تنها راه مقابله با کلاهبرداری های سریالی همراه اول پرداخت قبض در آ ین مهلت و ن یدن بسته های اینترنتی از این اپراتور و به حداقل رسوندن تماس و ارسال اس ام اس است. برای شروع خودم ۹۹ درصد تماس ها و استفاده از خدمات همراه اول رو کمتر .

یادمه چند سال قبل تعدادی از خدمات ussd همراه اول گزینه تایید نداشت و یه بسته مکالمه نامحدود ۱۲ هزار تومانی یک ماهه برام فعال شد و حتی با پشتیبانی همراه اول هم  تماس گرفتم، گفت کاری نمیشه کرد! حال بعد از سال ها استفاده از خدمات ایرانسل گفتم سری هم به بسته های همراه اول بزنم و چک کنم ببینم چطور هستند رفتم گزینه ۱ تایی! رو ببینم چیه؟ که نگو همون گزینه تایید است و درجا بسته ای که نمیخواستم تایید شد. این از سال ها پیش که همراه اول کلاهبردار گزینه تایید نداشت این هم از حالا که حرف "د" تایید رو حذف تا تبدیل به گزینه "یک تایی" بشه و کاربر رو به اشتباه بندازه. این رو هم باید حساب کرد با اشتباه فقط نیمی از کاربر  های همراه اول در انتخاب گزینه ها، میلیاردها تومان سود بادآورده نصیب مدیران و سهام دارانش میشه. برای دیدن انواع کلاهبرداری های سریالی همراه اول از مشترکین فقط کافیه تو گوگل سرچ کنید ی همراه اول و ی همراه اول.

پ.ن:
اس ام اس های تبلیغاتی همراه اول برای فروش مودم و تبلیغ آدرس امور مشترکین  و غیره.. هم بد ترین نوع ی است که مستقیم وقت مردم رو می ه.