دفتر دارند و در تشکیلات ی کننده آنها انجمن دوستی ایران و انگلیس وجود دارد  و با سناریوی طراحی شده انگلیسی درصدد هستند که بخشهایی از خوزستان را  تجزیه کنند و در همین رابطه،   تحرکاتی را در جنوب ایران آغاز و درگیری های مسلحانه ای را ایجاد کرده اند.

این تجزیه طلبان که خود را بنام "الاحوازی" معرفی کرده اند با تمسک به قوم گرایی عربی که امروزه توسط انگلستان و امریکا برای ایجاد تفرقه در کشورهای جبهه مقاومت رواج داده شده است اعتقاد دارند که از سال ۱۹۲۵ میلادی، فارس ها منطقه الاحواز را کرده و اکنون فارسها بایستی به اهواز پایان دهند.

این گروه ج طلب، ای خوزستان را به نام اختصاری ج طلبانه مانند شهر آبادن را "عبادان" و مشهر را "محمره" و شهر شادگان را "فلیحه" نامیده اند.

شاخه تروریستی این گرو   گردان های محی الدین آل ناصر نام دارد و سایتی به نام «احوا . نت» فعالیت های آن را پوشش می دهد. نام این گروه «حبیب نبگان»  ن دانمارک است. بیشتر اعضای این گرو که از دو خانواده نیسی و نبگان هستند در هلند، دانمارک و سوئد ن هستند.

 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]

عنوان وبلاگ : مدیریت خبر
منبع :
برچسب ها : با گرو عامل حمله تروریستی اهواز آشنا شوید +ع - نیروهای ,تروریستی ,مسلح ,گرو ,خوزستان ,اهواز ,نیروهای مسلح ,حمله تروریستی ,النضال العربی ,لتحریر الاهواز ,العربی لتحریر ,حمله تروریستی اهواز