جستجو ها
اهمیت توجه به برند در ید اسکوتر برقی معنی شعر توفیق ادب پایه هفتم راز معما پرسش قاضی کردین میشه ترفندهای گل ی اس6 توصیه برای اپلای mess things up دختر عشقی عشقش ات اصول نشانه گذاری رودخانه طراحی سایت موفق tip html پماد اوسیل sport s آنا یوردوم جلده باخان big line اعلام لیست شبکه های جدید گروه جم video borescope چرا بعضی اپلیکیشن ها نمی شوند silent love hidden love متن زیبای شهید گمنام سلام تزیین تابلو difference برافراشته پرچم در عرفات xperia بحث های سودمند aimless معنی واژه توفیق ادب کلاس هفتم افت شدید آهنگ مجیدعلیپو یغامگیر ترس تهران نمونه دعوتنامه انجمن اولیاء مربیان استعدادشغلی ازمون قضاوت workbook ad3 afghan رمان ارباب رعیتی مهلا و معراج تکثیر زالو در قوطی پاو وینت اخلاق در مدیریت ی nude swingers ohio ای مهربان تر از برگ نوزدهم مهرماه زادروز محمدرضا شفیعی کدکنی olarak o uz خواص رب انجیر در طب سنتی html cracked bullet man the human mahdi hamidi مـــزار ســرد شباهت زمستان وبهار درکتاب فارسی چهارم abigail نیروی زمینی به عنوان نیروی های واکنش سریع میزان سیستم تزریق جریان ثابت باقی باقی مانده میزان تزریق ثابت باشد تزریق ثابت کنتور جریان کنتور جریان دیجیتالی whats up چگونه میوه درخت کاج را باز کنیم انگار باز هم نشد که بشه مدیرکل بندر و دریانوردی مشهر منصوب شد mutlu dile im yeter نوحه زینبین حالینه داغلار آغلار موضوع انشا درمورد صدای زنبور پروژه ت greater obsolete ایز برا همه عید تون مبارک دعام کنید کرده هرگز آقای ربات thursday حرف هایی ازسر دیوانگی hebelex block معنی شعر توفیق ادب هفتم تعبیر خواندن الغوث الغوث درخواب همین امیدم خیلی the kingdom of fungi تولوغ اوتی به فارسی در سفر اما برای هیچ جواد ع حرکات کششی برای گرم بدن tarzan site dmotioninfo com نبض بازار جواب گوه نخور من تورو نمیخورم عروسکای مهدی خبری نشست خبری literature زیستن زن در دو روایت ۵ that them lots with something moments that scorpion iphone gorogoa تحقیق در مورد فسخ نکاح اخبار شهرستان شهریور آباد اخبار حومه اخبار شهرستان خبری روزهای بی تکرار من


آنالیز علمی تخصصی نابغه ورزش

10148,ورزش علیه افسردگی

ورزش علیه افسردگی

ورزش علیه افسردگیورزش نه تنها برای بدن بلکه برای ذهن و مغز ما نیز مفید است. محققان معتقدند ورزش و فعالیت بدنی منظم و مداوم می تواند روح و ذهن را تقویت کند. با ورزش، فرد خوش اخلاق تر شده و اعتماد به نفس بالاتری برای مواجه و حل مشکلات بدست خواهد آورد. این مسئله قطعا تاثیر انکارناشدنی در بهبود زندگی فرد خواهد داشت.
وقتی ی ورزش می کند یا فعالیت فیزیکی انجام می دهد بدن ماده شیمیایی به نام <آندروفین> آزاد می کنند. آندوروفین ها ضددردهای طبیعی بدن هستند که درد و استرس را کاهش می دهند. این مواد اضطراب و افسردگی را از بین برده احساسی حاکی از خوب سرحال بودن به فرد القا می کنند. حتی یک فعالیت بدنی ساده می تواند میانجی های شیمیایی ض سردگی را آزاد کند. موادی مثل دوپامین، سروتونین و نوراپی نفرین. مطالعات دانشمندان دیوک نشان می دهد که ورزش منظم نقش موِ ثری در کاهش احساس افسردگی، تنش، خشم و ناتوانی ذهنی (گیجی) داشته است. در این بین مطالعات دیگر نشان داده اند، ورزش بطور متعادل نگاه به زندگی را بهبود می بخشد و باعث کاهش اضطراب می شود. اگر شما پیاده روی کنید، یا مثلا کمی حرکات پرشی انجام دهید یا اینکه دقایقی کوتاه دوچرخه سواری کنید مزایای فوق العاده آن را از هر دو جنبه بدنی و ذهنی، حس خواهید کرد.
استرس مزمن باعث آزاد شدن مواد شیمیایی و هورمون های متعددی به درون جریان خون می شود که سیستم ایمنی بدن را به شدت تضعیف و بدن را مستعد ابتلا به انواع عفونت ها می کنند. جدای از آن عملکرد سلول های حافظه دچار اختلال شده و فرد را به سمت افسردگی می کشاند. فعالیت فیزیکی منظم تاثیری فوق العاده در کاهش استرس دارد و مانند سلاحی کارآمد عوارض استرس را از بین خواهد برد. هورمن ها و موادی که در طی ورزش آزاد می شوند مانند یک تیپ رزمی کامل در مقابل تهاجمات م ب عوامل استرس زا مقاومت خواهند کرد! نتایج تحقیقات دانشمندان کانا نشان می دهد وقتی که افراد افسرده سه بار در هفته، هر بار ۲۰ الی ۶۰ دقیقه ورزش کرده اند به طرز قابل ملاحظه ای افسردگی و علایم بیماری شان کاهش پیدا کرده است. در برخی موارد تاثیر همین ورزش کوتاه مدت تا ی ال باقی مانده بود. این نکته قابل توجه است که در بیماران مبتلا به افسردگی شدید، روانپزشک در کنار درمان های دارویی و نیز غیردارویی به احتمال فراوان ورزش را نیز تجویز خواهد کرد. وقتی به خود مشکوک باشیم دائما قوز می کنیم تا از خود محافظت کنیم و طبیعتا عضلات و مفاصل به طور مداوم ضعیف خواهند شد. بنابراین تعجبی ندارد که روح و ذهن ما، احساس کند کالبدی که در آن جای گرفته مثل یک جنازه روی زمین پهن شده است!
بعضی اوقات فقط آغاز یک برنامه ورزشی جدید می تواند احساس پیشرفت را به شما نشان دهد. شما قطعا حس می کنید که اعتماد به نفستان افزایش یافته است. از تمرین های کششی آغاز کنید. این حرکات به شما کمک می کند استوارتر بایستید و با دیدی بهتر به دنیای دوروبر خود نگاه کنید. مثل تمام فعالیت های تفریحی دیگر نیاز دارد تا در هر روز در زمانی فارغ از تمام افکار، نگرانی ها و مسئولیت ها به آن پرداخت شود. با این کار شما توان خود را بازیافته، سرحال می شوید، خستگی از بدنشان خارج شده و ذهنتان تیزتر و فعال تر می شود. با بهبود وضعیت جریان خون، طبعا ا یژن و مواد غذایی بیشتری به مغز می رسد. پس تمرینات هوازی به شما کمک می کند تا بهتر بین ید. تمرینات سنگین و تمرینات هوازی در کنار هم به وضوح نتایج مثبت مضاعفی خواهند داشت و می توانند کیفیت و مدت خواب را بهبود ببخشند. یک استراحت خوب و کامل باعث می شود شما کمتر خسته شده و بهتر بتوانید به فعالیت های روزمره خود بپردازید.
چالش بزرگ یک تحقیق همچنان تمرکز روی تاثیرات ذهنی و روحی فعالیت های بدنی متمرکز است. اخیرا در تحقیقی نشان داده شد که بعد از ۳۰ دقیقه ورزش، اضطراب افراد مورد تحقیق بشدت کاهش و توان ذهنی و قدرت استدلال افزایش چشمگیری یافت.
یک متعادل، دویدن در مسافت کوتاه یا حتی انجام چند حرکت کششی در طی روز می تواند دیدگاه شما به زندگی را به شکل قابل ملاحظه ای تغییر دهد. ورزش های منظم با آزاد مواد متعدد شیمیایی می تواند به شما کمک کند تا از لحاظ فیزیکی روی فرم آمده و از لحاظ ذهنی فعال تر و از لحاظ روحی آرامتر باشید. فعالیت فیزیکی باعث می شود تا شما از سلامت خود لذت ببرید و روز به روز شادتر باشید. پس شاد باشید!
منبع :
برچسب ها : 10148,ورزش علیه افسردگی - ورزش ,کاهش ,افسردگی ,آزاد ,نشان ,می تواند ,فعالیت فیزیکی ,تمرینات هوازی ,باعث می شود ,قابل ملاحظه ای ,نشان می دهد

10149فواید تمرینات چرخشی

فواید تمرینات چرخشیاگر دوستتان به شما بگوید که به تازگی یک دوره برنامه ی تمرینات چرخشی را به اتمام رسانده و تا حد مرگ خسته اش کرده است، چه فکری به ذهنتان خواهد رسید؟ حتماً خواهید گفت:
" بعد از این چه تمرینی را پیش می گیری...تمرین استپ؟.. یوگا هم به نظر خیلی سخت و شدید است نه..؟"
معمولاً افراد نمی دانند تمرینات چرخشی واقعاً چیست و از فواید آن هیچ آگاهی ندارند. آنها به آن به عنوان تمرینات بسیار عادی و معمولی نگاه می کنند و تصور میکنند فقط آنهایی سراغ این تمرینات می روند که می خواهند فقط ی ری ورزشهای عمومی انجام دهند. البته کاملاً در اشتباه هستند.
● تمرینات چرخشی چیست؟
هدف این تمرینات این است که شما را وادار به حرکت مداوم کند و فقط استراحت های بسیار کوتاهی در فواصل تمرینات به شما بدهد. اگر فکر میکنید که واقعاً نیاز به استراحت دارید، فقط ۱۰ ثنیه به شما اجازه داده می شود که در اطراف چرخی بزنید و بعد دوباره سر تمرین برگردید. باید همه ی تلاشتان را ید تا حرکتتان را متوقف نکنید.
این تمرین تا حدودی از سایر برنامه هایی که ممکن است انجام داده باشید متفاوت است. مثلاً از حرکات سِت و سِت های ترکیبی که فقط روی یک یا دو ماهیچه ی مخصوص تمرکز کرده و برای بالا بردن شدت تمرین آنها را تا حد ممکن خسته می کنند کاملاً متفاوت است به این صورت که برخلاف این تمرینات، تمرینات چرخشی شما را وادار میکند تا بدنتان را از نظر ایروبیکی و هوازی پیش ببرید، درحالیکه از قدرت بدنیتان نیز تا حد ممکن کار کشیده می شود.
● تصور غلط عموم مردم
اگر شما هم مثل سایر مردها باشید، طبیعتاً خیال می کنید که تمرینات چرخشی ورزشی مخصوص زن هاست که با دمبل های کوچک ۵ پوندی انجام می دهند. این احتمالاً به این دلیل است که شما با دمبل سبک زمان استراحت نمی دهید، و اگر برای بالا بردن قدرت بدنی خود تمرین میکنید فکر می کنید باید با وزنه هایی تاحد ممکن سنگین ورزش کنید.
اما، ماهیچه ها به فشار کلی که ایجاد می شود واکنش می دهند. اگر شما از وزنه های سبک تری استفاده کنید، اما بتوانید در همان زمان مشخص، سِت های بیشتری بزنید، همان میزان فشار را روی ماهیچه ها ایجاد خواهید کرد و باعث خواهید شد تا ماهیچه هایتان نیز رشد داشته باشند.
یکبار هم این برنامه را امتحان کنید. مطمئنم که شما هم نتیجه می گیرید.
● فواید
۱) علاوه بر کار روی قدرت بدنیتان، روی سیستم هوازی شما نیز کار می کند. از آنجا که حین تمرین همیشه در حال حرکت هستید، ضربان قلبتان بالا خواهد رفت و همان فوایدی که فردی که روی تردمیل می دود را شما نیز به دست می آورید. با این تفاوت که حوصله تان هم سر نمی رود و کار شما تنوع بیشتری دارد.
۲) به خاطر زمان های استراحت کمتر، میزان تولید تستوسترون هم در بدنتان افزایش خواهد یافت که باعث رشد عضلاتتان می شود. البته درست است که اگر تمرینات ایروبیک جلسات زیادی به طول انجامد میزان تولید تستوسترون کاهش مییابد و بدنتان شروع به تولید کورتیزول میکند که باعث از بین بردن بافت ها می شود، اما خوشبختانه این تمرینات خیلی طولانی نیستند و به این مرحله نخواهد رسید.
۳) از آنجا که حین این تمرین شما به سرعت مشغول حرکت هستید، نیازی نیست که ساعت های زیادی را در باشگاه بمانید و به کارهای دیگرتان هم خواهید رسید.
● نمونه تمرین
این تمرین از ۶ تمرین مجزا تشکیل شده است که باید ۶ مرتبه به صورت کلی انجام شود. قبل از رفتن به تمرین بعدی، هر تمرین را ۱۰ بار تکرار کنید. زمانیکه هر ۶ تمرین را به طور کامل به اتمام رس د، کل تمرینات را دوباره شروع کنید.
با گذشت زمان می توانید تعداد تکرارهایتان را تا ۲۰ مرتبه در هر تمرین بالا ببرید. اما توجه کنید که ابتدا از کم شروع کنید و افزایش تکرارها را به صورت تدریجی انجام دهید.
تمرین اول شینی خوانده می شود. صاف روی زمین بخو د، دست ها را در اطراف بدن قرار دهید. سعی کنید زانوها و را به هم برسانید (در عین اینکه زانوها را به سمت می آویرد، را هم بلند کنید تا به زانوها برسد).
تمرین دوم تمرین ساده ی پوش آپ است. به خاطر داشته باشید که حتماً دست ها را تا حد نگاه دارید تا روی ماهیچه های مناسب تمرکز کنید. بهترین محل برای انجام تمرینات پوش آپ سطح محکم و سفت است که پاهایتان بتواند سفت روی زمین قرار گیرد.
تمرین بعدی اسکوات می باشد. نیازی به استفاده از وزنه نیست. فقط کافی است که دستهایتان را کنید و بعد آنها را به موازات زمین به سمت خارج بکشید. تا جایی که می توانید به پایین بروید، ترجیحاً تا زاویه ی ۹۰ درجه، البته به شرطی که مشکل زانو نداشته باشید (اگر مشکل زانو دارید فقط تا آنجا که احساس می کنید به زانوهایتان صدمه نمی رسد پایین بروید).
تمرین چهارم جَک نایف است. این تمرین هم مشابه تمرین شینی است با این تفاوت که اینجا پاها صاف باقی می ماند، و پاها و دست ها را مستقیم به سمت بالا می برید (و در کمر خم می شوید) و سعی می کنید دستهایتان به پاها برخورد کند.
تمرین بعدی تمرین دو است. درجا می دوید به صورتی که زانوهایتان تا بالا بیاید.
تمرین آ با ی است. به ح ایستاده آغز می کنید. اسکوات کرده و دست ها را روی زمین قرار می دهید. پاها را به پشت خود پس می زنید، لحظه ای به این ح می مانید و بعد دوباره پاها را به سمت دست ها می آورید. بعد به شدت از روی زمین بلند شده، کمر را صاف کرده و تا جایی که در توان دارید به هوا می پرید، دوباره پایین آمده و دست ها را به زمین می گذارید. یک تکرار اینجا به پایان می رسد.
پس از اتمام هر شش تمرین، دوباره با تمرین اول آغاز می کنید. پس از اتمام هر شش سِت می توانید استراحت کنید.
● نکته ی آ
از آنجا که این تمرین روی همه ی ماهیچه های بدنتان کار نمی کند، بهتر است یک روتین عادی هم به برنامه ی خود اضافه کنید. اینکار باعث می شود بدنتان توازن خود را حفظ کند و روی قدرت کلیه ی ماهیچه هایتان نیز کار شود.
اما، اگر احساس می کنید از ورزش های معمول خسته شده اید و به دنبال تمریناتی جدید هستید، این تمرینات دایره ای چرخشی بسیار مفید خواهند بود. با این تمرینات می توانید متابولیسم بدنتان را بالا برده و به هدف دلخواه برسید.
از آنجا که این تمرینات بسیار شدید هستند، ترجیحاً فقط هفته ای یک یا دو بار آنها را انجام دهید و حتماً حداقل یک روز بین آن فاصله بیندازید. امتحانش ضرری ندارد. مطمئن هستم اگر یکبار این تمرین را انجام دهید، نظرتان به کلی درمورد تمرینات چرخشی تغییر خواهد کرد .
منبع :
برچسب ها : 10149فواید تمرینات چرخشی - تمرین ,تمرینات ,انجام ,چرخشی ,ماهیچه ,زمین ,تمرینات چرخشی ,شروع کنید ,انجام دهید ,زمین قرار ,مشکل زانو ,میزان تولید تستوسترون

10150یحیی رزاقی به جمع کادرفنی آقای مجتبی تقوی پیوست

در جلسه چند روز پیش که ین آقایان مجتبی تقوی و یحیی رزاقی ، در تهران انجام پذیرفت مقرر شد که در تیم جدیدی که آقای تقوی سکاندار آن را در چند روز آینده برعهده خواهند گرفت ،آقای یحیی رزاقی بعنوان یکی از اعضای کادر فنی ایشان را در این تیم لیگ برتری که به احتمال زیاد صبای قم خواهد بود همراهی خواهند کرد ،گفته میشود آقای تقوی علاوه بر پیشنهاداتی از دو تیم لیگ برتری ،از دو تیم از کشورهای آسیای میانه نیز پیشنهاداتی را دریافت کرده اند ،در ضمن طبق خبر موثق دیگر اعضای کادر فنی ایشان ,آقایان جلال بشرزاد و سید علی افتخاری و شهرام مکاری خواهند بود .

منبع :
برچسب ها : 10150یحیی رزاقی به جمع کادرفنی آقای مجتبی تقوی پیوست - تقوی ,خواهند ,رزاقی ,آقای ,اعضای کادر ,آقای تقوی ,یحیی رزاقی ,مجتبی تقوی

10155دلایل عدم موفقیت یک مربی در هدایت تیمبرخی از دلایل عدم موفقیت یک مربی در هدایت تیم
۱- اتخاذ روش نادرست

۲- ترس

۳- عدم توجه به جزئیات

۴- ضعف شخصیت

۵- عدم توجه به تمرینات ابت

۶- عدم وفاداری

۷- عدم ابتکار

۸- عدم برخورداری از رابطه اجتماعی مناسب

۹- شک و دودلی در تصمیم گیری

۱۰- به حریم مسئولیت دیگران

۱۱- عدم برخورداری از یک سیاست مطلوب

۱۲- کنترل ن احساسات

۱۳- منفی گرایی

۱۴- سختگیری بیش از حد

۱۵- عدم ثبات در رفتار

منبع :
برچسب ها : 10155دلایل عدم موفقیت یک مربی در هدایت تیم

10156شعر شهریار در مورد هلال محرم

محرم دیر ، خانیم زینب عزاسی

بیزی سسلر حسینین کربلاسی

یولی باغلی قالیب دشمن الینده

داها زوارینین یوق سس- صداسی

( بوگون کرب بلا ویران اولوب دیر )

(حسین أوز قانینا غلطان اولوب دیر )

چاغیر شاه نجف گلسین هرایه

جهادیله آچاق یول کربلایه

علی نین ذوالفقاری داده چاتسین

حسین قربانلاری گلسین منایه

( بوگون کرب بلا ویران اولوب دیر )

(حسین أوز قانینا غلطان اولوب دیر )

جهاد میدانی دیر، ملت دایانسین

مسلمان خواب غفلتدن اویانسین

اوجالسین نعره الله اکبر

گرک کافر جهنم ایچره یانسین

( بوگون کرب بلا ویران اولوب دیر )

(حسین أوز قانینا غلطان اولوب دیر )

گلیب غیرت گونی ، همت زمانی

اوجالداق باشدا آذربایجانی

گئده ک صدام کافرله جهاده

ییخاق بو بی مروت ائو ییخانی

( بوگون کرب بلا ویران اولوب دیر )

(حسین أوز قانینا غلطان اولوب دیر )

حسین زواری نین قورتاردی صبری

قیراق بو قوردلاری ، کافتاری ، بیری

آچاق یول کربلایه ، کاظمینه

چکک آغوشه او شش گوشه قبری

( بوگون کرب بلا ویران اولوب دیر )

(حسین أوز قانینا غلطان اولوب دیر )

گرک دین اولماسا ، دونیانی آتماق

شرف ،عزتلی بیر دونیا یاراتماق

سعادت دیر حسین قربانلاری تک

شهادتله لقاء اللهه چاتماق

( بوگون کرب بلا ویران اولوب دیر )

(حسین أوز قانینا غلطان اولوب دیر )

مسلمان صف چکیب دعوایه گلسین

چاغیر عباسی تاسوعایه گلسین

قیزی زینب أوزی صاحب عزادیر

چاغیر زهرانی عاشورایه گلسین

( بوگون کرب بلا ویران اولوب دیر )

(حسین أوز قانینا غلطان اولوب دیر )

آنا ! اوغلون شهید اولدی مبارک

شهادتله سعید اولدی ، مبارک

امید جنتین تاپدین ، دا سندن

جهنم ناامید اولدی ، مبارک

( بئله طوی کیم گؤروب دنیاده قاسم )

( طویی یاسه دؤنن شهزاده قاسم )

منبع :
برچسب ها : 10156شعر شهریار در مورد هلال محرم - اولوب ,حسین ,غلطان ,بوگون ,قانینا ,ویران ,غلطان اولوب ,قانینا غلطان ,ویران اولوب ,حسین قربانلاری ,قانینا غلطان اولوب

10157 آیا مجتبی تقوی و قلعه نویی به هم میرسند؟!

این روزها بعد از ش ت های متوالی سه تیم آ ج دائما جایی نیست که حرف از گزینه سرمربی شدن آقای مجتبی تقوی در میان نباشد.پس از صحبت های باشگاه سایپا و صبای قم به تازگی تیم ماشین سازی تبریز نیز خواهان به خدمت گرفتن این مربی تحصیل کرده و با دانش و اخلاق مدار کشورمان شده اند.

مدیر برنامه های آقای تقوی ضمن تایید این مذاکرات اولیه ، اه و برنامه های ایشان را این گونه توصیف د، هر تیمی که بتواند هم داخل زمین و هم بیرون زمین اخلاق مدارانه رفتار کند و به صورت حرفه ای آثار تلاش و پیشرفت را از خود بروز دهد قطعا پس از م با اعضای کادر فنی خودم نسبت به انتخاب تیم اقدام خواهم کرد، یحیی رزاقی مدیر برنامه ایشان افزود یکی دیگر از شروط آقای مجتبی تقوی انعقاد قرارداد یک و نیم ساله است .

منبع :
برچسب ها : 10157 آیا مجتبی تقوی و قلعه نویی به هم میرسند؟! - تقوی ,برنامه ,مجتبی ,آقای ,مجتبی تقوی ,مدیر برنامه ,آقای مجتبی
All rights reserved. © Javane 2017 Run in 0.176 seconds
RSS