ترامپ: کشورهایی که از ایران نفت ب ند را زیر نظر خواهیم داشت

خبرگزاری فارس: ترامپ: کشورهایی که از ایران نفت ب ند را زیر نظر خواهیم داشت

رئیس جمهور چهارشنبه شب به کشورهایی که قصد دارند بعد از اجرایی شدن تحریم ها علیه ایران به یداری نفت از این کشور ادامه دهند، هشدار داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور چهارشنبه شب کشورهای هند، چین و کشورهایی که گفته می شود بعد از اجرایی شدن تحریم ها علیه ایران قصد ید نفت از ایران دارند را تهدید کرد.

او در پاسخ به سوال خبرنگاران، در خصوص تصمیم هند و چین برای ادامه یداری نفت از ایران، بعد از احیای تحریم ها علیه ایران در روز 4 نوامبر (13 آبان ماه) گفت: «آنها را زیر نظر خواهیم داشت.»

ترامپ در واکنش به اقدام هند در امضای قراردادی به ارزش 5 میلیارد دلار با روسیه برای یداری سامانه دفاع موشکی 1س-400 گفت: «هند خواهد فهمید چه خبر است، اینطور نیست؟ زودتر از آنچه فکرش را می کنید می بینید.»

«دونالد ترامپ»، رئیس جمهور ۱۸ اردیبهشت ماه به طور یکجانبه با نقض تعهدات ذیل توافق هسته ای کشورش را از این توافق خارج کرد. خزانه داری اعلام کرد تحریم های هسته ای که ذیل این توافق رفع شده بودند در دوره های ۹۰ و ۱۸۰ روزه احیا خواهند شد. 

ترامپ شامگاه دوشنبه ۱۵ مردادماه با امضای فرمانی رسماً دستور اجرای اولین بسته تحریم ها علیه ایران را صادر کرد. تصمیم ترامپ با مخالفت های زیادی در سراسر جهان رو به شده است و غیر از رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی، جامعه جهانی با آن مخالفت کرده اند.