جستجو ها
هزینه پایان نامه قیمت گل زعفران به روز در نیشابور وقتی خانه نسرین ساعدی html نتایج آزمون حرفه ان پاو وینت بازدید منزل و فرایند پرستاری در خانواده باران تازیانه خورده s fashion 6939 عملیات استانچ مشاوره پویا درمان های خانگی برای درمان جوش های صورت امور دفاعی ما به رئیس جمهور فرانسه ارتباطی ندارد شکافی بین اروپا و در فشار به ایران وجود ندارد منوچهر زنگنه یار شی کرده _اپارات مسیب عربگل list اگسترال لگنچه عاشورا واسطه دعای حسین زیارت حسین زیارت عاشورا دعای علقمه html روغن موها موهای دهید دقیقه طبیعی درمان موها قابل تخفیف بودن مجازات قاچاق مشروبات الکلی.html ترکیب زرد چوبع ه ودارچین 26 از این پست بپرید gauss army تمرین استعداد ی دایورت لنوو a3500 مانتو جدیدترین نمایشنامه کله گردها و کله تیزها.html hercules کاسیبلار ترانه سی ترکے ملیکا خیلی دفترچه شکوفه html تعمیرات تخصصی cash jar سریال بازرس ویژه ذوالقرنین قدراک html عواقب شدید خود یی احنه للصدیق وفایه revolt برنامه ی کلاسی پیام نور استارا سایت سهبا به سلامتیش مسابقات فرزاد ی شانس ریحانی رامهرمزی فرزاد ی سامان ریحانی شرکت کنندگان زیادی برای پرورش اندام html ترکمن متخصص نوزادان الولوژی خانم html پارکی رنگ آسمان مردم مراقب فرش فروشان دوره گرد باشند مداحی ای تمام آرزویم غم تو شد آبرویم سیستم اینو ببینید معنی اسم نیکبد نسرین بهجتی شاعر را دوستم یل مهربان آبادان آقای فواد جمشیدیان به من شناسانید السابه جک کمک میکنه نمیتونم هیجان نداشته باشم بایرن مونیخ 3 1 هانوفر صدرنشینی مقتدرانه باواریایی ها لایق مرگ ی نی نی لای لای برقی و گهواره نوزاد و کودک baby bouncer.html اکنون گاه یاری اوست بیاین یه چیزی بگین هادی بهمدی.html اینترنت ها همه نامحدود شد موبایل تخصصی موبایل دوستان سالم رسیدم pilot hse زیباترین مترسک تولید درصد افزایش منو خدا نقطه رأفت ی شوم چشم چشم ببستم وارث زمینم صدا می زند نه زنم اطلاعیه درباره سانحه ناوشکن دماوند در دریای خزر دندان در دفینه رایحه بصیرت چت روم اکبراباد تالار فدک در ترشکوه بهانه گیری ها پدر ومادر سفا رت المان گزارش کاراموزی کارخانه سولفات سدیم جنگل چہ شکلی است free birds کفس ورزین سنگ پاسخ اقتصاد ت قبل به نقدهای تمردان یازدهم قسمت دوم جوغان الاغ نتیجه بازی ب رئال مادرید و یوونتوس در فینال لیگ قهرمانان تعبیر خواب سوره قل هو و الله احد html کاوش در علم عوض تو من نیابم که به هیچ نمانی سعدی بالان درباستان شناسی به چه معنایی است؟ داستان زندگی هنده همسر یزید به روایت کافی رهایی از وابستگی سیسمونی آنجل تکنولوژی 3lcd چیست wall e شهید فرامرزی ۴۰۵ صورت تولید خودرو کشور بنزین ایران خودرو عنوان بهترین کشور فرانسه اتصال به اینترنت با تبلت لنوو با همراه اول شب امتحان چی بخوریم آشنایی با لمپس آشنایی مقدماتی با نرم افزار لمپس lammps به کمک شبیه سازی گاز آرگون khianat استیکر کشور امریکا پیام تبریک اولین روز مدرسه رفتن فرزند crazy lllll
برترین ها


دانستنیها

آموزش افزایش رایگان فالوور و لایک اینستاگرام

کلا دو روش برای افزایش فالوور برای یک صفحه اینستاگرامی هست. روش رایگان و روش پولی. در روش رایگان شما بدون پرداخت حتی ۱ ریال می توانید تعداد فالوور ها رو افزایش بدین اما از لحاظ زمانی برای افزایش ۱۰۰۰ فالور باید دو الی سه هفته وقت صرف کنید ولی در روش پولی با پرداخت مبلغی به صورت آنی این تعداد فالور را بدست می آرید. پس میل شماست که می خواهید هفته ها وقت صرف کنید و انواع فالور را داشته باشید و یا با دادن ملبغی در عرض مدت کوتاه به تعداد خواسته شده فالوور دریافت کنید.
الف) روش اول، یدن فالوور اینستاگرام:
در این روش سایت ها و فروشنده های فراوان و حتی پیج های اینستاگرامی وجود دارد که با گرفتن مبالغی به شما فالوور می فروشند . مثلاٌ  پیج اینستا جادو1
ب) روش رایگان
در این روش شما با لایک یا فالو پست ها یا پیج افراد دیگر ، سکه ب می کنید و می توانید با سکه های بدست آمده برای خود فالوور سفارش دهید .شاید خیلی از سایت ها رو دیده باشید که همین کار رو انجام می دهند . یعنی شما با فالو سکه جمع می کنید و برای خودتون فالوور سفارش می دهید . ولی این سایت که بهتون آموزش میدیم ، از بهترین سایتها برای جذب فالوور اینستاگرام هست زیرا دارای چند ویژگی مهم هست که در زیر به اونها اشاره میکنیم
۱ – اولین ویژگی این هست که شما میتونید با یک پیج دیگه لایک یا فالو کنید و برای یک پیج دیگه فالوور ب ید .
۲ – دومین ویژگی این سایت این هست که شما میتونید لایک کنید ولی فالوور ب ید ، که خیلی از شما شاید دوس ندارید فالو کنید که آمار فالووینگ هاتون بالا بره . پس با لایک سکه جمع کنید ولی فالوور ب ید .
۳ – سومین ویژگی این سایت این هست که میتونید برای تمام شبکه های اجتماعی مثل یا اینستاگرام یا سایر موارد ، فالوور یا لایک یا موارد دیگه ب ید .
۴ – جالب ترین ویژگی این سایت این هست که شما با لایک توسط یه شبکه اجتماعی ، میتونید برای خودتون سکه جمع کنید ولی برای یه شبکه اجتماعی دیگه فالوور ب ید!
خب میریم سراغ آموزش این سایت
اسم این سایت ، اد می فست هست .
در ابتدا وارد این سایت می شیم . برای ورود به این سایت روی این لینک کلیک کنید
بعد از ورود به این سایت با این صفحه مواجه خواهید شد . که برای ثبت نام باید روی try for free now کلیک کنید


بعد از کلیک روی گزینه ثبت نام به صفحه ثبت نام هدایت می شوید . در صفحه ثبت نام با ۳ فیلد مواجه می شوید . که اولی ایمیل شما و دومی پسوردی که از این به بعد برای ورود به این سایت در نظر گرفته اید و سومی تکرار همین پسورد می باشد . توجه داشته باشید که سعی کنید ایمیل خود را جیمیل وارد کنید . اگر حساب جیمیل ندارید در جیمیل ثبت کنید.
پس از پر تمام فیلد ها روی گزینه sign up کلیک کنید تا مراحل ثبت نام کامل شود . توجه کنید که ممکن است پس از کلیک روی این گزینه با موردی شبیه به تصویر زیر مواجه شوید که خطای استفاده از این ایمیل در قبلا می باشد است ، ولی به احتمال زیاد ایمیل فعال سازی را برایتان فرستاده است .

اگر با خطای فوق ؛ یعنی خطای تکراری بودن ایمیل مواجه شدید ، نگران نباشید و حتما به ایمیل خود رفته و inbox خود را چک نمایید . این خطا در اکثر مواقع توسط این سایت نمایش داده می شود .
پس از ورود به inbox ایمیلی را از طرف addmefast مشاهده می کنید . آن را باز نمایید و روی لینک درون آن کلیک کنید تا به این سایت برگشت داده شده و حسابتان فعال شود .
خب تا اینجای آموزش توی این سایت ثبت نام کردیم و الان میتونیم واردش بشیم و فالوور رایگان ب کنیم!
بعد از ورود به این سایت برای دریافت فالوور یا لایک رایگان ، با صفحه ای شبیه به صفحه زیر مواجه خواهید شد.

همانگونه که مشاهده می کنید ؛ روش ها متفاوتی برای دریافت سکه وجود دارد که میتوانید از طریق این سکه ی دریافتی برای خود فالوور یا لایک رایگان ب کنید . مثلا می توانید با لایک یک صفحه در ، سکه جذب کنید و یا اینکه با فالو یک پیج در اینستاگرام برای خود فالوور جمع کنید . به عنوان مثال ما میخواهیم با فالو در ایسنتاگرام سکه جذب کنیم . توجه کنید که میتوان از طریق لایک کرد ولی برای حساب اینستاگرام خود فالوور سفارش دهید .
پس ابتدا در یک تب دیگر سایت اینستاگرام را باز کرده و در آن لاگین می شوید (به حساب اینستاگرام خود در کامپیوتر وارد می شوید)
سپس به سایت اد می فست برگشته و روی گزینه instagram followers کلیک کنید تا صفحه ای شبیه به صفحه زیر برای شما باز شود .

همانطور که مشاهده میکنید این سایت یک پیج را به شما پیشنهاد می دهد که با فالو آن تعداد ۹ سکه به حساب شما اضافه می شود . روی دکمه سبز رنگ فالو کلیک کنید تا پنجره ای باز شود که در آن پیج آن فرد را مشاهده می کنید . در پنجره باز شده روی فالو کلیک کنید ولی پنجره را بلافاصبه نبندید . این کار را بعد از ۲ ثانیه انجام دهید . وقتی پنجره را ببندید ، پیامی مبنی بر موفقیت آمیز بودن فالو دریافت می کنید که ۹ سکه به حساب شما اضافه خواهد شد . البته تعداد اضافه شده ی سکه را بعد از بارگذاری مجدد صفحه ملاحظه می کنید .
این روند را ادامه دهید تا تعداد سکه هایی که از فالو دیگران ب کرده اید بیشتر شود . زمانی که سکه ها به تعداد دلخواه رسید می توانید برای خود فالوور رایگان ثبت کنید.
برای دریافت فالوور رایگان اینستاگرام و یا حتی لایک رایگان برای پست ها روی دکمه سبز رنگ add site/page کلیک کنید . زمانی که روی این گزینه کلیک کنید ، صفحه ای را مشاهده می کنید که در آن می توانید سرویس های مختلف را مشاهده کنید . به عنوان مثال لایک و یا فالوور اینستاگرام و یا لایک اینستاگرام و موارد دیگر . این موارد را میتوانید در فیلد کشویی انتخاب کنید . به عنوان مثال می خواهیم برای یک پیج در اینستاگرام فالوور سفارش دهیم . فیلد های این صفحه را یکی یکی توضیح خواهیم داد .


فیلد type : در این فیلد میتوانید نوع سرویسی که مایل به سفارش هستید را انتخاب کنید . به عنوان مثال شما تمایل به دریافت فالوور اینستاگرام دارید ، پس گزینه instagram followers را انتخاب می کنید .
قسمت countries : کشورهایی که شما مایلید افرادی از آن کشور پیج اینستاگرام شما را فالو کنند . اگر تیک worldwide زده شده باشد ، از تمام کشورها شما را فالو می کنند و سریعتر این عمل ممکن می شود . ولی اگر شما فقط مایل باشید از ایران باشد که سرعت پایین تری دارند.
فیلد username : در این قسمت می بایست آی دی اینستاگرام پیجی که میخواهید برایش فالوور سفارش دهید را وارد کنید.
فیلد total clicks : به عنوان مثال میخواهید فقط ۲۰۰ نفر این پیج را فالو کنند ، پس روی عدد ۲۰۰ تنظیم میکنیم .
فیلد daily clicks : تعداد انی که در روز شما را فالو کنند (برای کنترل سرعت مناسب است)
و اما گزینه مهم تر cpc می باشد . این گزینه به معنای این است که به ازای هر فالو ؛ چه مقدار سکه از ما کم و به شخص فالو کننده اضافه شود . این عدد میتواند بین ۲ تا ۱۰ باشد . طبیعی است که هرچقدر این تعداد به ۱۰ نزدیک تر باشد ، سرعت دریافت فالوور های رایگان بالاتر خواهد بود .
پس از پر موارد بالا ، روی گزنه save changes کلیک میکنیم
فالوور ها به سرعت برای شما خواهند آمد! از روی تجربه میگم کار با قسمت لایک اینستاگرام بهتر و بی درد سرتره . مشکلی داشتید پیج اینستا جادو1 رو فالو کنید و دایرکت بهم بگید مشکلتون چیه .
امیدوارم خوشتون اومده باشه
عنوان وبلاگ : دانستنیها
منبع :
برچسب ها : آموزش افزایش رایگان فالوور و لایک اینستاگرام - فالوور ,فالو ,سایت ,اینستاگرام ,لایک ,صفحه ,کلیک کنید ,فالو ,عنوان مثال ,فالوور سفارش ,دریافت فالوور ,گزینه instagram followers ,برای دریافت فالوور ,دیگه

ب در آمد عالی در فیس نما

1-با لینک https://facenama.com/signup/r:1572561 ثبت نام کنید
2-بعد تایید ایمیل و ورود به پروفایل خود،روی نام ثبت نامی در گوشه بالای سمت چپ کلیک و داشبورد رو انتخاب و در صفحه داشبورد،منوی سمت راست،روی تبلیغات کلیکی،کلیک کنیدو آگهی های یک روز رو تک به تک یا خ ر کلیک کنید(ع از صفحه تبلیغات کلیکیhttp://s6.uplod.ir/i/00898/16mpm05i5kyb.jpg )


------
چند نکته مهم که برای افزایش درآمد،پیشنهاد میکنم حتما مطالعه بفرمائید
-درآمد شما وقت ریست(12شب)بیشتر و رفته رفته با کلیک کاربران دیگه،تعداد تبلیغ کمتر میشه
-اگه با مرورگر کروم،بازدید خ ر انجام نشد،از فایر فا یا سایبرفا استفاده کنید
-سایت از معتبرترینهاست 
-نمایش تصاویر رو در مرورگر،غیرفعال کنید تا حجم کمتری از اینترنت مصرف بشه
-اگه اکانت داشتید،با آی پی دیگه با لینک داده شده ثبت نام و درخواست برداشت رو به حساب بانکی افراد خانواده بدهید

عنوان وبلاگ : دانستنیها
منبع :
برچسب ها : ب در آمد عالی در فیس نما - کلیک

پیشگیری از سنگ کلیه با چند را ار ساده

سنگ کلیه یک مشکل بسیار دردناک است که عوامل متعددی از جمله تصفیه نشدن آب های نوشیدنی یا نارسائی کلیوی و مانند اینها در به وجود آمدن آن سهمیند و اگر خودبخود دفع نشود باعث تحمیل هزینه عمل و بستری شدن و دردهای جسمی می شود. متخصصان برای جلوگیری از ابتلا به آن شش را ار ارائه داده اند که رعایتشان ساده تر و کم هزینه تر است.
پژوهش های گوناگونی نشان می دهد نوشیدن آب، نوشیدن قهوه و چای، پیاده روی و پرهیز از نوشابه های صنعتی و افراط ن در مصرف گوشت خطر ابتلا به سنگ کلیه را به میزان قابل توجهی کاهش خواهد داد.
پژوهشگران مختلف در پژوهش های گوناگونی نشان داده اند که مانند بسیاری از مشکلات دیگر سلامتی، سنگ کلیه نیز ارتباط تنگاتنگی با سبک زندگی دارد. این پژوهش ها همگی نشان می دهند در پیش گرفتن برخی عادات سالم و کنار گذاشتن برخی عادات ناسالم به سادگی می تواند به میزان قابل توجهی از خطر تشکیل سنگ کلیه بکاهد. سنگی که دفعش درد و مصیبت تحمل ناپذیری به همراه خواهد داشت. در ادامه شش نکته ای را که این پژوهش ها بر آن تاکید کرده اند خواهید خواند.
۱.     آب بنوشید، و باز هم آب بنوشید!
متداول ترین انواع سنگ کلیه سنگ های کلسیمی است که به دو نوع کلی فسفات کلسیم و اگزالات کلسیم تقسیم می شوند. در واقع کلسیم، فسفات و اگزالات موادی معدنی هستند که ازطریق غذایی که می خوریم جذب بدن می شوند و مازادشان از طریق ادرار دفع می شود. این روندی کاملا طبیعی است. اما همیشه جذب و دفع مواد معدنی متوازن باقی نمی ماند. در برخی افراد میزان این مواد در ادرار به حدی است که به این سادگی ها دفع نمی شوند و رفته رفته بلورهایی تشکیل می دهند که به سنگ کلیه معروف است. طبیعی است که رقیق ادرار کمک قابل ملاحظه ای به پیشگیری از تشکیل این بلور ها خواهد کرد. به همین دلیل است که متخصصان توصیه می کنند روزانه ۶ تا ۸ لیوان آب بنوشید.
۲.     هفته ای سه ساعت پیاده روی وقت زیادی نمی گیرد!
مطابق مطالعه ای که در نشریه انجمن نفرولوژی منتشر شده اندکی ورزش سبک می تواند خطر تشکیل سنگ کلیه را بیش از ۳۳ درصد کاهش دهد. منظور این پژوهشگران از ورزش سبک پیاده روی یا دویدن ملایم است. مطابق این مطالعه فقط سه ساعت پیاده روی در هفته یا صرفا یک ساعت دویدن نرم و ملایم آنقدر موثر است که می تواند به بدن ما کمک کند توازن لازم میان جذب و دفع مواد معدنی را برقرار کند. به این ترتیب احتمال ابتلا به سنگ کلیه کاهش چشمگیری خواهد یافت.
۳.     نوشابه های صنعتی: لذت آنی؛ مصیبت طولانی!
پژوهشگران می گویند افرادی که روزانه دست کم یک قوطی نوشابه حاوی قند صنعتی مصرف می کنند، در مقایسه با افرادی که در هفته کمتر از یک قوطی مصرف می کنند، ۲۳ درصد بیشتر در معرض خطر ابتلا به سنگ کلیه قرار دارند. دلیلش این است که فراکتوز، یا همان قندی که به این نوشابه ها می افزایند، میزان کلسیم، اگزالات و اسید اوریک مازاد در بدن را افزایش می دهد و به این ترتیب سبب تشکیل سنگ کلیه می شود.
۴.     لذت قهوه صبحگاهی را از دست ندهید!
مطالعه ای که در نشریه بالینی انجمن نفرولوژی منتشر شده نشان می دهد افرادی که روزانه دست کم یک فنجان قهوه کافئین دار می نوشند ۲۶ درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به سنگ کلیه قرار دارند. بر اساس همین مطالعه، نوشیدن دست کم یک لیوان قهوه بدون کافئین ۱۶ درصد و نوشیدن یک لیوان چای ۱۱ درصد از احتمال تشکیل سنگ کلیه می کاهد.
۵.     سندروم سوخت و ساز: دشمنی در کمین!
سندروم سوخت و ساز یکی از مشکلات مهمی است که می تواند سبب بروز حمله قلبی و سکته مغزی شود و حتی در مواردی به مرگ بینجامد. علامت ابتلا به این سندروم داشتن دست کم سه نشانه از پنج نشانه زیر است: چربی شکمی بسیار زیاد یا چاقی سیبی شکل، بالا بودن تری گلیسیرید خون، پایین بودن اچ دی ال (یا همان کلسترول مفید)، فشار خون بالا، و ابتلا به پیش دیابت. ابتلا به دو علامت از میان پنج علامت فوق می تواند خطر تشکیل سنگ کلیه را ۵۴ درصد، و ابتلا به سه علامت می تواند این خطر را تا ۷۰ درصد افزایش دهد. از آنجا که بسیاری از افراد نمی دانند که به این سندروم مبتلا هستند، باید نسبت به این علائم حساس باشیم. یکی از بهترین راه ها برای اطلاع از این مشکل و نیز مهار آن انجام آزمایش های دوره ای پزشکی است.
۶.     مراقب مصرف پروتئین باشید.
دانشمندان می گویند مصرف بیش از حد پروتئین می تواند زمینه بسیار مساعدی را برای تشکیل سنگ کلیه فراهم آورد. مصرف فراوان پروتئین به ویژه پروتئین حیوانی سبب می شود میزان کلسیم، اگزالات و اسید اوریک در ادرار افزایش یابد و به این ترتیب احتمال تشکیل سنگ کلیه بالا رود. به همین دلیل است که محققان می گویند از مصرف بی رویه پروتئین حیوانی بپر د و اگر سابقه سنگ کلیه دارید مصرف آن را به حداقل برسانید
منبع : متخصص اورولوژی

عنوان وبلاگ : دانستنیها
منبع :
برچسب ها : پیشگیری از سنگ کلیه با چند را ار ساده - کلیه ,ابتلا ,تشکیل ,مصرف ,می تواند , ,قرار دارند ,یا همان ,کلیه قرار ,مصرف می کنند، ,ترتیب احتمال ,میزان کلسیم، اگزالات ,نفرولوژی منتشر ,انجمن نفر

ب در آمد عالی در فیس نما

1-با لینک https://facenama.com/signup/r:1572561 ثبت نام کنید
2-بعد تایید ایمیل و ورود به پروفایل خود،روی نام ثبت نامی در گوشه بالای سمت چپ کلیک و داشبورد رو انتخاب و در صفحه داشبورد،منوی سمت راست،روی تبلیغات کلیکی،کلیک کنیدو آگهی های یک روز رو تک به تک یا خ ر کلیک کنید(ع از صفحه تبلیغات کلیکیhttp://s6.uplod.ir/i/00898/16mpm05i5kyb.jpg )


------
چند نکته مهم که برای افزایش درآمد،پیشنهاد میکنم حتما مطالعه بفرمائید
-درآمد شما وقت ریست(12شب)بیشتر و رفته رفته با کلیک کاربران دیگه،تعداد تبلیغ کمتر میشه
-اگه با مرورگر کروم،بازدید خ ر انجام نشد،از فایر فا یا سایبرفا استفاده کنید
-سایت از معتبرترینهاست
-نمایش تصاویر رو در مرورگر،غیرفعال کنید تا حجم کمتری از اینترنت مصرف بشه
-اگه اکانت داشتید،با آی پی دیگه با لینک داده شده ثبت نام و درخواست برداشت رو به حساب بانکی افراد خانواده بدهید

عنوان وبلاگ : دانستنیها
منبع :
برچسب ها : ب در آمد عالی در فیس نما - کلیک

انواع استند فروشگاهی

تبلیغات فروشگاهی نقش زیادی در راهنمایی یدار در هنگام ید دارد که در چندین سال اخیر با رشد چشمگیر به یکی از مهمترین فعالیتهای تبلیغاتی تبدیل شده است. بنابراین بسیاری از فروشگاهها برای نشان دادن محصول خود به طراحی استند فروشگاهی نیاز دارند تا با جلوه دادن هر چه بهتر محصولات به جذب مشتری بپردازند. از این رو طراحی این استند فروشگاهی باید به صورت کاملا تخصصی انجام گیرد تا تأثیر مثبت خود را بتواند بر روی یدار داشته باشد. بنابراین استندهای فروشگاهی می توانند نمایش، جایگیری و عرضه محصولات را در هر مکانی به صورت مطلوب فراهم آورند. این استندها با توجه به ابعاد و اندازه فضای مورد نظر ساخته می شوند و می توانند در دکوراسیون فروشگاه مانند مغازه موبایل بازگوکننده تبلیغات برند خاصی باشند.
استندها می توانند به صورت مدرن یا کلاسیک طراحی شوند و براساس نوع قرارگیری در فضا به اشکال متفاوتی ساخته شوند که به نوعی تبلیغات محسوب می شود.منبع : استند نمایشگاهی
استندهای فروشگاهی با استفاده از طرح و لوگوی شرکت و با استفاده از نکات فنی گرافیکی می توانند مشتری را به سوی خود جذب کنند. طراحی استندهای فروشگاهی می تواند به صورت رومیزی برای ارائه محصولات کوچک باشد که معمولا در صندوقها یا پیشخوان فروشگاهها برای نشان دادن محصولات کوچکی مانند شوینده، لوازم حریر و غیره می باشند. استندها دارای انواع مختلف از جمله استند تبلیغاتی، استند نمایشگاهی می باشند که در محیطهای داخلی و یا فضای باز استفاده می شوند. استفاده از استندفروشگاهی باعث دید بازتر برای عموم مردم می شود و به جهت زیبایی ظاهری و سبک بودن برخی از آنها قابلیت حمل و نقل را دارا می باشند. بنابراین استندها برای معرفی تجارت ب و کار به ویژه در نقطه ید (pop) کاربرد دارد. تبلیغات در نقطه ید که در فروشگاهها و محلهای ید صورت می گیرد روز به روز اهمیت آن بیشتر می شود. روشهای مختلفی برای نمایش محصولات در نقطه ید وجود دارد که یکی از بهترین نمونه های آن استفاده از استندهایی با جنس کارتن پلاست است. استفاده از این نوع استندها دارای مزیت هزینه پایین نسبت به سایر روشهای تبلیغاتی دارد؛ علاوه بر این در معرض نمایش تعداد زیادی از مشتریان قرار می گیرد که با طراحی مدلهای فوق العاده توسط شرکت ها به عنوان گویاترین و مقرون به صرفه ترین ابزارهای تبلیغات فروشگاهی محسوب می شوند.

عنوان وبلاگ : دانستنیها
منبع :
برچسب ها : انواع استند فروشگاهی - فروشگاهی ,استند ,استفاده ,تبلیغات ,صورت ,استندها ,استند فروشگاهی ,نقطه ید ,استندهای فروشگاهی ,استندها دارای ,نشان دادن

راهنمای چگونگی عصب کشی

هدف این روش نجات دادن یک دندان است که به شدت آلوده شده است. همانطور که موسسه ملی بهداشت آن را توصیف می کند ، یک دندانپزشک اقدام به حذف باکتری ها و بافت مرده  و یا  در حال مرگ را از داخل دندان می کند.
تکنیک های مدرن و تکنولوژی به عصب کشی کمک کرده اند تا این  فرآیند درمان  نسبتا راحت انجام شود که  اغلب نیاز به بیش از یک یا دو ملاقات به دندانپزشک یا ندشته باشید.
چه درمانی لازم است؟
معمولا،عصب کشی زمانی توصیه می شود  که یک عفونت عمیق در دندان وجود دارد. پالپ داخل دندان می تواند به علت آسیب یا به علت حفره شدیدی که بوجود می آید و درمان نمی شود آلوده به باکتری شود. بدون درمان، عفونت می تواند به اندازه ای  شدید شود  که منجر به عصب کشی یا  برداشتن دندان  شود. اگر دندانپزشک شما این درمان را توصیه کرده است، در اینجا یک راهنمای گام به گام از آنچه که می توانید در طول و بعد از عمل انتظار داشته باشید را در اختیارتان می گذاریم.

راهنمای گام به گام چگونگی عصب کشی
عصب کشی اساسا یک فرایند چهار مرحله ای است. درمان معمولا در  بیش از دو ملاقات دندان پزشکی انجام می شود.
دندانپزشک با استفاده از یک سوزن، بیهوشی موضعی را انجام می دهد تا دندان را بی حس کند. شایع است که وقتی سوزن وارد بدن می شود، کمی حس سوزن سوزن در جایی که سوزن آمپول وارد می شود احساس می شود. بعد از اینکه دندان بی حس می شود، دندانپزشک ممکن است یک سد دندان ایجاد کند، یک ورقه ی کوچک از لاستیک که دندان را جدا می کند تا در طی مراحل جراحی  تمیز و خشک بماند .منبع : فوق تخصص لثه
دندانپزشک شما پس از استفاده از ابزار بسیار کوچک مانند یک مته کوچک برای دسترسی به داخل دندان، با ایجاد یک سوراخ در قسمت بالای دندان، دندان را جراحی و عصب کشی میکند.
هنگامی که محفظه کاملا تمیز و خشک می شود، جراح دندانپزشک آن را پر می کند. برای پر آن اغلب از مواد لاستیکی مانند gutta percha  استفاده می شود.

عنوان وبلاگ : دانستنیها
منبع :
برچسب ها : راهنمای چگونگی عصب کشی - دندان ,دندانپزشک ,سوزن ,کوچک ,استفاده ,شود، ,داخل دندان

بهترین زمان برای سفر به گوا

بهترین زمان برای سفر به گوا بین نوامبر تا مارس (اواسط آبان تا اواسط فروردین) است چون در این زمان هوا خشک و نسبتا خنک، دریا آرام و شفاف است و همه گونه امکانات از تفریحگاه ها و رستوران ها گرفته تا فعالیت های ساحلی محیا می باشد. این خیلی خبر خوبی برای ما ایرانی هاست چون ما درست در اوا مارس تعطیلات نوروز را داریم و می توانیم از این فرصت برای سفر به گوای دوست داشتنی استفاده کنیم سفری که خاطراتی شیرین و باورن ی از سواحل زیبا و مناظر طبیعی جذاب برای ما به وجود می آورد
فصل گوا
دسامبر و ژانویه (اواسط آذر تا اواسط بهمن) بهترین و محبوب ترین ماه برای سفر به گواست که دقیقا هم در همین زمان تعطیلات کریسمس است. در این مدت گوا تقریبا هیچ بارانی ندارد و خنکی لذتبخشی در هنگام صبح و غروب روح شما را نوازش می دهد. در طول روز هوای ساحل گرم است و برای همین است که عاشقان ساحل در فصل زمستان از آنسوی جهان به سواحل گوا می آیند. جشنواره های موسیقی مختلف و همچنین مهمانی ها و مراسم های شاد و مهیج در این زمان در گوا برگزار می شود که برای شما نشاط و سرگرمی را به وجود می آورد. در این مدت بازارهای شبانه در شمال گوا خیلی شلوغ می شوند، در این بازارها هم می توانید از موسیقی ها و نمایش های زنده لذت ببرید و هم از تخفیف های استثنائی برخوردار شوید. مردم گوا، از ی و مسلمان گرفته تا دین های دیگر، کریسمس را جشن می گیرند، درخت های کاج را تزئین می کنند و در این زمان حتی ک ن دبستانی در ساحل برای گردشگران سرود می خوانند.   برای غرف شدن در شور و نشاط کریسمس مردم غذای دریایی سفارش و در آفتاب استوایی از تماشای ساحل و مزه تند غذا لذت می برند. اینجا جایی است که گردشگران در این ماه سال نو را به جای برف با لمس شن های داغ سواحل جشن می گیرند.
تفریحگاه های ساحلی گوا
دسامبر و ژانویه چون از نظر جمعیت شلوغ ترین زمان است باید زودتر هتل خودر را رزرو کنید چون معمولا در اکتبر(اواسط مهر) بیشتر هتل ها برای تعطیلات سال نوی میلادی پر شده اند. در این زمان مخصوصا سواحل شمال گوا خیلی شلوغ می شوند اما در جنوب گوا همچنان می توانید جاهای خلوت و آرام را پیدا کنید.منبع : تور گوا پاییز96
فصل های خلوت گوا
فوریه و مارس (اواسط بهمن تا اواسط فروردین) زمانی عالی برای سفر به به این شهر است چون ماه غیر تعطیل مسافران اروپایی است و سواحل خلوت تر هستند ، قیمت هتل ها به دلیل خ مناسب است و هوا هم خیلی خوبه. از ماه آوریل باران های موسمی شروع می شود و تا ژوئن ادامه دارد. هوا گرم و مرطوب است (در این زمان باید حتما مطمئن شوید که اتاقی که می گیریدکولر داشته باشد ) و بعضی از سواحل  بسته می شوند.  ماه اکتبر(اواسط مهر تا اوسط آبان) ماهی است که بعد از باران های موسمی طبیعت پر از درختان سرسبز شده، خلوت است و گهگاهی هم باران می بارد.

عنوان وبلاگ : دانستنیها
منبع :
برچسب ها : بهترین زمان برای سفر به گوا - زمان ,اواسط ,سواحل ,ساحل ,خیلی ,خلوت ,خیلی شلوغ ,اکتبر اواسط ,اواسط بهمن ,اواسط فروردین ,زمان برای

آموزش شبکه را چطورو از کجا شروع کنیم؟

زیرساخت های شبکه نقش حیاتی را در سیستم های فناوری اطلاعات یا همان it بازی می کنند. شبکه ها علاوه بر وظیفه انتقال دیتا بین اجزای درونی یک سیستم، وظیقه انتقال آن بین کاربران و سیستم ها را نیز بر عهده دارند. در این بین اهمیت شبکه موجب شده است تا فرصت های شغلی فراوانی در اختیار افرادی که در دوره های تخصصی آموزشی شبکه شرکت کرده اند قرار بگیرد.
چرا آموزش شبکه؟
 اداره آمار کار اخیرا پیش بینی نموده که تا سال 2022 میلادی مشاغل مربوط به حوزه شبکه و سیستم های کامپیوتری با رشد 12 درصدی همراه خواهند بود. همچنین بر اساس گزارش سالانه حقوق و دستمزد در سال 2015 میلادی میانگین درآمد دارندگان حرفه ای مدرک network+ به طور میانگین 95.980 دلار در سال بوده است.
با توجه به رشد و تکامل مربوط به حوزه فناوری اطلاعات در طی این سال ها، در نتیجه فرصت های شغلی فراوانی در این حوزه و شبکه به وجود آمده است و مشتاقان به کار در این حوزه می بایست با شرکت در دوره های آموزش شبکه، دانش و اطلاعات اولیه خود را به حدی برسانند که بتوانند وارد این حوزه شوند. حال با این تفاسیر شما قطعا در ابتدای ورود به دوره های آموزش شبکه با پرسش هایی مواجه خواهید شد و ما قصد داریم تا در این راهنما به شکل خلاصه به آنان بپردازیم.
 ادمین شبکه چه کار می کند؟
یک ادمین شبکه وظیفه طراحی، پیاده سازی و عملیاتی اجزای مربوط به زیرساخت های یک شبکه را بر عهده دارد. همچنین مراقبت و حفظ در دسترس بودن (ha) و نیز قابل اطمینان بودن (reliability) شبکه ، از جمله دیگر وظایف یک ادمین شبکه می باشد. توجه داشته باشید که این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا عملکرد یک شبکه به طور مستقیم بر روی عملکرد سایر سیستم های it نیز تاثیر گذار است.مسئولیت های یک ادمین شبکه بنا بر کوچک یا بزرگ بودن یک سازمان متفاوت است. در سازمان هایی در اندازه های متوسط و بزرگ، ادمین های شبکه مسئولیت اجزای اصلی و کلیه امور مربوط به شبکه را بر عهده دارند. در حالی که در سازمان های کوچک وظیفه این افراد عمدتا به پشتیبانی از کاربران و سرورها ختم می شود.
 چگونه ادمین شبکه شویم؟
به طور کلی شما برای این که به یک ادمین شبکه تبدیل شوید نیاز دارید تا در زمینه عملیات مربوط به سیستم های it از دانش و پیش زمینه اطلاعاتی خوبی برخوردار باشید. برای این کار یکی از راه ها، برخورداری از مدرک ی در زمینه علوم کامپیوتری می باشد، اما این راه تنها راه برای شروع کار در این حرفه نیست و ما ادمین های شبکه بسیار موفقی نیز داریم که مدرک ی آنان مربوط به کامپیوتر نبوده و یا سابقه فعالیت آنان ارتباطی با it نداشته است.
پس با این تفاسیر چنانچه دارای مدرک ی در زمینه علوم کامپیوتری هستید راه برای شما هموار است، اما چنانچه قصد دارید تا حرفه خود را عوض کنید و همچنین میلی هم به دریافت مدرک ی ندارید، آن وقت می توانید تا با کمک بسیاری از منابع موجود و بخصوص اینترنت، خود را با پیش زمینه های لازم مربوط به حوزه فناوری جهت ورود به حرفه شبکه آماده سازید.
 چه مدارکی برای ورود به بازار شبکه لازم است؟
پس از آن که دانش اولیه خود در زمینه سیستم های کامپیوتری را تکمیل نمودید، وقت آن رسیده است که بر میزان دانش خود در زمینه شبکه های کامپیوتری بیافزایید. همانطور که حتما نیز بارها شنیده اید بهترین راه برای این کار، شرکت در دوره های آموزشی شبکه و دریافت مدرک می باشد.این مدارک و گواهینامه ها اغلب توسط شرکت های فروشنده این تجهیزات همچون سیسکو (cisco)، جونیپر (juniper) و huawei پشتیبانی می شوند، اما در این بین، مدارکی هم وجود دارند که مشخصا به یک کمپانی خاص، یا یک نرم افزار و یا سخت افزار بخصوص مربوط می شوند.
سایر مدارک در این زمینه با نام مدارک مستقل از فروشندگان تجهیزات یا در اصطلاح (vendor-neutral) شناخته می شوند که از جمله آنان می توان به کامپتیا (comptia) اشاره کرد.بسیاری از مدارک و دوره های آموزشی موجود بر اساس میزان اطلاعات و حوزه هایی که تحت پوشش قرار می دهند سطح بندی شده اند. این سطح بندی ها عموما به شکل مبتدی (beginner)، متوسط (intermediate) و متخصص (expert) توسط شرکت های مختلف عرضه می شوند و دانشجویان برای شرکت در آنان می بایست از سطح مبتدی کار را آغاز کنند.
  آموزش شبکه با کدام دوره شروع می شود؟
 1-دوره آموزش network+
دوره network+ یا (comptia network plus) را می توان تقریبا پیش نیاز تمامی دوره های مربوط به دوره های سیسکو و دوره های مایکروسافت دانست و بیشتر علاقه مندان ورود به حوزه شبکه باید در این دوره آموزشی شرکت کنند. طراحی دوره نتورک پلاس به گونه ای انجام شده است که بتواند مشتاقان به کار در حوزه شبکه را با پایه و اساس طراحی، پیکربندی و عیب ی زیرساخت های متعلق به شبکه های بی سیم و با سیم آشنا سازد.
افراد با گذراندن این دوره آموزشی، دانش لازم جهت اداره روزانه و ابت عملیات مربوط به زیرساخت های شبکه متشکل از برندها مختلف تجهیزات را ب خواهند نمود.
 2-دوره آموزش ccna cisco
پس از گذراندن دوره آموزش شبکه network+ که در واقع اساس آشنایی شما با شبکه به حساب می آمد، چنانچه برند سیسکو را برای ادامه کار در این حوزه انتخاب نمایید. آن وقت حضور شما در دوره ccna سیسکو و اخذ مدرک ccna را می توان اولین گام جدی شما برای ورود به حوزه شبکه نامید. این دوره شما را با اصول مربوط به یک ادمین شبکه آشنا می سازد.برخی بر این باورند که محبوبیت مدرک ccna صرفا ناشی از حضور دستگاه های برند cisco در زیرساخت های شبکه است و باید اعتراف کرد که این اظهار نظر پر بیراه نمی باشد و حقیقت دارد. در عین حال برخی دیگر نیز معتقدند که این محبوبیت به خاطر این مسئله است که سیسکو با برگزاری دوره های ccna موجب بهبود و توسعه سطح مهارت ادمین های شبکه شده است و همین موضوع منجر به گسترده تر شدن هر چه بیشتر استفاده از تجیزات سیسکو شده است.
گرچه دوره ccna مختص برند سیسکو و تجهیزات مربوط به آن است، اما یکی از جذاب ترین مزایای این دوره آموزشی این است که مفاهیم بیان شده در آن به گونه ای است که برای استفاده از دیگر تجهیزات مربوط به شبکه نیز کاربرد دارد. یکی دیگر از مزایای مدرک ccna امکان دسترسی به منابع آموزشی و همچنین تعداد قابل توجهی از دارندگان این مدرک می باشد که خود باعث به وجود آمدن یک جامعه گسترده برای یادگیری می گردد.
این دوره آموزشی به مرور زمان دستخوش تغییرات و به نوعی تکامل شده است و در حال حاضرآ ین نسخه آن ورژن ccna v3.0 می باشد. ادامه این دوره های آموزشی در قابل دوره های ccnp و دوره های ccie دنبال می شود که افراد حرفه ای و متخصص را هدف قرار می دهد.
 3-دوره آموزش mcsa
یکی دیگر راه های ورود به بازار شبکه، انتخاب دوره های مایکروسافت است. در واقع دوره آموزشی mcsa نقطه شروع شما برای کار در حوزه شبکه تحت برند شرکت مایکروسافت به حساب می آید. مخاطبین دوره mcsa را دانشجویان و نیز علاقه مندان ورود به بازار کار شبکه تشکیل می دهد و شما در این دوره با اساس مربوط به شبکه به شکل کامل آشنا می گردید و افراد پس از سپری این دوره از مهارت ها و دانش لازم برای پشتیبانی از زیرساخت های شبکه، بخصوص محصولات مایکروسافت برخوردار خواهند بود. شرکت در این دوره هیچ پیش نیازی جز دوره آموزشی network+ ندارد و مباحث مربوط به سخت افزارهای شبکه ، پروتکل ها،سرویس ها و نیز کار با windows server 2012 را نیز پوشش می دهد. دوره mcsa از سه بخش تشکیل شده است دوره m20410، دوره m20411 و m20412 که معمولا با هدف کاهش هزینه های دانشجویان در قالب pack ارائه می شود.
 مهم ترین نکته به هنگام شروع کار در حوزه شبکه چیست؟
حال که با اصول مربوط به شبکه و سیستم های کامپیوتری آشنا شدید و مدارک معتبر و لازم را اخذ نمودید، قدم بعدی این است که در یک شرکت مشغول به فعالیت شوید. یکی از کلیدی ترین مسائل در زمینه شبکه های کامپیوتری مسئله داشتن تجربه عملی می باشد. چیزی که تنها و تنها با کار با تجهیزات و دستگاه های واقعی و مواجه شدن با مشکلات و پیدا راه حل برای آنان بدست می آید.   نکته مهم دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که به هنگام شروع کار در این حوزه به خاطر داشته باشید که جایگاه ابت که به شما تخصیص پیدا می کند دائمی نخواهد بود و شما با هدف ب تجربه عملی ناگزیر به سپری این دوران در سطوح پایین می باشید و همین ب تجربه به شما کمک خواهد نمود تا در ادامه فرصت های شغلی به مراتب بهتری نصیب شما شود.منبع : آموزش شبکه
 کلام آ
فناوری به سرعت در حال تغییر است و ممکن است آن چه که امروز به عنوان یک فناوری محسوب می شود فردا منسوخ شده قلمداد شود. پس لازم است تا شما که کار در حوزه شبکه و حوزه it را انتخاب نموده اید نه تنها در حوزه شبکه، بلکه در سایر حوزه های مربوط به it همواره به روز یا در اصطلاح update باشید. حوزه شبکه بسیار رقابتیست و لازمه حضور شما در موقعیت های شغلی و ب درآمد های مناسب، آگاهی و برخورداری شما از مهارت های لازم و بروز در این حوزه می باشد.


عنوان وبلاگ : دانستنیها
منبع :
برچسب ها : آموزش شبکه را چطورو از کجا شروع کنیم؟ - شبکه ,دوره ,حوزه ,مربوط ,آموزشی ,آموزش ,حوزه شبکه ,ادمین شبکه ,دوره آموزشی ,آموزش شبکه ,دوره آموزش

آشنایی با وظایف لایه های مدل osi

لایه فیزیکی اولین لایه
physical
1.این لایه وظیفه انتقال بیت ها از طریق کانال مخابراتی را عهده دار می شود.مسائل طراحی در این لایه عمدتاً از نوع فیزیکی، الکتریکی، تایمینگ، رسانه فیزیکی انتقال است.
لایه پیوند داده
data link
وظایف این لایه به ترتیب زیر است:
1.رفع خطاهای فیزیکی
2.فریم بندی داده ها
3.هماهنگی بین سرعت گیرنده و فرستنده
4.کنترل دسترسی به کانال مشترک
لایه شبکه
network
وظایف این لایه به ترتیب زیر است:
1.کنترل عملکرد زیر شبکه
2.مسیر ی
3.کنترل گلوگاه ها
4.کیفیت سرویس دهی
5. پیوستن شبکه های ناهمگن
لایه انتقال
transport
وظایف این لایه به ترتیب زیر است:
1.ش تن داده ها برای لایه های پایین تر
2.تعیین سرویس های لایه جلسه
رایج ترین نوع اتصال داده کانال نقطه به نقطه است و بدون خطاست. منبع : آموزش شبکه کامپیوتری
لایه جلسه
session
وظایف این لایه به ترتیب زیر است:
1.برقراری جلسه
2.ارائه سرویس های کنترل دیالوگ، مدیریت نشانه، سنکرون سازی
لایه ارائه
presentation
1.این لایه وظیفه مدیریت ساختار پیام ها را برعهده دارد و در اصل برای آن استاندارد سازی می کند.
لایه کاربرد
application
1.این لایه شامل مجموعه پروتکل هایی جهت وب (http)، انتقال فایل (ftp)، انتقال خبر (nntp)، و پست الکترونیک (pop و smtp) است.


عنوان وبلاگ : دانستنیها
منبع :
برچسب ها : آشنایی با وظایف لایه های مدل osi - لایه ,کنترل ,ترتیب ,انتقال ,سرویس ,داده ,لایه وظیفه

مزایا و معایب فایروال نرم افزاری و سخت افزاری

فایروال چیست؟
فایروال ها اصولا در غالب یک برنامه و یا یک دستگاه سخت افزاری قلمداد می شود که از دستی غیر مجاز و یا غیر قانونی سایر کاربران به شبکه و یا سیستم کامپیوتری جلوگیری بعمل می آورد.فایروال عموما به منظور افزایش ایمنی پورت ها اقدام به غیر فعال نمودن سایر پورت ها کرده و از سو استفاده سایر مهاجمان به اطلاعات ضروری جلوگیری می کند.باید بدانید که با افزایش میزان پورت ها متعاقبا امنیت سیستم کاهش می یابد.علاوه بر فایروال های سخت افزاری ، فایروال های نرم افزاری مختلفی توسط شرکت های گوناگون عرضه شده اند که در ادامه به بررسی مزایا و معایب نرم افزاری و سخت افزاری فایروال های خواهیم پرداخت.
 مزایا و معایب فایروال های سخت افزاری
فایروال های سخت افزاری دارای سیستم عامل مجزایی بوده و به طور مستقل عمل می نمایند ، این فایروال ها بسیار جامع و کامل بوده و نسبت به فایروال های نرم افزاری امنیت بیشتری دارند ، همچنین نکته دیگری که درباره فایروال های سخت افزاری حائز اهمیت است که این فایروال ها تنها منحصر به یک سیستم نبوده و تمامی شبکه را تحت پوشش خود قرار می دهد.فایروال های سخت افزاری مضاف بر مزایای خود دارای معایب زیادی هستند که از جمله این معایب می توان به راه اندازی دشوار و هزینه گزاف نسبت به فایروال های سخت افزاری اشاره نمود ، گرفتن فضای بیش از حد جهت نگهداری کابل ها و عدم کارکرد با مودم های dialup دو نمونه دیگر از معایب فایروال های سخت افزاری می باشند.
مزایا و معایب فایروال های نرم افزاری
فایروالهای نرم افزاری در امر بروزرسانی بسیار ساده و روان بوده وعمل بروزرسانی را به راحتی انجام می دهند ، همچنین این فایروال ها مستقلا می توانند نصب شوند به علاوه فایروال های نرم افزاری در غالب یک پکیج ارائه می گردند که این پکیچ شامل آنتی اسپم و آنتی ویروس می باشد.این فایروال ها بر روی تمام این سیستم ها اعم از کامپیوترهای شخصی و سرورها مورد استفاده قرار می گیرند و روی هرگونه سیستم عاملی قابل استفاده هستند اما با تمام این مزایا باید برای تمام سیستم های کامپیوتری به طور جداگانه نصب شوند و این امر برای کاربران زمان گیر خواهد بود ، علاوه بر این وابستگی فایروال نرم افزاری به سیستم عامل در زمان های حساس و بحرانی ممکن است مشکل ساز شود و حتی ممکن است غیر فعال این فایروال نیز سیستم را دستخوش مشکلات جبران ناپذیری نماید همچنین فایروال نرم افزاری از پردازنده و مموری خود سیستم برای انجام عمل پردازش استفاده می کند.منبع : ای تی قیمت
مقایسه فایروال های سخت افزاری و نرم افزاری
 فایروال های سخت افزاری نسبت به فایروال های نرم افزاری بسیار سریع تر هستند و معمولا بار ترافیکی را تحت کنترل قرار می دهند ، فایروال های سخت افزاری از فایروال های نرم افزاری بسیار امن تر بوده و این امر بدین سبب است که این نوع فایروال دارای سیستم عاملی مجزا بوده اما فایروال های نرم افزاری نسبت به فایروال های سخت افزاری کاربران را متحمل هزینه کمتری می نمایند به علاوه فضایی را نمی کنند و کاربران برای نصب آن به دانش خاصی نیاز نخواهند داشت.

عنوان وبلاگ : دانستنیها
منبع :
برچسب ها : مزایا و معایب فایروال نرم افزاری و سخت افزاری - فایروال ,افزاری ,سیستم ,معایب ,بوده ,نسبت ,معایب فایروال ,افزاری بسیار ,افزاری نسبت ,سیستم عامل ,دارای سیستم

ویژگی سمعک های هوشمند

سیستم میکروفن جهت دار جهت حذف صداهای جانبی
سیستم میکروفن جهت دار برای دریافت صداهای روبرو و حذف صداهای جانبی مزاحم طراحی شده است. این سیستم منجر به بهبود درک گفتار در محیط های پرسروصدا می شود.
کاهش نویز دیجیتال
این سیستم سیگنال های شنوایی را که حاوی نویز ناخواسته است را شناسایی و حذف می کند و منجر به افزایش نسبت گفتار به نویز می شود.
کاهش نویز ناگهانی و ضربه
این ویژگی نویزهای بلند و ناگهانی مثل صدای بلند برخورد دو شئ را حذف می کند و سبب راحتی شنیداری می شود.
ویژگی های یادگیری و کاهش تنظیمات دستی
سمعک های هوشمند دارای ویژگی یادگیری می باشند که این ویژگی برای آنها این امکان را فراهم می آورد که تمایلات یا ترجیحات شما را فرا گیرند. با وارد تنظیمات کنترل صدا و برنامه برای محیط های شنیداری خاص، سمعک با شناسایی مجدد همان محیط می تواند به ایجاد این تغییرات به صورت خ ر مبادرت نماید. با گذشت زمان، نیاز به تنظیمات دستی کاهش می یابد.
ذخیره اطلاعات یا data logging
ذخیره اطلاعات یکی از ویژگی هایی است که به ذخیره اطلاعات و همچنین ترجیحات شما برای برنامه ها، سطح صدا و ویژگی های دیگر در مورد محیط شنیداری می پردازد که در آن سمعک استفاده شده است. این اطلاعات همچنین می تواند در جلسات بعدی ملاقات در اختیار ادیولوژیست قرار گیرد. ادیولوژیست شما از این اطلاعات با ارزش برای سفارشی و تنظیم دقیق تر سمعک استفاده خواهد کرد.
کاهش نویز باد
اگر چه کاربرد این ویژگی نسبتا مشخص است اما کاهش صدای باد می تواند دنیای متفاوتی را برای انی به وجود آورد که زمان زیادی را صرف سرگرمی های خود در بیرون از منزل می نمایند. کاهش صدای باد یک فناوری پیشرفته در سمعک ها است که تاثیر وزش باد را بر شنوایی میکروفن ها تشخیص داده و از آن جلوگیری و یا آن را کاهش می دهد.
سمعک های هوشمند وایرلس یا بلوتوث دار
سمعک های هوشمند وایرلس علاوه بر داشتن ویژگی های سمعک های هوشمند، مجهز به بلوتوث و پردازش شنوایی دو گوشی نیز می باشند
سازگاری با بلوتوث
سازگاری با بلوتوث یکی از ویژگی های بی سیم است که سمعک اغلب از طریق یک دستگاه واسطه امکان اتصال به تلفن همراه و دستگاه های دیگر دارای فناوری بلوتوث را دارد. تکنولوژی بلوتوث دارای توانایی بهبود نسبت سیگنال به نویز و حذف فیدبک از میکروفون می باشد زیرا سیگنال از میکروفون عبور کرده و به طور مستقیم وارد پردازنده سمعک می گردد.
پردازش شنوایی دو گوشی
پردازش شنوایی دو گوشی اشاره به ارتباط بی سیم یک جفت سمعک با یکدیگر دارد. این فن آوری از توانایی مغز برای پردازش اطلاعات دریافتی از هر دو گوش تقلید می کند و به افزایش درک گفتار می انجامد. به علاوه، این ویژگی اغلب برای حفظ عملکرد همزمان سمعک ها (مانند تغییر از برنامه 1 به 2 به صورت همزمان) و یا برای جریان سیگنال های شنوایی از یک سمعک به سمعک دیگر استفاده می شود.
این ویژگی سمعک هوشمند چه مزایایی در دنیای واقعی دارد ؟
تصور کنید که در یک رستوران شلوغ در حال صرف شام با دوستان خود می باشید. صداهای زیادی از اطراف شنیده می شوند مثل صدای به هم خوردن ظروف، صدای صحبت و خنده از میزهای دیگر و صدای شتاب و عجله ی پیشخدمت.
شما سمعک جدید خود را زده اید و مشغول گوش دادن به صحبت های یکی از دوستان خود هستید. سمعک شما به طور همزمان سر و صدای ضربه هایی مانند صدای برخورد ظروف (نویز ضربه) و غژغژ سیستم تهویه هوا (نویز دیجیتال) را کاهش می دهد، صدای مردم در میزهای پشت شما (سیستم میکروفون جهت دار) را حذف می کند و اطلاعات مربوط به محیط شنیداری را برای نگهداری تنظیمات (ذخیره اطلاعات) ذخیره می نماید.
این سمعک ها همه این وظایف را به طور خ ر انجام می دهند و این در حالی است که سیگنال های گفتار دوستتان را نیز تقویت می کند و شما با آرامش از شنیدن و درک گفتار لذت می برید.

عنوان وبلاگ : دانستنیها
منبع :
برچسب ها : ویژگی سمعک های هوشمند - سمعک ,ویژگی ,صدای ,کاهش ,نویز ,اطلاعات ,کاهش نویز ,ذخیره اطلاعات ,پردازش شنوایی ,ویژگی سمعک ,هوشمند وایرلس

کاربرد کلید محافظ جان یا کلید محافظ نشتی جریان

کلید محافظ نشتی جریان یا کلید محافظ جان  که  اختصارا به آن rccb  نیز می گویند ، در مواقعی که جریان نشتی در سیستمهای الکتریکی خانگی یا صنعتی باعث قطع جریان برق می شود و مانع از بروز خطرات می گردد.
با طراحی صحیح المانهای سیستم حفاظتی و استفاده از کلیدهای محافظ نشتی جریان ( یا کلید محافظ جان )  میتوان از وقوع حوادثی همچون  برق گرفتگی و یا آتش سوزی جلوگیری کرد.
نحوه عملکرد کلید محافظ جان ، از طریق محاسبه اختلاف جریان رفت و برگشتی در مدار است که اگر این اختلاف از میزان خاصی بیشتر شود ، به معنای وقوع جریان نشتی در مدار است و می بایست به سرعت دستور قطع توسط کلید محافظ جان صادر شود.می توان گفت که یک از مهمترین عوامل اصلی در بروز خسارتهای مالی ، آسیبها و تلفات جانی به ویژه در منازل مس ی ، مراکز اداری ، تجاری و مجتمع های صنعتی عدم رعایت  مسائل ایمنی و استفاده صحیح از انرژی برق می باشد .جهت حفاظت از جان افراد دربرابربرق گرفتگی وممانعت از خطر آتش سوزی در اماکن مس ی و صنعتی ، از کلید محافظ جان استفاده می شود .
این کلیدها که براساس میزان حساسیت خود به دو نوع 1) خانگی  و 2 ) صنعتی تقسیم می گردند، علاوه بر حفاظت افراد در مقابل تماس مستقیم و یا غیر مستقیم با جریان برق ، با ممانعت از نشتی جریان در محافظت از وسایل و تجهیزات صنعتی نیز بسیار مفید می باشند .منبع : تابلو امر کوپ
باتوجه به اینکه یک جریان بسیار کم می تواند باعث بروز آتش سوزی شود ، کلید محافظ جان با شناسایی جریان نشتی و جلوگیری ازجریان ورودی ، مانع از بروز آتش سوزی می شود . از آنجا که در صورت وجود جریان نشتی در بدنه وسائل برقی و یا سیستمهای  سیم کشی ساختمان ، این جریان در طول مدت زمان زیاد می شود و احتمال سوختن وسایل برقی و سیستم سیم کشی ساختمان را به وجود می آورد ، به همین علت استفاده از کلیدهای محافظ جان ، با توجه به کم شدن میزان اتلاف انرژی الکتریکی و برق مصرفی ،  صرفه جوئی اقتصادی و حفظ ثروتهای ملی را نیز به دنبال خواهد داشت .

عنوان وبلاگ : دانستنیها
منبع :
برچسب ها : کاربرد کلید محافظ جان یا کلید محافظ نشتی جریان - جریان ,محافظ ,نشتی ,صنعتی ,سوزی ,استفاده ,کلید محافظ ,جریان نشتی ,نشتی جریان ,محافظ نشتی ,کلیدهای محافظ

تولد 19 سالگی گوگل و تغییر ناگهانی نتایج

چند روز پیش نوزدهمین سال تولد گوگل بود، موتور جستجوی اینترنتی که زندگی بشر را تغییر داد و دسترسی به اطلاعات را ساده تر کرد. گوگل دسترسی به علم را برای مردم دنیا میسر ساخت و عد بیشتری در این زمینه ایجاد کرد. به عنوان شخصی که حدود 26 سال از عمرم را صرف برنامه نویسی کامپیوتر کرده ام، خوب به خاطر دارم روزهایی را که برای یادگیری نکات برنامه نویسی باید به دنبال کتابهای نایاب انگلیسی یا ترجمه شده زبانهای برنامه نویسی می رفتیم و منابع آموزشی بسیار محدودی در این زمینه وجود داشت و مجبور بودیم کتابها را با قیمت های هنگفت تهیه کنیم.
اما امروزه کافیست در گوگل جستجو کنیم، نه تنها منابع مفید بسیار زیادی به سادگی در اختیار ما قرار دارد، بلکه وقتی به کوچکترین مشکلی بربخوریم، با جستجوی آن در گوگل پاسخ خود را پیدا میکنیم.منبع : رضا
دیروز ز له ای به قدرت 7 ریشتر در گوگل رخ داد
دیروز همزمان با تولد گوگل ز له ی قدرتمندی رخ داد و نتایج گوگل بخصوص در عبارت های پررقابت جابجایی بسیار زیادی داشتند، هنوز قدرت ز له به طور کامل مشخص نشده و گوگل اطلاعیه ای رسمی در این زمینه منتشر نکرده است اما تغییر نتایج به قدری زیاد بوده که می توان آن را با زمان انتشار الگوریتم پنگوئن مقایسه کرد.
این اولین بار نیست که گوگل همزمان با تاریخ تولدش الگوریتم جدیدی معرفی می کند، مرغ مگسخوار نیز در سالهای قبل دقیقا در تاریخ تولد گوگل معرفی شد.


عنوان وبلاگ : دانستنیها
منبع :
برچسب ها : تولد 19 سالگی گوگل و تغییر ناگهانی نتایج - گوگل ,تولد ,ز له ,نتایج ,نویسی ,زمینه ,تولد گوگل ,برنامه نویسی ,بسیار زیادی

آیا داشتن ترافیک بر روی سایت کافی است؟

این روزها موضوعی ذهن من را به خود مشغول کرده است، بخش زیادی از برنامه روزانه من مربوط به جلسات کاری با مشتریان جدیدی است که می¬خواهند با شرکت  قرارداد منعقد کنند. از آنها می¬پرسم از چه طریقی با ما آشنا شدند و به چه دلیل می¬خواهند با ما کار کنند؟ و داستانهای بسیار جالبی از آنها می¬شنوم...
شخصی می¬گوید دو سال پیش در یکی از سخنرانی¬های من شرکت کرده است، سپس از طریق دنبال شبکه¬های اجتماعی ارتباط خود را با شرکت ما حفظ کرده و پس از اینکه از یکی از دوستان خود در مورد شرکت مناسب برای سفارش طراحی سایت سوال پرسیده، ایشان شرکت ما را معرفی کرده اند و پس از این موضوع اطمینان پیدا کرده¬اند که بهتر است با شرکت ما کار کنند. به طور کلی داستان مشتریان شامل سه مرحله می¬شود:
•    مرحله هشیاری: مشتری متوجه می¬شود که مشکلی دارد.
•    مرحله توجه: مشتری مشکلات خود را تعریف می¬کند و به دنبال راه حل برای آن می¬گردد.
•    مرحله تصمیم گیری: مشتری یک راه حل را برای ید انتخاب می¬کند.
مشتری برای اینکه ید انجام دهد، باید در مرحله تصمیم گیری باشد، مدت زمانی که مشتری یک مشکل را حس می¬کند و پس از آن به دنبال راه حل برای برطرف آن می¬گردد و نهایتا به مرحله ید می¬رسد به طور معمول، زمان کوتاهی نیست و یدهای هیجانی و فوری در بسیاری از ب و کارها معنا و مفهومی ندارد. بنابراین این تصور که پس از راه اندازی ب و کار اینترنتی افراد زیادی به ما مراجعه می¬کنند و به سرعت از ما ید می¬کنند تا حد بسیار زیادی خوشبینانه و غیرواقعی است و درصد یدهایی که به صورت هیجانی انجام می¬شود به نسبت کل افراد مراجعه کننده، ناچیز و نزدیک به صفر است.
دلیل اینکه بسیاری از روش های تبلیغاتی از نظر مدیران ب و کارها نتیجه مناسب نمی¬دهند نیز همین موضوع است. خیلی از افراد اینگونه تصور می¬کنند که اگر برای سایت خود ترافیک ایجاد کنند و تبلیغات داشته باشند درصد بالایی از افرادی که بر روی تبلیغات کلیک می¬کنند و به سایت آنها مراجعه می¬کنند از آنها ید می¬کنند و مشتری خواهند شد. به عنوان مثال این تصور وجود دارد که ما می¬توانیم به تعداد زیادی از افراد، ایمیل تبلیغاتی ارسال کنیم و آنها پس از مشاهده ایمیل از ما ید می¬کنند. متاسفانه دیدگاه فوق دیدگاهی بسیار خوشبینانه و غیرواقعی است و دلیل اینکه بسیاری از هزینه¬های تبلیغاتی بازگشت سرمایه مناسبی ندارند همین موضوع است.افراد زیادی هستند که موفقیت اینترنتی را صرفا داشتن رتبه مناسب در گوگل می-دانند و تصور می¬کنند که اگر سایت آنها در گوگل رتبه خوبی ب کند، موفقیت آنها حتمی است. در واقع کاربرانی که از طریق گوگل به سایت شما مراجعه می¬کنند دقیقا به دنبال ید (یا تحقیق برای ید) محصول یا خدمات شما هستند و در مرحله توجه یا تصمیم گیری برای ید قرار دارند، بنابراین تبدیل چنین افرادی به مشتری، بسیار ساده¬تر از سایر روش¬های تبلیغاتی است.
یکی از دلایل موفقیت سایت اینترنتی دیجی کالا، در سالهای اولیه تاسیس و پیش از اینکه به فروش انواع مختلف محصولات بپردازد، پرداختن به شعار مرکز نقد و بررسی کالاهای دیجیتال بود. با وجود اینکه دیجی کالا یک فروشگاه اینترنتی محسوب می¬شد، اما مدیران آن به خوبی می¬دانستند که اکثر افراد همان لحظه از فروشگاه آنها ید نمی¬کنند و به دنبال ب اطلاعات بیشتر در مورد محصول مورد نظر خود هستند، به همین دلیل با برنامه ریزی مناسب و تولید محتوای مفید در مورد کالاهای دیجیتال، چنین افرادی را تبدیل به کاربر وفادار سایت می¬ د و سپس در طول زمان با ایجاد حس اعتماد در آنها، آنها را ترغیب به ید محصولات دیجیتال از سایت می¬ د.منبع : سئو سایت
در صورتی که برنامه¬ریزی مناسبی برای جذب مخاطب و شناخت نیازهای او نداشته باشید، کاربران خود را از دست خواهید داد. استفاده از تکنیکهای بازاری اینترنتی مانند بازاری ایمیلی، ایجاد صفحات فرود، بازاری محتوایی، شبکه¬های اجتماعی و... کمک بسیار زیادی در جهت برقراری ارتباط با مشتریان هدفی خواهد کرد که در مرحله توجه هستند و ارائه را ارهای آموزشی و تولید محتوای مفید برای آنها نهایتا باعث خواهد شد که چنین افرادی حس اعتماد بیشتری به برند شما داشته باشند و نهایتا زمانی که آماده عبور از مرحله توجه شدند و تصمیم به ید گرفتند، شما شانس بسیار بیشتری برای انتخاب شدن خواهید داشت. نکته¬ای که اکثر افراد آن را در نظر نمی¬گیرند این است که فرآیند گذر مشتری از هر مرحله به مرحله دیگر در اکثر ب و کارها فرآیندی زمان¬بر است و نباید توقع بازدهی سریع از تبلیغات مختلف داشت، بلکه با ایجاد ارتباط میان رسانه¬ها و کانال¬های مختلف می¬توان به افراد مختلف کمک کرد تا به راحتی از مراحل فوق عبور کنند و نهایتا تصمیم مناسب در زمینه ید را بگیرند.دقیقا به همین دلیل است که امروزه اکثر برندهای دنیا از شبکه¬های اجتماعی برای برقراری ارتباط با مخاطبان خود استفاده می¬کنند و هر از چندگاهی با ارائه پیشنهادات جذاب سعی می¬کنند آنها را تبدیل به مشتری کنند. متاسفانه بسیاری از ب و کارهای آنلاین حال حاضر در ایران، نه تنها برنامه مشخصی برای این موضوع ندارند، بلکه از اقدامات اولیه¬ای که در زمینه نگهداشتن بیننده در سایت و اعتمادزایی باید انجام دهند، بی اطلاع هستند و به همین دلیل نرخ پرش بالا و نرخ تبدیل پایینی دارند.


عنوان وبلاگ : دانستنیها
منبع :
برچسب ها : آیا داشتن ترافیک بر روی سایت کافی است؟ - می¬کنند ,سایت ,مرحله ,مشتری ,افراد ,اینکه ,همین دلیل ,چنین افرادی ,مرحله توجه ,مراجعه می¬کنند , ید می¬کنند ,دلیل اینکه بسیاری

روش های درمان در دندان پزشکی ک ن

ترمیم و پر دندان
ترمیم دندان یک روش دندان پزشکی است که در آن پوسیدگی یا آسیب وارد شده به دندان ها به دقت ترمیم شده و سلامت دندان ها تامین می شود. به علت استفاده از مواد داخل دندان یا نواحی اطراف آن، بسیاری افراد از ترمیم دندان به عنوان پرکردگی نام می برند. به این ترتیب از این روش برای بازگشت شرایط دندان به ح عادی استفاده می شود.
در صورتی که دندان های شیری کودک شما دچار پوسیدگی شده، لازم است دندان های آسیب دیده به منظور توقف فرآیند پیشرفت پوسیدگی و پخش شدن آن به سایر دندان ها ترمیم شوند. در حقیقت در صورت بی توجهی به این شرایط، پوسیدگی ممکن است در سایر نقاط دهان پخش شده و در نهایت از دست دادن دندان (پیش از موعد مناسب) را برای کودک به همراه داشته باشد.
فلوراید تراپی موضعی
فلوراید تراپی نقش موثر در بهبود وضعیت مینای دندان ها داشته و باعث سخت تر شدن مینای دندان و افزایش مقاومت آن در برابر پوسیدگی می شود. با وجودی که مقدار کمی فلوراید در خمیردندان ها و نیز منابع آب شهری وجود دارد، امروزه استفاده از مقادیر بیشتر فلوراید به صورت حرفه ای بر روی دندان ها در جلسات ملاقات با دندان پزشک به منظور ایجاد حداکثر حمایت از دندان ها امکان پذیر است.
سیلانت دندان
در این ح یک روکش پلاستیکی در مطب دندان پزشک بر روی دندان ها قرار می گیرد تا به این ترتیب از ایجاد پوسیدگی از طریق پر شیارهای سطحی دندان های عقب دهان پیشگیری شود. در حقیقت این شیارهای کوچک محیط های مناسب برای جمع شدن باکتری هایی است که باعث ایجاد پوسیدگی دندان می شوند. توجه داشته باشید مینای دندان در مراحل رشد اولیه دارای قابلیت نفوذ بیشتر بوده و به همین خاطر مقاومت کمتری در برابر پوسیدگی دارد. به این ترتیب سیلانت دندان می تواند یک روش ساده برای حفاظت از دندان ها بوده و حمایت طولانی مدت از دندان ها را برای بیمار به همراه داشته باشد.
عصب کشی ریشه دندان کودک
پالپوتومی دندان یک روش جراحی دندان پزشکی است که از طریق آن تخلیه پالپ ملتهب ساقه دندان کودک که به خاطر پوسیدگی و کرم خوردگی درمان نشده دچار آسیب شده، امکان پذیر می شود. در این شرایط لازم است باکتری ها از ناحیه ساقه پالپ داخل دندان خارج شوند تا به این ترتیب از آبسه دندان جلوگیری شده یا مشکلات مربوط به آبسه یا عفونت دندان کاهش یابد. به پالپوتومی دندان در اصطلاح عصب کشی دندان شیری نیز گفته می شود.
درمان ارتودنسی
برخی ک ن در سنین پایین نیاز به درمان ارتودنسی پیدا می کنند و متخصص دندان پزشکی کودک می تواند به آنها در این راستا کمک کند. فرآیند درمان در این شرایط از شش سالگی شروع شده و به این منظور لازم است وضعیت رشد دندان ها از طریق تهیه ع رادیولوژی توسط متخصص ارتودنسی تحت نظارت قرار گیرد. منبع : دندانپزشکی ک ن
متخصص دندان پزشکی کودک از تجربه و امکانات لازم درباره نحوه کنترل هر دوی موارد مربوط به فضای مناسب دهان و نیز زمان بندی رشد هر یک از دندان های کودک برخوردار است. در نتیجه با مراجعه به مطب متخصص دندان پزشکی کودک، ایجاد طرح لبخند سالم برای کودک امکان پذیر شده و احتمال ایجاد نیاز به بریس های ارتودنسی یا سایر روش های درمان مانند آن در آینده حداقل خواهد شد. در صورت نیاز به درمان ارتودنسی برای کودک شما می توانید توصیه ها و روش های درمان لازم را از طریق مراجعه به بهترین کلینیک دندانپزشکی دریافت کنید.


عنوان وبلاگ : دانستنیها
منبع :
برچسب ها : روش های درمان در دندان پزشکی ک ن - دندان ,دندان ها ,پوسیدگی ,درمان ,کودک ,دندان پزشکی ,برای کودک ,روش های درمان ,درمان ارتودنسی ,متخصص دندان پزشکی ,دندان پزشکی کودک

قوانین بیمه در کانادا

بیمه در کانادا
شرکتهای بیمه در کانادا به ارایه انواع متنوعی از بیمه می پردازند و بسیاری از آنها سایر خدمات مالی را نیز عرضه می کنند. طبق قوانین فدرال، شرکتهای خدمات مالی که صاحب شرکتهای بیمه هستند، اجازه فروش حق بیمه را ندارند( بغیر ار بریتیش کمبیا).برخی شرکتها به طور خصوصی اداره می شوند در حالیکه اکثر آنها به وسیله سهامداران شرکتهای بیمه در کانادا ، شرکتهای تعاونی یا ت اداره می شوند و بیش از 450 شرکت کانا و حدود 200 شرکت خارجی که تقریبا 60 درصد بازار را به اختیار دارند، مجوز تاسیس شعبه های مختلف را دارند. شرکت های بیمه اصلی در اکثر ای بزرگ کانادا دارای نمایندگی هستند. اکثر مردم کانادا ، بیمه خود را از طریق نمایندگان بیمه یداری می کنند. معمولا بهتر است از طریق یک مستقل که با تعدادی از شرکتها در ارتباط است، ید کنید تا از ای که تنها حق بیمه یک شرکت را می فروشد. که “captive” نامیده می شود. تن از وقتی شما معتبری پیدا کردید بهتر است که تمامی بیمه های خود را از او ب ید.بهتر است قبل از ورود به کانادا تحت پوشش بیمه قرار بگیرید، البته اگر بدون بیمه درمانی وارد کانادا شوید، می توانید موقتا از طریق چند شرکت کانا تحت پوشش بیمه قرار بگیرید.
 بیمه درمانی کانادا
به محض اینکه وارد کانادا میشوید بایستی برای کارت بهداشت اقدام کنید. همه ی خانواده حتی نوزادان هم بایستی کارت بهداشت داشته باشند.برای در خواست کارت بیمه خدمات درمانی با وزارت بهداشت استان و یا منطقه ای که زندگی میکنید تماس بگیرید. در بیشتر استانها به محض درخواست قوانین بیمه خدمات درمانی میتوانید از خدمات درمانی استفاده کنید ولی در استانهای بریتیش کلمبیا، انتاریو، کبک و نیوبرانزویک بعد از گذشت سه ماه می توانید از مزایای کارت بهره مند شوید.کانادا دارای طرح بیمه وابسته به ت (medicare) است که مراقبتهای بهداشتی اولیه را به شهروندان ، نان دائم ، و پناهندگان کانادا به صورت رایگان عرضه می کند. در برخی از  ای ها این خدمات رایگان است  یعنی هزینه از محل مالیاتهای عمومی تامین می شود
هزینه بیمه در کانادا
درصورتیکه در سایر ای ها باید قسمتی از هزینه ها را پرداخت کرد. علی رغم طرح بیمه پزشکی رایگان یا ارزان ، تعدادی از مردم برای مراقبتهای بهداشتی سریعتر و تخصصی تر ، بیمه های درمانی خصوصی نیز دارند که حق بیمه آنرا خود می پردازند و یا توسط کارفرما به عنوان جزئی از مزایای شغلی پرداخته می شود. منبع : هزینه بیمه در کانادا
اگر مراقبتهای بهداشتی رایگان شامل حال شما نمی شود.زیرا دربعضی از ای ها حتی انی که واجد شرایط هستند، در سه ماه اول ورودشان به کانادا تحت پوشش خدمات بیمه رایگان قرار نمی گیرند، باید اطمینان حاصل کنید که دارای بیمه درمانی کافی حد اقل 25000 دلارسالیانه هستید. اگر قصد دارید مدت طولانی در مهاجرت به کانادا بهتر است قبل از ورود به این کشور تحت معاینات پزشکی کامل ، از جمله معاینه دندان و چشم قرار بگیرید. اگر بلافاصله شرایط لازم برای گرفتن مراقبتهای بهداشتی را نداشته  باشید، می توانید از بیمه درمانی خصوصی استفاده کنید


عنوان وبلاگ : دانستنیها
منبع :
برچسب ها : قوانین بیمه در کانادا - بیمه ,کانادا ,درمانی ,خدمات ,شرکت ,رایگان ,مراقبتهای بهداشتی ,خدمات درمانی ,بیمه درمانی ,بیمه خدمات ,استفاده کنید ,بیمه خدمات درمانی

۲۰ مشکل رایج کاربران اندروید همراه با راه حل

سیستم عامل اندروید امکانات بسیار زیادی دارد و افراد زیادی مشتاق استفاده از این سیستم عامل جذاب هستند. در کنار این امکانات، در برخی مواقع مشکلاتی هنگام استفاده از آن رخ میدهد که باعث ن یتی کاربران آن می شود. خوشبختانه ۹۹ درصد این مشکلات با انجام دادن چند گام ساده قابل حل می باشد. در این مقاله به بررسی ۲۰ مشکل رایج و راه های حل آن در اندروید می پردازیم. اغلب مشکلات کاربران سیستم عامل اندروید را می توان تنها با چند گام ساده مرتفع ساخت و لذت کار با اندروید را بیش از پیش ساخت. با ما و ارائه ی 20 را ار برای حل 20 مورد از این مشکلات همراه شوید.
 ۱. google play store کار نمی کند
اگر در اجرای پلی استور با مشکل مواجه شدید، ممکن است یک حافظه ی پنهان اب شده وجود داشته باشد. اکثر اوقات، با پاک این حافظه مشکل حل می شود. برای این کار به مسیر settings/apps/all بروید .گوگل پلی استور را پیدا کنید و wipe cache and data را بزنید و بعدگوشی را ریستارت کنید.
 ۲. فضا کافی نیست (insufficient space on device )
اندروید معمولا یک فضای ذخیره سازی ثابت را برای برنامه ها اختصاص می دهد که کاربران نمی توانند آن را افزایش دهند. بنابراین گاهی اوقات ممکن است با وجود اینکه فضای ذخیره سازی زیادی هم داشته باشید با این ارور مواجه شوید.
 آسان ترین راه برای آزاد فضا، حذف برنامه هاست. با این حال، اگر شما از برنامه های موزیک مانند برنامه spotify استفاده می کنید شاید پیدا محل ذخیره فایل های این برنامه زیاد آسان به نظر نرسد. سریعترین راه برای آزادسازی حافظه، استفاده برنامه‏‏ های آزادسازی حافظه مانند ccleaner می باشد. همچین اگر شما دوست دارید کل حافظه را به صورت بصری ببیند و بتوانید به محل ذخیره و اندازه آنها دسترسی پیدا کنید، می توانید از برنامه diskusage استفاده کنید.
 ۳. پلی استور برنامه‏‏ ها را نمی کند
گاهی اوقات گوگل پلی قادر به نصب برنامه‏‏ ها نیست. در چنین مواقعی دو راه برای حل این مشکل وجود دارد . اولین راه این است که حافظه پنهان گوگل پلی (cache) را پاک کنید(همانند روش بالا)، و راه دیگر این است که تاریخچه ی پلی استور(clear history) را پاک کنید.
 ۴. چگونه دوباره پلی استور را نصب کنیم
شما بدون روت هیچ وقت نمی توانید گوگل پلی استور را حذف کنید. بیشتر کاربرانی که فکر می کنند پلی استور را حذف کرده اند، در واقع فقط آن را غیر فعال (disable) کرده اند. برای فعال سازی دوباره می توانید به مسیر settings/apps/all بروید و دوباره آن را فعال (re-enable ) کنید.
 ۵. چگونه می توانم پلی استور را نصب کنم؟
برخی از گوشی های هوشمند ممکن است گوگل پلی استور بر رویشان نصب نباشد. بنابراین شما باید آن را کرده و بر روی دستگاه نصب نماید. اما قبل از نصب باید به بخش تنظیمات رفته و در آنجا از قسمت security، تیک گزینه ی unknown sources را فعال نمایید.
 ۶. به یک ورژن قدیمی تر گوگل پلی استور نیاز دارم
بعضی مواقع ورژن های جدید پلی استور بر روی دستگاه اندرویدی کار نمی کند. در چنین شرایطی شما می توانید از یک ورژن قدیمی تر پلی استور استفاده کنید که معمولا با یک جستجوی ساده در اینترنت می توانید ورژن های قدیمی تر را پیدا کنید.
 ۷. چگونه می توانم حافظه ی دستگاه اندرویدی ام را زیاد کنم
منظور از حافظه همان بخش ram گوشی است. هر چه قدر که تعداد برنامه های روی گوشی کمتر باشد، سیستم عامل اندروید بهتر و روان تر کار می کند. برخی برنامه ها هر چند که شما آن را اجرا نکرده اید، اما باز هم در پس زمینه اجرا می شوند و فضای رم را می کنند. با این توصیف، هرچه قدر که برنامه های کمتری نصب کنید، حافظه رم بیشتری در اختیار خواهید داشت. ساده ترین راه برای حل این مشکل، حذف برنامه های غیر ضروری است.
 ۸. رابط کاربری(ui) کار نمی کند
گاهی اوقات رابط کاربری گوشی کار نمی کند. اگر خاموش دستگاه مشکل را حل نکرد، می توانید حافظه ی پنهان آن را پاک کنید. برای پاک سازی به مسیرsettings/apps/all/ بروید، از سربرگ system ui ، all را انتخاب کنید، سپس wipe cache را انتخاب کنید.
 ۹. ها کار نمی کنند
گاهی اوقات ها ( s) کار نمی کنند. اندروید یک مدیریت اختصاصی دارد که ممکن است حافظه پنهان آن آسیب دیده باشد. در این صورت با پاک حافظه پنهان آن، می توانید این مشکل را برطرف کنید. برای این کار، به مسیر settings/apps/all رفته و از سربرگ s ،all را انتخاب کنید. سپس wipe cache را بزنید و دستگاه را ریستارت کنید.
۱۰. نمی توانم فایلهای شده ام را پیدا کنم
در اندروید یک پوشه ذخیره پیش فرض برای وجود دارد. برای اینکه آن را پیدا کنید شما به یک مدیریت فایل (file manager) نیاز دارید. بعد از نصب آن با رفتن به مسیر کارت حافظه یا حافظه خود گوشی می توانید آن را پیدا کنید.
 ۱۱. ویدیوهای شده را نمی توانم پخش کنم
برای این کار شما می توانید از vlc player یا mx player استفاده کنید. این دو اپلیکیشن تقریبا همه فرمت های ویدیویی را پشتیبانی می کنند. گاهی اوقات ها در یک فرمت اختصاصی پخش نمی شوند که در این صورت هیچ راه حل واقعی برای این مشکل وجود ندارد. اما می توانید دو کار را انجام دهید؛ یا اینکه از یک پلیر دیگر استفاده کنید و یا اینکه فرمت آن ویدیو را تغییر دهید.
 ۱۲. من یک ب زار نصب
برخی از بازی ها یا برنامه های کرک شده، ب زارهایی را درون خودشان دارند که با نصب آنها دستگاه شما آلوده می شود. در این موارد، تنها راه خلاص شدن از شر این ب زارها، حذف این برنامه ها یا بازی های آلوده است. اما اگر نمی دانید که کدام یک از برنامه های شما به ب زار آلوده شده است می توانید از آنتی ویروس استفاده کنید. یکی از بهترین آنتی ویروس ها برای اندرویدlookout security & antivirus است. این آنتی ویروس علاوه بر اینکه رایگان است، سبک بوده و می تواند بسیاری از ب زارها را شناسایی کند.
 ۱۳. اینترنتم کار نمی کند
اغلب مشکلات اینترنت، به این علت است که تنظیمات apn به درستی پیکربندی نشده است. اگر شما از mvno برای دسترسی به اینترنت استفاده می کنید، احتمالا به تنظیم یک برای دسترسی به اینترنت نیاز دارید. اگر تنظیمات اینترنت به درستی پیکربندی نشده است، شما باید به صورت دستی آن را تنظیم کنید.
 ۱۴. نمی توانم به شبکه وای فای متصل شوم
در این رابطه احتمال دارد که router به درستی کار نکند. بهترین کار در این رابطه این است که هم router و هم دستگاه را یک بار ریستارت کنید و دوباره وصل شوید.
 ۱۵. چگونه می توانم رمز عبور اندروید را بشکنم
اگر برای حفاظت از گوشی، از پسورد استفاده میکنید و در حال حاضر آن پسورد را فراموش کرده اید، می توانید از مسیر bootloader و از طریق factory reset دوباره آن را بازی کنید. در واقع bootloader یک محیط preboot بر روی اندروید است که به شما این اجازه را می دهد که سیستم عامل خود را دوباره بازسازی کنید. برای این کار اول نیاز دارید که وارد مسیر bootloader شوید. مسیر های مختلفی بر روی دستگاه ها برای ورود به آن وجود دارد؛ اما در اغلب آنها می توانید از این مسیر استفاده کنید:
 اول گوشی را خاموش کنید، بعد از با فشردن همزمان کلید + (یا افزایش volume) و کلید پاور (power ) وارد بوت لودر شوید. پس از ورود به این بخش، با انتخاب گزینه ی factory reset گوشی را ریست کرده و دوباره آن را ریستارت کنید.
 هشدار: اگر از یک رام سفارشی (custom) استفاده می کنید، این کار را انجام ندهید. ریست دستگاه در چنین مواقعی، باعث غیر قابل بوت (unbootable) دستگاه شما می شود.
 ۱۶. دستگاه بر روی boot کار نمی کند
اگر گوشی شما بر روی بوت (boot) کار نکرد، از طریق مسیر safe mode، می توانید این مشکل را حل کنید. safe mode به کاربران اجازه می دهد تا همه برنامه هایی که خودبخود اجرا می شوند و باعث اختلال در عملکرد گوشی می شوند را از کار بیاندازد(disable). همچنین از safe mode می توانید مواقعیﮐﻪ دستگاه اندرویدی ﺑﺼﻮرت مداوم ﻫﻨﮓ ﻣﯽﮐﻨﺪ ﻭ ﯾﺎ ﻧﺼﺐ ﻧﺮﻡﺍﻓﺰﺍﺭﯼ ﺑﺎﻋﺚ ﺍﯾﺠﺎﺩ اختلال در ﮔﻮﺷﯽ می شود نیز استفاده کنید.ﺑﺮﺍﯼ ﻭﺭﻭﺩ ﺑﻪ ﺣﺎﻟﺖ safe mode، ﺗﻨﻬﺎ ﮐﺎﻓﯿﺴﺖ ﮐﻪ ﮐﻠﯿﺪ power ﺭﺍ ﻧﮕﻪ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺗﺎ ﺑﺎ ﭘﻨﺠﺮﻩ ﺧﺎﻣﻮﺵ دستگاه ﻣﻮﺍﺟﻪ ﺷﻮﯾﺪ. ﺣﺎﻝﮐﺎﻓﯿﺴﺖ ﮐﻪ ﺩﺳﺖ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺮ ﺭﻭﯼ power off ﻧﮕﻪ ﺩﺍﺭﯾﺪ ‏( ﺁﻥ ﺭﺍ ﺭﻫﺎ ﻧﮑﻨﯿﺪ‏) ﺗﺎ ﭘﯿﻐﺎﻡ ﺩﯾﮕری ﺑﺮﺍﯼ ﺷﻤﺎ ﻧﻤﺎﯾﺶ ﺩﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺷﻤﺎ ﺍﻋﻼﻡ میﮐﻨﺪ ﺁﯾﺎ ﺗﻤﺎﯾﻞ ﺑﻪ ﻭﺭﻭﺩ ﺑﻪ safe mode ﺩﺍﺭﯾﺪ؟
زمانی که وارد این بخش شدید می توانید برنامه هایی را که به درستی کار نمی کنند را بردارید.
 ۱۷. گوشی من روشن نمی شود
در ابتدا برداشتن باتری را امتحان کنید. اگر باتری را نمی توانید بردارید دکمه پاور دستگاه را فشار دهید و به مدت ۱۵ ثانیه نگه دارید. اگر این راه هم موثر نبود دستگاه را به شارژر متصل کنید و دوباره ۱۵ ثانیه دیگر نگه دارید و اگر باز هم موثر نبود پس نیاز دارید تا آن را به یک مرکز خدمات برای تعمیر ببرید.
 ۱۸. کارت حافظه توسط دستگاه خوانده نمی شود
این مورد یکی از مشکلات رایج کاربران اندروید است. در این رابطه شما می توانید کارت حافظه را از طریق دستگاه فرمت کنید. این کار ممکن است بخشی از مشکلات کارت حافظه را برطرف کند. اگر قبلا این کار را نکرده اید ارزش امتحان را دارد. برای فرمت sd card به مسیر settings/storage بروید.در این مسیر"format sd card " را انتخاب کنید و تمام.
 ۱۹. نمی توانم دستگاه را به کامپیوتر وصل کنم
دو روش برای وصل گوشی به کامپیوتر وجود دارد :
استفاده از ( android debug bridge(adb و یا استفاده از(media transfer protocol(mtp . سیستم adb به کاربران اندروید اجازه می دهد که با این سیستم عامل بیشتر تعامل داشته باشند در حالی که mtp تنها اجازه می دهد که به بخش های خاصی دسترسی داشته باشید.منبع : دوره آموزش تعمیرات موبایل
 ۲۰. ریست
اگر مشکلات شما با هیچ از این را ارها برطرف نشد و یا اینکه نتوانستید از ی کمک بگیرید می توانید گزینه آ یعنی ریست (reset) را انتخاب کنید. برای این کار به مسیر settings/ backup & reset رفته و بعد گزینه reset را انتخاب کنید.


عنوان وبلاگ : دانستنیها
منبع :
برچسب ها : ۲۰ مشکل رایج کاربران اندروید همراه با راه حل - دستگاه ,استفاده ,اندروید ,حافظه ,مسیر ,گوشی ,استفاده کنید ,مسیر settings ,انتخاب کنید ,کارت حافظه ,کنید برای ,رایج کاربران اندروید

۸نکته اصلی برای فروش آسان و سریع املاک


چرا فروش املاک خود را خود تان به عهده می گیرید؟ فروش خانه خود به تنهایی و بدون کمک گرفتن از یک مشاور املاک سخت تر از آن چیزی است که شما فکر می کنید، اما شما باید کارهای دیگری نیز انجام دهید. ما به شما کمک خواهیم کرد تا روند فروش خانه آسان تر کنید.
۱٫ خانه خود را زیبا بازسازی کنید
نحوه عرضه ملک اصل کار است. ظاهر تمیز و جادار بودن خانه است که یداران را به خود جذب می کند. هدف شما این است یداران را مات و مبهوت خانه خود کنید . فضای خانه را روشن کنید و ت و پرت ها را از زیر میز، اتاق ها جمع کنید و به بی نظمی ها سرو سامان دهید. از بالا تا پایین خانه را تمیز کنید . کاری کنید تا از تمیزی برق بزند. سلیقه به ج دهید مثلا، درختان را پیرایش کنید ، گل بکارید ،درهای فرسوده را تعمیر کنید، کاشی های ش ته را عوض کنید، شامپو فرش بزنید و حتی اتاق خواب های رنگ و رو رفته را دوباره رنگ آمیزی کنید، تا تقاضا برای خانه خود را افزایش دهید. همچنین مطمئن شوید که خانه شما خوش بو است. از یک همسایه دعوت کنید تا مانند یک یدار نظرش را به بگوید .
۲٫ درست قیمت گذاری کنید.
مراقب باشید که بیش از حد قیمت گذاری نکنید. بیش از حد قیمت گذاشتن در زمان فروش خانه انگیزه یدار را کاهش می دهد، و خانه های رقیبان را از نظر قیمت بهتر نشان می دهد، و ممکن است بعد از ارزی ها در خواست وام شما رد شود. بزرگترین دلیل عدم موفقیت یک فروشنده در فروش رضایت بخش خانه خود همین بیش از حد قیمت گذاشتن آن است. بازار فروش مسکن قیمت ها را به شما تحمیل می کند و شما را وادار به پذیرش قیمتی که مورد نظر شما نیست می کند. . یکی از بهترین روش های برای قیمت گذاری درست بررسی قیمت خانه هایی شبیه به خانه شما است، که اخیرا در همان حوالی به فروش رفته است. با فروشندگان خانه صحبت کنید ، یداران و لیست املاک و مستغلات رو مه های محلی خود را بررسی کنید .به طور معمول، اگر شما قیمت خانه خود را ۵ تا ۱۰ درصد بالاتر از قیمت بازار عرضه کنید ، احتمال بیشتری وجود دارد با پیشنهاد قیمتی نزدیک به ارزش واقعی خانه خود معامله را فیصله دهید. همچنین ممکن است قیمت هر مترمربع را با خانه های دیگر همان حوالی مقایسه کنید. اگر خانه شما امکانات بیشتری داشته باشد ، اغلب قیمت بالاتری برای فروش آن در نظر می گیرید. آسان ترین راه برای قیمت گذاری دقیق خانه شما تماس با یک مشاور املاک در محل شما است.
۳٫ یک مشاور املاک با تجربه به کار بگیرید
حتی اگر از نظر شما یک هزینه اضافی باشد ، استخدام یک مشاور املاک برای حفظ سود شما در طول فرآیند معامله کاری عاقلانه است . یک مشاور املاک با تجربه و قابل اعتماد می تواند به شما در ارزی پیشنهادات پیچیده (با شرایط گوناگون)، گرفتن وام و بستن قرارداد به شما کمک کند.
۴٫خانه خود را در بازار عرضه کنید .
خانه خود را در معرض فروش قرار دهید، در معرض فروش قرار دهید، در معرض فروش قرار دهید. می بینید که چطور فروشندگان به سرعت خانه خود را می فروشند.
 ۵٫ مذاکره کنید و یک پیشنهاد را بپذیرید
زمانی که یک یدار خانه پیشنهادی به شما ارائه می دهد (اغلب به طور مستقیم یا از طریق خود)، شما باید با مشاور املاک خود م کنید. بسیاری از پیشنهادات خانه شما می تواند پیچیده و حاوی مواردی باشد که به نفع یدار است. قیمت ید همه چیز نیست .با دقت سایر شرایط و موارد قرارداد را بررسی کنید. اتفاقات پیش بینی نشده می تواند راه های گریز قانونی را ببندد و معامله را فسخ کند.
۶٫صلاحیت مالی یدار را بررسی کنید
آیا یدار از قبل تایید شده است ؟ چه قدر وام می گیرد؟ وام دهندگان اغلب از ضامن شدن یک معامله ای که در آن قیمت ید نزدیک به قیمت خانه های مشابه آن در بازار است ولی یدار۱۰ درصد کمتر از این قیمت را پیشنهاد می کنند ، خودداری می کنند. در این وضعیت ممکن است یدار نتواند وام بگیرد .منبع : فروش خانه در تهران
۷٫از بازار ید املاک خود با خبر شوید
نحوه ارزی یک پیشنهاد بسته به شرایط بازار متفاوت است. اگر بازار مسکن اد باشد، تصور اینکه در معرض آسیب هستید به ذهن شما خطور می کند، به خصوص اگر اوضاع فعلی شما را تحت فشار قرار دهد. اگر بازار داغ است، با احتمال زیاد پیشنهادهای مختلفی به شما می شود. در زمانی که بیش از یک پیشنهاد به شما می شود بااحتیاط عمل کنید زیرا با قبول پیشنهاد دو یدار دچار مشکل قانونی می شوید . در مواردی که به شما قیمت های بالاتری را وعده می دهند ولی در زمان بستن قرارداد ع آن مشاهده می شود، نیز محتاط باشید. مذاکره بخش مهمی از روند فروش خانه است.
۸٫زمان انعقاد قرارداد را در نظر بگیرید
یدار ملک در زمان بستن قرارداد یک بازبینی اجمالی برای ب اطمینان از تکمیل تعمیرات مقرر و اینکه خانه در همان وضعیتی است که در زمان ارائه پیشنهاد بود ، انجام می دهد. اگر در این مرحله مشکلی ایجاد شود ، در انتقال سند با مشکل مواجه می شوید. معمولا انعقاد قرارداد ۳۰ تا ۴۵ بعد از امضای قرارداد انجام می شود. در زمان بستن قرارداد همه پول ها جمع می شوند ، همه وام های معوق و حق رهن پرداخت می شود، انتقال سند انجام می شود. فروشندگان خانه درآمدهای حاصل از سرمایه گذاری ملک خود را طی ۲ یا ۳ روز آینده دریافت خواهد کرد.

عنوان وبلاگ : دانستنیها
منبع :
برچسب ها : ۸نکته اصلی برای فروش آسان و سریع املاک - خانه ,قیمت ,املاک , یدار ,قرارداد ,بازار ,مشاور املاک ,فروش خانه ,قیمت گذاری ,بستن قرارداد ,معرض فروش

در پوکت به کدام اقامتگاه های خانوادگی سر بزنیم؟

افرادی که می خواهند با خانواده خود سفری به پوکت تایلند داشته باشند، ممکن است نگران ک ن و گذران اوقات فراغت و تفریح آن ها باشند، اما در پوکت همه تفریحات و فعالیت های مورد علاقه ک ن وجود داشته و می توان گفت این شهر، محل مناسبی برای گردشگران خانوادگی محسوب می شود. در صورتی که نخستین بار است به این شهر سفر می کنید، بهتر است یک هتل خانوادگی را برای خود رزرو کنید. شما به محلی نیازمندید که مناسب همه سنین باشد و چرا که در این صورت امکانات تفریحی برای همه سنین، در آن وجود خواهد داشت و ک ن شما نیز دچار خستگی و نمی شود و در عین حال شما نیز می توانید به تمدد اعصاب خود در کنار ساحل پرداخته و از لحظات خود لذت ببرید. بنابراین مهم است که محل اقامت انتخ شما از نظر امکانات راحتی و آسایش و نیز از نظر تفریحی و سرگرمی مناسب شما و خانواده اتان باشد.
هر محل اقامتی دارای محاسن و معایبی برای مسافران خانوادگی است. علاوه بر آن، در این فهرست اقامتگاه ها و هتل هایی در پوکت (phuket) معرفی می شوند که بهترین هتل های مناسب مسافران خانوادگی به حساب می آیند. این هتل ها با توجه به هزینه و امکانات شان برای ک ن و خانواده ها به چهار دسته تقسیم می شوند. از امکاناتی که هتل ها می توانند برای خانواده ها ارائه دهند می توان به اتاق ک ن متصل به اتاق والدین، است ک ن، تخت خواب نوزاد یا کودک، در صورت وم محیط تمیز و پاک و دسترسی آسان به حمل و نقل اشاره کرد.
اقامت گاه ساحلی کاتاثانی پوکت (katathani phuket beach resort )
اقامت گاه ساحلی کاتاثانی پوکت یک هتل خاص است که بسیاری از مسافران، آن را برای سفرهای جدید خود، دوباره رزرو می کنند. این اقامت گاه دارای ۴۷۹ اتاق و سوئیت است که همگی از بالکن و تراس رو به اقیانوس برخودار هستند و می توان گفت که به است ها یا باغ های استوایی مجهز هستند. اقامت گاه کاتاثانی دارای فضایی خانوادگی و دوستانه در دو بخش جداگانه، شش است شنا و زمینی بسیار بزرگ به همراه ساحلی گسترده با حدودا ۸۵۰ متر طول است، به طوری که این ساحل اصلا دچار شلوغی و ازدحام نخواهد شد.
اقامت گاه سنتارا کاتای پوکت (centara kata resort phuket)
اقامت گاه سنتارا کاتای پوکت در ساحل کاتا، در ساحل غربی سبز پوکت قرار گرفته است که بهترین اقامت گاه برای گردشگران به حساب می آید. ساحل کاتا در حدود هشت کیلومتر از مراکز سرگرمی – تفریحی و کلوپ های شبانه پوکت با نام پاتونگ (patong) فاصله دارد. این اقامت گاه به سبک سنتی تایلندی طراحی شده در حالی که از همه امکانات مدرن و پیشرفته برخوردار است و محلی دلپذیر برای گذران تعطیلات و لذت بردن از تفریحات محسوب می شود. می توان گفت این اقامت گاه دارای اتاق های مجلل ۳۰ مترمربعی، اتاق های مجلل خانوادگی ۳۰ مترمربعی، سوئیت های خانوادگی ۶۰ متر مربعی و سوئیت های دو خوابه خانوادگی ۹۰ متر مربعی است.
مربعی است.
اقامت گاه ارتفاعات ساحلی (the beach heights resort )
اقامت گاه هشت طبقه ارتفاعات ساحلی با نمایش دادن اتاق هایی با طراحی متفاوت از فرهنگ و سنت مناطق (lanna – siam – i-saan) و جنوب تایلند یک انتخاب برازنده برای گردشگران به حساب می آید. با اقامت در اقامت گاه ارتفاعات ساحلی حس زندگی در محیطی روستایی و پر از آرامش را به دست خواهید آورد. این محیط آرام تنها ۴۰۰ متر از بخش های طبیعی و طبیعت دست نخورده ساحل کاتا فاصله دارد و علاوه بر آن جاذبه های توریستی و بخش های دیدنی جزیره بسیار زیبای پوکت به آسانی در دسترس گردشگران قرار دارد.
بهترین هتل های خانوادگی در  ساحل بانگتائو (bangtao)
ویلای برکه دوسیت تانی لاگونا (dusitthani laguna pool villa )
خانه های ییلاقی و یا ویلاهای برکه دوسیت تانی لاگونا بسیار مجلل با امکات عالی هستند که در بخش شمالی اقامت گاه دوسیت (dusit resort) واقع شده اند. این ویلاها از چشم انداز زیبای دریاچه لاگونا و ساحل پوشیده شده از کاج های استوایی بانگتائو (bangtao beach) برخوردار هستند. این ویلاهای دو طبقه ای، دارای امکانات و تزئیناتی آمیخته به هر دو سبک تزئینات اروپایی و تایلندی هستند. لازم به ذکر است که این اقامت گاه ورود مشتریان خود را با نوشیدنی و شکلات خوش آمد می گوید و در طول اقامت آنها انواع نوشابه ها و آب را به صورت رایگان در اختیار آنها قرار می دهد.
آنگسانا لاگونا پوکت (angsana laguna phuket)
قطعا می توان گفت که آنگسانا (angsana) یک محل خانوادگی بوده که در کناره ساحلی ۶۰۰ تاری مجموعه لاگونا (laguna) قرار گرفته است. آنگسانا در داخل یک جزیره واقع شده و به مجموعه آبراه های دریایی دسترسی داشته و دارای سه کیلومتر طول ساحلی قابل توجه و زیبای بانگتائو با امکانات عالی و ظاهری برازنده است. این اقامت گاه با داشتن بهترین کلوپ بازی برای ک ن و است ی بزرگ با طراحی محیط برکه طبیعی با شن های ساحلی واقعی، می تواند اقامت گاه مناسبی برای یک خانواده به حساب آید.
اقامت گاه سان وینگ و ساحل چشمه آبگرم بانگتائو (sunwing resort & spa bangtao beach)
گردشگران و مسافرانی که با خانواده خود سفر می کنند، می توانند از محیط بهشتی و زیبای این اقامت گاه لذت ببرند. از آن جهت که این اقامت گاه برای خانواده بسیار مناسب بوده، دارای امکاناتی همچون آشپزخانه کوچک (البته بدون آون)، اتاق هایی با امکانات لازم برای نوزادان و ک ن، باغ کوچک و است است که البته به نظر می رسد بیشتر برای خانواده های جوان مناسب باشد.منبع : تور پاتایا
لازم به ذکر است که اقامت گاه سان وینگ برای خانواده هایی که به فعالیت های مختلف و تفریحات گوناگون علاقه مند هستند، برنامه هایی خاص دارد که به طور هفته ای تغییر می کنند. علاوه بر این، امکان فعالیت هایی چون نمایش های مختلف، طراحی صورت، نمایش ، نمایش های آکروباتیک یا بندبازی، بازی بسکتبال آبی و غیره در این اقامت گاه وجود دارد.


عنوان وبلاگ : دانستنیها
منبع :
برچسب ها : در پوکت به کدام اقامتگاه های خانوادگی سر بزنیم؟ - اقامت ,پوکت ,خانوادگی ,ساحل ,خانواده ,ساحلی ,برای خانواده ,ارتفاعات ساحلی ,برای گردشگران ,اتاق هایی ,فاصله دارد

سوغاتی های پوکت چیست؟

ید سوغاتی یکی از مهمترین بخش های تجربه سفر است. نکته مهم در پیدا سوغاتی خوب این است که چیزی باشد که شما را یاد تعطیلات لذتبخش خود بیندازند و  با نگاه به آن ذهن شما یاد خاطرات شیرین سواحل سفید، درختان نخل، پر شور و غذاهای خوشمزه پوکت بیفتد، می خواهیم بدون اینکه پول زیادی ج کنیم یا در بازارهای شهر زیاد بگردیم این سوغاتی را پیدا کنیم، لیستی از چهار سوغاتی محبوب پوکت و اینکه از کجا می توانید آن ها را با قیمت مناسب ب ید تهیه کرده ایم
۱٫ تی و زی وش
وقتی که پوکت هستید باید حتما یک تی مناسب داشته باشید. یکی از نشانه هایی که می گوید شما به تایلند رفته اید داشتن تی هایی است که در تاریکی شب برق می زند. این لباس ها طراحی های بسیاری دارند که بعضی از آن ها در کشور بسیار معروف است. اگر یک کم بیشتر در مغازه ها بگردید می توانید تی ی با طرح متفاوت و زیبا پیدا کنید. کیفیت و جنس این لباس ها با هم فرق می کند اما قیمت  آن ها خیلی کم است و معمولا بیشتر از ۲۰۰ بات نمی شود. می توانید آن را در بازار آ هفته که در جاده غربی چائو فا در بیرون شهر پوکت ب ا می شود ب ید.
۲٫ فیل و قورباغه
فیل دقیقا به معنی سرزمین لبخندها ست و خیلی از گردشگران با رفتن به تایلند فیل سواری می کنند. شما می توانید خانه های خود را با مجسمه هایی که شبیه این حیوانات باشکوه هستند و از چوب، ف یا سنگ در سایزهای مختلف درست شده اند تزئین کنید. وقتی که آن ها را به خانه بردید بهتر است در جایی کنار در ورودی قرار دهید. اگر فیل دوست نداشتید قورباغه کوچک چوبی هم می تواند انتخاب خوب باشد، اگر دسته ای که در کنار این قورباغه چوبی قرار دارد را تکان دهید از خود صدا در می آورد. قیمت هر دوی این مجسمه های کوچک از ۵۰ بات شروع می شود. بهترین محل برای ید این مجسمه ها رفتن به ا پو پوکت است که شبیه بازار آ هفته هاست ولی آن شلوغی را ندارد.
۳٫ گل صابونی
یکی از نمادهای قابل توجه تایلند گل های زیبای آن است. ممکن است همین که به هتل رسیده باشید یک حلقه گل ارکیده به شما داده باشند اما گل های طبیعی زود پژمرده می شوند و مطمئنا نمی توانید آن ها را تا خانه ببرید. خوشبختانه راهی وجود دارد که می توانید هم نمونه ای از گل های زیبای این کشور و هم صنایع دستی و هنر آن ها را به عنوان سوغاتی از این سرزمین به خانه ببرید . گل صابونی همانطور که از اسمش معلوم است از صابون های خوشبو درست شده و در ظاهر خیلی شبیه گل های واقعی است. برای ید آن می توانید به بازار عبادتگاه کارون بروید و آن ها را با قیمت مناسبی که معمولا بیشتر از ۱۰۰ بات نمی شود تهیه کنید.منبع : ارزانترین نرخ تور پاتایا
۴٫ پارچه و ابریشم
شاید معروف ترین صادراتی که تایلند دارد ابریشم های با کیفیت آن باشد، طراحی روی پارچه هم به ویژه در پوکت خیلی معمول است. با توجه به کیفیت مناسب و طراحی های پیچیده و زیبایی که دارند از قیمت مناسبی برخوردارند. شما به راحتی می توانید روسری، کروات، ساری، پیراهن، رومیزی، روبالشتی و … را در غرفه بازارها و فروشگاه های مشخص پیدا کنید یا می توانید پیش خیاط بروید تا برایتان لباس ابریشمی بدوزد. حواستان به ابریشم های ارزان که از پلی استر درست شده، باشد که معمولا با قیمت ارزانی که دارند قابل شناسایی هستند. برای ید یک روسری ابریشمی خوب باید حدود ۵۰۰ بات پول بدهید.


عنوان وبلاگ : دانستنیها
منبع :
برچسب ها : سوغاتی های پوکت چیست؟ - توانید ,پوکت ,سوغاتی ,قیمت ,پیدا ,خانه ,برای ید ,قیمت مناسبی ,خانه ببرید ,پیدا کنید ,معمولا بیشتر

مشکلات کلی کامپیوتر و علت بروز آن

اگر بعد از فشردن دکمه power، کامپیوتر روشن نشد؟
بررسی کنید آیا سیم برق متصل است؟ آیا سر دیگر سیم برق متصل شده است؟ سوییچی که در پشت کامپیوترتان وجود دارد چک کنید. از اتصال صحیح منبع تغذیه به مادربرد اطمینان حاصل کنید. کابل برق فلاپی را چک کنید. اگر هیچ یک از این کارها نتیجه نداد در مرحله بعد هر چیزی را که به مادربرد متصل است به غیر از کابل برق، سیم دکمه power، کارت گرافیک، حافظه ram و cpu را جدا کنید. اگر باز هم سیستم بالا نمی آید یک یا دو قطعه از سیستم شما معیوب است. در این مورد به احتمال زیاد مادربرد یا منبع تغذیه case شما اشکال دارد.
اگر سیستم روشن می شود ولی بوق نمی زند یا بالا نمی آید؟
ابتدا همه اتصالات را چک کنید و دوباره امتحان کنید. در صورتی که این عمل مؤثر نبود، بهترین کار این است که مانند بالا همه چیز را به غیر از سیم دکمه power، کارت گرافیک، حافظه ram و cpu را از مادربرد جدا کرده و دوباره امتحان کنید.
اگر کامپیوتر به خوبی شروع به کار کرد کامپیوتر را خاموش کنید و هر بار یک قطعه را متصل کرده و سپس کامپیوتر را روشن کنید تا جایی که مشکل را پیدا کنید ولی اگر کامپیوتر اصلا‎‎ً روشن نشد احتمالاً یک یا چند قطعه معیوب دارید(cpu ،ram، مادربرد و منبع تغذیه).
کامپیوتر روشن می شود و متناوبا‎ً بوق می زند، بالا می آید؟
ببینید آیا حافظه ram شما بدرستی نصب شده است اگر لازم است آن را بیرون آورید و دوباره جا بزنید.
سیستم روشن می شود یک سری بوقهای سریع می زند، بالا نمی آید؟
ببینید آیا کارت گرافیک به درستی روی اسلات agp نشسته است یا خیر.اگر مقدار کمی از کارت گرافیک خارج از اسلات agp باشد سیستم بالا نمی آید.
چند مشکل دیگر هم وجود دارد که بوسیله این بوقها شناسایی می شود اما دو مورد بالا معمول ترین موارد هستند.
اگر سیستم بالا می آید ولی مشکلاتی را مشاهده می کنید در این جا دو مشکل عمده ذکر می شود. کامپیوتر شما در هنگام نصب سیستم عامل بارها از حرکت باز می ایستد علت آن می تواند گرمای cpu باشد بخصوص cpu های شرکت amd یا cpu های قدیمی تر شرکت intel. چک کنید آیا فن cpuبخوبی عمل می کند و چک کنید آیا هیت سینک (قطعه آلومینیومی که روی cpu نصب شده و معمولاً رنگ سیاه دارد) بخوبی نصب شده است و با سطح cpu کاملاً موازی است. مطمئن شوید از هیت سینکی استفاده می کنید که ساخت سازنده cpu شماست. هیت سینک اگر درست نصب شود بیش از آنچه نیاز است خنک کاری انجام می دهد.منبع : دوره تخصصی آموزش تعمیر کامپیوتر
مشکلات زیادی درسیستم عامل همراه با صفحات آبی که ظاهر می شود دارید؟
خطاهایی که در هنگام کپی فایل های set up بوجود می آیند بخصوص در ویندوز 2000 و xp، به احتمال زیاد نشانه وجود مشکل در حافظه ram شماست. این امکان هم وجود دارد که مشکل از هارد دیسک شما باشد اگر خطاها همراه با صفحات آبی است که در آنها page fault دیده می شود یقیناً مشکل از حافظه ram شماست.


عنوان وبلاگ : دانستنیها
منبع :
برچسب ها : مشکلات کلی کامپیوتر و علت بروز آن - کامپیوتر ,سیستم ,مشکل ,روشن ,حافظه ,مادربرد ,سیستم بالا ,منبع تغذیه ,وجود دارد ,دکمه power، ,دوباره امتحان ,کارت گرافیک، حافظه

از کجا میتونم بدونم که باید کدام ترمینال فرودگاه مهرآباد برم ؟

یکی از سوالات متداول مسافرانی که بلیط هواپیما تهیه میکنند و پروازشان از فرودگاه مهرآباد انجام می شود، این است: «باید به کدام ترمینال بروم؟» فرودگاه مهرآباد چهار ترمینال دارد که ترمینال های ۱ و ۲ :  ورود و وج پروازهای داخلی اند، ترمینال ۴ مخصوص وجیِ مسافران پروازهای داخلی است و ترمینال ۶ تنها مخصوص ورودی پروازهای داخلی است. یعنی اگر  شما از تهران به شهر دیگری سفر می کنید، بسته به این که پروازتان متعلق به کدام شرکت هواپیمایی باشد، باید از یکی از ترمینال های ۱ یا ۲ یا ۴ سوار هواپیما شوید. اما اگر از شهر دیگری به تهران سفر می کنید، بعد از وج از هواپیما، وارد یکی از ترمینال های ۱ یا ۲ یا ۶ خواهید شد.منبع : بلیط هواپیما تهران تبریز
 ترمینال های وجی :
ترمینال ۱: کیش ایر، زاگرس
ترمینال ۲: ایران ایر، ایرتور، آتا، قشم ایر، معراج، نفت
ترمینال ۴: ماهان، کاسپین، آسمان، اترک، تابان، ان
 ترمینال های ورودی :
ترمینال ۲:کیش ایر، زاگرس ، آتا ، قشم ایر ، معراج، نفت، ایران ایر، ایران ایرتور
ترمینال ۶ : آسمان، ماهان، تابان، کاسپین، اترک


عنوان وبلاگ : دانستنیها
منبع :
برچسب ها : از کجا میتونم بدونم که باید کدام ترمینال فرودگاه مهرآباد برم ؟ - ترمینال ,ایر، ,پروازهای ,تهران ,ترمینال های ,هواپیما ,فرودگاه مهرآباد ,ایران ایر، ,پروازهای داخلی ,کدام ترمینال ,بلیط هواپیما

پوکت بهتر است یا سامویی؟

سفر به تایلند خیلی آسان است و بیشتر گردشگرانی که عاشق سواحل زیبا و غواصی در آب های رنگارنگ هستند آرزوی سفر به این کشور را دارند اما قسمت سخت ماجرا وقتی است که مجبور شویم از بین جزایر رویایی تایلند یکی را برای سفر انتخاب کنیم اینجاست که دو دل می شویم و دنبال بهترین جزیره می گردیم! پوکت و سامویی (samui) دو جزیره معروف تایلند هستند که هر سال میلیون ها گردشگر را به خود می بینند پس عجیب نیست که اگر قرار باشد به یکی از این دو جزیره برویم انتخاب کمی برایمان سخت باشد.
پوکت: پوکت بزرگ ترین جزیره تایلند است و در جنوب کشور در دریای آندامان قرار دارد. فاصله این جزیره تا بانکوک ۸۶۲ کیلومتر است و با پل های مدرنی که زده شده راحت می توانید از این جزیره خودتان را به خشکی های تایلند برسانید. این جزیره ۲۱ کیلومتر عرض و ۴۸ کیلومتر طول دارد، پاتونگ مهمترین شهر توریستی اش است و فاصله اش تا فرودگاه حدود ۴۵ دقیقه است.
ساوئی: ساموئی سومین جزیره بزرگ کشور است و در خلیج تایلند قرار دارد. محل دقیق ساموئی در ۷۰۰ کیلومتری جنوب بانکوک و فاصله آن تا سواحل شرقی ۸۰ کیلومتر است. این جزیره ۲۵ کیلومتر طول و ۲۱ کیلومتر طول دارد و محل آن در پارک ملی دریایی «آنگ تانگ» باعث شده که یکی از بهترین محل های دنیا برای غواصی به شمار بیاید. توریستی ترین سواحل این جزیره چاونگ و لامائی هستند و در بخش غربی آن سواحل دنج زیادی هست.
دسترسی
   پوکت:  از راه زمینی، دریایی و هوایی می توانید به پوکت بروید. در هر کدام از ای تایلند که باشید می توانید با اتوبوس یا قطار از روی پل های جاده ای، سفر خیلی ارزانی به این جزیره داشته باشید.
 ساموئی: سفر به ساموئی فقط از راه هوا و دریا ممکن است و مسیر زمینی ندارد. هر روز پروازهایی از پوکت، بانکوک و کوالالامپور به این جزیره انجام می شود که هزینه بلیط آن کمی گران است.
از نظر دسترسی، رفتن به پوکت راحت تر است. فرودگاه بزرگ پوکت و راه های جاده ای و ریلی، دسترسی به پوکت را آسان تر می کند.
آب و هوا
پوکت:  پوکت آب و هوایی استوایی دارد و این یعنی در تمام طول سال گرم است. در فصل بارندگی (سپتامبر و اکتبر (شهریور و مهر)) متوسط بارندگی های آن معمولی ست، باران در مدت کم ولی با شدت زیاد می بارد اما همچنان زمان مناسبی برای سفر است چون قیمت ها ارزان است و روزهای آفت زیادی دارد.
ساموئی: این جزیره هم آب و هوای استوایی دارد اما دارای سه فصل مجزاست: فصل بارندگی، فصل خشک، فصل گرم. هوا مثل پوکت همیشه گرم است اما در فصل بارندگی، بارش های سنگینی دارد و غواصی در این زمان اصلا توصیه نمی شود. فصل خشکش بین دسامبر تا فوریه (آذر تا بهمن) و فصل گرمش مارس و آوریل (اسفند و فروردین) است. از آوریل تا اکتبر (فروردین تا مهر) آب و هوای خوبی دارد.
سفر به کدام جزیره گران تر است؟
هزینه اقامت، غذا و تفریحات مختلف در این دو جزیره تقریبا مثل هم است هرچند که هزینه رسیدن به پوکت نسبت به ساموئی کمی ارزان تر تمام می شود. پوکت به خاطر مراکز ید بزرگ و رستوران های زیادی که دارد معمولا گردشگران را بیشتر توی ج می اندازد و در مقابل هزینه اقامت در سامویی نسبت به پوکت کمی بیشتر است.
سواحل
پوکت: سواحل پوکت به داشتن چشم اندازهای دل فریب و تفریحات ساحلی لذتبخش معروف است. اگر به پاتانگ، شلوغ ترین ساحل این جزیره بروید پر انرژی و غذاهای خوشمزه شما را غافلگیر می کنند. انی که سواحل خلوت تر را دوست دارند هم در پوکت گزینه های زیادی دارند.
ساموئی:  درست است که سواحل ساموئی نسبت به پوکت کوچکتر و ت تر هستند اما عاشقان غواصی را دلباخته می کنند. بیشتر سواحل ساموئی چشم اندازهای خیره کننده از خلیج تایلند دارند که این می تواند برای انی که به دنبال استراحت در سواحل هستند محل مناسبی باشد. چاونگ و لامائی دو ساحل شلوغ این جزیره اند اما در نقاط مختلف آن سواحل دنج و خلوت هم زیاد  است.
تفریحات
در هر دوی این جزایر می توانید تفریحاتی مثل پاراسیلینگ، قایق سواری و جت اسکی را تجربه کنید. هر دوی این جزیره ها از نظر تاریخی و فرهنگی جاذبه های زیادی دارند و معماری عبادتگاه هایشان چشم نواز است. پوکت زندگی اجتماعی شلوغ تری دارد و مراکز ید بیشمارش انی که عاشق ید هستند را راضی می کند.منبع : تور لحظه آ ی پوکت
غذا
در هر دوی این جزیره ها می توانید فست فودهای زنجیره ای و رستوران های خوبی را پیدا کنید. هر دو جزیره به داشتن غذاهای دریایی تازه معروف هستند.


عنوان وبلاگ : دانستنیها
منبع :
برچسب ها : پوکت بهتر است یا سامویی؟ - جزیره ,پوکت ,سواحل ,تایلند ,ساموئی ,کیلومتر ,زیادی دارند ,سواحل ساموئی ,مراکز ید ,استوایی دارد ,خلیج تایلند

پوکت یا کر ؟ سفر به کدام یک بهتر است؟

در میان سواحل و جزایر زیادی که تایلند دارد کر و پوکت دو جواهر واقعی هستند که دیدن از مناظر خارق العاده و بی بدیل آن ها را نباید از دست داد. کر که در جنوب تایلند قرار دارد از چندین جزیره تشکیل شده و خلیج فانگ نگا آن را از جزیره پوکت جدا کرده است. این دو جزیره زیبا با جاذبه های طبیعی زیادی که در گوشه و کنار آن ها جا خوش کرده است مدت هاست که گردشگران را به این محل می کشانند. اینکه بین پوکت یا کر کدام را برای سفر انتخاب کنیم مثل این است که بخواهیم بین دو ماجراجویی هیجان انگیز چتربازی و پرش از ص ه را یکی را انتخاب کنیم! مناظر زیبا و تفریحات ماجراجویانه زیادی که در این دو منطقه وجود دارد واقعا انتخاب را سخت می کند
ویژگی های جغرافیایی: این جزایر هر دو در بخش جنوبی تایلند قرار دارند. برای اینکه یک تصور ذهنی از میزان بزرگی این جزایر داشته باشید خوب است بدانید که پوکت ۵۴۳ کیلومتر مربع مساحت دارد و از ۳۰ جزیره کوچک تشکیل شده است. کر ۴۷۰۹ کیلومتر مربع مساحت و ۸۰ جزیره مختلف دارد.
ویژگی کلی: در پوکت فقط کوه و ساحل وجود دارد اما در کر می توانید جنگل های کرنا و ص ه های سنگ های آ ی که زیبایی خاصی به سواحل آن داده را هم ببینید.
آب و هوا: هر دو منطقه، آب و هوای گرمسیری موسمی دارند اما در کر نسبت به پوکت باید انتظار بارندگی بیشتری داشته باشید.
بهترین زمان برای سفر: بهترین زمان برای رفتن به پوکت دسامبر تا مارس (آذر تا اسفند) در حالی که برای رفتن به کر بهترین ماه اکتبر تا آوریل (مهر تا فروردین) است.
تعداد گردشگران سالانه: پوکت گردشگران بیشتری دارد، کر بزرگ تر اما تعداد گردشگران آن کمتر است.
هزینه سفر: پوکت نسبتا گران است، هزینه متوسط اقامت در هتل برای دو نفر در هتل ۳ یا ۴ ستاره حدودا ۱۰۰۰۰ بات است اما همان هتل در کر حدود ۵۰۰۰ بات می شود.
تفریحات: وقتی صحبت از تفریحات به میان می آید پوکت قابل مقایسه با کر نیست (منظورم این است که پوکت بهتر است). در پوکت می توانید بر فراز ساحل زیبای دریای آندامان هلیکوپتر سواری کنید و جزیره و سواحل خیال انگیزش را از زاویه ای دیگر ببینید. در این جزیره یک آکواریوم زیردریایی انتظار شما را می کشد، آکواریومی که از جاذبه های پرطرفدار این جزیره است. در این آکواریوم که به تازگی جدید و مدرن شده می توانید هزاران ماهی رنگارنگ و موجودات آبزی استوایی و عجیب ببینید. اما در کر با تفریحاتی متفاوت از پوکت روبرو می شوید. در اینجا می توانید در طبیعت دل انگیز جنگل های کر سافاری کنید و در چشمه های آب گرم پارک های ملی و جنگل ها تنی به آب بزنید، بازارهای خیابانی از دیگر جاذبه های معروف کر است که در آن می توانید غذاهای محلی ارزان هم پیدا کنید.منبع : تور پوکت پاییز 96
غذا: اگر عاشق غذاهای خیابانی هستید پوکت برای شما مثل بهشت می ماند، پنکیک ها، میوه های تازه و قهوه های خیابانی این جزیره را حتما امتحان کنید. اما اگر می خواهید غذاهای اصیل تایلندی و غذاهای دریایی بخورید به کر بروید.


عنوان وبلاگ : دانستنیها
منبع :
برچسب ها : پوکت یا کر ؟ سفر به کدام یک بهتر است؟ - پوکت ,کر ,جزیره ,توانید ,گردشگران ,غذاهای ,بهترین زمان ,زمان برای ,برای رفتن ,تعداد گردشگران ,مربع مساحت

توصیه هایی برای مصرف باتری لپ تاپ

ایجاد تعادل در مصرف انرژی صفحه نمایش می تواند برای شما بالاترین میزان طول عمر باتری را به ارمغان بیاورد. این موضوع را بدانید که علاوه بر این مسائل تمام نرم افزارهایی که به صورت خ ر در زمان روشن شدن رایانه شما اجرا می شوند و در نوار ابزار پایین دسکتاپ قرار می گیرند، به سرعت شارژ باتری شما را مصرف خواهند کرد. با جلوگیری از اجرای آن ها می توانید تا حد زیادی باعث بهینه شدن مصرف باتری لپ تاپ خود شده و به طول عمر آن اضافه کنید.
از شارژ مداوم پرهیز کنید
بسیاری از کاربران با شارژ مداوم به باتری ضربه می زنند و برخی دیگر با مصرف تا حد آ شارژ به نوع دیگری باعث کاهش طول عمر باتری خواهند شد.یک نکته بسیار مهمی که باید در هنگام ید لپ تاپ به آن توجه داشته باشید این است که بعد از ید بهتر است که از لپ تاپ خود استفاده کنید تا شارژ آن به صورت کامل به اتمام برسد، بعد از این که خاموش شد، رایانه خود را به مدت ۱۲ ساعت به شارژ بگذارید و در حین این مدت از آن استفاده نکنید.یادتان باشید که اگر باتری لپ تاپ شما مدام در حال شارژ باشد از طول عمر باتری لپ تاپ به سرعت کاسته خواهد شد.
ارتباط هارددیسک با باتری
هر چه هارددیسک شما کارش را به صورت سریع تری انجام دهد، تقاضای کم تری برای باتری ارسال خواهد شد.به ایـن ترتیب اگر یک هارددیسک مرتب داشته باشید، کارایـی باتری لپ تاپتان تا بیشترین حد ممکن افزایش پیـدا خواهد کرد. برای این منظور بهتر است که هر چنـد وقت یک بار عملیات دیفراگ را انجام دهید و حتمـا در حین انجام آن لپ تاپ خود را به برق وصل کنید.اگر مصرف برق هارددیسک کمتر شود، باتری شما مدت زمان بیشتری شارژ نگه خواهد داشت.
 تمیز نگه داشتن باتری و لپتاپ
تمیز نگه داشتن لپ تاپ و باتری یکی از مسائل مهمی است که می تواند در این زمینه به شما کمک کند. اگر اتصالات باتری را تمیز نگه دارید و هر چند وقت یک بار با کمک یک پارچه و کمی الکل این اتصالات را تمیز کنید، این کار باعث خواهد شد که عملیات مبادله انرژی در میان باتری و لپ تاپ به نحو آسان تری صورت پذیرد.منبع : آموزش تعمیرات لپ تاپ
اگر فکر می کنید که با استفاده ن از باتری می توانید آن را سالم نگه دارید، باید بدانید که سخت در اشتباه هستید. باتری شارژ شده را تا مدت طولانی بدون استفاده نگذارید و بدانید که هر باتری باید تا حداکثر دو هفته بعد از شارژ مورد استفاده مجدد قرار گیرد. با رعایت این نکات می توانید امید داشته باشید که از باتری لپ تاپتان به همان اندازه که برای آن پول ج کرده اید می توانید استفاده کنید.  


عنوان وبلاگ : دانستنیها
منبع :
برچسب ها : توصیه هایی برای مصرف باتری لپ تاپ - باتری ,شارژ ,استفاده ,مصرف ,لپ تاپ ,هارددیسک ,باتری لپ تاپتان ,استفاده کنید ,داشته باشید ,شارژ مداوم ,مصرف باتری

راهنمای استفاده از لپ تاپ در تابستان یا هوای گرم

•    حدوده دمای امن
اغلب لپ تاپ ها در محدوده 10 تا 35 درجه سانتیگراد به راحتی کار می کنند. به یاد داشته باشید که اگر لپ تاپ را از هوای گرم به جای خنک تر منتقل می کنید قبل از کار با لپ تاپ باید صبر کنید تا قطعات داخلی خنک شوند. ع همین مساله نیز صادق است.
•    اتومبیل گرم
همانطور که انسان یا حیوان را داخل یک اتومبیل در هوای گرم رها نمی کنید نباید لپ تاپ و یا سایر وسایل الکتریکی مشابه را در هوای گرم داخل اتومبیل رها کنید. انجام چنین کاری به طور حتم به لپ تاپ شما صدمه می زند پون گرما برا اجزاء داخلی و خارجی لپ تاپ اصلاً مناسب نیست.
•    نور مستقیم خورشید
هرگز لپ تاپ خود را زیر اشعه مستقیم خورشید قرار ندهید حتی اگر دستگاه خاموش است اگر مجبورید در هوای آفت از لپ تاپ خود استفاده کنید به نکات زیر توجه کنید.
• از صفحه لمسی غیر براق استفاده کنید که انعکاس اشعه خورشید در آن کمتر باشد.
• از نورگیر لپ تاپ کمک بگیرید تا از تابش مستقیم خورشید به نمایشگر لپ تاپ جلوگیری شود.
•    رطوبت
رطوبت هوا در واقع میزان نمناکی هواست. محدوده امن رطوبت که لپ تاپ در این شرایط به راحتی کار می کند %10 تا %18 است. رطوبت بیش از میزان معمول باعث صدمه به قطعات داخلی می شود و مطمئناً شما تا مدتها متوجه این صدمات نخواهید بود.
•    بیرون بردن لپ تاپ
اگر از لپ تاپ خود در محیط باز و در دمای بالا استفاده می کنید حتماً از هارد درایو خارجی برای ذخیره اطلاعات استفاده کنید به این ترتیب ریسک از دست دادن اطلاعات را کاهش می دهید.
•    پیش بینی وضع هوا
اغلب در هوای گرم احتمال بروز طوفان یا منقلب شدن ناگهانی هوا زیاد است حتماً تجهیزات لام برای چنین مواقعی را به همراه داشته باشید محافظ برق و باتری خارجی اضافه برای اطمینان از ادامه کار دستگاه در مواقع ضروری مثال هایی از این تجهیزات هستند.منبع : آموزش تعمیرات لپ تاپ بصورت تخصصی
•    لپ تاپ را خنک نگه دارید
از پایه لپ تاپ برای خنک شدن بهتر و سریعتر لپ تاپ استفاده کنید. این پایه ها در رنگ ها و مدل های مختلف در بازار موجودند. پایه هایی هم وجود دارند که دارای فن هستند و به راحتی لپ تاپ شما را خنک می کنند.
•    از کیف مناسب استفاده کنید
استفاده از کیف مناسب با اندازه درست برای جابجایی لپ تاپ به حفاظت آن در برابر گرما، رطوبت و نور مستقیم خورشید کمک می کند.


عنوان وبلاگ : دانستنیها
منبع :
برچسب ها : راهنمای استفاده از لپ تاپ در تابستان یا هوای گرم - استفاده ,• ,هوای ,مستقیم ,خورشید ,رطوبت ,استفاده کنید ,مستقیم خورشید ,قطعات داخلی ,داشته باشید

کارایی یخچال

امروزه تولیدات یخچال های آب سردکن دار ( مخزن آب سرد کن دار) سبب شده است که همیشه و در همه وقت آب خنک جهت نوشیدن در اختیار شما وجود داشته باشد. یخچال های ساید باید ساید دارای تصفیه آب می باشند که باید به شکل مرتب عوض شوند تا بتوانند آب آشامیدنی مناسب و سالم را برای شما آماده کنند. البته برخی یخچال ها دارای این نیستند و جهت تصفیه نمودن آب بهتر است این بر روی آن نصب شود.
یخچال
های یخچال جهت تصفیه آب آشامیدنی بر دو نوع بیرونی و داخلی می باشد که هریک عملکرد متفاوتی را جهت تصفیه آب انجام می دهند. از جمله های یخچال موجود در بازار می توان به انواع، ساید و یخچال بیرونی فیتینگ دار نانو سیلور آنتی باکتریال، ساید و یخچال فیتینگ دار 12 اینچ، ساید و یخچال بیرونی فیتینگ دار 10 اینچ و... نام برد.منبع : دیجی پاکاب
بیرونی یخچال ساید بای ساید، برچند مدل تقسیم بندی می شوند از جمله به صورت تکی، دوتایی و یا سه تایی. هریک از این ها کار ویژه ای را جهت تصفیه نمودن آب انجام می دهد و بهتر است برای یک یخچال ساید بای ساید از یک سه مرحله بهره برده شود. اول با ظرفیت 5میکرون جهت ینگ آلودگی از جمله شن و ماسه، گل و لای، لجن، زنگ زدگی داخل لوله و... استفاده می گردد. دوم جهت از بین بردن بو، طعم بد آب و شفاف رنگ آب مورد استفاده است. سوم مقدار پی اچ آب را تنظیم می نماید.به طور معمول عمر مفید های یخچال 6تا 1 سال می باشد های داخلی حدود6ماه یکبار و های بیرونی هر 6 ماه تا یک سال باید عوض شوند. باید در زمان مقرر ها را تعویض نمود زیرا که مواد داخلی آن اشباع شده و دیگر کار تصفیه آب را انجام نمی دهد و با گذشت زمان مواد داخلی آن فاسد شده و رشد باکتری ها را زیاد می کند که همین عمر سبب سختی آب می شود.

عنوان وبلاگ : دانستنیها
منبع :
برچسب ها : کارایی یخچال - ,یخچال ,ساید ,تصفیه ,بیرونی ,داخلی , ساید ,مواد داخلی ,یخچال ساید ,یخچال بیرونی ,تصفیه نمودن ,یخچال بیرونی فیتینگ

جلوگیری از شدن موبایل

امروزه با فراگیر شدن گوشی های هوشمند، اغلب افراد صاحب یکی این گوشی ها هستند و روزانه ده ها برنامه را در آنها اجرا می کنند. اگر موبایل شما دارای سیستم عامل اندروید، ios، سیمبین، یا ویندوز موبایل است، پس شما هم صاحب یک گوشی هوشمند هستید. به گزارش پلیس فتا؛ موبایل شما به طور ناخواسته ممکن است دچار حمله های ری قرار بگیرد و اطلاعات شخصی خود را از دست بدهید. با ما در این سری از مقالات آموزش تعمیرات موبایل همراه باشید. سعی کردیم تا در این مطلب به کاربران کمک کنیم تا با رعایت برخی مسائل امنیتی، از شدن موبایل خود جلوگیری کنند. این مطلب برگرفته از سایت است .
پس نکات زیر را با دقت مطالعه کنید:
1- هر وقت میخواهید وارد سرویس ایمیل یا سایت بانکی خود شوید، آدرس را با پیشوند https وارد کنید مثلا https://gmail. به این ترتیب به شیوه ای امن به سایت مورد نظر وصل میشوید و امکان سرقت اطلاعات بسیار کم خواهد شد. تقریبا تمام سایت های بانکی و سرویس های ایمیل از پروتکل امن ssl پشتیبانی میکنند.
2- اگر ایمیل ناشناس (و مخصوصا ایمیل حاوی لینک) دریافت کردید، روی لینکهای موجود در ایمیل کلیک نکنید. زیرا رها با ارسال یک لینک حاوی کد م ب میتوانند موبایل یا تبلت شما را تحت کنترل در بیاورند. البته ایمیلهایی که از سایتهای معتبر دریافت می کنید همیشه امن هستند. (مخصوص سایت هایی که خودتان در آنها ثبت نام کرده اید)
3- اگر به بازی و یا اپلیکیشن احتیاج دارید، سعی کنید آن ها را از منابع معتبر دریافت کنید. زیرا برخی از همین app ها و بازی ها می توانند آلوده به کدهای م بی باشند که باعث بروز مشکلاتی امنیتی برای موبایل شما می شود. با وجود عدم پشتیبانی برخی از اپ استورها از کاربران ایران، سایت های فارسی معتبری هم برای نرم افزار موبایل وجود دارند.
4- اگر علاقمند به عکاسی با موبایل خود هستید و نمی خواهید که اطلاعات موقعیتی و برخی دیگر اطلاعات شخصی شما توسط ع منتشر شود، کافیست گزینه های مربوط به gps era و geo tag را غیر فعال کنید. موبایل های جدید این امکان را دارند که وقتی ع ی با موبایل خود میگیرید، اطلاعات موقعیتی شما را توسط gps دریافت کرده و ضمیمه تصویر کنند. گفتنی است این اطلاعات زمانی مشخص می شود که ع گرفته شده را توسط موبایل خود بر روی شبکه های اجتماعی منتشر کنید. اما اگر شما تصاویری را از قبل گرفته اید و هنوز آن ها را در هیچ شبکه ای به اشتراک نگذاشته اید، کافیست با نرم افزار microsoft p o tools تمامی مشخصات شخصی خود را از روی تصویر گرفته شده حذف نمایید و سپس اقدام به اشتراک گذاری کنید.
5- بلوتوث و wifi موبایل خود را در مراکز شلوغ خاموش نگه دارید (البته اگر به آنها نیازی ندارید).
6- همیشه آپدیت های منظمی برای سیستم عامل های آندروید، ویندوز فون، و ios منتشر می شود. برخی از رها از این موضوع سوء استفاده کرده و فایل های آلوده خود را به عنوان آپدیت موبایل در اینترنت منتشر می کنند. مراقب این موضوع باشید و همیشه آپدیت سیستم عامل را توسط برنامه update manager خود گوشی انجام دهید.
7- یکی از مهمترین نکاتی که باید رعایت کنید این است که هیچ گاه حساب های بانکی خود را توسط نرم افزار های ناشناس باز نکنید. بلکه از نرم افزار بانکی مخصوص بانک خود کمک بگیرید.منبع : آموزشگاه تعمیرات موبایل
نکات گفته شده در این مقاله بسیار ساده بودند. اما جالب است بدانید که بیش از 90 درصد کاربران موبایل به این نکات توجه نمی کنند. و همین باعث بروز مشکلاتی مثل شدن اطلاعات شخصی میشود.


عنوان وبلاگ : دانستنیها
منبع :
برچسب ها : جلوگیری از شدن موبایل - موبایل ,اطلاعات ,ایمیل ,سایت ,دریافت ,افزار ,اطلاعات شخصی ,اطلاعات موقعیتی ,همیشه آپدیت ,بروز مشکلاتی ,باعث بروز

کاربرد استند تبلیغاتی رومیزی

امروزه در نمایشگاه ها رقابت تنگاتنگی برای عرضه و معرفی محصولات وجود دارد و اکثر غرفه داران با استندهای حرفه ای حضور پیدا می کنند. استند رومیزی با طراحی  و گرافیک عالی می تواند برگ برنده ای برای شما در نمایشگاه باشد و مشتریان زیادی را به غرفه شما جذب کند. استند تبلیغاتی رومیزی برای شرکت های کوچک و در حال رشد بسیار مناسب است چراکه باهزینه ای پایین تبلیغاتی ایده آل دارد. طرح های گرافیکی زیبای چاپ شده روی استندها به میل و دلخواه شما انجام می گیرد و کاملا مطابق سلیقه شماست. سایز کوچک استند پل ی تبلیغاتی علاوه بر شکیل بودن، مناسب برای غرفه ها و فروشگاههای با فضای کم و محدود وکالاهای لو و گران قیمت می باشد. خلاقیت، تیم حرفه ای، کیفیت بالا، متعهد بودن برای ما بسیار مهم است و بر پایه این اصول تا به حال کار کرده ایم و به کارمان رونق بخشیده ایم. از زمان سفارش کار تا تحویل آن، تمام توان خود را به کار می گیریم تا بهترین استند تبلیغاتی را تهیه و آماده کنیم در سراسر جهان، تبلیغات کالاها به اصلی مهم و اساسی و لاینفک در دنیای فروش و کار و تجارت تبدیل شده است؛ از این رو استند ها بسیار کارآیی دارند. از انواع استندها می توان به استند رومیزی اشاره کرد. استند تبلیغاتی رومیزی، یکی از انواع شیوه های تبلیغاتی مدرن و فروشگاهی در جهان است در دسترس و چشمگیر بودن آن و مهمتر از همه میزان فضای کمی که می کند باعث شده تا بسیار مورد توجه قرار گیرد. این استند ها روی میز و پیشخوان فروشنده ها قرار می گیرد و همواره در دید مشتریان است. استند تبلیغاتی رومیزی فروشگاهی و نمایشگاهی از استقبال خوبی برخوردار است و طیف وسیعی از مشتریان را در برمی گیرد. حتی استفاده از این استندها در فروشگاه های کوچک و در نمایشگاه هایی که فضا ندارند بسیار کاربردی است. این نوع از استندها به همراه هدایای تبلیغاتی، پوستر ها، آویزها و سایر محصولات تبلیغاتی دیگر دسته بندی می شوند. یکی از مواردی که در طراحی استند تبلیغاتی رومیزی از اهمیت ویژه ای برخوردار است طراحی ظاهری متناسب و زیبا با محصول، کارآیی آن ،درج لوگو و طرح شرکت، مخاطب شناسی و رعایت نکات گرفیکی بمنظور جذب مشتری و تبلیغات هر چه بهتر است. تمامی این اعمال باید به صورت تخصصی و حرفه ای انجام بگیرد تا موثرترین تبلیغ را داشته باشیم.منبع : استند رومیزی
انواع استند تبلیغاتی رومیزی
•    پل ی
•    مفتول
•    پلاستیک تزریقی
ویژگی هایی در استند تبلیغاتی رومیزی و طراحی موثرآنها
•    به دلیل اینکه استند های رومیزی در مقابل دید مشتری و یکی از مهم ترین ابزار ها درفروشگاه برای تبلیغات محصولات است، طراحی صحیح و موثر آن بسیار اهمیت دارد.
•    جایگاه لوگو و مطالب اصلی همیشه در بالای استند است
•    همیشه باید مهمترین شعارها و مطالب در دید مستقیم و قسمت فوقانی استند قرار دهید
•    قالب استند تبلیغاتی رومیزی بهتر است راست به چپ طراحی شود
•    کوتاه بودن متن ها باعث انتقال سریع اطلاعات به مشتری می شود.
•    کیفیت ع ها حتما خوب باشد
•    با استفاده از رنگ می توانید استندتان را تاثیرگذار تر کنید.
•    از رنگ قرمز و نارنجی بیشتر استفاده کنید چون خوانایی مطالب بالا رفته و متن روی آن از دور خوانده می شود.عنوان وبلاگ : دانستنیها
منبع :
برچسب ها : کاربرد استند تبلیغاتی رومیزی - استند ,تبلیغاتی ,رومیزی ,طراحی ,استندها ,گیرد ,استند تبلیغاتی ,تبلیغاتی رومیزی ,استند رومیزی ,استند تبلیغاتی رومیزی

مهاجرت از طریق کارآفرینی در استان ontario

در برنامه جدید پذیرش کارآفرینان شرایط جدیدی اعمال شده است که بطور مختصر بشرح ذیل می باشد :
•    دارا بودن حداقل 800.000 دلار کانادا بعنوان دارایی خالص
•    سرمایه گذاری حداقل 500.000 دلار کانادا (از همان 800.000 دلار دارایی خالص)
•    ارائه یک طرح توجیهی (business plan) قابل قبول استان
•    پیش بینی و نهایتا" ایجاد حداقل دو شغل در طرح توجیهی مربوطه
•    حداقل 3 سال سابقه مدیریت یا مالکیت یک بیزنس در 5 سال گذشته
•    حداقل مدرک زبان مورد نیاز clb5 می باشد که معادل ielts5 است. (ارائه مدرک مذکور بعد از پایان دوره ویزای کاری 2 ساله خواهد بود.)
نحوه پذیرش :
الف- نحوه پذیرش بصورت امتیازبندی می باشد، بدین معنی که متقاضیانی که دارای امتیازات بیشتری می باشند در اولویت قرار خواهند داشت.
ب- در صورت احراز شرایط و ب امتیاز لازم، ابتدا به متقاضی یک اقامت 2 ساله کاری میدهند که در این مدت متقاضی موظف است طرح توجیهی خود را اجرا نماید.
ج- در صورت اجرای کامل طرح توجیهی مربوطه، استان انتاریو با اقامت دائم متقاضی موافقت خواهد نمود.
نکته : در زمان 2 سال اقامت کاری جهت اجرای طرح توجیهی، لازم است متقاضی در هر سال حداقل 9 ماه در استان انتاریو ن باشد.منبع : مهاجرت کانادا 2017
 
ج کلی امتیازات
•         •    
50.         تجربه کاری
90.         مبلغ سرمایه گذاری
20.         تحصیلات و زبان انگلیسی
160.         جمع کل
 
 عنوان وبلاگ : دانستنیها
منبع :
برچسب ها : مهاجرت از طریق کارآفرینی در استان ontario - متقاضی ,توجیهی ,حداقل ,اقامت ,استان ,کاری ,استان انتاریو ,نحوه پذیرش ,دلار کانادا
All rights reserved. © Javane 2017 Run in 0.683 seconds
RSS