image result for ‫کاهش «تستسترون» را جدی بگیرید‬‎


براساس تحقیقات بنیاد مراقبت و اورولوژی از هر ده مرد چهار نفر در سنین بالای ۴۵ سال دچار کمبود تستسترون هستند. برخی مردان که به این ح دچار هستند، به فشار خون بالا، کلسترول بالا و چاقی نیز مبتلا می شوند. همچنین تستسترون پایین می تواند خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را افزایش دهد.


اگر شما شک دارید که دچار کمبود تستسترون هستید کاملا مراقب باشید و در صورت مشاهده یکی از ده علامت زیر با پزشکتان م کنید.


 image result for ‫کاهش «تستسترون» را جدی بگیرید‬‎


کاهش میل

متخصصان اورولوژی نیویورک می گویند: اگر چه در برخی مردان همزمان با سالمند تر شدن میل کاهش می یابد، اما کاهش ناگهانی میل مهم ترین و آشکار ترین نشانه کاهش تستسترون است.


اضافه وزن

متخصصان اورولوژی در نیز معتقدند: وزن اضافی می تواند بر تستسترون تاثیر گذار باشد چراکه سلول های چربی، تستسترون را به استروژن تبدیل می کنند. این موضوع باعث کاهش گردش تستسترون در بدن می شود. هر چند نمی توان با قطعیت گفت مردانی که اضافه وزن دارند دچار تستسترون پایین هستند.


اختلال

حدود ۳۰ میلیون مرد دچار اختلال هستند و تستسترون پایین می تواند یکی از علل این اختلال باشد.


خستگی

اگر هنگام ظهر یا پس از اتمام کار احساس خستگی زیادی می کنید تستسترون پایین می تواند عامل کاهش انرژی باشد.


مشکلات خواب

مردانی که دچار کمبود تستسترون هستند ممکن است بی خو را تجربه کنند. البته این موضوع می تواند دلایل دیگری مانند اختلال بی خو نیز داشته باشد. اختلال بی خو می تواند به فشار خون بالا، بیماری های قلبی و عروقی و بد خلقی نیز منجر شود.


عدم تمرکز

از آنجا که تستسترون مسئول تمرکز در بدن است کمبود این هورمون می تواند شما را دچار مغز مه آلود (مه مغزی) کند. در این ح تمرکز مشکل است و حتی ممکن است مشکلات حافظه را در پی داشته باشد.


افسردگی

یک مطالعه نشان می دهد ۵۶ درصد مردانی که دچار تستسترون پایین هستند دارای علائم قابل توجه افسردگی نیز هستند.


رشد

از آنجا که تستسترون پایین باعث به هم خوردن تعادل تستسترون و استروژن در بدن می شود این عدم تعادل در برخی مردان به رشد بافت های منجر می شود.


درد

کاهش تستسترون می تواند به کاهش حجم عضلانی و قدرت عضلات منجر شود. بنابراین برخی مردان ممکن است درد مفاصل و درد عضلانی را تجربه کنند و بیشتر در معرض آسیب قرار گیرند.


مشکلات استخوانی

اگر چه تصور بر این است که بیشتر خانم ها دچار پوکی استخوان می شوند اما این مشکل می تواند در مردانی که دچار کمبود تستسترون هستند به دلیل کاهش تراکم استخوان رخ دهد.

http://salamati.ir/