اینکه تمام درآمدهای یک کلیسا باید در وهله نخست به جیب شبان سرازیر شود تبدیل به یک اصل در کلیساهای فارسی زبان شده که مفاسد بسیاری دنبال خود داشته است.

به گزارش انجمن رهپویان هدایت آنچه این روزها در کلیساهای فارسی زبان می گذرد این مکان ها را تبدیل به منبع درآمد برای شبان کرده و در واقع نه تنها باور انسانها را می ند بلکه جیب آنها را نیز خالی کرده و به غارت می برند.

این حقیقت تلخ حتی مورد اعتراض اعضای فرقه هم قرار گرفته تا جایی که یکی از آنها می گوید: در کلیسای فارس اول خادمین و شبانان بایستی تامین شوند بعد اگر چیزی ماند بین اعضای نیازمند تقسیم می شود.

فردی دیگر ضمن اعلام اینکه این مسئله در ترکیه به مراتب بدتر است عنوان می کند که اکثر خادمین و شبانان کلیساهای ترکیه از جیب اعضا زندگی می کنند و اگر عضوی نتواند خواسته های مالی آنها را برآورده سازد محکوم به غضب شبان است و او را بی خدا می نامند.

این عضو که از کلیساهای ترکیه ضربه جبران ناپذیری خورده و تمام زندگی خود را از دست داده با راه اندازی کمپینی علیه کلیساهای ترکیه علیه آنها افشاگری می کند، در توضیح افزود: برای آنان کلیسا بودن به معنی تامین زندگی خودشان می باشد و به دنبال منافع نامشروع هستند.

وی ادامه داد: متاسفانه گاهی اوقات افرادی که در کلیساهای ترکیه عضو هستند برای تامین خواسته های مالی شبان و ادامه حضورشان در کلیسا مجبور به ا و خودفروشی می شوند که اگر لازم باشد من اسناد مربوط به این حقایق را افشا خواهم کرد.

در همین خصوص یکی دیگر از اعضای همین کلیساها عنوان داشت: امروز کلیساهای ترکیه فقط دنبال جمع تعداد هستند که از کشورهایی همچون و اروپا پول بگیرند و برای خودشان استفاده کنند.

وی با برداشتن از رسوایی های اخلاقی در این کلیساها اعلام کرد: کلیساهای فارسی زبان ما اکثرا توسط انی اداره میشه که در گناه هستند فقط صلیب می اندازن و تاتو صلیب می زنند و ادای انسان های خوب را در می آورند، اما نه تنها شناختی از یت ندارند بلکه حتی انسانیت را هم فدای منافع خود می کنند.

یکی دیگر از اعضا در تایید این حرفها می گوید: شبان ها و کشیش هایی که تو کلیساهای فارسی زبانند فقط و فقط به جیب خودشون فکر می کنند و یت براشون شده یک بیزینس پول در آوردن، این افراد برای خدا کار نمی کنند برای پول کار می کنند ، طرف پول غذا نداره میگن دعا کن، متاسفم که دنیای ریاکاری و تزویر و دروغ در بین این افراد دغلکار و حقه باز سواستفاده گر هست و مردم ساده هم این افراد رو باور می کنند.

گفتنی است این سواستفاده های مالی نه تنها شامل حال اعضای ساده است بلکه حتی سران کلیسا گاهی از معاونین خود نیز کلاهبرداری می کنند، چنان که گ. هایراپطیان یکی از اعضای رده بالا در کلیسای آلمان بانتشار اسنادی کلاهبرداری س.زرگری کشیش خودخوانده شیاد از خودش و سایر اعضای کلیسا را افشا کرد که بخشی از آن در همین وبلاگ منتشر شده است.