جستجو ها
آهنگ شاد یاردمیشم از محمد حیدری دفینه گوش والاغ خوانندگان برنامه خوشقدم هدایت قیزی هایم کوچکی تور لحظه آ ی مشهد در پارک آباد حسن کلید listمتن استشهاد محلی برای گواهی ولادت وجود دروغ به بچه در مترو دانمارک صحبت ناجنس صفحه اینستاگرام دیدگاه مراجع علماء و محققین از پنج کشور جهان در مورد آیین حضور مردم در قدمگاه رضا ع راه اندازی شد ziya s zen kimdir آقای ترامپ موسی باشید سخن کوتاه نویسنده محمدکدخ عرفان mr tramp be moses author mohammad khodkhodaie آنتی ویروس nod32 تمام تست های اولیه باور ۳۷۳ موفق بوده است است واژه سرزمین واژه منابع آزمون ی حقوق خصوصی س رست حجاج ایرانی در گفتگو با حوزه هر یک از شما سعی کنید مدلی تصویری برای رابطه ی عقل دانش و تجربه رسم کنید کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هفتم دوره ی اول متوسطه اکورد ریتم کیتار محید اطها در کنسرت خیابانی 5چهار 5پنج ۷ کار که باید پیش از فروش گوشی قدیمی انجام دهید پسر بچه فامیلون انشا در مورد باران به روش بارش فکری آموزش نصب درایور تبلت چینی نمانم بی مشایه اقاجانم 13960822 دوشنبه زمین لرزه شدید و پیامدهای آن کاظم ع love s اشکال کلاه برای جشن شکوفه ها ارتباط حجم معده با ارتباطات اجتماعی ed by mr black diam0nd bigger than you 2 chainz ft drake ft quavo نبرد صفین ازمایش حباب کلاس چهارم خدمات مترو به شرکت کنندگان در پیاده روی اربعین تهران studies zhang meta analysis سو رایز عادل فردوسی پور برای شب یلدا گزارش جلسه یکصد و هفتاد و دوم انجمن دانش آموختگان م آباد نمرات آزمون عملی مورخ and it all started سیگار پروژه گزین گفته در مورد درخت نصب رایگان صایفون گوشی سامسونگ مدل جی تی ما باید از دیگران تعریف کنیم دیگه تحمل این همه ناکامی رو ندارم مصف المعلم حصری www azmoon com اثر زیگارنیک چیست soccer fitness soccer workouts online soccer academy میتوز ساعت4 محل رویش درخت ذقوم html plant cl ification وقتی حواست نیست بوسیدنی میشی اشکورات ایزدین بگذار خواهند کنند وقتی برگزاری ضیافت افطاری ویژه ایتام در شام شهادت المومنین علیه السلام درمان بند بعداز بیهوشی html برای از بین رفتن صفحه شطرنجی اتوکد چگونه هست نمودار درختی کتاب القضاء آبجکت و بلوک اتوکد انواع علامت شمال dwg list ورشت توقف اظهار دادگاه اقرار حقوق اشخاص ثالث ثالث وارد حقوق اشخاص اعتراض ثالث دادگاه باید الحاقیه خودرو انشا درباره پاییز با بارش فکری اگر نویسی گزین نویسی روستای اسپومحله تلفظ صحیح حروف یونانی مکانیک برخی صفات خداوند که در دعای جوشن کبیر روز عرفه آمده است تعزیه در جم رمان استایل قسمت سیزدهم تو به ما جرا ت طوفان دادی قسمت 93 ماه پیکر م سلطان پخش آنلاین ویژگی وسایل گازسوز علوم هشتم کلیپ قضیه لامپ ســلامتی دخدرا we will work out speak out work book elementary روش های سازمان سیا برای جاسوس و جذب دانشمندان اتمی ایران امسال سالی جدیدhtml حسین دیدار نزدیک پاهای خسته آهنگ های حدیدوباحال دانشجویان کلیه دانشجویان محترم تاثیرگذاشتن عسل دررحم مشخصات خودرو تیوولی حسین سنجری بدلکار دوش پرانیک بهترین روش برای کندن بلکا یا پتینه از روی دیوار شبکه tv به صورت رایگان در ببینید اطلاعات در ادامه مطلب سفرنامه reza sadeghi متن و ترجمه آهنگ bebeğim از ابراهیم تاتلیس بهرام و جوری که از ظاهر قضیه بر میاد نشان کبوترانه zahra fatima فانوس arrivera moda ft emma marrone موجوداتی به نام اوچوم پوچوم


کتابخانه ولایت هوراند

معرفی کتاب در آذر ماه 1395

معرفی 4 کتاب طرح "کتاب خوان ماه" آذر 1395

4 کتاب برای طرح کتاب خوان ماه، ویژه آذرماه 1395 توسط معاونت توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، کتاب های «ترانه های نوازش» اثر مصطفی رحماندوست، «قاف» (بازخوانی زندگی آ ین (ص) از سه متن کهن فارسی) ویرایش یاسین حجازی، «میرزا کوچک خان» نوشته عصمت گیویان و «به خواب شیرین بروید» اثر ترجمه شده ای از جواد ترکاشوند ویژه آذر 95 از سوی معاونت توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور و در راستای اجرای منویات مقام معظّم (دام ظله العالی) در خصوص وم معرفی و در اختیار گذاشتن کتاب خوب و سالم برای پرورش فکری جامعه و نیز اقدام عملی در مسیر اجرای سیاست های سال 1395 نهاد (سال خواندن) معرفی شدند.

ترانه های نوازش

شاعر: مصطفی رحماندوست

انتشارات کانون پرورش فکری ک ن و نوجوانان،36 صفحه

مصطفی رحماندوست برای ک ن و ادبیات ک ن چهره ای شناخته شده است. کمتر کودکی را می شناسیم که نام او را نشنیده باشد و شعری از او نخوانده باشد. مجموعه ترانه های نوازش شامل 16 ترانه از این شاعر نام آشنا است که با زبانی ساده و بی آلایش همراه با نقاشی¬های چشم نواز که نمایانگر لحظه های شاد و زیبای ک ن است، برای گروه سنی «الف منتشر شد.

شعرهایی آموزنده که که بازتاب عواطف گرم و جوشان والدین دربارة کودک است را بیان می کند. در این شعرها همان حس و حالی جاری است که در تمام تاریخ در لالایی ها جاری بوده است. بی شک خوانش این اشعار هم برای والدین و هم برای ک ن دلنشین است.

قاف

(بازخوانی زندگی آ ین (ص) از سه متن کهن فارسی)

ویرایش: یاسین حجازی

انتشارات: شهرستان ادب

این کتاب حاصل بازخوانی زندگی رسول مکرم صلوات الله علیه و آله از سه کتاب کهن، به نام های تفسیر سورآبادی حدود 470 هجری قمری، سیرت رسول الله به سال 612 هجری قمری و شرف النبی حدود سال های 577 و 585 هجری قمری است.

یاسین حجازی برای تدوین این کتاب 3 سال زمان گذاشته تا تصویری روایی و مبتنی بر مستندات تاریخی را برای خواننده به صورت خطی روایت کند.

«آه» اثر پیشین یاسین حجازی است که بسیاری از کتاب نخوان ها و مقتل نخوان ها را کتاب خوان و مقتل خوان کرد حاصل بازخوانی و ویرایش مقتل «نفس المهموم» شیخ عباس قمی است.

نگارنده در مقدمه بیان می کند که در این بازخوانی، دو اصل را قرار داده است: اصل اول اینکه فقط (ص) را دنبال کند و اصل دوم اینکه از تمام متن سه کتاب عناصر دراماتیک را جدا کند. مؤلف عقیده دارد این کتاب نمی توانسته شامل تمام سیرة (ص) باشد.

بسیاری از صاحب نظران، آثار حجازی را یک نوع «کولاژ» موفق می دانند که با استفاده از تصویرها، ای از یک نامه یا گفت وشنودها و کنار هم قرار دادن آن ها داستان را نگاشته است. هرکدام از ده داستان ها تکه ای از یک «کولاژ» است که از چیدن و کنار هم گذاشتنشان می توان اصل واقعه را فهمید و یکپارچگی کولاژ را دید.

متن این کتاب کهن بوده و از همین حیث این کتاب را از سایر کتاب های دیگر متفاوت و متمایز می کند و خواننده را در یک تجربة متفاوت از خواندن قرار می دهد. در انتهای کتاب واژه نامه ای از لغات و واژگان دشوار احتمالی موجود است.

میرزا کوچک خان عصمت گیویان انتشارات مدرسه تعداد صفحات: 95 صفحه میرزا کوچک، بزرگ مردی در دوران معاصر است. شهیدی که الگویی برای زندگی انقل امروز ما، اسوة وطن پرستی، عزت طلبی و مسلمانی ظلم ستیز و مبارزی استکبار ستیز بود. در راه هدف از بذل هیچ کوششی فروگذار نکرد و در این مسیر جان خود را نیز نثار کرد. این که چرا مردمی که با او آشنا بودند با وجود آن همه سختی و رنج، حاضر شدند تا همه چیز خود را در اختیار میرزا کوچک خان قرار دهند و این که میرزا چرا قیام کرد و چگونه در ابتدا موفق شد و در نهایت چگونه ش ت خورد، از مهم ترین مسائل مطرح در تاریخ معاصر این سرزمین است که آشنایی با آن به خصوص در شرایط کنونی برای نوجوانان و جوانان این مرز و بوم ضروری می نماید. توصیفات معظّم انقلاب ی نیز در خصوص شخصیت میرزا مؤیّدی بر این مدعاست. بخشی از این گونه توصیفات عبارت است از: "حرکت او یک حرکت ویژه بود، صبغة مردمی و نجابتی که در کارش داشت کم نظیر و در دوران معاصرش بی نظیر بود؛ رفتارش بر مبنای و اعتقادات دینی بود، حرکتش هم صد در صد ی و ایرانی بود، با اجنبی در ستیز بود و استقلال مملکت را می خواست حفظ کند و یک نمونه مینیاتوری از نظام ی و را در محدودة خودش به وجود آورد." این کتاب به صورت مختصر و مفید با قلمی روان و جذاب روایت داستان گونه ای از تاریخ زندگی و تحولات میرزا کوچک خان دارد.در پایان کتاب هم 3 نامة مهم از میرزا که در اوا نهضت خود به دیگران نوشته است ذکر شده که مطالعة آ ین نامه که خطاب به سرکردة قشون قزاق بوده است، حقیقتاً خواندنی و عبرت آموز است.

به خواب شیرین بروید

ترجمه: جواد ترکاشوند

انتشارات: مؤسسة آموزشی و پژوهشی (ره)

تعدادصفحات: 64 صفحه

یکی از مشکلات شایع در دنیای ماشینیِ امروز، بی خو است. بی خو به معنای نخو دن نیست، بلکه مراد، خو است که با دردسر و سختی هایی همراه است و فرد پس از بیداری، احساس راحتی و رفعِ خستگی نمی کند.

باتوجّه به اینکه آگاهی یافتن از چگونگی، زمان، مراحل، و روند خواب و بی خو در رفعِ نگرانی و کنار آمدن و حلّ بی خو ، به تنهایی بسیار مفید است، در جای جای این نوشتار و به مناسبت های گوناگون، اطّلاعاتی دقیق، علمی و به روز ارائه شده است.

کتاب حاوی چهارفصل به این شرح است:

در فصل اوّل، با تعریف خواب، آثار و فواید آن، مدّت و مراحل خواب و ریتمِ خواب – بیداری آشنا می شویم.

فصل دوم، دربارة گونه های بی خو و عللِ آن سخن می گوید. در پایان به کمک پرسش نامه ای مخاطب را به ارزی ِ بی خو ِ خود ترغیب می کند.

فصل سوم، که شاید مهم ترین قسمت کتاب باشد، به درمانِ بی خو اختصاص دارد. نویسنده شیوه های بهداشتِ خواب، گیاه درمانی، روان درمانی، زمان درمانی و دارودرمانی را برای مبتلایان به بی خو پیشنهاد می دهد.

فصل پایانی به ُپرخو و علل و آثارِ م ّب و نیز درمانِ آن می پردازد.

مطالب کتاب به گونه ای است که اگر خواننده به هر دلیل از روش های درمانی ارائه شده استفاده نکرد، بازهم مطالعة این نوشتار برایش مفید باشد.

منبع :
برچسب ها : معرفی کتاب در آذر ماه 1395 - کتاب ,میرزا ,بی خو ,خواب ,معرفی ,زندگی ,بازخوانی زندگی ,یاسین حجازی ,کتابخانه های عمومی ,نهاد کتابخانه های ,میرزا کوچک خان ,نهاد کتابخانه

اسامی برندگان

اسامی برندگان مسابقه نقاشی هفته کتاب و کتابخوانی 95

1- رونیا عباسزاده

2- آیسان نظامی فرید

3- آنیتا تقی نژاد

4- زهرا اقدمیان

5- آنیل حیدری

6- سودا حسین زاده

7- مهدی صادقیان

8- محمد تیمورنژاد

9- پویا میری

10- ابوالفضل شیرمحمدزاده

منبع :
برچسب ها : اسامی برندگان - اسامی برندگان

بازدید از کتابخانه

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی که از 24/ 8/ 1395 الی 1/ 9/ 1395 بیش از 300 نفر از کتابخانه بازدید د و با بخشهای مختلف کتابخانه آشنا شده و از نمایشگاههای کتاب و نمایشگاه نقاشی کتابخانه بازدید کرده و تعدادی از آنها در کتابخانه ثبت نام د.

منبع :
برچسب ها : بازدید از کتابخانه - کتابخانه ,بازدید ,کتابخانه بازدید

نشست جمع خوانی آبان ماه 95

جمع خوانی کتاب صوفی و چراغ جادو در کتابخانه عمومی ولایت هوراند

ششمین نشست جمع خوانی کتاب صوفی و چراغ جادو نوشته ابر اهیم حسن بیگی در کتابخانه عمومی ولایت هوراند برگزار شد.

معرفی و بررسی کتاب «صوفی و چراغ جادو» در کتابخانه عمومی ولایت هوراند

به گزارش کتابخانه عمومی ولایت شهرستان هوراند ، خانم عبدیان ، مسئول کتابخانه با اعلام این خبر گفت: معرفی وجمع خوانی کتاب « صوفی و چراغ جادو» صبح روز شنبه،22 آبان ماه با حضور چند تن از اعضای کتابخانه برگزار شد.
در این نشست، خانم عبدیان، مسئول کتابخانه به معرفی و بیان نکات ارزشمند این کتاب پرداخت در ادامه اعضای شرکت کننده در این نشست به روخوانی بخش هایی از این کتاب پرداختند
.

صوفی و چراغ جادو

نوشته: ابراهیم حسن بیگی

انتشارات کانون پرورش فکری ک ن و نوجوانان

247 صفحه

صوفی و چراغ جادو، داستان پسربچه 12 ساله ای است به نام صوفی که در یک روستای ترکمن نشین زندگی می کند.

«صوفی» کلاس پنجم دبستان را تمام کرده است و منتظر است ببیند پدرش او را برای دورة راهنمایی به مدرسه می فرستد یا نه. جشن گندم است و همه به مهمانی «طواق حاجی» می روند که مرد ثروتمندی در روستاست. طواق حاجی، اسب سوارکاری دارد و سوارکارانش در مسابقات شرکت می کنند. صوفی در اسطبل طواق حاجی مشغول کار می شود و اسبِ لَنگی را که قادر به دویدن نیست از او می گیرد تا از آن نگهداری کند. او نام اسب را تیزتک می گذارد.

صوفی در طی داستان، چراغ جادویی پیدا می کند و غول چراغ جادو به او کمک های کوچک، ولی تأثیرگذاری می کند. صوفی اسب را برای درمان پیش پدربزرگش می برد و پیرمرد، اسب را درمان می کند. صوفی برای مسابقات آماده می شود و در مسابقة اول، حائز رتبة هشتم می شود. مادرش مشکل قلبی پیدا می کند، ولی به خیر می گذرد. غفور - پسر طواق حاجی - تیزتک را می د، ولی طواق حاجی، اسب را به صوفی برمی گرداند. تیزتک در مسابقات اول می شود، ولی غول چراغ جادو گم می شود و صوفی می فهمد که...

خود نویسنده در خصوص کتابش اینگونه بیان می دارد که: «کار اصلی چراغ جادو، ارتباط با بچه ها و رساندن آن ها به آرزوهای شان بود، اما در چراغ جادوی ما یک بچه غول وجود دارد که نمی تواند بایستد و آرزو ها را برآورده کند و تنها راه رسیدن به آرزو را به بچه ها نشان می دهد.»

منبع :
برچسب ها : نشست جمع خوانی آبان ماه 95 - چراغ ,صوفی ,کتابخانه ,می کند ,طواق ,ولایت ,عمومی ولایت ,چراغ جادو ,کتابخانه عمومی ,می کند صوفی ,طواق حاجی ,کتابخانه عمومی ولایت

نمایشگاه نقاشی

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی نمایشگاه نقاشی از آثار ک ن و نوجوانان در محل کتابخانه عمومی ولایت هوراند از تاریخ 24/ 8/ 95 الی 30/ 8/ 95 در محل کتابخانه عمومی ولایت هوراند ب ا شده است. ساعت بازدید از ساعت 9 صبح الی 5 عصر می باشد. و بازدید از این نمایشگاه برای عموم آزاد است.

منبع :
برچسب ها : نمایشگاه نقاشی - نمایشگاه ,ولایت هوراند ,عمومی ولایت ,کتابخانه عمومی ,نمایشگاه نقاشی ,عمومی ولایت هوراند ,کتابخانه عمومی ولایت

نشست کتاب خوان آبان ماه 95

نشست کتاب خوان در کتابخانه عمومی ولایت هوراند

کتابخانه عمومی ولایت هوراند با برگزاری نشست کتاب خوان، پذیرای جمعی از اعضاء و علاقمندان کتاب و کتابخوانی شد.

نشست «کتاب خوان» کتابخانه عمومی ولایت هوراند روز بیست و پنجم آبان ماه با حضور جمعی از اعضای این کتابخانه برگزار شد .

در این نشست، کتاب های «رد پای خورشید: حسین(ع) از ولادت تا شهادت» نوشته مهدی محدثی توسط پریسا ابراهیم زاده؛ «آسیب شناسی رفتاری انسان از دیدگاه قرآن» نوشته محمد نوری، توسط رباب امین؛ «گناهان کبیره» نوشته عبدالحسین دستغیب، توسط زهرا جوان؛ «ادب الهی» نوشته مجتبی تهرانی، توسط راضیه محسنی نژاد؛ «دختر شینا: روایتی از زندگی همسر شهید حاج ستار ابراهیمی هژیر» نوشته بهناز ضر زاده، توسط پروانه مظفری؛ «محض اطلاع» نوشته غلامعلی حداد عادل، توسط فرحناز نوری؛معرفی و تجربه خواندن آنها با حاضرین به اشتراک گذاشته شد.

گفتنی است نشست های کتاب خوان کتابخانه ای با هدف افزایش ضریب نفود نشست های کتاب خوان و سهولت بهره مندی آحاد مردم؛ در کتابخانه ها برگزار می شود که در این جلسات کتابداران، نویسندگان، شخصیت های فرهنگی عضو کتابخانه، کلیه اعضاء کتابخانه های عمومی، سایر علاقمندان و افرادی که تمایل به ارائه معرفی کتاب دارند به معرفی کتاب های خوانده شده خود می پردازند.

منبع :
برچسب ها : نشست کتاب خوان آبان ماه 95 - نوشته ,کتاب ,ولایت ,عمومی ,کتاب خوان ,کتابخانه ,عمومی ولایت ,نشست های کتاب خوان ,ولایت هوراند ,کتابخانه عمومی ,عمومی ولایت هوراند ,کتابخانه

بازدید فرماندار محترم شهرستان هوراند از کتابخانه

فرماندار محترم شهرستان هوراند جناب آقای مردانیان به همراه دیگر مسئولان شهرستان روز 24 آبان 95 از بخشهای مختلف کتابخانه از جمله نمایشگاه کتاب و نمایشگاه نقاشی و بخش مرجع بازدید کرده و با اهدای لوح از کتابداران تقدیر د و در آ همه مسئولین به عضویت کتابخانه درآمدند.

منبع :
برچسب ها : بازدید فرماندار محترم شهرستان هوراند از کتابخانه - شهرستان ,شهرستان هوراند ,محترم شهرستان ,فرماندار محترم ,محترم شهرستان هوراند ,فرماندار محترم شهرستان

قصه گویی

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی سه برنامه قصه گویی در کتابخانه برگزار شد. در این قصه گویی مهد قرآن شمیم بهشت و پیش دبستانی و آمادگی غیرانتفاعی طلوع علم و پیش دبستانی باران علم شرکت د و بعد از برگزاری قصه، بچه به اجرای سرود خوانی نیز پرداختند. در این کلاس ها بیش از 70 نفر حضور داشته و در این کلاس ها 33 نفر از مهدقرآن شمیم بهشت به عضویت کتابخانه درآمدند.

منبع :
برچسب ها : قصه گویی - گویی ,شمیم بهشت

اهدای لوح تقدیر به برگزیدگان جشنواره رضوی

اهدای لوح تقدیر دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور به برگزیدگان مسابقه نقاشی جشنواری رضوی

در مراسمی به 40 نفر از برگزیدگان مسابقه نقاشی جشنواره رضوی لوح تقدیر دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در کتابخانه عمومی ولایت هوراند اهدا گردید.

منبع :
برچسب ها : اهدای لوح تقدیر به برگزیدگان جشنواره رضوی - برگزیدگان ,عمومی ,کتابخانه ,مسابقه نقاشی ,جشنواره رضوی ,برگزیدگان مسابقه ,عمومی کشور ,نهاد کتابخانه ,برگزیدگان مسابقه نقاشی

معرفی کتاب در آذر ماه 1395

معرفی 4 کتاب طرح "کتاب خوان ماه" آذر 1395

4 کتاب برای طرح کتاب خوان ماه، ویژه آذرماه 1395 توسط معاونت توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، کتاب های «ترانه های نوازش» اثر مصطفی رحماندوست، «قاف» (بازخوانی زندگی آ ین (ص) از سه متن کهن فارسی) ویرایش یاسین حجازی، «میرزا کوچک خان» نوشته عصمت گیویان و «به خواب شیرین بروید» اثر ترجمه شده ای از جواد ترکاشوند ویژه آذر 95 از سوی معاونت توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور و در راستای اجرای منویات مقام معظّم (دام ظله العالی) در خصوص وم معرفی و در اختیار گذاشتن کتاب خوب و سالم برای پرورش فکری جامعه و نیز اقدام عملی در مسیر اجرای سیاست های سال 1395 نهاد (سال خواندن) معرفی شدند.

منبع :
برچسب ها : معرفی کتاب در آذر ماه 1395 - معرفی ,کتاب ,عمومی ,نهاد ,کتابخانه های ,نهاد کتابخانه های ,کتابخانه های عمومی ,عمومی کشور ,کتابخوانی نهاد ,توسعه کتابخانه ها ,نهاد کتابخان
All rights reserved. © Javane 2017 Run in 0.171 seconds
RSS